Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.08.2014., 11:04   #10001
Quote:
pinkday kaže: Pogledaj post
koja banka?
RBA
Razmišljam da se udružim s još par dužnika iz RBA i da skupa dignemo tužbu
Ima zainteresiranih?
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Old 20.08.2014., 11:08   #10002
Quote:
Wood kaže: Pogledaj post
Je je, evo sve se tresu od tvog upozorenja.
Otkantali su te, ne znam što više hoćeš?
Što više inzistiraš za mirnim dogovorom to ispadaš jadniji i znaju da blefiraš i od te kvazi tužbe nema ništa.
__________________
As long as you trust yourself, you will know how to live (Goethe)
Biznismen75 is offline  
Old 20.08.2014., 13:31   #10003
Quote:
Biznismen75 kaže: Pogledaj post
Evo mi danas stigla odbijenica
...uvidom u konkretan predmet...postupili sukladno propisima...nismo dužni raditi izračune...ne možemo udovoljiti prijedlogu

Kamatu su mi dizali dvaput, s 4 na 4,5% pa s 4,5 na 5%-a sad kao ne znaju o čemu pričam?

Ne znam bih li odmah tužio ili da im napišem još jedno kratko upozorenje pred tužbu i dam rok od 8 dana za mirni dogovor...

Inače u poslovnicu sam predao 7.8.
Odgovor sam dobio danas
Dakle 11 dana
Nije to tako loša ideja, sa time što bi po mome tvoj odvjetnik trebao poslati nekakvu najavu tužbe i volju za nagodbom.

Ako ništa, možda dobro dođe i ta njihova odjebenica...
ninoras is offline  
Old 23.08.2014., 12:56   #10004
Quote:
ninoras kaže: Pogledaj post
Nije to tako loša ideja, sa time što bi po mome tvoj odvjetnik trebao poslati nekakvu najavu tužbe i volju za nagodbom.

Ako ništa, možda dobro dođe i ta njihova odjebenica...
Bok ljudi, pretrpan sam poslom i svim i svačim i nemam vremena kontaktirati banku stalno pa odem jednom mjes. ili im pošaljem mail , nemam para za odvjetnika .


Ovako moj problem ,kredit chf pa nakon ove presude poslao im poruke na int. bankarstvo moja banka za dogovor da me pozovu da mi vrate pare da se nagodimo ili nešto ,ništa 7 dana pa otišao tamo kaže tuka da su na g.o. priv. bankari da ona nije kompetentna koment. presudu ...bla bla izvlačenje i tad 08.08. dobio ovaj odgovor na moj upit .


Poštovani,

vezano za Vaš upit možemo Vas informirati da smo uvidom u Vaš predmet utvrdili da smo u konkretnom slučaju postupali sukladno svim primjenjivim propisima držeći se načela savjesnosti i poštenja.

Kako smo uvjereni da nismo primili nikakvu nepripadnu korist, niti pričinili bilo kakvu štetu, ne možemo udovoljiti Vašem zahtjevu.....


šTa da radim molim pomoc
__________________
Uništila državu , slomila duše vrijednih ljudi -vlada RH 2003-2011-
komitent 1 is offline  
Old 23.08.2014., 20:42   #10005
Uglavnom, banke su protumacile da su dobile presudu po svim tockama i da su se opcenito ponasale kako ne treba ali pojedinacno nema nikakve veze sa presudom. Dakle tko zeli rijesiti svoj slucaj, treba podic privatnu tuzbu. Procitavsi par puta presudu, cine upravo sto im je i presudom nalozeno - nista.
__________________
Nije sramota odlaziti na psihoterapiju, sramota je liječiti svoje komplekse na drugima.
ninoras is offline  
Old 24.08.2014., 00:02   #10006
Da smo država u kojoj ima pravde i poštenja,svi suci sa Visokog Trgovačkog suda trebali bi biti smijenjeni jer su donijeli odluku koja banke ne obvezuje na ništa,dakle otvoreno su stali uz banke, samim tim i vlast.I onda če se iduče jeseni Zoki čuditi kad izgubi izbore.
antispin is offline  
Old 24.08.2014., 14:07   #10007
Da nismo ovce ispranog mozga i profesionalni kukaci, imali bi drzavu kakvu prizeljkujemo. Ovako, eto nismo zadovoljni presudom, who cares... 3 godine zastare za kamate brzo prodju...
__________________
Nije sramota odlaziti na psihoterapiju, sramota je liječiti svoje komplekse na drugima.
ninoras is offline  
Old 24.08.2014., 16:05   #10008
Quote:
ninoras kaže: Pogledaj post
Uglavnom, banke su protumacile da su dobile presudu po svim tockama i da su se opcenito ponasale kako ne treba ali pojedinacno nema nikakve veze sa presudom. Dakle tko zeli rijesiti svoj slucaj, treba podic privatnu tuzbu. Procitavsi par puta presudu, cine upravo sto im je i presudom nalozeno - nista.
Rade rade, kako ne rade? vrte se u labirintu, pokusavaju na sve nacine pobjeci od Orbana.

Banke se nisu snasle, zbog dvije stvari, em ih je iznenadila presuda europskog suda protiv OTP banke Hungary, 30.04.2014, emi m ne odgovara odluka Vrhovnog suda hungary 16.06.2014.

Sokirane zbog ta dva dogadaja one misle kako spasiti sebe, pa idu redom, Europsku presudu ni jedan sud ne moze zanemerati, pa hajmo se onda u presudici nadovezati na presudu europskog suda, ali ju skroz iskriviti onako kako bankama odgovara, maltene ismijati tu presudu, kamata moze, vk chf ne.

Onda kako izbjeci odluku Vrhovnog suda Hungary? Vts presuda uopce ne navodi odluku Vrhovnog suda hungary (presudica datirana prije, mos mislit, slucajno).

To je samo po sebi cudno, jer svaki sud, mora ako ne iz profesionalnosti, onda iz znatizelje, reci hajmo ba pogledati sta su to Mađari odlucili nakon presude europskog suda?!

Kad gle, odluka Vrhovnog suda hungary je bombon ali kakti nepovoljna za banke. I sta sud tu napravi? Jednostavno ne navoditi odluku vrhovnog suda hungary, i stavi datum vts presudice 13.06. ,par dana prije datuma odluke mađarskog vrhovnog suda Mađarske 16.06.2014.

pa eto tako imamo presudicu koja je rodena ''tocnu izmedu'' ta dva dogadaja

Inace bi bilo ocito da je sve namjesteno, i ne bi mogli ovaku presudicu napisati i datirati nakon odluke vrhovnog suda hungary, to im profesionalnost ne dopusta . Bankaru naravno odgovora da se ne navodi odluka Vrhovnog suda hungary.

Ostaje pitanje zasto je sud uopce morao sada donjeti presudu? , pa mogli su odugovlaciti jos million godina. Tu uskace bankar, jer on zna da vts ne moze odugovlaciti nakon ECJ presude i nakon odluke Vrhovnog suda Hungary, moze nesto malo, ne onoliko dugo kolko bankar zeli. I sta bankar napravi? Pritisne politiku, izreze dobronicevu, i banke kupuje vrijeme. Koncert prebacen na visu instancu. Bankari sretni.

No, bankari se jos nisu oporavili od cijele panike spasavanja, di cemo sta cemo, joj ECJ presuda, joj vrhovni hungary. Uplasile se jadne Orbana, nisu ni same svjesne da su izvele operaciju, pa se naglo zalete sa spinovima zastare pa tuzbice pa necemo vratiti, pa opet nesto odugovlace, bla bla

Ali, vjerujem da ce RBA prva vracati, nju ti ne muci samo Orban i Odluka Vrhovnog suda Mađarske, nego i presuda kojom je Ponisten Ugovora Chf radi Jednstrane Izmjene Kamate RBA banke u Srbiji. Zna ona kako je posteno ugovorala kamatu, bude to vratila, prije drugih, jer lako drugim bankama se zafrkavati, nemaju one presudu o ponistenju ugovor chf dok RBA ima. http://efektiva.rs/aktuelnosti-kredi...-prodaju-stana
rocka is offline  
Old 24.08.2014., 16:10   #10009
Quote:
dalcosters kaže: Pogledaj post
svečano obznanjujem da je s današnjim danom završeno moje ropstvo za hypo alpe adria grupu

više nisam dužnik u švicarcima i čekam brisovnicu iz zagreba

sva moja dugovanja prema robovlasnicima su podmirena

ne pada mi napamet u životu uzeti kredit ni za kauč a kamoli za što drugo... a u misiju ću uzeti upoznavanje potomstva sa zamkama kredita odobrenog u RH

ostajem član Udruge i dalje, naravno i
čekam odgovor za pretplaćene kamate...

tužba - neminovna kad dođe vrijeme ...

pratim vas i dalje...
Cestitam. lakse se dise jelda?
hippo tulum, gle kolko hippera ođe ima. wow.

cudi me da ti nitko od bankara ođe nije cestitao, sta to ne uklapas se u sliku vjecnog duznika ili kaj? A nisu ti ni stedisa cestitali, joj sto su jalni joj, pa ti ces biti stedisa sad kad ti hippo vrati silne pare ovi nisu fifa fer, pa mogli su ti barem cestitati
rocka is offline  
Old 24.08.2014., 16:38   #10010
Quote:
deatwin kaže: Pogledaj post
Računajući jučer sa Page potencijalnu preplatu vezanu za kamate te kopajući po dokumentaciji kredita skužila sam da možda bih imala, pravno gledano, "slučaju u ruci". No nisam sigurna, pa lijepo molim vas za vaše viđenje

- Kredit je 13.6.2005. Ugovorom zaključen na 15 godina, kamata 4,5, interkalarna kamata također 4,5. Isplaćen je 24.6.2005., u kunama. Tečaj je u trenutku isplate bio 4,74539.
- Tijekom počeka (24.6.2005. – 29.12.2015.) na glavnicu pripisane su “redovne kamate na glavnicu“ i dobivena je nova, uvećana glavnica
- Dana 29.12.2005. uplatila sam dio kredita koji nazivaju „uvećana otplata kredita“ i banka računa sljedeće:
o Na prvotnu glavnicu su zbrojili „redovnu kamatu na glavnicu“i dobivena je "nova glavnica"
o Od "nove glavnice" odbili su "uvećanu uplatu kredita", no tome su zbrojili još jednom kamate koje su nazvali „redovna kamata iz iznosa uvećane otplate“. Dakle ukamaćivali su i iznos koji im prijevremeno uplaćujem na partiju kredita sa uopće ne znam izračunati kojom kamatnom stopom, a ne znam niti zašto? (!!)
o Dakle već uvećanu glavnicu za kamate, umanjili za iznos koji im prijevremeno uplaćujem, na to su nakalemili kamatu na taj iznos ranije uplate i dali novu glavnicu. Mijenjam i rok otplate sa 15 godina na 10 godina.

Tijekom tih transakcija NISAM potpisala nikakav novi Ugovor kao niti Aneks Ugovoru, tako da ne znam čime su me PRAVNO, kojim pravnim papirom obvezali na: kamatu, rok otplate..... Bila jesam u banci i dogovorila uvećanu uplatu kao i skratila rok otplate, ali nisam potpisala novi Ugovor. Nisam čak niti dobila novi otplatni plan. Što više je nego zanimljivo, jer glavnica i rok otplate glavne su odrednice svakog Ugovora o kreditiranju, a kod mene oboje je promijenjeno (ostalo je oko 20% prvotne glavnice a rok otplate je sa 15 godina promijenjen na 10 godina).

Da li se pravno može tvrditi da je Ugovor po kojem sam uzela kredit (od trenutka prijevremene otplate) nevažeći? Pliz recite vaše viđenje. I hvala vam, unaprijed
20% glavnice ostalo, preplacena kamatica bude pokrila jelda? trazis ponistenje? Uzmi odvjetnika. pravnih osnova bankari nemaju, oni osim politike nemaju nista. Odvjetnik i ti odaberete osnovu za ponistenje iz lepeze vts presudice, tamo ih vts riba ko djecu, po kamaticu (nikako da ih izriba po tecaju).

A sto se tice igre sa djelomicnom uplatom glavnice, ako sam dobro shvatio, to je zbog toga sto si uplatu izvrsila na pocetku kredita, oni pokusavaju nadoknaditi planiranu kamatu, drugim rijecima kaznjavaju te sto umanjujes glavnice odmah ( jos i skracujes rok). Tu prevaru mozes dodatno pojasniti odvjetniku i sudu, kada ti Page izracuna ( povedi Page-a sa sobom neka objasni odvjetniku ): kamata naplacena na taj nacin vs ono sto je trebalo biti na umanjenu glavnicu (bez dodatne kamatice na djelomicnu uplatu) vs ono sto je banka planirala na prvu (vecu) ugovorenu glavnicu (nakon poceka). Moze biti nekakva naknada za djelomicnu uplatu, iz opcih uvjeta las vegasa.
Sretno.
rocka is offline  
Old 24.08.2014., 17:33   #10011
Quote:
komitent 1 kaže: Pogledaj post
Bok ljudi,

šTa da radim molim pomoc
Moras im specificirati zahtjev, tako da se oni ne mogu praviti mutavi:
1. moras znati cifru odstete,
2. uzmes odvjetnika.

Prvo moras znati koliko je para u igri. Izracunas preplacene kamate, itd.
Sigurno te odvjetnik nece oderati kolko te banka vec oderala. Uzmes odvjetnika, mozete se dogovoriti da se raskusurate kasnije. Odvjetnik posalje pisamce banci, kao sto je ninoras pojasnio, ne ide tuzbica odmah. Sretno.

-koja banka?
rocka is offline  
Old 24.08.2014., 18:02   #10012
Quote:
rocka kaže: Pogledaj post
Cestitam. lakse se dise jelda?
hippo tulum, gle kolko hippera ođe ima. wow.

cudi me da ti nitko od bankara ođe nije cestitao, sta to ne uklapas se u sliku vjecnog duznika ili kaj? A nisu ti ni stedisa cestitali, joj sto su jalni joj, pa ti ces biti stedisa sad kad ti hippo vrati silne pare ovi nisu fifa fer, pa mogli su ti barem cestitati
hvala...da ...lakše se diše ali to tek treba osjetiti..
sad si me ovim tvojim upitima sjetio na nešto što bi htjela podijeliti s vama
naime, kada sam došla tražiti djelomičnu otplatu kredita ...lica nisu bila sretna...žena mi je dala brdo papira koje moram potpisati i ishoditi budući da skidam hipoteku sa stana ...pa procjenitelja za preostale nekretnine...srać...bluč...i htjela mi je uvaliti lombardni kredit
kada sam u subotu došla s mužem...osobna b. nije radila a njezina kolegica mi je rekla da nije ovlaštena mom mužu otvoriti devizni račun na koji je trebao prebaciti lovu....NIJE OVLAŠTENA otvoriti DEVIZNI...ma koga ti zaje.....

u ponedjeljak je osobna bankarica još jednom prije nego kako je sama rekla "zaključimo sve ovo" ponudila meni i mužu da sa tom gotovinom kupimo neki stan koji je kao jeftin i koji nije oglašen a prodaje se (u neformalnom razgovoru smo joj rekli da smo planirali možda i tim novcem kupiti neki mali stan i rentati ga ali smo odustali zbog velikih cijena)



uglavnom ...rukama i nogama se borila da ne zatvorimo kredit


to jutro sam u "mojoj" banci vidjela ni manje ni više nego dva lokalna "uglednika" povezana s mutnim poslovima koji se prešetavaju kao da je sve ono njihovo...zapravo i jest

tako da...jedva sam čekala zatvoriti kredit
__________________
Neke pobjede su pobjede duha i duše.
Ponekad, čak i ako gubiš, dobivaš.
E. Wiesel
dalcosters is offline  
Old 25.08.2014., 17:10   #10013
Danas sam odnio zahtjev u našičku poslovnicu Hypo banke, zaprimili su ga i rekli da će mi biti odgovoreno putem pošte. Što se tiče ljudi koji tamo rade, ne mogu se požaliti, kad god sam nešto trebao uvijek su to i napravili.

Prema nekim mojim izračunima preplatio sam oko 15 tis kn. S 1.9. će mi ostati još 19 rata što nije puno, ali ne mogu dočekati da se riješim tog "otrova". Ako uspijemo u tome da nam banke umanje ostatak duga ili nam preplaćeni iznos vrate onda se nadam da bi nagodinu oko 1.6. vratio kredit do kraja.

I razgovarao sam s dvoje ljudi u firmi koji kao i ja imaju CHF stambeni u Hypo banci i oni su za kolektivnu tužbu ako nam banka ne odgovori pozitivno na naš zahtjev.
pearljam is offline  
Old 25.08.2014., 18:44   #10014
i ja sam poslala preporučeno i s povratnicom u zabu..doduše malo sam izmijenila prijedlog..ali svejedno ne nadam se ničemu dobrom...

iako, barem ću imati službeni odbijanac koji ću priložiti...hehehe
__________________
...tonight we're burning all the tough times...
simona_says is offline  
Old 25.08.2014., 19:07   #10015
I meni danas stigla odbijenica iz Zabe. Iz svega što su nadrobili navodim samo ovo: "Banka je uvjerena da je sve svoje kamatne stope tijekom otplate kredita određivala savjesno, zasnovano na objektivno valjanom razlogu te stoga nismo u mogućnosti udovoljiti Vašem prijedlogu". How yes no...
bluebunny is offline  
Old 25.08.2014., 19:20   #10016
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
I meni danas stigla odbijenica iz Zabe. Iz svega što su nadrobili navodim samo ovo: "Banka je uvjerena da je sve svoje kamatne stope tijekom otplate kredita određivala savjesno, zasnovano na objektivno valjanom razlogu te stoga nismo u mogućnosti udovoljiti Vašem prijedlogu". How yes no...
Kako oni mogu biti "uvjereni" kad je sud rekao drugačije? Ne mogu oni bit iznad suda....
Maverick25 is offline  
Old 25.08.2014., 19:23   #10017
Quote:
bluebunny kaže: Pogledaj post
I meni danas stigla odbijenica iz Zabe. Iz svega što su nadrobili navodim samo ovo: "Banka je uvjerena da je sve svoje kamatne stope tijekom otplate kredita određivala savjesno, zasnovano na objektivno valjanom razlogu te stoga nismo u mogućnosti udovoljiti Vašem prijedlogu". How yes no...
pa nek ti kažu objektivno valjan razlog...
__________________
...tonight we're burning all the tough times...
simona_says is offline  
Old 25.08.2014., 19:34   #10018
Očito je stvar u tome da oni presudu tumače na svoj način, a najveći je problem u tome da su zauzeli stav da njih ta presuda na ništa ne obavezuje jer nigdje izrijekom ne piše da su dužni obeštetiti klijente na bilo koji način. Ali to je po meni i greška u načinu na koji je presuda sročena jer zato to i mogu tako široko tumačiti.
bluebunny is offline  
Old 25.08.2014., 21:52   #10019
Eto kako zahebavaju raju.

Narode, uzmite strucnjake i advokate, i skratite cijelu igru uvodnog upoznavanja i odheba. Advokat ce s njima odmah preci na stvar.


Inace, sta ima novo sa vk chf? nemojte mi zaboravititi vk chf
rocka is offline  
Old 25.08.2014., 22:25   #10020
Očito je da kreditni "savjetnici" postaju sve više bezobrazniji i bahatiji.
Ja imam namjeru, osim što ću tužiti banku, tužiti privatnom tužbom i svoju osobnu bankaricu jer me nije upozorila na sve što je trebala.
I ne samo to, ona mi je kredit u CHF prezentirala kao sjajan proizvod koji je najbolje rješenje za mene.
I ne samo to nego je izračunala da ja zapravo i nemam izbora nego uzeti takav kredit jer za drugi nisam bio kreditno sposoban.
A sad se pravi mutava. A kada i progovori to obično bude neka svinjarija tipa "pa vama rata i nije toliko narasla kao nekima". WTF?
I da odmah preduhitrim one koji bi rekli "pa potpisao si da si upozoren" - da, jesam ali kako sam ja znao na što sam to sve trebao biti upozoren? Da mi je rečeno da mi glavnica nakon xy godina može biti xy veća nego na početku sigurno ne bih uzeo taj kredit (pa tko normalan i bi) - otišao bih u podstanare.
U ugovoru o kreditu piše da me je banka upozorila o svim eventualnim rizicima promjene tečaja, ali to nije istina. Nije nigdje nabrojano na što sam točno sve upozoren.
Zato ću tužiti i bankaricu, zbog prešućivanja bitnih informacija, laganja, duševnih boli.... Jedino me brine ta j...na zastara, to je bilo prije više od 5 godina.
I da, rocka, uzeti ću advokata. I stručnjaka.
registriran_clan is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.