Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Interijeri

Interijeri Unutrašnja ljepota.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.06.2007., 12:02   #21
BEKO je jedan od večih turskih proizvođača bijele tehnike, proizvodi i za ostale brandove. U principu postoje samo 2 turska proizvođača koji ti proizvode Grundig, Gorenje, Quadro, neke modele Vivax-a itd

Kvaliteta je osrednja, no što točno znači osrednja?
Mislim da danas stvarno moraš imati peh i naletit/kupit lošu stvar. Sve se više manje radi u istim tvornicama i s istim djelovima. Problemi se mogu javljati od serije do serije proizvoda tako da ti nitko ne može garantirati kvalitetu.

Bitno je da imaš što dužu garanciju tako da si mirna ako se nešto i desi.
__________________
Too hot to handle, too cold to hold....
(msn > [email protected])
Q-2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 21:24   #22
jel neko spomenija 5 godina garancije?

onda se ja ne bi mislila
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.06.2007., 22:42   #23
ja imam beko perilicu rublja, perilicu posuđa i frižider. svki oko 3-4 godina. za sad sve radi super. bilo je jeftino, na akciji i još 4 god garancije.

neki napisali da je to turska firma po bosch tehnologiji, a nije to turska firma po simensovoj tehnologiji? meni su tako rekli.
__________________
moj potpis :)
đura is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 00:05   #24
Quote:
Q-2 kaže: Pogledaj post
BEKO je jedan od večih turskih proizvođača bijele tehnike, proizvodi i za ostale brandove. U principu postoje samo 2 turska proizvođača koji ti proizvode Grundig, Gorenje, Quadro, neke modele Vivax-a itd
točno



Quote:
Q-2 kaže: Pogledaj post
Kvaliteta je osrednja, no što točno znači osrednja?
Mislim da danas stvarno moraš imati peh i naletit/kupit lošu stvar. Sve se više manje radi u istim tvornicama i s istim djelovima. Problemi se mogu javljati od serije do serije proizvoda tako da ti nitko ne može garantirati kvalitetu.
ista tvornica - i to je točno. epidemijski kvarovi - isto tako točno, može se desiti i mieleu i beku.
ALI ne i isti dijelovi! turčin (ili kinez još malo istočnije) stavi na stol npr. deset stakala za vrata perilice i kaže: dame i gospodo, staklo br. 1 košta 1 eur, staklo br. 2 košta 2 eura... staklo br. 10 košta 10 eura? što želite?
aha, aha, bilježim...
to bi bilo: 200 eura exw cijena.
da li se gospodi uklapa u budžet?
ne?
ok, onda predlažem da ubacimo staklo br. 5 umjesto 10 i pumpu br. 2 umjesto 6.
total ovaj put: 150 eura,
gospodi odgovara?
da?
savršeno!
isporuka za 90 dana fco naše skladište.
izvolite za mnom ovuda do restorana


Quote:
Q-2 kaže: Pogledaj post

Bitno je da imaš što dužu garanciju tako da si mirna ako se nešto i desi.
ne baš, ne baš...
koja korist i od 100-godišnje garancije ako ti je perilica 99 godina u totalu na popravku?
__________________
tko radi - jede, tko ne radi - jede, pije i spava
Yazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 20:51   #25
Evo - kupili smo Beko hladnjak i zadovoljni smo - dizajn odličan, ne čuje se, radi OK... za sad (hm, prošlo je tek 2 mjeseca...).
Nadam se da će tako i ostati.
Od ostale tehnike (suđerica, ploča, pećnica) uzeli smo Bosch (zahvaljujući frendu koji nam je dao dobar popust), a vešmašina je Gorenje, stara ca. 6 godina i radi OK.
BigBlju is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.06.2007., 22:17   #26
mi imamo susilicu i super smo zadovoljni,kostala je 2000 a ima masu funkcija i odlicno susi
papuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 08:29   #27
ja imam beko tv već 7 godina i još
uvijek radi bez greške...
BundyBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.06.2007., 10:42   #28
@BigBlju,

Di ste kupili Beko, tj. di je najpovoljniji?
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 14:03   #29
Mi kupili beko frizider u elipu,imamo ga godinu dana i za sad radi bez greske.Frizider je ogroman, no frost,jeftinije za to nismo mogli a stvarno je lijepi i veliki
smjesak is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.07.2007., 14:03   #30
Pardon naziv prodavaonice je elipso
smjesak is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2007., 12:06   #31
evo baš sam neki dan bio u elipsa u dugopolju i gledao beko uređaje...
frižider izgleda odlično, staklo i plastika unutra izgleda puno bolje nego npr. whirpoolovi koje sam gledao...potrošački je razred A, 5 godina im je garancija...
citao sam ovu temu...i vidim kako neki pljuju po ovom proizvođaču...ali na kraju kad sve sažmem...vidim da oni koji su kupili Beko se ne žale...tako da baš i nemam volje obazirati se na snobovske onanije o tome kako treba kupovat razvikane marke...
ante79 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.08.2007., 23:01   #32
Quote:
đura kaže: Pogledaj post
ja imam beko perilicu rublja, perilicu posuđa i frižider. svki oko 3-4 godina. za sad sve radi super. bilo je jeftino, na akciji i još 4 god garancije.

neki napisali da je to turska firma po bosch tehnologiji, a nije to turska firma po simensovoj tehnologiji? meni su tako rekli.
bosch i siemens-ista stvar,drugi brand,rade se na istoj traci.
__________________
-IMAGE IS EVERYTHING-
djjosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 13:06   #33
beko nema veze ni s boschom ni siemensom osim sto ih uglavnom servisiraju isti servisi i to zato jer je andabaka generalni za oboje u hr. pa tko radi bosch radi i beko i excello.

jednom prilikom imao sam u servisu dvije suđerice nova od beka nekih 2 mj.stara i jednu whirpool staru sigurno preko 3 god. jer nije imala jamstvo
izvana je bila samo razlika u boji,kad sam ih rastavio unutra sve isto sve do najsitnijeg detalja,to je slucaj s suđericama,a frižidere koje oni rade to mogu napravit samo turci iako stavljaju najbolje "danfoss" kompresore blokiraju nakon nekog vremena,a o rezervnim dijelovima necu ni pricat.
na svim shemama od beka kupljeni kod nas pise BALKAN a isti model samo dodaju jos koje slovo iza i pise EURO

inace kad svi pisu o nekim grupacijama stvari za beko stoje ovako

arcelik,beko,altus,blomberg,elektrabregenz,tirolia ,leisure,flavel i arctic oni su vam svi zajedno
rsts-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 13:12   #34
Quote:
rsts-ri kaže: Pogledaj post
....:
Nikako da te ulovim pa ću probati tu offtopic.

Kupio sam Ariston frižider.

Zajeb?
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 13:21   #35
Quote:
Quote:
rsts-ri kaže: Pogledaj post
....:
Nikako da te ulovim pa ću probati tu offtopic.

Kupio sam Ariston frižider.

Zajeb?
ariston je po meni
rsts-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 13:32   #36
Quote:
rsts-ri kaže: Pogledaj post
ariston je po meni
Tenks.

Ariston ima kraću garanciju, no mislim da će barem biti dostupnih dijelova za popravak.

enivej, ovaj model http://www.mayer.sg/www/storefront/P...&Brand=Ariston za 3300kn u pevecu. Mislim da je cijena korektna.
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.08.2007., 15:16   #37
3,5k je ok za ovaj frižider
svidja mi se
rsts-ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 11:18   #38
Quote:
rsts-ri kaže: Pogledaj post
beko nema veze ni s boschom ni siemensom osim sto ih uglavnom servisiraju isti servisi i to zato jer je andabaka generalni za oboje u hr. pa tko radi bosch radi i beko i excello.

jednom prilikom imao sam u servisu dvije suđerice nova od beka nekih 2 mj.stara i jednu whirpool staru sigurno preko 3 god. jer nije imala jamstvo
izvana je bila samo razlika u boji,kad sam ih rastavio unutra sve isto sve do najsitnijeg detalja,to je slucaj s suđericama,a frižidere koje oni rade to mogu napravit samo turci iako stavljaju najbolje "danfoss" kompresore blokiraju nakon nekog vremena,a o rezervnim dijelovima necu ni pricat.
na svim shemama od beka kupljeni kod nas pise BALKAN a isti model samo dodaju jos koje slovo iza i pise EURO

inace kad svi pisu o nekim grupacijama stvari za beko stoje ovako

arcelik,beko,altus,blomberg,elektrabregenz,tirolia ,leisure,flavel i arctic oni su vam svi zajedno

dragi moj prijatelju beko radi aparate po bosh licenci isto kao i bira po gorenjevoj.zar nisi možda znao da se i boschovi frižideri rade u turskoj?što se tiče frižidera u ponudi imaju daleko velik izbor za povoljnu cijenu za razliku od gorenja i sličnih proizvođača.garancija mu je 5 god,ti ćeš sad reć kakva mu korist ako se kvari?zar je ariston bolji izbor kad se u 2-3 god. pokvari 5 puta??!!iman u kući aristonovu pećnicu koja je ajme majko... a ploču 2+2 san već davno zaminio .nekažem da je danas neko toliko bolji jer po meni je danas sve stvar sriće,ako te posrići trajat će ti ,ako ne nisi sritan i gotovo.ali kad već uzimaš gledajući količinu,cijenu,garanciju...mislim da je beko tu bolji,a i njihov blomberg nešto skuplji je u tom rangu.neznan ja u kojem si ti servisu,ali o ovlaštenom servisu andabaka(split) ima rezervnih dijelova.a mislim da i po reakcijama ljudi ovde u ovom forumu najbolje vidimo da ljudi zadovoljni s bekom i omjerom uloženo-dobiveno. i neznan šta si skeptičan prema turcima,po meni su gori šminkeri talijani sa candyem,i aristonom ,a i gorenje recimo škrinje radi u srbiji,per.posuđa u kini itd.
JOŠ jedna informacija ....BEKO je u bijeloj tehnici broj 2 po prodaji aparata u velikoj Britaniji.
i zaboravio si reći da u korporaciji arcelika postoji još jedan brand a to je u području audio-video tehnike -GRUNDIG- kojeg su kupili od posurnulih njemaca.
__________________
-IMAGE IS EVERYTHING-
djjosa is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 11:41   #39
Quote:
nekažem da je danas neko toliko bolji jer po meni je danas sve stvar sriće,ako te posrići trajat će ti ,ako ne nisi sritan i gotovo.
Mislim da tu ima dosta istine, no svejedno, kad sam birao, Beko frižider dimenzija kao Ariston (no frost) je bio skuplji od Aristona za 1000kn -iako je Ariston bio na akciji, no nebitno za priču.

E sad, da li bi rađe 1000 kn skuplji Beko ili jeftiniji Ariston (koji još ima inox frontu)?

Ili rađe proizvod 2 koplja niže od Beka za cijenu Aristona?

Nemoj samo reći da se Ariston stalno kvari, jer imam doma 17 godina staru Ariston vešmašinu, samo se promijenio remen jednom (kuc kuc drvo)
Nick Fallin is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2007., 12:34   #40
neznam,kažem ti,iman ariston pećnicu ,ploču već davno prominio jer je otišla kvragu a posjedujem i hladnjak Beko(no frost),radi bez greške
NIJE TO NIŠTA ŠTA JE BILO PRIJE!danas je to drugačija priča,kako na šta naletiš,imaš sriće....itd. ali šta se tiče Beka....evo ljudi su sami na forumu rekli a najbolji uvid u to je izjava kupca i onog tko posjeduje taj artikal.
__________________
-IMAGE IS EVERYTHING-
djjosa is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:37.