Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.12.2007., 09:30   #61
Quote:
Marija 13 kaže: Pogledaj post
Ima tko da mi pomogne.......idem za Munchen cca. 02.01.08. i treba mi neki povoljni let ili eventualno vlak obzirom da s nama ide i curica od 6 mjeseci.
Unaprijed hvala na pomoći!
Trenutno ima lufthansa neku akciju, Let ZG-Munich se moze naci za 90 EUR, mislim da na kraju dodje oko 110 EUR po osobi. Jedino ne znam za taj odredjeni datum, i moras kupiti povratnu kartu.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.04.2008., 13:19   #62
Mainz i Heidelberg

Haj,imate li iskustva sa ova dva grada, idem prvo u Mainz a za dva mjeseca bi trebala u Heidelberg

sta vidjeti, vasi utisci.

Hvala
__________________
Kupujem, prodajem, oduzimam i dodajem
Sorrela is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.04.2008., 15:27   #63
kako najeftinije do leipziga???planiram na with full force festival (4.7 - 7.7)kod leipziga pa me zanima najeftinija varijanta...
fredy_007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 18:36   #64
molim za par informacija.

prvo, ne mogu naci link na autobusni kolodvoru u koelnu.
drugo, zanima me je li netko isao vlakom iz koelna za amsterdam ili paris. pitam informativno, koliko su najjeftinije karte za pariz, a koliko za amsterdam?
drugo, kakve su autobusne veze iz koelna prema tim gradovima?
i na kraju, da li se vise isplati putovati busom ili vlakom?

gledam naime malo ovaj thalys http://www.thalys.com/de/de/ i kaze da su nekakve minimalne tarife koeln-paris 25 eura. kako je to moguce?

evo: http://www.thalys.com/de/de/preise/mini

ako je to istina, to je ful jeftino. a putujes par sati.
jedini je zajeb sto moras rezervirat 2 tjedna prije putovanja.
__________________
nemoj misliti na torticu!
. .
Natch is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2008., 21:25   #65
Quote:
Sorrela kaže: Pogledaj post
Haj,imate li iskustva sa ova dva grada, idem prvo u Mainz a za dva mjeseca bi trebala u Heidelberg

sta vidjeti, vasi utisci.

Hvala
Imam ja..........Heidelberg je predivan studentski grad(meni uz Munchen najlipsi njemacki grad)..........uistinu imas sta za vidit........odi u centar i tamo ces nac sve sta trebas vidit: schlosshof, kornmarkt, alte neckerbrucke, karlstor, marktplatz mir rathaus, bruckentor, schloss, heiliggeistkirche, alte universitat........
evo slikice:
http://public.fotki.com/belica8/pozivnice/dscn0509.html
http://public.fotki.com/belica8/pozivnice/img2019.html
http://public.fotki.com/belica8/pozivnice/img20032.html
http://public.fotki.com/belica8/pozivnice/img1999.html
evo slikice:
belica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 18:47   #66
munchen

Moram sluzbeno u Munchen, zna li tko kakav uredan hotel, tipa 3 zvjezde?
Mozda ovi sto su bili po ovim dvorcima Bavarske, gdje ste spavali?
I koliko su ti dvorci daleko od grada, mozda cu imat jedno popodne slobodno, a s autom sam.
planinar-mosor is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2008., 18:58   #67
Quote:
planinar-mosor kaže: Pogledaj post
Moram sluzbeno u Munchen, zna li tko kakav uredan hotel, tipa 3 zvjezde?
Mozda ovi sto su bili po ovim dvorcima Bavarske, gdje ste spavali?
I koliko su ti dvorci daleko od grada, mozda cu imat jedno popodne slobodno, a s autom sam.
NH Hotel U Aschheimu ima 4 zvjezdice, al ne znam kolko je noćenje. Dvorci (Hohenschwangau i neuschwanstein) su ti udaljeni od grada 118 km tak da ne znam dal stigneš u jedno popodne, ali u samom gradu imaš Nympfenburg koji isto nije za bacit.
littlefoot78 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2008., 13:35   #68
Quote:
planinar-mosor kaže: Pogledaj post
Moram sluzbeno u Munchen, zna li tko kakav uredan hotel, tipa 3 zvjezde?
Mozda ovi sto su bili po ovim dvorcima Bavarske, gdje ste spavali?
I koliko su ti dvorci daleko od grada, mozda cu imat jedno popodne slobodno, a s autom sam.
Tri zvjezdice su zaista tri zvjezdice, mozes se pouzdati u kategorizaciju. Dvorci su daleko od grada. Oni su uvijek u prirodi.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2008., 23:36   #69
Pforzheim

Jel tko bio u Pforzheimu?Ako je, neka iznese svoje dojmove...ima ista pametnog za vidit,restorani,kafići?! I za Stuttgart pošto su ta dva grada susjedi pa se nadam da ću i tamo otići..
NoNaMe_CRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 17:47   #70
stuttgart ti je , pogotovo u ovo vrijeme jer im počinje fešta (mislim ovaj vikend), tipa oktoberfest... evo ja već koju godinu zaredom idem na obje fešte (imaju i u proljeće)... inače, u gradu se stalno nešto dešava...ima more stvari za vidjeti, gdje otići..shopping.... e sad, za smještaj ti nažalost nemogu ništa preporučiti jer uvijek budem u privatnom...
*jeja* is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 22:23   #71
hm..hvala jeja...idem za božić vjerovatno i nece mi trebat smještaj..bit ću kod nekih rođaka(babci su tako da njih nemogu ni pitati o životu u gradu ),barem jedna manje muka...pozz
NoNaMe_CRO is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 19:36   #72
Hamburg

Najvjerojatnije idem početkom siječnja u Hamburg na tjedan dana, ako biste mi mogli reći što se tamo treba vidjeti (sve dolazi u obzir).

Hvala!
bistric is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 20:11   #73
meni je to najljepši njemački grad u kojem sam bila

zapravo nema baš nekih posebnih znamenitosti, ali je kao grad skladna cjelina. i grad sa najviše zelenila u njemačkoj
prošetaj se po luci, gdje rade cijelu novu luksuznu četvrt Hafencity
i okolo jezera Alster (ima dva, manje i veće koji su povezani),manje se nadovezuje na centar grada a veće se širi od centra pa dalje i na obalama uz to jezero se nalaze neke od najluksuznijih kuća u hamburgu
ispod Elbe imaš tunel sa kojim se prošetaš sa jedne strane rijeke na drugu, meni je to bilo vrlo dojmljivo
ima i turisičkih obilazaka brodom kroz luku iako je luka zapravo dosta industrijski dio grada, to jest luka im je ekonomska sila grada

reeperbahn je jedna od glavnih i najzanimljivijih ulica u gradu, puna kazališta i nekih muzeja, ali istovremeno navečer na svakom čošku možeš sresti prostitutke kako mame mušterije. zaparavo ulica za zabavu, pa kakvu god tražiš

grad ima dosta kanala i mostova preko tih kanala

ima se što za vidjeti
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 20:14   #74
Ono po čemu je najpoznatiji vjerojatno znaš - St Pauli i čuvena Herbert Strasse .... no St Pauli je daleko više od toga ...mjesto za dobru zabavu , prepun raznoraznih klubova i kabarea - oprez nedaj se da te ljudi na ulazu uvlače unutra a ako već uđeš obrati pažnju na cjenik - šampanjac je ekstremno skup - a dame piju samo to...
To je mjesto gdje se ujedno može obaviti i dobar šoping a u tom su kvartu počeli svirati tada još anonimni Bitlsi - nedavno su im podigli i spomenik ...baš me zanima kakav je ....
Svakako pogledaj i luku - jednu od najveći u Evropi - brodići voze svakih par minuta a obilazak traje oko sat vremena - cijene se ne mogu sjetiti...tad su još bile DM
sapporo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.12.2008., 20:12   #75
Hvala vam.
Imam jos jedno pitanje: znate li postoji li u hamburgu tjedna karta za javni prijevoz? i koliko otprilike košta?
bistric is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2008., 20:06   #76
postoji tjedna karta za prijevoz, ili bar 5-dnevna. sad se ne mogu točno

i ne znam koliko košta, ali u njemačkoj prijevoz nije baš jeftin, znam da mi na to obično ode dosta novaca

karte možeš kupiti na automatima na stanicama podzemne i na nekim stanicama busa, ili kod vozača busa
cilla is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.12.2008., 11:10   #77
Volim Njemačku!
Prekrasna zemlja,pristojni ljudi,ugodni mali gradovi,veliki gradovi uredni i očekivano dobro organizirani...
U bivšoj DDR moguća su iznenađenja,ali ne jako neugodna.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.12.2008., 22:55   #78
kako doći do Dortmunda?

Jel itko od vas letio od ZG do Dortmunda? Jel uopće postoji taj let? Na stranicama Zračne luke ZG i Germanwingsa ne piše da postoji ta linija, a na nekim stranicama poput flycheapo.com mi nudi upravo taj let Germanwingsom za 180 eura
Ne razumijem, kako je to moguće.
Ako već nema leta do Dortmunda, može i do Dusseldorfa. Onda lako dalje željeznicom odem do Dortmunda
Zahvalan
Johnny Boy is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2008., 07:42   #79
Nema više do Dortmunda. Germanwings letio do prošle godine pa ukinuli. Imaš do Koelna, pa onda lako vlakom.
nukac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 00:01   #80
Joj ljudi, nemojte molim vas posjecivati Njmeacku i Njemcima bacati pare u usta! Nisu to zasluzili! Prepokvareni su narod da bi jos i zasluzili i najmanju formu turizma!
Mista DB is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:05.