Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 12.09.2014., 19:51   #2081
Quote:
kavopija-14 kaže: Pogledaj post
fala ti. ne znam, pa pitam. meni su prije trudnoće probiotici bili super za želudac i probavu, ali ih u trudnoći ne uzimam redovito nego tu i tamo, pa mi fale.

Uvek pitaj lekara. Meni je rekao da uzimam pregnacare plus uz femibion zbog padanja krvne slike (bližim se anemiji). Nisam kupila taj pregnacare nego uzeh prepeličja jaja i sad pijuckam sok od cvekle. Nakon 10 dana ću otići da uradim ponovo analizu krvi i ako sam popravila krvnu sliku, ostajem kod vitamina i minerala unetih preko hrane. Osim ako mi se toliko ne ogadi ova hrana. Još nisam ni počela, a mislim da će mi prijati da ih onako presne progutam
__________________
Ako ti jave: umro sam,
a bio sam ti drag
,
... preporuka za sig je do tri reda uključujući i prored
žaoka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 20:00   #2082
Quote:
žaoka_ kaže: Pogledaj post
Uvek pitaj lekara. Meni je rekao da uzimam pregnacare plus uz femibion zbog padanja krvne slike (bližim se anemiji). Nisam kupila taj pregnacare nego uzeh prepeličja jaja i sad pijuckam sok od cvekle. Nakon 10 dana ću otići da uradim ponovo analizu krvi i ako sam popravila krvnu sliku, ostajem kod vitamina i minerala unetih preko hrane. Osim ako mi se toliko ne ogadi ova hrana. Još nisam ni počela, a mislim da će mi prijati da ih onako presne progutam
joj, a sta stvarno moras ta jaja sirova pojesti? ja bi ih ispekla....
cvekla je cikla? to je isto ok za zeljezo,to smo baki kupovali, nisam nikad probala ali je ona stalno govorila fuj
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 20:25   #2083
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
joj, a sta stvarno moras ta jaja sirova pojesti? ja bi ih ispekla....
cvekla je cikla? to je isto ok za zeljezo,to smo baki kupovali, nisam nikad probala ali je ona stalno govorila fuj
Pa tako piše u uputstvu. Šta da mu radim. Al, ako sam preživela mučnine tokom kojih mi se gadila voda, preživeću i ovo. Da, to je to povrće. Ni meni ne leži baš najbolje.

Ovo dvoje će sad sve više i više da uzimaju šta im treba iz mene, pa moram da se opskrbljujem gvožđem i kalcijumom u malo većoj meri.
__________________
Ako ti jave: umro sam,
a bio sam ti drag
,
... preporuka za sig je do tri reda uključujući i prored
žaoka_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 22:36   #2084
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
U apoteci.
Kak ulazis u subotu ako ti je termin 4 dana prije mog?
Koliko se plača? Ja sad ko baba neka, sve me zanima xD
Tak mi doktorica izračunala i ja tak idem po tome, drugačije ne znam, kak ti znaš kad je meni termin? ili sam negdje napisala ovdje, pa sam malo zaboravila

Quote:
0merta kaže: Pogledaj post
Meni taj Ferrum i nije tak los, ima okus po cokoladi, ali ne zvacem ga neg progutam jer cujem da moze obojat zube. Popijem ga nataste sa svjeze iscijedjenim sokom (kombinacija narance, limuna, jabuke, cikle, mrkve i djumbira). Kroz nekih pola sata obavezno nesto pojedem da mi ne dodje slabo.
Po čokoladi?! ..onda ti piješ neki drugi Ferrum ..meni je okus baš neki odvratan, ne znam kako da ga opišem..užas! Ma ja ga cuclam, al mi svejedno ...a pišu da boja zube, a na kutiji piše da ne, tak da nezz, ak mi zubi poćute(ne daj Bože), onda znm da je od toga jer mi nikad nisu bili žuti...
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 11:16   #2085
Quote:
Doña Barbara kaže: Pogledaj post
Koliko se plača? Ja sad ko baba neka, sve me zanima xD
Tak mi doktorica izračunala i ja tak idem po tome, drugačije ne znam, kak ti znaš kad je meni termin? ili sam negdje napisala ovdje, pa sam malo zaboravila


Pise ti pod nicknameom, pretpostavljam da ti je to termin.
Ne sjecam se kolko sam platila, oko 200 kn mislim.
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 11:42   #2086
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
Pise ti pod nicknameom, pretpostavljam da ti je to termin.
Ne sjecam se kolko sam platila, oko 200 kn mislim.
, je, je to mi je termin! ...a plava sam

Ok...aj nije toliko strašno, je, ali ajde..
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 13:26   #2087
Quote:
Doña Barbara kaže: Pogledaj post
, je, je to mi je termin! ...a plava sam

Ok...aj nije toliko strašno, je, ali ajde..
Onda si ti vec 4 dana u 20. tjednu
100 tableta je nutra, tak da mislim da se isplati mozrs i online naruciti
__________________
Katkad si vjetrobran,a katkad mušica.
Tinach is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2014., 16:49   #2088
Quote:
Tinach kaže: Pogledaj post
Onda si ti vec 4 dana u 20. tjednu
100 tableta je nutra, tak da mislim da se isplati mozrs i online naruciti
Ma u utorak mi je bilo 19 tjedana i 3 dana...i ja si računam da svaka subota novi tjedan..tak mi dr računala, sad više ništ ne znam

O pa super..budem vidla pa si odem to kupit..jel jeftinije prek neta ili je isto?
__________________
"Because in the end, when you lose somebody, every candle, every prayer is not going to make up for the fact that the only thing you have left is hole in your life where that somebody that you cared about used to be. " DS
Doña Barbara is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:53   #2089
Pozdrav, moj problemcic je taj sto ne jedem voce, a i povrce jako slabo. Pa me zanima preporuka za vitamine i sto bih jos sve trebala piti?
Papy04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 09:56   #2090
Quote:
Papy04 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, moj problemcic je taj sto ne jedem voce, a i povrce jako slabo. Pa me zanima preporuka za vitamine i sto bih jos sve trebala piti?
kod mene isti problem, voce ne smijem radi gda, a vecinu povrca radi napuhavanja crijeva i kontrakcija. 5 puta/se losije hranim nego prije trudnoce....

ja od pcetka pijem elvit, a od 3. tromjesjecja omegu
pijem jos i magnezij ali to za kontrakcije
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2014., 14:20   #2091
Samo cu se ubaciti iz vedra neba, mislim da nitko do sada nije spominjao. Vec mjesecima koristim Chia sjemenke koje su bogati izvor omega 3 kiselina. Ubacim zlicicu u sok ili caj i pricekam 10ak min. Planiram nastaviti s njima i nakon poroda.
Tko voli - nek izvoli!
zupershiba is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.09.2014., 18:59   #2092
Na svoju ruku sam uzela Prental Nutrients od solgara. Pa do pregleda kod gin budem to pila, a onda budem vidjela da li jos nesto i sto
Papy04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2014., 01:30   #2093
curke pozdrav, htjela sam samo rec ne sirovim jajima...sirova jaja(tj bjelanjak sirovih jaja) vam imaju jedan spoj avidin koji se veze na vit iz B skupine tj Biotin i time sprjecava da ga mi primimo...a kako su vitamini B bitni u trudnoci ja ne bi preporucila jest sirovi bjelanjak...zumanjak ok ako se bas mora al bjelanjak ne

Quote:
However, deficiencies can be caused by consuming raw egg whites over a period of months to years. Egg whites contain high levels of avidin, a protein that binds biotin strongly. When cooked, avidin is partially denatured and binding to biotin is reduced.
Quote:
Signs and symptoms: Birth Defects (still being studied)
http://en.wikipedia.org/wiki/Biotin_deficiency

nisam htjela stavit link na strucne tekstove al nama su to na faksu na kolegiju Vitamini govorili.
__________________
Don’t let those horns confuse you, people, they are there to keep the halo on straight.
dana69 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2014., 16:19   #2094
Quote:
zupershiba kaže: Pogledaj post
Samo cu se ubaciti iz vedra neba, mislim da nitko do sada nije spominjao. Vec mjesecima koristim Chia sjemenke koje su bogati izvor omega 3 kiselina. Ubacim zlicicu u sok ili caj i pricekam 10ak min. Planiram nastaviti s njima i nakon poroda.
Tko voli - nek izvoli!
Gdje kupujes chia? Nasla sam jedino na fitnes.hr ili tak nesto...
Kakav okus/teksturu daju?
Trenutno ujutro jedem shake sa zobenima pa bih ih dodavala u to, pase?
mare11 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 10:46   #2095
Quote:
mare11 kaže: Pogledaj post
Gdje kupujes chia? Nasla sam jedino na fitnes.hr ili tak nesto...
Kakav okus/teksturu daju?
Trenutno ujutro jedem shake sa zobenima pa bih ih dodavala u to, pase?
osobno nisam probala, ali moja sestra sa iherba naručuje nutiva organske chia sjemenke, jede ih u kašama, sa jogurtom, dodaje ih di god stigne i kaže da su joj super.

dobre recenzije imaju i spectrum essentials - chia seed - omega-3 & fiber.

kod nas sam chiu vidila u bio&bio dućanima, ali sigurno ih ima i na drugim mistima.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2014., 16:17   #2096
Quote:
Doña Barbara kaže: Pogledaj post
Po čokoladi?! ..onda ti piješ neki drugi Ferrum ..meni je okus baš neki odvratan, ne znam kako da ga opišem..užas! Ma ja ga cuclam, al mi svejedno ...a pišu da boja zube, a na kutiji piše da ne, tak da nezz, ak mi zubi poćute(ne daj Bože), onda znm da je od toga jer mi nikad nisu bili žuti...
Nemoj to cuclati, ni žvakati kak piše na kutiji zato kaj si fakat možeš uništiti zube, a isti ti je učinak i ak ih samo progutaš al s nekom hranom obavezno da ti ne sjedne na želudac
Barem ja tak radim, tak mi je dr rekao
-honey- is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:16   #2097
Pisalo se u zboru o magneziju i probavi. Znaci meni su pomogle magnezij sumece tablete, jednu dnevno, osobno popijem kad stignem, ali najbolje je ujutro nakon dorucka. Uvijek sam imala problema sa probavom tako da mi je magnezij sada spas. Takodjer kalcij u sumecima, popijem svaki drugi dan, prvenstveno zbog zubiju. Plus vitamine
Papy04 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 10:10   #2098
iherb

vi koje ste narucivale sa iherba - to ste narucivale na adresu u hrvatskoj? kako to ide s granicom, ima li jos nekih davanja itd. kad se uzme u obzir transport i moguce carine (?) i sto ja znam, solgar prenatal vitamini ispadnu niti 30 kn jeftiniji mjesecno od elevita, a to mi nije bas neki iznos zbog kojeg bih se zezala s tim, placala sve unaprijed i gutala 4 tabete dnevno umjesto 1.

da li ja nesto krivo kontam?
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 13:31   #2099
Evo ja narucila ima 2 dana solgar sa iherba. Za prvi put ce me izac 20 dolara sa postarinom jer sam utipkala kod za prvu kupnju. Meni ce trajat 4 miseca jer cu pit 2 dnevno a ne 4 kako pise na pakiranju, u boci ima 240 komada. Ovo mi je svakako isplativije od elevita. Na stranicama neke nase ljekarne nasla san da je preporucena doza 2 tablete solgarovog prenatala, pa cu se ja drzat toga
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 13:50   #2100
ma na kraju sam narucila sa amazon.com nekoliko bocica na jednu americku adresu, free shipping, pa cu se strpit dok mi muz dodje sa terena i donese. ispala me jedna bocica od 240 tableta (nazivno za 2 mjeseca) oko 100 kn.
arorua is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:32.