Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.03.2014., 14:46   #6641
3.4 ce mi dva mjeseca do sad skinula 9 kila ... ne znam nekako mi sporo mislim mozda sto puno vjezbam tjesim se time sto je misic tezi nego salo ...pozdrav svima
suziii is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 21:13   #6642
Bok svima,
danas mi je drugi dan na Atkinsu i imam osjecaj da radim nesto krivo jer nisam gladna (sto je nemoguce kad sam ja u pitanju)
Danas sam pojela:
dorucak: kajgana 2 jaja i rog paprika
Rucak: komad janjetine i porcija radic salate
Vecera: pljeskavica plus grah salata

Molila bih vas komentare, savjete, preporuke.. Svaka pomoc je dobrodosla stoga hvala
allegraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2014., 21:30   #6643
Quote:
allegraa kaže: Pogledaj post
Bok svima,
danas mi je drugi dan na Atkinsu i imam osjecaj da radim nesto krivo jer nisam gladna (sto je nemoguce kad sam ja u pitanju)
Danas sam pojela:
dorucak: kajgana 2 jaja i rog paprika
Rucak: komad janjetine i porcija radic salate
Vecera: pljeskavica plus grah salata

Molila bih vas komentare, savjete, preporuke.. Svaka pomoc je dobrodosla stoga hvala
ako jedes grah salatu, ne bi rekao da si dobro proucila ovu dijetu.
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2014., 08:20   #6644
Ha dobro, malo grah salate mi nije trebAlo slazem se. Inace, sve ostalo je ok? Budem zelenu salatu danas
allegraa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2014., 14:06   #6645
Bok!

Pocela bi sa atkins dijetom, ali imam par pitanja. Bila sam dosad na Dukanovoj i prebacujem se jer ne mogu bez povrca
Ali vec sam naviknuta biti bez slatkog, kruha, tjestenine, rize i svega ostalog sta ne smijem konzumirati pa ce bit lakse dalje.
Ali zanimaju me ovi ugljikohidrati na kojima se bazira cijela dijeta zapravo. Kak da ja znam kolko ugljikohidrata sam pojela
Koliko jedno jaje recimo ima UH ili komad mesa ili porcija salate?

I citala sam da su mlijecni proizvodi zabranjeni. Znaci ne smijem piti jogurt i mlijeko s jako malo posto mlijecne masti niti jesti sir jel?
xXxTiNaxXx is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.05.2014., 12:55   #6646
Quote:
xXxTiNaxXx kaže: Pogledaj post
Bok!

Pocela bi sa atkins dijetom, ali imam par pitanja. Bila sam dosad na Dukanovoj i prebacujem se jer ne mogu bez povrca
Ali vec sam naviknuta biti bez slatkog, kruha, tjestenine, rize i svega ostalog sta ne smijem konzumirati pa ce bit lakse dalje.
Ali zanimaju me ovi ugljikohidrati na kojima se bazira cijela dijeta zapravo. Kak da ja znam kolko ugljikohidrata sam pojela
Koliko jedno jaje recimo ima UH ili komad mesa ili porcija salate?

I citala sam da su mlijecni proizvodi zabranjeni. Znaci ne smijem piti jogurt i mlijeko s jako malo posto mlijecne masti niti jesti sir jel?
ja sam se vodila 2,5 mjeseca za ovim http://www.vjezbaj.com/kalorijska-tablica/
i skinula 12 kg.
imala sam pauzu od 2 mjeseca i danas krećem opet
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 13:49   #6647
evo jos jedne atkinsice
zanima me, da li je ova dijeta efikasna i brza kod onih koji nemaju previse za smrsaviti? visoka sam 170,a preko zime dogurala do 63 kg. inace, zamisljena tezina mi je 58kg. na dijeti sam 14 dana, pridrzavam se svega, sve sam proucila. u prvoj sedmici sam prosla odlicno, i odmah spala na 59,5. valjda je to bila voda, ne znam. ali ovu cijelu sedmicu ni grama nisam smrsala. pocetnu ketozu sam inekako pregurala, mada me nervira smrad iz usta. i malo su me aritmije jace udarale za sad je sve ok, samo da se hoce vaga pomaknuti
i zanima me, posto sam sada u pocetnoj fazi, a trebam skinuti jos 1,5kg, da li da predjem danas na narednu fazu?
dasp is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 14:14   #6648
Pozdrav svima,
čitam vaša iskustva već par dana pa sam se evo odlučila priključiti čisto radi osjećaja podrške i možda ako mi zatreba savijet.
Vidim da neko vrijeme i nema aktivnih na forumu
I ja sam jedna od onih kojima proces mršavljenja ide poprilično sporo i godinama živim ne zdravo a rezultate bih preko noći Potrudila sam se pročitati veći dio ove teme koju ste raspravljali ali evo imam pitanje... sad sam u prvoj fazi još uvijek i nisam prekršila ništa.kombiniram meso i povrće od masnoća i ulja samo maslinovo,ponekad maslac...od pića čajeve,voda i zero cola jer sam ovisnik eh,ali zanima me da li je u redu zadržati se duže od dva tijedna u prvoj fazi i koliko je dozvoljeno dugo biti u toj fazi a da ona djeluje tj da se topim :P? i daa,onu genijalnu zamijenu za kruh čiji je recept na 321.strani...je li dozvoljen i u prvoj fazi?
Andrea sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 14:29   #6649
Prouci teme "LCHF" i "ketogena dijeta"

Koliko sam shvatio, prva faza atkinsa je postizanje ketoze.
A sad kako koliko kada i zasto... Sve ti je detaljno objasnjeno u ovim temama gore. U lchf imas nesto vise specificnih i individualnih iskustava.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2014., 14:55   #6650
Quote:
Weedeemer kaže: Pogledaj post
Prouci teme "LCHF" i "ketogena dijeta"

Koliko sam shvatio, prva faza atkinsa je postizanje ketoze.
A sad kako koliko kada i zasto... Sve ti je detaljno objasnjeno u ovim temama gore. U lchf imas nesto vise specificnih i individualnih iskustava.

Hvala na odgovoru
Andrea sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2014., 12:19   #6651
Cao svima, moze jedno pitanje ako neko moze da mi pomogne, da li moze u ovoj dijeti da se pije sasi voda i koliko ona sadrzi uh?
hvala
alex846 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 10:29   #6652
Smijes jer ovo sve sto ide unutra sadrzi malo uh, a zapravo se ne blenda nego se na kraju jos i procijedi.
Ekvivalent bi bio vocni caj...
Zapravo to sto stavis unutra daje samo okus. I to vrlo vrlo blagi.
Weedeemer is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:36   #6653
Dugo nema nikog...
Po nekim tablicama, koje ja pratim, ne nalazim
Da li je dozvoljeno tj koliko ima UH ajvar i pecena paprika

Zna tko?
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2014., 21:59   #6654
Quote:
J&B kaže: Pogledaj post
Dugo nema nikog...
Po nekim tablicama, koje ja pratim, ne nalazim
Da li je dozvoljeno tj koliko ima UH ajvar i pecena paprika
ne znam ti na pamet brojke, al na kupovnim ajvarima zna biti tablica, pa pogledaj u ducanu (npr, konzum ima veliki izbor)

no, koliko se u izmaglici sjecam, mozes pojesti zlicu-dvije sto se, po meni, ne isplati
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 09:32   #6655
ajvar, posebno domaći, može, ali ne da pojedeš cijelu teglu, nego neke razumne količine
__________________
" Nikad ne možeš vidjeti dugu ako gledaš dolje. "
"Strpljen - spašen!"
mimo is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2014., 16:42   #6656
Domaci je ajvar-tako da uvijek tegla ode 😀
I jos nesto...

Kad se dode do zeljene kilaze, koja je preporuka za
odrzavanje?

Ps ako netko ima kakav dobar recept za neku slasticu-cekam!
J&B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 20:29   #6657
Bok..evo ja vam se pridruzujem na Atkinsu..ili vec koja je ovo dijeta..uglavnom jedem meso,povrce(brokula, cvjetača,paprika,paradajz,zelena salata,tikvica),jaja..gljive..tunjevina,sunke za doručak..e sada jedno pitanje..vidim da u vasim receptima se stalno spominje sir..zar sir i mlijecni proizvodi nisu zabranjeni na mesnoj? Kao i bademi,kakao..vidjela sam i takve neke recepte..ja imam za ozgubiti nekig 13-14 kg..dans drugi dan i ok mi je..za sada..
NERA-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 21:29   #6658
Evo procitala sam na forumu u ranijim postovima da se moze 20g uH dnevno..samo ako mi mozete reci je li se moze to od pocetka dijete ili nakon nekog vremena..i koje sunke,salame imaju najmanje uH?
NERA-B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.10.2014., 21:43   #6659
Quote:
NERA-B kaže: Pogledaj post
Evo procitala sam na forumu u ranijim postovima da se moze 20g uH dnevno..samo ako mi mozete reci je li se moze to od pocetka dijete ili nakon nekog vremena..i koje sunke,salame imaju najmanje uH?
sorry, al s takvim pitanjima neces daleko dogurati s atkinsom. uzmi neku knjigu ili tutorial s interneta i citaj
gmit is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.10.2014., 21:37   #6660
Hvala na pomoći..1.5kg u 3 dana..mislim da ipak guram..al svejedno hvala!
NERA-B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:31.