Natrag   Forum.hr > Društvo > Svijet oko nas > Poljoprivreda

Poljoprivreda Kako privređivati plodovima zemlje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.09.2015., 15:25   #41
postovani,

koliko bi kostalo kositi travu povrsine (ravne) 1450m2? i to me ne zanima koliko dugo ce trajati ni nista, samo mi treba netko pokositi. prosle godine je bila cijena 800kn jer nije par godina koseno pa je covjek imao vise posla. a sada bi doslo 600kn. jel to ok cijena?


lp!
Cydia is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2015., 18:21   #42
Quote:
Cydia kaže: Pogledaj post
postovani,

koliko bi kostalo kositi travu povrsine (ravne) 1450m2? i to me ne zanima koliko dugo ce trajati ni nista, samo mi treba netko pokositi. prosle godine je bila cijena 800kn jer nije par godina koseno pa je covjek imao vise posla. a sada bi doslo 600kn. jel to ok cijena?


lp!
sasvim ok.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2016., 04:09   #43
Imam pitanje, koje se nadam da nije OT. Naime znade li netko tko pokošenu travu balira u sijeno ,te po kojoj cijeni, za recimo hraniti desetak konja?
žaccko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2016., 20:48   #44
Trebala bi košnju trave u Tuheljskim toplicama sa vašim trimerom. Također i živicu bi trebalo skratiti. Ako ima netko zainteresiran , molim da se javi.
dharma108 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.08.2016., 09:17   #45
Ja znam da se negdje konta po stablu masline tj. oko nje 25kn
Felix 3575 is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.10.2016., 12:53   #46
Molim pomoc....koliko treba metara flaksa za pokositi 400 kvadrata visoke suhe trave koja nije košena od ožujka?
__________________
https://postimg.cc/8jns4zgn
STruka iSTok is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2016., 08:03   #47
Quote:
STruka iSTok kaže: Pogledaj post
Molim pomoc....koliko treba metara flaksa za pokositi 400 kvadrata visoke suhe trave koja nije košena od ožujka?
Kakav flaks?
Ako je 3 mm, onda ti ne treba više od 2 m.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 19:55   #48
Poštovani,
bavim se održavanjima i uređenjima zelenih površina, pa bih stavio par rečenica na sve ove postove.
Razlika je kada netko kosi za pivo i u fušu (ako možete takvoga naći koji dobro obavi posao - super), a razlika je kada to obavlja firma koja ima davanja prema državi, troškove i kojoj oprema i strojevi rade svaki dan i zahtijevaju popravke i održavanja. Vjerujte mi, vidi se razlika kada to obavi firma i kada to obavi netko u fušu.
Cijene su takve kakve jesu, tko si može priuštiti uzeti će nekoga za održavanje, a ostali će sami sebi održavati, pa tako i ja
I netko je spominjao velike površine da bi puno koštale za košnju. Za velike površine se koristi traktor, pa nije cijena kao s trimerom nego se kosi za puno manje novaca.
marko26zgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2016., 23:35   #49
Quote:
STruka iSTok kaže: Pogledaj post
Molim pomoc....koliko treba metara flaksa za pokositi 400 kvadrata visoke suhe trave koja nije košena od ožujka?
Najpametnije ti je uvaliti nož i onda poslije samo flaksom popraviš tamo gdje nisi mogao s nožem blizu kak je deblo, ograda i slične prepreke. Tada će ti trebat samo jedan kolut flaksa na glavi trimera. A ovako da sve s flaksom kosiš nije najpametnije riješenje jer ćeš morat dat full gas pa će ti trimer požderat toliko goriva da ti se neće isplatit kositi s trimerom već samo ručnom kosom. Plus naravno potrošit ćeš puno flaksa.
A sa nožem ti je dosta pola gasa i njega nećeš potrošiti već ćeš trebat samo malo na brusiti poslije košnje.
__________________
Stara narodna mudrost koju zanemaruju svi koji glasaju na demokratskim izborima !

Uvijek sumnjajte u velika obećanja. Obećanje ludom radovanje.
SAS is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 11:24   #50
Pozdrav

Imam iza kuće nekih možda 50ak kvadrata gdje bih htio posijati travu.
Kako je zemlja dosta loša - puna lapora i ostataka cigli, betona i raznih pizdarija, razmišljam da složim neki gornji sloj za tu travu.

Trebam savjet kaj da stavim, i gdje da to najpovoljnije nađem?
Netko mi je spomenuo "savski mulj" kao odličan, iako mi nije znao reći gdje da ga nađem.
Ili je nešto drugo bolje/ jeftinije?
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 17:55   #51
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Imam iza kuće nekih možda 50ak kvadrata gdje bih htio posijati travu.
Kako je zemlja dosta loša - puna lapora i ostataka cigli, betona i raznih pizdarija, razmišljam da složim neki gornji sloj za tu travu.

Trebam savjet kaj da stavim, i gdje da to najpovoljnije nađem?
Netko mi je spomenuo "savski mulj" kao odličan, iako mi nije znao reći gdje da ga nađem.
Ili je nešto drugo bolje/ jeftinije?
Najjeftinija varijanta je da ti netko iskipa kamion zemlje sa nekog iskopa.
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2016., 21:54   #52
Malo je zeznuto kaj nema pristupa kamionu, već se treba ručno nositi/tačkati ..
A strah me te zemlje iz iskopa, da nebude bilo unutra pizdarija kakvih imam doma.

Izgleda da sam uspio fulati temu
molim modove da prebace u prikladnu..
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2016., 13:19   #53
Quote:
Buraz kaže: Pogledaj post
Malo je zeznuto kaj nema pristupa kamionu, već se treba ručno nositi/tačkati ..
A strah me te zemlje iz iskopa, da nebude bilo unutra pizdarija kakvih imam doma.

Izgleda da sam uspio fulati temu
molim modove da prebace u prikladnu..
Uvijek možeš početi sa čišćenjem. Povadi što više tih pizdarija iz zemlje.
Kako je mala površina dovoljno je da ju "preštihaš" i povadiš kamenje, beton i drugo do dubine lopate.
Nakon toga kupi balu treseta, rasipaj po površini i ukopaj.
Sad si sigurno zakasnio sa sijanjem trave no proljeće će brzo...
__________________
drogom protiv sporta
Biljka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2016., 00:09   #54
Jedan dio sam malo poravnao i počistio danas, te posijao kilu engleskog ljulja, možda se kaj primi ako ove topline potraju.. Drugi, veći dio budem do proljeća valjda sredio kak spada.

Oprobam i sa trsetom
__________________
Dođite svi, u Petrovu tri :)
Buraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.05.2019., 20:31   #55
Talking

Ako je rezervoar 80l onda je to 80kn zavisi o veličini rezervoara.
Ide do 100kn po rezervoaru.
A šta se može zaraditi po satu,ako nemaš ni 20min posla.
Boyka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2019., 08:27   #56
Quote:
Boyka1 kaže: Pogledaj post
Ako je rezervoar 80l onda je to 80kn zavisi o veličini rezervoara.........
Onak rvacki - sereš!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2020., 02:43   #57
Košnja trave u Gornjoj Stubici

Poštovani,

trebao bi cijenu za košnju trave visoke 70tak cm u vočnjaku na maloj kosini. Lagano vrhovi idu u slamu. Treba očistiti i grmove, pa sve spaliti u vočnjaku. Kao i odrezati ogradu od bazge na pola metra uz ulicu u duljini od 100 m.

Za zainteresirane imam video vočnjaka.

Pozdrav
bolex is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2020., 13:26   #58
Quote:
bolex kaže: Pogledaj post
Poštovani,

trebao bi cijenu za košnju trave visoke 70tak cm u vočnjaku na maloj kosini. Lagano vrhovi idu u slamu. Treba očistiti i grmove, pa sve spaliti u vočnjaku. Kao i odrezati ogradu od bazge na pola metra uz ulicu u duljini od 100 m.

Za zainteresirane imam video vočnjaka.

Pozdrav
1. Kolika je kvadratura?
2. Za paljenje bi bilo dobro da se grane posuše, dakle trebalo bi doći dva puta (ili si grane možete spaliti sami).
komna is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:27.