Natrag   Forum.hr > Kultura i zabava > Književnost > Mali literarni kutić

Mali literarni kutić Vaše pjesme, priče, romani...

 
 
Tematski alati Opcije prikaza
Prev Prethodni post   Sljedeći post Next
Old 10.01.2004., 11:47   #1
Brand new ....

Jedan dan sam odlucio da intervjuiram sam sebe.
P: Gospodine, kako to da nemate pametnija posla od intervjuiranja samoga sebe ?
O: Pa posto zivim u malom gradu u kojem je uzasno tesko naci posao, trenutno nemam pametnija posla.
P: Nemate pametnija posla ? Pa zar nije mozda pametnije da se prihvatite bilo kakvog posla ? Znamo
da kopanje kanala jako pozitivno utjece na duh.
O: Pa i pisanje i citanje je ipak nekakav posao, ne mislite li ? A sto se tice kopanja, mislim da cu
ipak radije ostati pri kopanju nosa.
P: Pa dobro, ali kako Vi uopce egzistirate ? Kako uspijevate iznaci sredstva za zivot ?
O: Eh, mislim da je to vec jedna posebna prica, da ne kazem umjetnost koju prakticiraju mnogi mladi
gradjani nase drzave, a i puno starijih takodjer.
P: Dobro, a sto mislite postici sa ovim intervjuom ?
O: Bas nista, sve sto zelim postici je reakcije onih nekoliko ljudi koji ce procitati ovaj moj
intervju i time mi dati do znanja treba li nastaviti sa tjednom pricom koju sam nakanio ovdje
predstaviti...to je sve .
P: Hm, pa Vi gospodine bas i niste najnormalniji.
O: Ali ja to nikad nisam ni tvrdio. Sve sto ja zelim je svoje mjesto pod suncem. I zelim malo, ali
zaista malo publike jer inace...cemu sve to ?
P: Pa dobro, vidjet cemo kamo ce Vas sve to odvesti, ja Vam zelim puno uspjeha
O: Hvala, zaista Vam hvala, jako ste ljubazni.
P: Mozda i jesam prividno, u stvari mislim da ste idiot.
O: zaista, no lijepo od Vas, e pa cemu imam zahvaliti to Vase misljenje.
P: Pa sto drugo misliti o covjeku koji intervjuira sama sebe a sve sto ocekuje je da ga popljuju
onih par ljudi koji se upuste u citanje ovog blezgarenja.
O: Oh, pa nemojte tako, nekako se mora poceti. Covjek se nekako mora predstaviti. Cijeli sam zivot
pocinjao pisati pa prestajao. Nikad nisam imao vremena ili hrabrosti nastaviti pisati do kraja.
A sjecam se kao da je bilo prije pola sata kada sam svojoj pokojnoj majci u svojoj petoj godini
zivota izjavio da zelim napisati knjigu. Mislio sam da ce ona biti odusevljena, da ce naprosto
skakati od srece, odmah nazvati sve poznanike i objaviti im radosnu vijest. Umjesto toga kratko mi
je odvratila - Napisi.
P: Pa Vasa je majka izgleda bila razumna zena.Za razliku od Vas. No dobro, a sto Vi to mislite pisati ?
O: Eh, mislim pisati svasta, posto mi je kristalno jasno da nikad necu objaviti knjigu iz jednostavnog
razloga sto nemam hrabrosti za tako nesto, odlucio sam se pisati kratke price na forumu.
Mislim da je to jedan dobar pocetak i mislim da je, nazovimo je tako, Internetska publika jedan jako
dobar kriticar a i internet je odlican medij. Meni je vazno sacuvati svoju privatnost a ipak
na neki nacin saznati vrijedi li ista moje pisanje. Dali to nekoga uopce zanima. Kroz odgovore na ovaj
moj post uvidjet cu isplati li se sve to. Mislim da cu cak i ustrajati i nastaviti jer imam
osjecaj da ce kritike biti lose.
P: A zasto to mislite ?
O: Oh, pa ja to jednostavno znam. Gledajte, da se razumijemo, ja nisam knjizevnik po struci.
Moja je struka sasvim nesto deseto i nema bas nikakve veze sa knjizevnoscu, cak mi je smijesno
uopce spominjati '' Knjizevnost '' u ovom kontekstu. Ja jednostavno imam volje pisati, oduvijek
sam je imao i sad jednostavno zelim provjeriti svoju kvalitetu. Planiram objavljivati kratke price
jednom tjedno ali i to neobavezno. Vrijeme i publika ce odluciti sto ce se iz toga izroditi.
Nisam pesimista ali vjerujem da ce sve vrlo kratko trajati.
P: I ja vjerujem, pa Vi i niste bas sasvim cist...
O: Oh, molim Vas, kao sto sam rekao, imam vremena i volje, buducnost necu odluciti ja nego ljudi
koji ovo budu procitali.
P: Pa dobro, ja Vam zelim puno srece, zao mi je sto sam Vam rekao da ste idiot.
O: Oh, nema problema, to je u redu. U danasnje vrijeme navikao sam na svakakve uvrede.
P: I jos za kraj - sto vi to tocno mislite pisati u tim svojim kratkim pricama ???
O: Gledajte,planiram pisati price iz svakodnevnog zivota koje su se usitinu desile a koje sam
onda ja malo preuredio i uljepsao ili poruznio...vidjet cete, budite strpljivi i pricekajte
malo i ubrzo cete vidjeti prvu pricu.
P: No dobro, ostanite tajanstveni kad Vam je to zelja. Zelim Vam puno uspjeha u daljnjem radu.
O; Hvala Vam puno na vasem strpljenju, bilo je pravo zadovoljstvo razgovarati sa Vama.


- Prica br. 1 ----- coming soon -----
Da Kang is offline  
Odgovori s citatom
 



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:14.