Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija

Psihologija Vodič kroz um i ponašanje za entuzijaste. Podforum: Psihokauč

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.09.2008., 18:12   #41
a što ako je derište jednostavno razmaženo i urla za novom pc igricom a ti nemaš para da mu to priuštiš??
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 20:46   #42
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
a što ako je derište jednostavno razmaženo i urla za novom pc igricom a ti nemaš para da mu to priuštiš??

ha ha,malo je vjerojatan ovaj problem:ako se nema para onda ni "derište vjerojatno neće biti razmaženo".Čime ćeš ga "razmaziti" (ako mu ne ispunjavaš baš svaku materijalnu želju i željicu)?
eternis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 21:24   #43
nije bitno
samo zamisli da derište urla za novom pc igricom... onak histerično
kak ćeš ga smirit?
osim da mu kupiš istu
oblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 21:45   #44
Quote:
oblak kaže: Pogledaj post
nije bitno
samo zamisli da derište urla za novom pc igricom... onak histerično
kak ćeš ga smirit?
osim da mu kupiš istu
Tu si već na putu da te vlastito dijete kondicionira i manipulira s tobom.
Zapravo,već i jesi kondicionirana.
sve ima svoju evoluciju,i dijete nije odjednom postalo takvo.Ti si ga naučila da postane takvo,uz njegovu svesrdnu pomoć (ne znam da li se radi o tvojem djetetu ,gramatika mi je retoričke prirode)
Ali i ispravljanje "krivih Drina " je moguće...To se ne radi preko savjeta koje ti netko može dati ovdje na forumu.
eternis is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2008., 23:55   #45
zašto uopće smirivati histerične ljude... meni je to nekako sexy i fora kad netko sebi čupa kosu i prijeti da će se ubiti nasred trga bana josipa jelačića.

al...ono..ne šalim se...
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 02:45   #46
Quote:
Loose Pants Diet kaže: Pogledaj post
Imala sam danas jednu situaciju gdje sam shvatila da uopce nemam talenta za smirit zivcanu osobu.
Uopce ne znam kako se treba postavit prema nekom tko place, panicari, glasno vristi nad svojom sudbinom.
I tko je totalno negativan, ubjedjen da ce mu nesto sto pocinje poc lose.

Jeste imali nekad takve situacije i kako ste ih hendlali?
Kako da osoba u tom trenutku ima u tebe beskonacno povjerenje i povjeruje u tvoje pozitivne misli?
Jeli im treba govorit tiho? Ili vikat glasnije nego sto oni vicu?
Ako je ta osoba ljuta na tebe, samo suti!! Ako je ljuta na nekoga drugog govori najgore o tome, i podrzi ju(poslije reci da si to zbog toga rekla). Ako je ljuta na sebe ili svoj postupak pokusaj nesto lijepo rec, ako ne izgubi se s lica mjesta, ionako je toj osobi u tim trenucima potrebna samoca da se smiri**
pogresna is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2008., 15:06   #47
ponekad treba pustiti ljude da se odmore i prođe ih samo po sebi..
ivanaMart is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2008., 14:06   #48
Quote:
ZAUVIJEK kaže: Pogledaj post
ZAGRLJAJ NAMA BLISKOG STVORENJA MOŽE NAPRAVITI ČUDO! AKO SE NETKO DERE ZNAČI DA MISLI DA GA NE ČUJEMO I NE VIDIMO I NE RAZUMIJEMO. MI ODRASLI SMO PONEKAD ZBUNJENI U NOVIM SITUACIJAMA , A KAKO NEĆE BITI DIJETE KOJE TEK OTKRIVA SVIJET OKO SEBE PA ONDA NORMALNI STRAHOVI KAO ŠTO JE STRAH OD SMRTI I DR. ...I KAD NA TO SVE ODGOVORIMO UDARANJEM JOŠ IH VIŠE PREPLAŠIMO. ZAGRLJAJ DO SMIRIVANJA, NJEŽNE RIJEČI , UTJEHA TO JE JEDINO ŠTO POMAŽE - TO ONI I TRAŽE , A NE GLUPI UDARAC.
u internet komunikaciji velika slova su deranje.

Šta će mu zagrljaj ako treba slušanje, znači postaviti više puta pitanje šta želi bez ikakvih replika, onda opet pitanje kako to misli dobiti, uglavnom postavljati pitanja da osoba dobije osjećaj da sluša.

Nasilje rađa nasilje. U našoj kulturi još nije iskorjenjeno fiz. kažnjavanje. Ono uvijek dolazi iz ljenosti. Dijete može imati hrpu igračaka, ali dok to bude zamjena za slušanje stalno će tražiti još, tražeći trenutni užitak jer deficitaran je onim konstantnim.
Graham is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2008., 09:21   #49
Exclamation

moj osobni dojam je da u ovoj zemlji ima jako puno takvih osoba, da je dio mentaliteta


a to je dio verbalnog zlostavljanja a ovdje jasno piše što učiniti i koje su posljedice konstantnog verbalnog zlostavljanja:

People that feel they are being attacked by a verbal abuser on a regular basis should seek professional counsel and remove themselves from the negative environment if at all possible. Staying around verbal abusers is extremely bad for a person's overall wellbeing and all steps to change the situation should be pursued.
http://en.wikipedia.org/wiki/Verbal_abuse
__________________
19-24 Tu i on svuče svoje haljine jer i njega obuze zanos pred Samuelom; zatim je legao gol i ostao tako cio onaj dan i svu noć. BIBLIJA, Prva knjiga o Samuelu
CF is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:56.