Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.04.2015., 15:40   #501
evo ja bas naletila na temu. I mene to nekad muci. Onak udahnem i kao da ce mi srce, pluca, prsa stogod, puknut. Je li to ista bol ili nesto savsim drugo?
Plavkaa26 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2015., 22:18   #502
Drugo moje pitanje nanovom podforumu u 24h-...ove godine me sve moguce boleštine pogadaju...pa zašto ne i ovo

naime, nakon 2 operacije na straznjici nisam sjedio godinu dana, dane provodim ili stojeći ili lezeći, i osim povremene boli u ledjima, očekivano, nisam imao nikakvih posebnih problema s boli.

No, sinoc sam spavao na lijevom boku i probudio se s jakom propadajucom boli u predjeli rebara, gornjeg dijela trbuha i malo kroz prsa.

Dišem normalno, osim kada idem bas jako duboko udahnuti onda osjećam bol jaču što ga jače ili brže udahnem, a problema s prehladom imam vec dosta dugo, nosi mi curi non stop otkad znam za sebe...

E sada kada legnem na desni bok, boli skoro uopce nemam (osim prilikom jako dubokog udaha), ali kada probam na lijevi bok ili stomak, jako tesko dišem, i bol postaje poprilicno jako pobadajuca, da mi je dio u boli i u ramenu zavrsio.

Na ledjima ne smijem previše ledjat, zbog opearcija, ali u toj pozi isto tako boli nema...

Isto tako sam sada primjetio da mi je malo hladnije nego inače, pa mozda imam malčice povišenu temperaturu, ali nemam kašalj niti me boli grlo.
Samo me malo više nakon jela tera podrignuti...


Pretpostavljam da sam se mozda istegnio pri spavanju, ali malo tu ima svakakvih signala da bi moglo biti nesto drugo u pitanju...

Da li netko ima ideju sto bi mi bilo najbolje činiti?
Mislio sam pričekati dan dva da vidim oce se to nastaviti prije nego odem kdo doktora...ali vikend ce brzo, pa bi u tom slucaju morao do ponedjeljka čekati...
Broken2Sword is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 09:52   #503
Molim za savjet. Majku mi već nekih mjesec i pol dana boli prsna kost na lijevoj strani. Bol se javila nakon što je popila sumamed radi jake prehlade i otad se javlja povremeno. Doktor je nakon prvog pregleda rekao da je disanje u redu i da je to bol od iscrpljenosti organizma. Danas je bila na drugom pregledu i opet je rekao da je s disanjem sve u redu, ali joj je dao controloc za zeludac (mada je želudac ne boli) te ako bol prsne kosti ne prestane poslat će je na snimanje prsnog koša. Inače, mama ima 55 godina . Cijenim bilo kakav savjet. Hvala.
šminkerica25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 00:26   #504
Pozz. Već nekih 3 tjedna imam problem.Imam 24 god. Više puta tokom dana mi se dogodi da imam osjećaj kao da mi netko sjedi na prsima i to zna trajati par sati ili kratko vrijeme,u sekundi mi se to pojavi. Znači ništa me ne boli nego samo taj osjećaj da mi netko sjedi na prsima i da ne mogu udahnuti do kraja,kao da nemam dosta zraka. U zadnje vrijeme sam dosta pod stresom zbog svakakvih problema,ne znam može li to imati kakav utjecaj? Htjela sam pitati tu što bi moglo biti prije nego odem doktoru.
Mala18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.04.2015., 18:42   #505
Quote:
Mala18 kaže: Pogledaj post
Pozz. Već nekih 3 tjedna imam problem.Imam 24 god. Više puta tokom dana mi se dogodi da imam osjećaj kao da mi netko sjedi na prsima i to zna trajati par sati ili kratko vrijeme,u sekundi mi se to pojavi. Znači ništa me ne boli nego samo taj osjećaj da mi netko sjedi na prsima i da ne mogu udahnuti do kraja,kao da nemam dosta zraka. U zadnje vrijeme sam dosta pod stresom zbog svakakvih problema,ne znam može li to imati kakav utjecaj? Htjela sam pitati tu što bi moglo biti prije nego odem doktoru.
Ovdje najvjerojatnije leži odgovor na tvoj upit.

Premda, ništa na forumu ne može zamijeniti kvalitetan pregled kod nadležnog liječnika
body halleck is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2015., 21:27   #506
Jeli itko otkrio odakle to neko probadanje? Ja bih to svoje opisala kao neko rezanje, ponekad pulsiranje ispod lijeve lopatice, a ponekad na lijevoj strani rebara u ravnini želuca. Imam pojačanu kiselinu, pila sam ipp, sad po potrebi ranix. U veljači radi tog pečenja napravljen rtg pluća, uzv abdomena, ekg, krvna slika stalno super kao i sve prethodno. Prošli tjedan bila na magnetu vratne i torakalne kralježnice, nema nikakvih oštećenja. Dakle, ne znam što da mislim. U dva navrata me uhvatilo to probadanje da nisam mogla izdahnuti, što se smirilo prvi puta nakon namjernog izazivanja povraćanja, jer sam sumnjala na želudac. Drugi takav slučaj sam riješila diazepamom od 2mg i stalo je ubrzo. Molim nečije mišljenje, već sam luda od toga. Imam 27 god, visoka 164, 58 kg.
vivaz is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2015., 23:38   #507
Pozdrav svima,imam 17.godina i pusac sam.Pusim vec skoro pa dvije godine 10 cigareta dnevno s tim da izdrzim bez cigareta i po dva,tri mjeseca.Prije dva dana mi se javio kao neki pritisak u prsima i nekakvu cudnu bol u grlu,kao da mi nesto smeta. Nisam sigurna ali cini mi se da se taj pritisak javlja kada malo vise popusim cigareta.Snimala sam pluca u 11.mjesecu sve je bilo uredu,isto tako i sa srcem nalaz uredan.Gledam na internetu i sve upucuje na ono najgore,trebam li se stvarno zabrinuti?Svaki savjet bi mi dobro dosao,Hvala!
Gigiii is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2015., 08:59   #508
Ovak nisam doktor, ali dvije godine več mučim muku sa probadanjima i slično, i mogu vam reći bar po meni sigurno da 80 posto kojekakvih idiopatskih probadanja, pritiskanja, ubrzanog pulsa je čisti proizvod stresa.

Nažalost takva smo generacija, di je svaki dan opstanak za posao, sve je ubrzano, razni problemi i nakon nekog vremena počnu se ispoljavat na neki način..

Da ne bi bilo da lupetam bezveze, iz osobnog iskustva, i sa razgovorom sa sigurno tridesetak mlađih ljudi koji imaju slične probleme ( 20-35 god starosti )..

Znači pokušat naći neki odušak za smanjenje stresa, i jebga ljudi ne raditi greške ko ja i ići stalno proučavat simptome po netu, jer se čovjek onda nađe valjda u 50% posto simptoma i bolesti

Osobno me več godinu i pol muče razna probadanja, pritiskanja u predilu srca ( ili preciznije rečeno sa lijeve strane prsišta) i nakon xx potrošenih eura za gomilu pregleda utvrđeno da me puca stres.

Najbolje sam to skužio kada sam bio na g.o. dva tjedna di su se skoro skroz smanjili svi simptomi..

Mene osobno muči što mi je ujtro čim se probudim ubrzan puls, jer se odmah počnem nervirat kakve budu sve pizdarije se događale tokom dana, onda musnem concor 1.25 pa smiri puls Nažalost nisam još došao do metode kak da primirim takva stanja, bez medikamenata..

I kad me neko pošteno razj.. onda osjetim kao pritisak i onda musnem misar ili leksaurin i vozim dalje, krajnje loše rješenje ali djeluje..

Kao mlađi, i na početku radnog vijeka bio sam otporan na takve kojekakve situacije, a sad sam očito preosjetljiv, valjda slabi živci..


Isprika na podužem postu, ali se možda neko nađe u priči..

p.s. Ne pijem, ne pušim, imam sitno viška kila, idem na plivanje i slično..
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2015., 12:07   #509
poštovani stvarno neznam da li sam na dobroj temi. molila bih vas za mišljenje prije tjedan dana počela sam otežano disati te osječati bol u plučima pri kašlju i kihanju.posjetila sam doktoricu prije 4 dana koja je rekla da ne čuje ništa osim oštrog disanja te mi prepisala amoksicilin antibiotik(neznam što znači oštro disanje)drugi dan uzimanja antibiotika osjetila sam presjecajuću bol u plučima nešto višlje od bubrega na leđima te od onda nemogu skroz udahnuti a da me ne boli taj isti dio.danas mi dr vadila krv te crp je uredan 1,2 te leukociti također 6,5.temperatura mi je i dalje od 37 do 37,2 konstantno.da li je moguće da nešto sa plućima nije ok?hvala
bralee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2015., 10:55   #510
Meni se javljaju ti bolovi u predjelu prsa recimo kada ležim na leđima, kada dugo nepravilno sjedim itd... Kada se ispravim, istegnem, bolovi prestanu..???
samjednopitanje is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 04:38   #511
da olaksam

Da vam malo olakšam i pomognem !
Imam 20 godina,ja 2 godine imam sve probleme haman kao vi,samo sto to nije konstntno vec popusti i uhvati.Ev kakve sam tegobe imaod kako znam za sebe uvijek sam imao ono pri udisanju jake žigove ili probadanja,to nije i toliko često(moje misljenje da to ima neke povezanosti sa plućima)dalje,onda sam žarenje u predjelu srca imao,isto mozda 2,3 puta(to je poslije kiseline ili kad imate kiselinu jaku),pa onda negdje na sredini prsnog kosa vise na desnu stranu gdje pocinju rebra tu cesto imam neke atrakcije nije to bol pa da je nepodnosljivo vec kao da stisne malo,pa ode,to je cesto(to mislim da je od nepravilnog sjedenja,ugl na svim mogucim mjestima u prsima sam imao neko stipanje pipkanje pomjeranje,sto nije bol pa da se presavijem da placem od bola vec sve traje par sec.E to samimao oko godinu dana,onda sam poslije par dimova marihuane zavrsio na hitnoj zbog ubrzanig rada srca(a ranije sam dosta pusio nista nije bilo,vec prije mene na par mjeseci kolega je zavrsio isto tako na hitnoj pa od tad sam uvjek vodio paznju oko pulsa kad se nap)taj dan sam trcao kuci padala je kisa i odma sam u kupatilo isao istusirao sam se,i dok sam se tusirao osjecao sam se da se gusim,dok sam se susio u usima srce kuca kao bubnjevi na slusalcama,izasao vani obukao se,i nisam mogao izdrzat vec trazio pomoc od ukucana da me voze u hitnu(dok sam se vozio mislio sam ovo je zadnja noc gotovo je,prolazio kroz grad i gledao ga kao da sam turist) uradio sam odma tu noc sve brze nalaze,i sve je bilo ok,te su mi rekli da je zbog tusiranja jer sam onako leden pokisnut isao pod tuš pod vrucu vodu.E od tad imam ozbiljne probleme,nakon par dana,pocinje da se javlja da osjetim kako mi srce kuca,kad se umirim poslije napora,ali u mirovanju mi nine nikad srce pocelo jako lupati,jest kad se iznenadim ili nesto,nakon nekoliko sam poceo osjecafi kad udahnem i skroz izdahnem da srce kao da trzne,i to imam isto kad radim nesto trcim ili sl pa kad odmaram,a sto je najgore jest palpacije,to osjecam kao nesto se ispuse u prsima pa nabije zrak prema gors iz prsa i morate kahnutu ili podrignuti.Radio sam sve sve nalaze ekg ultrazvuk nalaze krvi...sve bilo super,kao da sam zdrav,na sve tako sto sam ispricao doltoru kardiologu rekao mi je da je to zbog nervoze i živcanosti te da je normalno al kaze i da nije normalno,od ovog svega nastaje anksioznost,sto je najgore,imalonje par mojih drugova i kazubda nebi to zeljeni najvecem neprijatelju.I jos dosta imam nekih caki po tjelu sto su povezane sa simptomima srcani oboljena ali mislim da nisu,jer kroz tjelo idu zivci ima ih dosta,svaki taj zivac izaziva neku reakciju,samo sto ima osoba kao i ja na sve se obazire.A kad zaboravim na sve to onda sam super,npr kad ujutro ustanem sto mi nije obicaj(inace mi je zivot ovako zaspem 3,4,5 navece ustanem ugl poslije 2 tako duge 3 godine)i kad ujutro ustanem nista ko nov sam nista ne boli u glavi filing prejak.I da da kazem da me kardiolog pitao da li imam probleme sa disanjem pri fizickom naporu,to nisam imao a radio sam puno puno teske stvari od kojih se ssmo zadisem,a kaze kad imas pribleme sa srcem da kad radis nesto tesko da tad ne mozes disati gusi u prsima,to nisam imao,al imao sam uvjek osjecaje gusenja kao da zaboravim disati i onda ispusem i sve ok.
Et mislim da ce te procitati ko je zainterrsovan mogu broj ostaviti pa nek se javi prek vibera da djelimo iskustva sto vjerujte dovodi do smanjena svih simptopa.Meni poslije doktora nije par mjeseci ni jedan simptop dosao,vec nakon prehlade.
trinesmb is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 08:55   #512
Quote:
trinesmb kaže: Pogledaj post
Da vam malo olakšam i pomognem !
Imam 20 godina,ja 2 godine imam sve probleme haman kao vi,samo sto to nije konstntno vec popusti i uhvati.Ev kakve sam tegobe imaod kako znam za sebe uvijek sam imao ono pri udisanju jake žigove ili probadanja,to nije i toliko često(moje misljenje da to ima neke povezanosti sa plućima)dalje,onda sam žarenje u predjelu srca imao,isto mozda 2,3 puta(to je poslije kiseline ili kad imate kiselinu jaku),pa onda negdje na sredini prsnog kosa vise na desnu stranu gdje pocinju rebra tu cesto imam neke atrakcije nije to bol pa da je nepodnosljivo vec kao da stisne malo,pa ode,to je cesto(to mislim da je od nepravilnog sjedenja,ugl na svim mogucim mjestima u prsima sam imao neko stipanje pipkanje pomjeranje,sto nije bol pa da se presavijem da placem od bola vec sve traje par sec.E to samimao oko godinu dana,onda sam poslije par dimova marihuane zavrsio na hitnoj zbog ubrzanig rada srca(a ranije sam dosta pusio nista nije bilo,vec prije mene na par mjeseci kolega je zavrsio isto tako na hitnoj pa od tad sam uvjek vodio paznju oko pulsa kad se nap)taj dan sam trcao kuci padala je kisa i odma sam u kupatilo isao istusirao sam se,i dok sam se tusirao osjecao sam se da se gusim,dok sam se susio u usima srce kuca kao bubnjevi na slusalcama,izasao vani obukao se,i nisam mogao izdrzat vec trazio pomoc od ukucana da me voze u hitnu(dok sam se vozio mislio sam ovo je zadnja noc gotovo je,prolazio kroz grad i gledao ga kao da sam turist) uradio sam odma tu noc sve brze nalaze,i sve je bilo ok,te su mi rekli da je zbog tusiranja jer sam onako leden pokisnut isao pod tuš pod vrucu vodu.E od tad imam ozbiljne probleme,nakon par dana,pocinje da se javlja da osjetim kako mi srce kuca,kad se umirim poslije napora,ali u mirovanju mi nine nikad srce pocelo jako lupati,jest kad se iznenadim ili nesto,nakon nekoliko sam poceo osjecafi kad udahnem i skroz izdahnem da srce kao da trzne,i to imam isto kad radim nesto trcim ili sl pa kad odmaram,a sto je najgore jest palpacije,to osjecam kao nesto se ispuse u prsima pa nabije zrak prema gors iz prsa i morate kahnutu ili podrignuti.Radio sam sve sve nalaze ekg ultrazvuk nalaze krvi...sve bilo super,kao da sam zdrav,na sve tako sto sam ispricao doltoru kardiologu rekao mi je da je to zbog nervoze i živcanosti te da je normalno al kaze i da nije normalno,od ovog svega nastaje anksioznost,sto je najgore,imalonje par mojih drugova i kazubda nebi to zeljeni najvecem neprijatelju.I jos dosta imam nekih caki po tjelu sto su povezane sa simptomima srcani oboljena ali mislim da nisu,jer kroz tjelo idu zivci ima ih dosta,svaki taj zivac izaziva neku reakciju,samo sto ima osoba kao i ja na sve se obazire.A kad zaboravim na sve to onda sam super,npr kad ujutro ustanem sto mi nije obicaj(inace mi je zivot ovako zaspem 3,4,5 navece ustanem ugl poslije 2 tako duge 3 godine)i kad ujutro ustanem nista ko nov sam nista ne boli u glavi filing prejak.I da da kazem da me kardiolog pitao da li imam probleme sa disanjem pri fizickom naporu,to nisam imao a radio sam puno puno teske stvari od kojih se ssmo zadisem,a kaze kad imas pribleme sa srcem da kad radis nesto tesko da tad ne mozes disati gusi u prsima,to nisam imao,al imao sam uvjek osjecaje gusenja kao da zaboravim disati i onda ispusem i sve ok.
Et mislim da ce te procitati ko je zainterrsovan mogu broj ostaviti pa nek se javi prek vibera da djelimo iskustva sto vjerujte dovodi do smanjena svih simptopa.Meni poslije doktora nije par mjeseci ni jedan simptop dosao,vec nakon prehlade.
Kratko i jasno, pere te anksioza sa povremenim paničnim napadima, s obzirom da ne liječiš, mogu ti se nakalemiti još kakve fobije, rješenje ako je kardiološki sve ok, a ti ipak imaš određene manifestacije je da posjetiš psihijatra ( privatnika po mogućnosti ) pa da o svemu popričate
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 17:34   #513
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Kratko i jasno, pere te anksioza sa povremenim paničnim napadima, s obzirom da ne liječiš, mogu ti se nakalemiti još kakve fobije, rješenje ako je kardiološki sve ok, a ti ipak imaš određene manifestacije je da posjetiš psihijatra ( privatnika po mogućnosti ) pa da o svemu popričate
Slažem se u potpunosti,al' bio sam na razgovoru kod psihica private jednom,i rekao je da sam mlad i da nema potrebe da uzimam tablete ikakve vec da jednostavno zaboravim na sve to,i kad zaboravim,kad sam skoncentrisan na nesto drugo nista ne osjecam nikakve simptome polako postepeno lijecim sam sebe bez antibiotika jer je problem kad bi se navukao a takav sam tip da se na svr lahko navučem.Imao sam par prijatelja koji su bili na xanxu prepisanom od doktora gdje im je ustanovljena anksioznost ja ni u pola nemam kao sto su oni imali npr problem s tlakom to nemam,pa psihicke probleme to isto nemam,dodje nekad da puknem ali to je neka normala sto svako ima.Poenta svega je ako si fizicki zdrav da psiha zeza stvar,a da prevaris psihu treba malo,a da ona tebe vara treba dugo.
trinesmb is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 07:33   #514
Najbolji savjet ti je da se primoraš da ne misliš o tome, izbjegavaj net i forume i zaokupljaj si mozak stalno s nečime.
Nino81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2015., 22:12   #515
Quote:
Nino81 kaže: Pogledaj post
Najbolji savjet ti je da se primoraš da ne misliš o tome, izbjegavaj net i forume i zaokupljaj si mozak stalno s nečime.
Bravo kad sam zaokupljen obavezama nista nemam.od navedenog,zeznuto je ko ima te simptome a pritom nista ne radi kao ja,jos plus imam neuredan zivot zaspem u 5 ustanem u 3 i tako par godina i to je sve ishod ovih mislo.Ev svi ce se naci u moim problemima.
trinesmb is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2015., 20:30   #516
E moze li neko napisat o cemu je ovdje rjec...prije pola godine sam imao povecane otkucaje srca 138 u minuti,i to se ponovilo 4-5 puta,posle ne...ali svaki dan imam blage bolove u prsima i vrtoglavicu ,nekad manje nekad vise,cesto popodne prestane skroz.nekada kada legnem uvece u lijevoj strani prsi mi se stisne neki misic vise kao nelagoda i skocim iz kreveta i tada prestane..radio sam ekg koji je u redu,holter srca kazu blago preskakanje nista znacajno,kolor dopler sve ok i nalaz krvi ok sve.
Vrat me ponekad zaboli imam malo krivu kicmu ali nisam nikad pregledao,i uvjek se vidi pulsiranje na vratu
Cojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 00:15   #517
Quote:
Cojle kaže: Pogledaj post
E moze li neko napisat o cemu je ovdje rjec...prije pola godine sam imao povecane otkucaje srca 138 u minuti,i to se ponovilo 4-5 puta,posle ne...ali svaki dan imam blage bolove u prsima i vrtoglavicu ,nekad manje nekad vise,cesto popodne prestane skroz.nekada kada legnem uvece u lijevoj strani prsi mi se stisne neki misic vise kao nelagoda i skocim iz kreveta i tada prestane..radio sam ekg koji je u redu,holter srca kazu blago preskakanje nista znacajno,kolor dopler sve ok i nalaz krvi ok sve.
Vrat me ponekad zaboli imam malo krivu kicmu ali nisam nikad pregledao,i uvjek se vidi pulsiranje na vratu
Jel u mirovanju,znaci dugo kad leziš zna odjednom da poveca puls?Mislim da je kičma ozb problemi guše u prsima.
trinesmb is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2015., 01:40   #518
abc

sada ne skacu otkucaju nikako ali uvjek ima ta neka nelagoda u prsima i jake vrtoglavice,i boli me kao jedna tacka u lijevom djelu prsi kada pritisnem prstom...i boli me vrat ako ne odmaram u lezecem polizaju tokom dana,a predvece vrtoglavice skroz nestanu
Cojle is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 00:13   #519
Quote:
Cojle kaže: Pogledaj post
sada ne skacu otkucaju nikako ali uvjek ima ta neka nelagoda u prsima i jake vrtoglavice,i boli me kao jedna tacka u lijevom djelu prsi kada pritisnem prstom...i boli me vrat ako ne odmaram u lezecem polizaju tokom dana,a predvece vrtoglavice skroz nestanu
Zna od nepravilnog sjedenja bolit,a mozda si osoba kao i ja malo nesto zabolibpa se prepaneš pa razmisljas o tome pa imas te bolove zigove u prsima,probaj se razgibati,radi jogu pomoc ce ti,il odi doktoru slikaj vratnu kicmu.A trnel ti ruka ?
trinesmb is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2015., 10:08   #520
Abc

Me trne ruka nikad,nekad malo bole ramena i misici ali od rada sigurno nista posebno,i ponekad me probada izmedju plecki i oko njih,ali blago probadanje nista posebno
Cojle is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:11.