Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2015., 10:20   #1621
Quote:
1obblak kaže: Pogledaj post
Nastavio sam sa kokos ulje + soda bik + ocat..... Za sada je seboreja POPTPUNO POD KONTROLOM. Svaki dan mazem lice s kokosovim uljem, jednom u tjedan/dva tjedna operem sa sodom (ili ako se kakva naznaka ljustenja pojavi), a ocat kad se sjetim.....

peruti se nisam skroz rijesio, perem sa head & shoulders, i to me muci. Taj sampon mice perut ali hebote osjecaj na tjemenu kao da je poharano kemijskim otrovom.

Vidim da problem nisam rijesio prehranom, sad cu izbaciti tijesto na neko vrijeme pa da vidim... Osim ovoga muci me cesta upala kapaka, suhe oci i sl. za sto vjerujem da je povezano sa seborejom. Na netu sam jos nasao da ljudi govore kako problematicna jetra ima za posljedice seboreju lica, ocne upale i
sl. Oftalmolog mi rekao da kapam oci umjetnim suzama i nosim naocale (a imam skroz malu dioptriju). Nekako mi je to kratkorocno a naocale su mi bez veze, ne vjerujem da rjesavaju problem a pogotovo sam sumnjicav jer čovjek ima vlastitu optiku i mislim da mu se digne kad skuzi da moze prodat koje ocale.
pozdrav
moja dijagnoza je blepharitis chronica soeborrhoica i keratoconjuctivitis sica,
tj problemi su izazvani seboroičnim dermatitisom na kapcima očiju i patim od sindroma suvog oka.

oftamolog me šalje kod dermatologa jer smatra da se samo udruženom akcijom problem može držati pod kontrolom. nadam se da ću danas uspeti da i to obavim, a iskreno se plašim da je rozacea a ne seborea na mom licu, ili da su pomešane ako je to uopšte moguće.

u sklopu lečenja suvog oka sam radila i ekstrakciju (istiskivanje) meibomovih žlezda sa tuširanjem kapaka (tj ostao mi je još jedan tretman).
održavam higijenu oka sa toplim kompresama uz pranje razredjenim bebi šamponom (moraš obratiti pažnju na sastojak, tj da nema sodium laureth nešto ili sodium laurat nešto).
postoje specijalne naočale za blefaritis, nisam ih našla na tržištu ex-yu, a reklamiraju se preko stranih sajtova. rado bih ih kupila.
moj oftamolog smatra da mi obične naočale neće pomoći a da ću u blefaritis naočalama izazivati podsmeh (one su u principu kao kao naočale za ronjenje). još se nisam odlučila da li da ipak počnem da nosim obične naočale u specijalnim prilikama (npr u kancelariji kad radi klima, kad osetim da mi smeta svetlost, kad je pregrejano i sl).

p.s.: volela bih da ostanemo u kontaktu i da razmenjujemo iskustva jer se retko može naći osoba sa ovakvom dijagnozom.
marcipančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.02.2015., 21:27   #1622
Da li netko mozda zna gdje se ima za kupit prunaks losion u Zagrebu i koja mu je cijena?
Marina dulce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2015., 11:55   #1623
Godinama se već borim s seboroičnim dermatitisom, doduše samo u vlasištu na sreću.
Ono što koristim zadnjih godina je Elocom krema i tekućina. Kada se pojavi isčešljam i namažem s njim i nestane. Najuspješnije mi on rješava.

Neki lijek koji nije na bazi kortikosteroida a da pomogne nisam našao.
Marl is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2015., 00:47   #1624
Prije mjesec dana sam na savjet žene u ljekarni uzeo Kerium DS kremu i da pokucam o drvo stvarno je za sada krema prva liga Ne znam da li je to tek onaj početan efekt pa će se sve vratiti na staro, no prvi put nakon jedno 3-4 mjeseci (i više) moja koža na licu je posve čista i ujutro se ne budim sav "oljušten". Pa eto, ako se nekome eksperimentira malo i ne zna što da uzme, toplo preporučam. Prvih tjedan dana vjerojatno neće djelovat (nije ni meni) no onda je bio nagli wow i koža naočigled postala sve bolja i bolja. I da, jedan mali savjet, znam da bi se svaka krema trebala utrljavati u kožu (da bolje koža upije) no primijetio sam da ovdje je bolje to ne raditi već samo namazati onako da koža prve 2-3 minute ostane vlažnija i sama sve upije, u suprotnom (barem meni) brzo se osuši i počne se perutati. Krema nije masna tako da koža sve kroz par minuta upije bez da ostavlja ikakav sjaj.

Cijena je standardna kao većina takvih kremica - 100tinjak kuna.

Koliko će djelovati - vidjet ćemo, ali pošto ne pamtim kad sam ovoliko dugo bio bez IMALO perutanja kože na licu - ja sam već sada zadovoljan

soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2015., 20:09   #1625
Prunaks

Quote:
Marina dulce kaže: Pogledaj post
Da li netko mozda zna gdje se ima za kupit prunaks losion u Zagrebu i koja mu je cijena?


Ja sam naručila preko interneta, mislim da ga nema ovako u prodaji. Na ovaj mail: [email protected] , cijena 120 kn sa poštarinom iako ja nisam oduševljena uopće
matejushka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2015., 15:00   #1626
Wink

Quote:
marcipančić kaže: Pogledaj post
pozdrav
moja dijagnoza je blepharitis chronica soeborrhoica i keratoconjuctivitis sica,
tj problemi su izazvani seboroičnim dermatitisom na kapcima očiju i patim od sindroma suvog oka.

oftamolog me šalje kod dermatologa jer smatra da se samo udruženom akcijom problem može držati pod kontrolom. nadam se da ću danas uspeti da i to obavim, a iskreno se plašim da je rozacea a ne seborea na mom licu, ili da su pomešane ako je to uopšte moguće.

u sklopu lečenja suvog oka sam radila i ekstrakciju (istiskivanje) meibomovih žlezda sa tuširanjem kapaka (tj ostao mi je još jedan tretman).
održavam higijenu oka sa toplim kompresama uz pranje razredjenim bebi šamponom (moraš obratiti pažnju na sastojak, tj da nema sodium laureth nešto ili sodium laurat nešto).
postoje specijalne naočale za blefaritis, nisam ih našla na tržištu ex-yu, a reklamiraju se preko stranih sajtova. rado bih ih kupila.
moj oftamolog smatra da mi obične naočale neće pomoći a da ću u blefaritis naočalama izazivati podsmeh (one su u principu kao kao naočale za ronjenje). još se nisam odlučila da li da ipak počnem da nosim obične naočale u specijalnim prilikama (npr u kancelariji kad radi klima, kad osetim da mi smeta svetlost, kad je pregrejano i sl).

p.s.: volela bih da ostanemo u kontaktu i da razmenjujemo iskustva jer se retko može naći osoba sa ovakvom dijagnozom.

ovako, problem sa kronicnom upalom ociju sam vukao nekih 5 god. Gorile su oci svaki dan cijeli dan.. imao sam jacmenaca da im ne znam broja, a operirao sam ih negdje 6 puta. Blefaritis itd.. Oftalmolozi preporucali naocale, baby sampone, seobu na more itd.

Promijenio sam prehranu. Upala se skroz maknula. Jedino se bila vratila na dva tjedna nakon sto sam udario po cvarcima mjesec dana (necu to ponovit :-) )

Ne jedem nista s glutenom. Teza mesa sam maknuo (pojedem ribu i tu i tamo malo piletine). Minimalno secera. (sve navedeno po preporuci jednog doktora ayurvede i jednog tradicionalne kineske medicine--dali su mi slicne upute)

Seboreju jos nisam skroz rijesio, tako da cu se javiti na forum za min 3 mj. najvjerojatnije za pola god i onda ponovo napisati kakvo je stanje svega.
Na netu ima BEZBROJ prica gdje ljudi govore kako nest rade sa seborejom, sad poceli i kao ide na bolje, u pravilu nitko ne napise rezultate nakon duzeg perioda.


AKo mogu kako pomoc rado cu podijelit svoja iskustva

1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2015., 12:52   #1627
Quote:
1obblak kaže: Pogledaj post
ovako, problem sa kronicnom upalom ociju sam vukao nekih 5 god. Gorile su oci svaki dan cijeli dan.. imao sam jacmenaca da im ne znam broja, a operirao sam ih negdje 6 puta. Blefaritis itd.. Oftalmolozi preporucali naocale, baby sampone, seobu na more itd.

Promijenio sam prehranu. Upala se skroz maknula. Jedino se bila vratila na dva tjedna nakon sto sam udario po cvarcima mjesec dana (necu to ponovit :-) )

Ne jedem nista s glutenom. Teza mesa sam maknuo (pojedem ribu i tu i tamo malo piletine). Minimalno secera. (sve navedeno po preporuci jednog doktora ayurvede i jednog tradicionalne kineske medicine--dali su mi slicne upute)

Seboreju jos nisam skroz rijesio, tako da cu se javiti na forum za min 3 mj. najvjerojatnije za pola god i onda ponovo napisati kakvo je stanje svega.
Na netu ima BEZBROJ prica gdje ljudi govore kako nest rade sa seborejom, sad poceli i kao ide na bolje, u pravilu nitko ne napise rezultate nakon duzeg perioda.


AKo mogu kako pomoc rado cu podijelit svoja iskustva

hvala na javljanju

dermatolog mi je prepisao :
kerium ds krem, 2x na dan; 6 nedelja
diprophos amp (jedna inekcija)

antiseboroični losion za teme glave

-kontrola za 3 nedelje

on smatra da samo imam seboroični dermatatis (da nemam rozaceu), i to vrlo blag. skeptičan je da će mi ovi tretmani pomoći za oči.

savetuje mi da u sklopu nege lica mažem pantenol krem na lice ili bilo koju hidratantnu kremu na kožu lica jedan sat nakon keriuma.
za oči, tj kapke mi savetuje pantenol mast. u stvari najveći problem je seborea u korenu trepavica...ovo još nisam probala i neću bez savetovanja sa oftamologom.
za čišćenje lica savetuje dove sapun (?!, zar to nije prevazidjeno).


ubrzo nakon korištenja kerium ds kreme lice je prestalo da zateže i svrbi (ja sam se u stvari navikla na taj svrab pa i ne primećujem). pošto ne mažem oko očiju, tek sad sam postala svesna koliko me u stvari svrbi koća tik uz oči tj uz linije trepavica.
marcipančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2015., 18:43   #1628
hmm sretno bilo s mazanjem, neznam koliko ce ti na duzi rok pomagati. Kerium ds (i njemu prijateljske kreme) sam koristio neko vrijeme ali mi se vise nije dalo mazat nesto izvana po licu koje reagira na nesto sto smatram da potjece iznutra.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2015., 09:55   #1629
Selsun od Chattem-a i Aloe Vera krema od dr.Temt-a

Nakon 22 god iskustva u borbi sa seboričnim dermatitisom, preporučam gore navedenu kombinaciju kojom već 10-ak godina držim seboreju pod kontrolom.
Kosu perem 1 do 2 puta tjedno i to svaki treći puta sa Selsunom (nije Selsun Blue) u međuvremenu perem sa Johnson's baby šampon s ekstraktom lavande.
Svako jutro temeljito pranje lica i mazanje sa Aloa Vera kremom - nema perutanja niti crvenila.
Selsun nabavljam preko web shopa http://www.apons.eu/ecms.php?xc__lab...ge=ecs_product
jer ga nakon ulaska u EU nema više u našim ljekarnama.



LP

Ivan
Ivanlip is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.03.2015., 10:53   #1630
Quote:
Ivanlip kaže: Pogledaj post
Svako jutro temeljito pranje lica i mazanje sa Aloa Vera kremom - nema perutanja niti crvenila.
sa čim temeljno pereš lice?
koja aloa vera je u pitanju?
Quote:
1obblak kaže: Pogledaj post
Seboreju jos nisam skroz rijesio, tako da cu se javiti na forum za min 3 mj. najvjerojatnije za pola god i onda ponovo napisati kakvo je stanje svega.
Na netu ima BEZBROJ prica gdje ljudi govore kako nest rade sa seborejom, sad poceli i kao ide na bolje, u pravilu nitko ne napise rezultate nakon duzeg perioda.
AKo mogu kako pomoc rado cu podijelit svoja iskustva
na žalost, kako sam prestala sa keriumom, tako se problem žarenja, peckanja i zatezanja vraća.
sad povremeno koristim pantenol kremu za lice (reagujem peckanjem, zatezanjem) i la rošovu hidrantnu. najčešće ništa ne stavljam...u stvari, reagujem na obe, povremeno. nisam pametna, nikakv zaključak da izvedem niti da povežem uzrok ni posledice..
tokom korištenja keriuma sam imala 2 napada blefaritisa.
za prvi mislim da sam isto jela čvarke i malo masnije ,
a drugi je izazvan puštanjem dima u igraonici na dečijem rođendanu .
u oba slučaja su mi počele krmeljati oči (gust, žut sekret), lepljenje kapka za oči. stavljala sam tople obloge, ispirala sa acidi borici i veštačke suze na 2h, pa je prošlo....sad me čeka proleće i alergija. unapred pizdim...
marcipančić is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.04.2015., 14:48   #1631
meni jedino pomaze ljeti sunce i more
prvi dan kupanja i lice me bas ispecka u moru i sljedeci dan nema vise nicega na licu ni prhuti

sadankoristim ducray kelual ds sampon i kremu
LulicaBublica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.04.2015., 17:56   #1632
Samo bi dodao da ako se pokusava rijesiti seboreju nacinom prehrane -- treba paziti da se nadje pravi nadomjestak za namirnice koje se izbace, pogotovo ako se izbacuju na duzi period.
1obblak is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.04.2015., 06:14   #1633
Pozdrav, sa seborejom sam se mucio godinama. Većina preparata je djelovala na kratki rok, a zatim sam morao naći zamjenu. Moj zadnji pokušaj, uvjerljivo najuspješniji, je bio s vital plus active kapima i šamponom, nakon pregleda vlasista u ljekarni. Svi jadi su nestali u par dana, i učinak je bio konstantan kroz četiri mjeseca koliko ih i koristim. E sad, s obzirom da sve ljekarne drže cijenu te tri minijaturne bočice od 293 kn (1 mjesec max) , a treba kupiti i šampon za 70,ima li itko tko je našao isto na netu, vjerojatno za manje pare? http://ljekarna.hr/home/1263-rougj-h...pima-fsfu.html
amrko36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.04.2015., 10:43   #1634
Quote:
amrko36 kaže: Pogledaj post
Pozdrav, sa seborejom sam se mucio godinama. Većina preparata je djelovala na kratki rok, a zatim sam morao naći zamjenu. Moj zadnji pokušaj, uvjerljivo najuspješniji, je bio s vital plus active kapima i šamponom, nakon pregleda vlasista u ljekarni. Svi jadi su nestali u par dana, i učinak je bio konstantan kroz četiri mjeseca koliko ih i koristim. E sad, s obzirom da sve ljekarne drže cijenu te tri minijaturne bočice od 293 kn (1 mjesec max) , a treba kupiti i šampon za 70,ima li itko tko je našao isto na netu, vjerojatno za manje pare? http://ljekarna.hr/home/1263-rougj-h...pima-fsfu.html
Meni su ti njihovi preparati isto pomogli..ja sam 2x morala kupiti onaj paket s tim svime(one dvije bocice i tablete)+sampon sam kupila sigurno 3-4x..i kad sam stala s koristenjem mislim da se vratilo,nisam sigurna..u srijedu idem na pregled vlasista pa budem vidila..
makicho5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2015., 22:33   #1635
Ja sam probala sve i svasta, nista nije pomoglo. Sve dok prije par dana nisam slucajno kupila potpuno prirodnu kremu od Bamije koja mi je samo u nekoliko dana preporodila kozu. Uz dnevnu kremu koristim i tonik koji stavim nekoliko puta na dan. Jeftino, jednostavno a jos uz to prirodno.. bolje ne moze
nikolinnaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2015., 19:03   #1636
Može li se smanjiti crvenilo povećanim unosom vode?
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2015., 10:35   #1637
Quote:
ivan-cro kaže: Pogledaj post
Može li se smanjiti crvenilo povećanim unosom vode?
Svakako povećani unos vode pomaže kod seboreje, jer u organizmu postoji neka vrsta upale, organizam je na neki način dehidriran.
Vodu piti u malim gutljajima, malo zadržati vodu u ustima prije gutanja.
Bolje bi bilo piti izvorsku vodu, nego iz pipe, za kupovnu nemožeš biti siguran kakva je.
Lp
frki5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2015., 13:42   #1638
Pozdrav!

Dobio sam SD sa 17 godina, znači već se par godina mučim s ovim problemom. Dosta je o ovome napisano i da, puno toga je na individualnoj bazi. Meni je SD došao genetski jer ga ima moja mama, prehrana mi nikad nije bila problem. Stres je druga priča, ali takva su moderna vremena. Moram reći da sam na samom početku imao velikih problema sa vlasištem, sada mi se to povuklo i kosa mi je u redu, mislim da sam locirao problem samo na bradu. Iako sam rekao da sam smatrao da mi prehrana nije bila problem, sada primjećujem kako mi koža negativno reagira na određene namirnice. Zna se točno koje. Promijenio sam prehranu, reducirao slatkiše, ali moram reći kako, barem trenutno, ta redukcija meni nije dovoljna. Koža mi se odmah zacrveni nakon dvije kockice čokolade. Stres treba izbjegavati, situacija mi se pogorša nakon nerviranja zbog utakmice, a kamo li oko drugih, "bitnijih" stvari (škola, faks, posao...). Stvar je u metabolizmu, njega treba ubrzati i zato treba piti puno vode. Slana voda također je rješenje, ima je za kupiti u DM-u. Maslinovo ulje, kokos, aloe vera, ulje noćurka... Probajte nešto od toga! Može se to držati pod kontrolom, prije samo imao strašne upale, sada je to već nekakvo srednje jako crvenilo. Sretno!
IvanROC is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.08.2015., 21:52   #1639
Jel tko ima problem sa seborejom na bradi? Ja sam zadnjih cca 8 mjeseci uspio pa praktički skroz maknuti seboreju na licu sa kerium kremom no dotična krema slabo pomaže na samoj bradi i kod ovakvih promjena vremena kao danas seboreja strašno bukne. Ne znam sa čime to mazat, obično kad sam obrijan skroz nakon stavljanja aftershave-a (koji sadrži alkohol, a mislim da je on ključan) lice se do jutra potpuno smiri no kako sad ne izbrijavam lice potpuno sa britvicom ne znam kako "ubiti" serboreju koja nastaje na dijelovima gdje ima brade? Danas mi je strašno buknula zbog ove promijene vremena, namazao sam sad sa afershave-om (iako se nisam brijao), sve je strašno peklo no sumnjam da će se do sutra to crvenilo povući. Ili da probam sa pravim alkoholom po tome, to će još više peći ali bi možda moglo pomoći, ne vidim koji drugi sastojak iz aftershave-a bi djelovao snažnije na seboreju. Znam da mi je i prunaks prije djelovao u takvim situacijama (na žalost nemam ga više) a i on sadrži alkohol, jedino što je on strašno isušio kožu, odnosno crvenilo se maknulo i više ništa nije peklo/svrbilo ali je nastao problem da se je koža počela perutat na tim dijelovima, pa je onda to trebalo popravljati masnim kremama da koža ponovno oživi na tom djelu...

Sve u svemu mislim da seboreju treba tretirati sa nekim "nagrizajućim" sredstvom tipa alkohol pa čitam da neki stavljaju i jabučni ocat ili morsku sol, to kad izgrize taj "bolesni" dio kože ona kao da ponovno oživi. A i dosta lijekova za seboreju sadrži upravo alkohol i slična sredstva. A tek onda kada se dođe do zdrave kože mazuckat kojekakvim kremama za seboreju i držati sve pod kontrolom. Barem ja takva imam iskustva..
soundvision is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.08.2015., 09:47   #1640
Navecer namazi nistatinom, a ujutro bepanthenom. Nakon 2, 3 dana ce biti ok (bar neko vrijeme)
genius_one is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:34.