Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.07.2010., 22:10   #181
Quote:
krasnodar kaže: Pogledaj post
Zamolio bih za pomoć .U bubregu imam kamen 18 mm,bio sam na 2 laserska razbijanja (ESWL) ali kamen nije moguće razbiti.Nakon tih razbijanja bio sam prošli tjedan kod doktora u Vinogradskoj u Zagrebu,doktor je rekao da moram na operaciju jer se takav kamen ne može izmokriti,da je rez 3-4 cm ,7 dana ležanja u bolnici.Ima li tko više saznanja kakva je to operacija,kako se izvodi,kako teče oporavak... Unaprijed se od srca zahvaljujem na bilo kojem odgovoru i savjetu.
Imaš mail na pp
 
Odgovori s citatom
Old 24.07.2010., 08:52   #182
zasao,ne mnoze vise nazad...tko je sklon kamencima ,uvijek ce ih imati...tome nema lijeka ,lijek je preventiva...puuuuuuuuuuuuuuuuno tekucine
Nekoliko od vas poslala sam obavijest da mi se javite na mail u svezi operacija " rez 3-4 cm " sto Krasnodar kaze.Dakle ta operacija se zove PERKUTANA NEFROLITOTRIPSIJA.I mene je bunio naziv i utjeha mi je bila reci rez od 2-3-4 cm.Bitno je bilo da nemam onaj rez od pupka do kicme.MajaB...upravo to ,tupa bol.Tako je krenulo kod mene.Svi nalazi uredni ,nema mokracnih infekcija,nema temperature,krv sve 5,nikakvi znakovi upale.Zlu ne trebalo,otidjem ja obaviti i urografiju ( iznapijaju te sokovima,ustrcavaju kontraste i snimaju nekih sat vremena iz svih mogucih poza) ...dobro da je bio zgodan asistent ,pa je vrijeme relativno brzo proslo ))...uglavnom ,nakon toga stizu nalazi...strava...zar to nitko nije uocio na prijasnjim UZV? Pronadju mi mineralnu sjenu od 21 mm na samom ulazu u ureter i jednu sjenu od 12 mm u samom bubregu ,tzv.casici bubrega.Zakljucak: nefrolitijaza lijevog bubrega.Sta bi ti ga doslo ,mala moja ,ti moras pod noz.Dakle laser ne dolazi u obzir za ovaj veci kamen jer se kamen nalazi u podrucju gdje nema podloge u koju bi oni mogli nesmetano udarat u kamen.
Pohvalit cu ovom prilikom dr.Oguica iz KBC Rijeka Susak.I toplo vam preporucujem da kod svog doktora trazite da vas upute za Rijeku.Svo osoblje je nevjerovatno ljubazno i pristupacno,sto je vrlo rijetko.Nemojmo se zanosit americkim serijama gdje je neko vrijeme glavnu ulogu imao Visnjic.Ma dajte ,mi smo 50 god iza njih.U Rijeci se doktori totalno spuste na razinu nas bolesnika koji stalno jaucemo.Imaju vremena za svakog od nas i trude se olaksati vam bol maksimalno.U krajnjem slucaju,samo lijepa rijec u trenutku puno znaci.Ta bolnica je doista puna osoblja sa lijepim rijecima.uglavnom,ja sam dosla pod noz )). Sam postupak pripreme i operacije kod mene je trajao 3 h. Probudila sam se blazena i prvo sto sam skuzila bilo je da sam puna cijevi i da se ne mogu ni pomaknut.Necu uljerpsavat stvar ,jer nije ok nekome mazat oci...oporavak prva dva dana je ubitacan.Jedna cijev je spojena direktno na bubreg.Na kraju cijevi nalazi se vrecica u koju otice " ciscenje bubrega". osoblje svakodnevno kontrolira sadrzaj.neka vas ne uplasi grozno crna boja,to je sve normalno u ta dva prva dana.Slijedeca cijev vam izlazi iz "njega" ili "nje".Ta je cijev puno neugodnija nego ona iz bubrega.Svaki pomak imas osjecaj kao da ti netko cupa nesto iz utrobe.Ne dao ti bog naglo napravit pokret.jako je neugodno.Nakon 5 dana meni su izvadili cijev iz bubrega ,ljepo premotali i stvarno rez ima nekih 2 cm.Vrlo je neprimjetan,nalazi se nekih 5-6 cm iznad kuka.Druga cijev....ahhh...kad su je izvadili ,prvo sam se pitala di je toliko toga stalo.Ali lako za to...kad su je skinuli,onda sam tek skuzila koliko mi je bilo zapravo jednostavno s njom.Mokraca nesmetano otice kroz tu cijev,pijes i po 5 -6 litara tekucine ,lipo drzis vrecicu u ruci ,samo pazis da je ne potegnes.ali to je sve.ne koristis wc jer sve otice u nju.ispocetka je mjenja osoblje ,a kasnije dobijes vrecicu sa "spinicom" ,sam si ispraznis sadrzaj kad se napuni lita,litra i pol.a kad je skinu...kroz tih 5-7 dana misic se lipo opustio ,znao je da ne mora nista stiskat ni opustat i onda ti slijedi ucenje kako ici piskiti.Boliiiiii...ja sam ih molila da mi to skinu prije nego idem doma,,,kao kako cu ja hodat s nekom vrecicom po kuci,bilo mi je bitno ne imat vrecicu.Vjerujte mi da sam prvih 8 dana plakala ko malo dijete svaki put kad sam isla piskit.Htjela sam se vratit u rijeku da mi nazad stave onu cijev.Pored toga ,da bi slucaj bio jos gori, na izlasku iz bolnice ,kad sam mislila ajd najgore je proslo,primarijus me zove na kontrolu i tada se konzultira da bi bilo najbolje da mi ugrade ureteralni stent,tzv.double J endoproteza.Mislim se ja ,ma ugradi sta hoces ,samo da ja idem doma.aha...prvih 8 dana nisan mogla piskit,nakon toga naucim se nosit sa odlaskom u wc,a onda se pocnem boriti sa tom protezom.To je zapravo jedna kao zica ( tako vidljiva na rengenu) koja ide od bubrega do samog izlaza.sprecava da se pijesak zaustavlja u kanalima.meni je danas 40 dana proslo od operacije i ta proteza me ubija u mozak.mogu ja popit 10 spasmexa i 5 voltarena...ma kakvi ,ona kad se odluci bosti ,ona bode....trpim i sutim,jer sam vec svima po kuci pocela ici na zivce.u ponedjeljak ,sad ovaj,idem na lasersko razbijanje radi onog manjeg kamena.tada mi vade i protezu.niko se ne veseli odlasku u bolnicu ,ali vjerujte ja jedva cekam jer se duboko nadam da ce mi tu zicu izvadit vani.nek rezu nek lome i razbijaju ,samo da mi ona izadje van. i nisam nikad bila na laseru,i odlazim na taj laser kao da odlazim u shooping,nemam straha.samo se zelim rijesiti ove tupe boli koja je jos uvijek ucestala.
Ja sam svoj dozivljaj s perkutnom operacijom opisala vrlo neugodno.onako kako sam i dozivljavala i neko ce reci ma sta je ovo,ali Ima jedna utjeha,ne reagiramo svi isto.Ja sam se prije operacije cula sa ljudima koji su to isto obavili i vec nakon 10 dana otisli na posao. ja sam od 15.06. na bolovanju s time da imam 17 god radnog staza i da mi je ovo prvo bolovanje.Nisam neki tip od zabusavanja,niti sam ne znam kako osjetljiva tratincica.ali eto....iskustvo je vrlo neugodno.Dakle ljudi moji budite puni entuzijazma,on vam uvelike pomaze oko svih tih neugodnih bolova ,ali imajte na umu uci u najgore i cuvajte snagu za takvu situaciju.Covjek je operirao srce kad i ja moj bubreg ,on vec vadi krumpire ,a ja jos lamatam po kuci ,strah me sjest u auto da me ne uhvati bol negdje na semaforu. Ne omalovazam bol bubrega,jer ja s kamencima imam problem vec 20 god.Odgadjala sam operacije,jer bi svako toliko izbacila kamencice kroz mokracu.Ocito da se negdje iza u medjuvremenu napravio cijeli kamenolom.
Slazem se sa nekima koji kazu da prehrana ne igra ulogu.Prije bi se slozila s onim da je to od nakupljanja nekog unutarnjeg bijesa,iako puno ljudi to smatra nekakvim homeopatskim glupostima.svakom misljenje na volju.
ja sam u ovih mjesec dana uspjela izbacivat sto time sto su kamencice malo zdrmali ,ali svako jutro popijem zlicu maslinovog ulja i dnevno pijem oko 3,5 l vode.Nikakvi cajevi,nikakav sok ,piva...cista voda. i trpim mokrenje...iz pocetka od straha ,a kasnije iz koristi...sto je puniji mjehur,veci je mlaz tekucine i pijeska je ko u prici.bolno je,ali kad jednom izadje ,taj je i izasao .
tanja.p is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 17:25   #183
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
ESWL nije operacija i ne radi se pod anestezijom.
ESWL = extracorporeal shock wave litotripsy
http://en.wikipedia.org/wiki/Extraco...ve_lithotripsy
Ako se radi bez anestezije, zašto ja onda držim ispred sebe anesteziološki upitnik? Dobio sam danas uputnice za EKG itd. tako da sa svim nalazima prije ESWL tretmana idem kod anesteziologa na kontrolu...ništa mi nije jasno.

Imam 23 god. i eto već mi pronašli 2 kamenčića, prije 10 dana sam dobio takve bolove da sam završio na hitnoj gdje su ustanovili da u desnom bubregu imam kamen 5x2mm i još jedan koji se već nalazi negdje na putu promjera 7x3 mm. Dobio sam injekciju Voltarena i odmah odahnuo, prepisan mi je voltaren i spasmex protiv bolova i mnogo tekućine u nadi da će u nekoliko sljedećih dana kamenčići sami izaći. Ali, još ništa nije izašlo, bolova nema, ali pijem nolicin protiv upale koju imam. Danas sam bio na kontroli i kako je uređaj za UZV star, doktor ništa ne vidi, na radiologiji su mi tako slikali urotrakt da doktor ne vidi gdje je uopće drugi kamen. Sada sam upućen na drugi odjel na UZV bubrega i na IVP, a uz to me urolog odmah naručio i na ESWL 13.10. Mene zanima kako funkcionira taj zahvat i koliko boli i jesam li na kraju pod anestezijom ili nisam, jer kako sam gore spomenuo, dobio sam anesteziološki upitnik koji moram ispuniti i uputnice za sve pretrage prije kontrole anesteziologa.

Zapravo , stalno dobivam drugačija mišljenja, prvi urolog je rekao da kamenčići uopće nisu veliki i da bi ih trebao izmokriti, onda mi je rečeno da ću ići na nekakav zahvat gdje mi kroz penis ulaze u urotrakt, ugrađuju cjevčicu kroz koju će izaći ti kamenci, a sada idem na ESWL. Svaki put mi mrak padne na oči jer do sada nikada nisam bio u bolnici i nisam obavljao slične pretrage, tako da mi je sve novo i strano.
hrca is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2010., 19:38   #184
kamenci u bubregu

Googlajući sam naišla na ovaj forum .... pa mi treba savjet vezano uz bubrežne kamence ... naime prije 4 godine slučajno na sistematskom su mi našli kamenac u desnom bubregu ... kasnije na svim sistematskim bio je još uvijek tamo ... prošle godine sam radila nativnu snimku UZV i bio je veliki 6 mm; u trećem mjesecu sam dobila užasan napad, bolovi,pritisak na mokrenje, povraćanje ... došla hitna i da li mi injekcije protiv bolova ... kad se malo smirilo navečer sam išla na hitnu urologiju.. stvar je u tome da sam imala mengu tako da nisam vidjela jesam li ga izmokrila, ali navečer na UZV ga više nije nigdje bilo .... nakon tjedan dana sam radila opet UZV i nativnu snimku urotrakta i nije ga bilo više ... no ja od tada znam imati često bolove u desnom donjem dijelu trbuha ...prije tri dana me je isto jako boljelo .. ..i tjeralo me pišati ko ludo, a nakon mokrenja boli užas .. na urinokulturi nema bakterija ... a na UZV nema ni kamena...kaže moja doktorica možda su kristalići koji se ne vide ni na ultrazvuku ni prostim okom ???

da li postoji mogućnost da mi je kamen negdje skriven?? Kako ga mogu otkriti ako je ipak negdje .....
kplese is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.10.2010., 22:10   #185
Bubrezni kamenac

vjerojatno je netko od vas ovdje iskusio bolove bubreznog kamena, pa trazim savjet od iskusnih jer ja vise neznam kako si pomoc da me NE BOLI vec cetiri dana zaredom.. bolovi su nesnosljivi po cijele dane, ponekad slabi, ponekad jaci. pa kad me primijace hodam gore dole ko baltazar.. pokusam sjest, lec,vrpoljim se..cekam da spasmex i ketonal pocnu djelovat.. i nis.. onda se naglo smiri..pa opet..
Bila sam i u vinogradskoj danas, pa mi reko doktor da nema lijeka osimtablete za bolove i trpit dok ne izadje to malo prokleto smece od 3mm van.
glava me boli cijeli dan, povraca mi se cesto (cak jucer i jesam) i primila sam inekciju danas popodne i prekjucer isto popodne (opet me sad copilo, fala Bogu smirilo se nakon pola sata)

Neznam sta mi je ciniti ali ako ovako nastavi necu biti sposobna za posao dok to sranje ne izadje ...


Hvala
__________________
-Ines-
ines25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2010., 18:57   #186
Lightbulb

Quote:
ines25 kaže: Pogledaj post
vjerojatno je netko od vas ovdje iskusio bolove bubreznog kamena, pa trazim savjet od iskusnih jer ja vise neznam kako si pomoc da me NE BOLI vec cetiri dana zaredom.. bolovi su nesnosljivi po cijele dane, ponekad slabi, ponekad jaci. pa kad me primijace hodam gore dole ko baltazar.. pokusam sjest, lec,vrpoljim se..cekam da spasmex i ketonal pocnu djelovat.. i nis.. onda se naglo smiri..pa opet..
Bila sam i u vinogradskoj danas, pa mi reko doktor da nema lijeka osimtablete za bolove i trpit dok ne izadje to malo prokleto smece od 3mm van.
glava me boli cijeli dan, povraca mi se cesto (cak jucer i jesam) i primila sam inekciju danas popodne i prekjucer isto popodne (opet me sad copilo, fala Bogu smirilo se nakon pola sata)

Neznam sta mi je ciniti ali ako ovako nastavi necu biti sposobna za posao dok to sranje ne izadje ...
Hvala
Kamenac od 3mm zaista se ne tretira aktivno (niti razbijanje ESWLom niti drugi zahvat). Pijte obilno tekućine, Spasmex i Ketonal i krećite se što više. Terapiji možete dodati lijek Omnic (ili neki drugi alfa-blokator) jer pomaže eliminaciji kamenca u ureteru.
 
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:37   #187
joj pa na ovu temu rijetko tko piše a ja trebam podršku i savjete hitnoooo
prije godinu dana me satrala bol. injekcijama je prošla. nedavno su mi na sistematskom otkriveni žućni i bubrežni kamenci. imam zakazano vađenje žune vrećicei i idem na lasersko razbijanje bubrežnog kamenca. u ponedjeljak sam naručena na ivu, vidim da tu pretragu netko opisuje kao strujanje vrele tekućine, baš me sad to usrećilo jučer sam počela piti i neki biljni pripravak. piše na uputstvu da se piju 2 šalice na dan. ja sam svoje dvije popila u malom razmaku, recimo od 2 sata i navečer sam počela osjećat bubrege. ne znam jel to sad pozitivno ili negativno. htjela sam prekinuti terapiju čajem, no ipak sam još jednom pročitala uputstva i vidjela da čak navodno ima svojstvo rastvaranja kamenca, što mi je potvrdila i žena koja se čajeima bavi. mene je prepalo to da ako taj kamenac krene van, a velik je 5-6 i 7-8 mm (po jedan veliki na svakom bubregu) da bi se mogao zaglavit. uglavnom, moje pitanje glasi, jel ta veličina može izaći bez razbijanja, koliko je štetno / bolno to razbijanje i šta očekivati nakon toga? jel normalno da me boli dok pijem čajeve ako čajevi rade svoje, pretpostavljam da kad ne bi osjetila bubrege da bi značilo da od tih čajeva nikakva korist.
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 16:49   #188
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
joj pa na ovu temu rijetko tko piše a ja trebam podršku i savjete hitnoooo
prije godinu dana me satrala bol. injekcijama je prošla. nedavno su mi na sistematskom otkriveni žućni i bubrežni kamenci. imam zakazano vađenje žune vrećicei i idem na lasersko razbijanje bubrežnog kamenca. u ponedjeljak sam naručena na ivu, vidim da tu pretragu netko opisuje kao strujanje vrele tekućine, baš me sad to usrećilo jučer sam počela piti i neki biljni pripravak. piše na uputstvu da se piju 2 šalice na dan. ja sam svoje dvije popila u malom razmaku, recimo od 2 sata i navečer sam počela osjećat bubrege. ne znam jel to sad pozitivno ili negativno. htjela sam prekinuti terapiju čajem, no ipak sam još jednom pročitala uputstva i vidjela da čak navodno ima svojstvo rastvaranja kamenca, što mi je potvrdila i žena koja se čajeima bavi. mene je prepalo to da ako taj kamenac krene van, a velik je 5-6 i 7-8 mm (po jedan veliki na svakom bubregu) da bi se mogao zaglavit. uglavnom, moje pitanje glasi, jel ta veličina može izaći bez razbijanja, koliko je štetno / bolno to razbijanje i šta očekivati nakon toga? jel normalno da me boli dok pijem čajeve ako čajevi rade svoje, pretpostavljam da kad ne bi osjetila bubrege da bi značilo da od tih čajeva nikakva korist.
Nemam osobnih iskustava ali moj sin je s osam godina imao problema s bubrežnim kamencima. Prvo su mu mehanički odstranjivali kamenčiće, a jedan je bio veličine 10 mm kojeg je trebao laserski razbiti. Međutim onaj dan kad su ga polegli na stol za lasersko razbijanje kamena više nije bilo tako da je to otpalo, a par dana kasnije ga je popiškio.
mrs monk is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 20:26   #189
zar su ti neki kanalići toliko široki da kamenac od 1cm može izaći van???
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 20:50   #190
Nemam nis pametno, samo me ova tema sjetila na bubrezni kamenac koji sam imao. Jedno nezaboravno iskustvo, znojenje od bolova i pisanje krvi u 6 ujutro, dok jos nisam znao kaj mi je. Prvu sam injekciju protiv bolova primio 4 sata nakon napada, naprosto sam uzivao, sjecam se da nisam mogao disati od bolova
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2010., 22:15   #191
Quote:
Zli Mali Medo kaže: Pogledaj post
sjecam se da nisam mogao disati od bolova
e baš tako da, ja sam izdržala pola sata tj toliko mi je trebalo da skupim hrabrosti pokrenuti se s poda i krenuti na hitnu. tko zna što me tek sad kad ga razbijem čeka
__________________
close your eyes and stare into the dark
zaručena is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2010., 17:53   #192
Quote:
zaručena kaže: Pogledaj post
zar su ti neki kanalići toliko široki da kamenac od 1cm može izaći van???
Ne znam, ali se nitko u bolnici nije previše čudio kad smo ga donijeli, samo su nas poslali da ga odnesemo na analizu.
mrs monk is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2010., 20:50   #193
nema gore boli od upale bubrega s kamenčićima....imala sam to prije 2 godine i umirala od bolova...em temperatura, povraćanje od bolova, cijela leđa su mi žarila kao da je vatra u njima...sve u livom bubregu pa bi spavala na desnu stranu .al se desila situacija kad više nisam mogla spavati u niti jednoj pozi i onda bi išla na dasku od wc školje ,stavila jastuk iza vrata i tako dočekala jutro
kamenčići nikako nisu htjeli vani. ja sam pila neki čaj naručen u nekog travara i nakon hektolitara čaja počela sam izbacivati kamenčiće...
rekli su mi da to neće boljeti,međutim ja sam imala osjećaj kako piškim žilete, mene je to stravično bolilo toliko sam vrištala da me susjeda čula,mislila je da rađam
jelena2105 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2011., 13:07   #194
prvi napadaj sam imao prije 8 godina,prijatelj mi preporuči terapiju trčanjem nizbrdo ili niz stepenice uz puno tekućine,ja poslušam i drugi dan izmokrim kamenac oko 5,6 mm ! iza toga bio na ultrazvuku,nije bilo ništa!
Prije mjesec dana eto ga nazad,opet napadaj,isti neizdrživi bol,samo injekcije protiv bolova pomažu.....poslije toga napadaja više ne boli osim uz malo veći fizički napor na poslu,najviše kad se saginjem za podići nešto teško!
Ovaj put UZV pokazuje 10mm u jednom i 6mm u drugom bubregu,trčanje ne pomaže,samo izaziva krv u mokraći tako da me strah i zaigrati nogomet......
probat ću sa nekim od ovih čajeva pa ćemo vidjeti......
__________________
CRVENA BOJA-JEDINA MOJA
crveni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2011., 14:01   #195
dogodio se na kraju kako mi u Dalmaciji kažemo mirakul....urolog me pošalje na IVP-rendgensko snimanje,naravno da je prošlo dosta vremena od upisa do snimanja,u međuvremenu nisam imao nikakvih problema ni bolova da bi na kraju nalaz pokazao-ništa-ni kamenčića.....kaže urolog da ultrazvuk može i pogriješiti a IVP nikako....a valjda se izmrvio jer sam ja u međuvremenu igrao nogomet i sl.
svakako niko sretniji od mene šta se riješilo samo od sebe!
__________________
CRVENA BOJA-JEDINA MOJA
crveni9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2011., 14:13   #196
Evo da malo probudimo temu. Prije 4 godine mi je krenulo kamenje iz oba bubrega. Kad sam se nakon 4 dana svijanja po krevetu odlučio ići u bolnicu, ispalo je da su se smrvili, pa sam ispišavao pijesak. Jučer se ponovno aktivirao desni i osim prvog bolnog potiska, sad nije tako strašno. Na mahove boli da bih plakao, ali uglavnom ili ne boli ili je blaga bol. Jedino je zeznuto što iznenada zna presjeći kao da mi netko zabija nož u leđa, pa nije baš zgodno ako sam negdje vani. Valjda će brzo proći, zadnji put je trajalo 2 tjedna.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2011., 16:20   #197
Angry

evo, prije 6 god. sam završio na bolnici zbog takvih bolova da sam ih molio da me ubiju.
bio na laseru u osijeku, i nista. postoje (organski i anorganski) kamenci i jedni se daju spržit, drugi ne.
htjeli su mi tad gurati nekakve sajle kroz ***** ja odustao i trazio da me puste kući.
nakon 5 dana trgnuo 5-6 piva i osjetio da je krenuo.

bitno je (MUŠKI) da sjede na wc šolji dok mokre jer tad lakše ispada van.i ispao. 6 milimetara.
izgleda kao nakupina nekakvih kristala. oštro na sve strane.

evo prije 20 dana opet bolovi, što kazuje da su krenuli kroz ureter do mjehura.
opet bolnica, bolovi, galama na doktore da daju nešta protiv bolova no ništa dok neustanove šta je.
ipak kamen.
voltaren i spasmex u dupe i ruku vađenje krvi, tablete i pakuj kući pit čaj. 20-30 litara na dan

poteralo mokrenje i on zaglavio na pol puta.
aj u birtiju drmni par piva i natrag doma sjedi na wc šolju i ispade. opet oko 6 mm.

pitanje:

jel tko slao kamen na neko vještačenje da se vidi od čega je i kako nastao da se znam klonit hrane koja potiče skupljanje kamenaca??????
drazen-gt is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:20   #198
meni je doktor rekao da imam takav organizam koji je sklon stvaranju kamenaca tj.kiselo tkivo...pa vjerujem da je i kod tebe tako.
već sam 2x u 10 godina imala problema s tim...s tim da mi je zadnji put kamenac zapeo na izlazu iz bubrega, pa mi je sve naoteklo, bolilo ko sam vrag. razina boli mi je bila 9/10 i s ničim se nije dala stišat
a moja doktorica me naručila na ultrazvuk za mjesec i pol dana!!! sva sreća pa postoje privatnici kod kojih se za par sto kuna sve sredi odmah

Da ne bih proživljavala sve to iz početka, i mene zanima da li tko zna da li nešto može utjecat na sprečavanje stvaranja istih? prehrana, tablete, bilo što preventivno??
vjerojatno unos antioksidansa...al htjela bih nešto konkretno
__________________
help me help myself
žmiga is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 11:52   #199
meni su našli pijesak u lijevom bubregu, a kako na lijevom jajniku imam cistu, ne znam od čega me boli.Bol ide iz leđa i trbuha u noge.
da li je još nekome tako?
utisana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.03.2011., 16:13   #200
Quote:
utisana kaže: Pogledaj post
meni su našli pijesak u lijevom bubregu, a kako na lijevom jajniku imam cistu, ne znam od čega me boli.Bol ide iz leđa i trbuha u noge.
da li je još nekome tako?

bas u noge ili u /&//$%$ ???
drazen-gt is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:20.