Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2010., 23:55   #101
valjda forsiraš s igranjem,previše trčiš po terenu,nisi naviko,pa radiš krive poteze tijelom,nemožeš za 3 mj bit ivanišević,početniku je dovoljno 2 puta u tjednu sat,sat i pol,kaj se ubijaš od treninga
sparina123 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 17:48   #102
Quote:
Shpeghy kaže: Pogledaj post
Dobar dan. Prije 3 mjeseca sam poceo igrati tenis i od onda neprestano me bole koljena. Kada duze sjedim problem mi se ustati. a i predvecer me uhvati obavezno bol. Sta da radim? Jel to rezultat igranja tenisa na asfaltnom igralistu?
Hvala
nisi rekao kaj te tocno boli u koljenu al ako su patele odi ortopedu..ako si se forsirao mozda si nagnjecio patele...sigurno nije nesto prestrasno ali vjeruj mi cim se pojavi neka bol u koljenu bolje se osigurati i otici na pregled, pogotovo ako ti skripe...
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2010., 18:28   #103
Ja imam problem da me koljena počinju boliti samo dok sjedim za stolom, a sjedim barem 8 sati u uredu. Čim hodam vozim bicikli nemam nikakvih problema. I isto osjetim stalno škripanje pri čučnjevima
DebeliXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.05.2010., 20:10   #104
Quote:
DebeliXXL kaže: Pogledaj post
Ja imam problem da me koljena počinju boliti samo dok sjedim za stolom, a sjedim barem 8 sati u uredu. Čim hodam vozim bicikli nemam nikakvih problema. I isto osjetim stalno škripanje pri čučnjevima

Da te ne plasim ili sta ali takve sam simptome imala i ja neko vrijeme dok nisam nista trenirala, uglavnom isto sam po cijele dane sjedila..doma pa na fax i mjesecima nisam sjela na biciklin al bitno je da napomenem da sam bila dosta aktivna prije toga, trcanje i voznja biciklom mi je bila svakodnevnica. Nakon nekoliko mjeseci kako nisam trcala i vozila bicikl mi se javila dosta jaka bol u koljenima. Isto mi je bilo ko i tebi, znaci kad bih razgibala koljena bol bi prosla. Otisla ortopedu pa na slikanje i dijagnoza je bila da sam natukla patele, omeksale su mi se kako je ortoped rekao. Svima napominjem na forumu da se sa koljenima ne sale, cim se javi i manja bol obavezno otici ortopedu.
Evo nakon skoro pa pola godine vratila sam se u formu, bavim se natrag sportom i svaki dan vozim bicikl.
Kad se narucis ortopedu cekas kojih mjesec i pol, ako imas srece samo mjesec dana a za to vrijeme nemoj raditi cucnjeve jer ti to opterecuje patele, nemoj trcati ali razgibavaj koljena...voznja biciklom je jako dobra za koljena ali ako te bole podosta miruj plus neke obloge...ili krema kao deep relief gel
Ali obavezno ortopedu i na slikanje da ne mislis da ce ti to samo od sebe proci...mene je ortoped poslao na terapije na koje cu se sad naruciti
Elfen is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.07.2010., 21:53   #105
Bol kod koljena(ligament i tetiva)

Evo pred 2 tjedna pocela me boljeti tetiva, pa za 3 dana i iznad te tetive mislim ligament.
Sad ja trebam neke vjezbe kako da ubrzam oporavak.

Hvala
RobertW is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 07:49   #106
Arrow bol u koljenu kod bivšeg nogometaša???

unaprijed se ispričavam ukoliko slična tema već postoji

dakle, moj dečko već neko vrijeme (odprilike 6 mjeseci) osjeća bol u koljenima. bol se javlja povremeno prilikom bilo kakvih radnji od hodanja pa do trčanja, osjeti ju kao da ga nešto presjeće ili upikne jako na to mjesto i sl. tada on stane, primi koljeno rukom i pomiče onu čašicu(neznam pravi naziv) na koljenu, prilikom toga čuje se nekakav zvuk kao škljocanje ili škripanje.
do prije godinu dana aktivno je trenirao nogomet (14 godina), više nema svakodnevne treninge ali jednom tjedno igra mali nogomet.

pitanje je: ima li netko sličnih problema, radi li se o nečemu što bi se trebalo operativno riješiti ili je to normalno zbog toga što je prestao trenirati nogomet.
ne bi dolazila ovdje na forum da on želi otići liječniku. nemogu ga nagovoriti niti da ode kod liječnika opće prakse a kamoli specijalista. a opet me strah da ne dođe do nekih komplikacija.

raspitivali smo se kod različitih ljudi ali, ono što su oni rekli mi se čini
jedan je rekao da mu je to sve zato što je prestao trenirati i mišići su mu oslabili (kakve veze imaju mišići s kostima?) i kada se opet vrati u kondiciju da će sve prestati. ali kako da on opet vrati snagu kada nemože trčati ni 100m???

molim vas koji znate bilo što o ovome recite, pošaljite link i sl. bilo bi dobro ako netko ima slično iskustvo.

unaprijed zahvaljujem na svim odgovorima
miny mouse is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2010., 09:33   #107
Quote:
miny mouse kaže: Pogledaj post

raspitivali smo se kod različitih ljudi ali, ono što su oni rekli mi se čini
jedan je rekao da mu je to sve zato što je prestao trenirati i mišići su mu oslabili (kakve veze imaju mišići s kostima?) i kada se opet vrati u kondiciju da će sve prestati. ali kako da on opet vrati snagu kada nemože trčati ni 100m???
a
Jaci misici na sebe preuzimaju funkciju zgloba pa je zglob zdraviji sto ima vise misica. To skripanje koljena slici na povredu hrskavice. Neka ide ortopedu pa ce vidjeti. Jednom tjedno mali nogomet je nesto najgore ikad. Te vikend-aktivnosti. Treba biti cesce aktivan.
Zli Mali Medo is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.09.2010., 03:04   #108
Pozdrav

Trebam hitno pomoć,bavim se nogometom i nikada nisam imao problema s koljenima,ali nedavno sam na treningu osjetio jaku bol u koljenu i to se pojavila nakon prelaska iz hoda u lagani trk...Imao sam osjećaj tupe boli u koljenu,ali nemogu definirat točno gdje...Odmah sam išao doktoru i pregledo mi je sve ligamente i meniskus i rekao da je sve u redu i da nezna u čem je problem...Rekao mi je da ledim i dao neku kremicu da mažem koljeno i odmaram,ali problem je sljedeći,koljeno me uglavnom zaboli kad mjenjam pravac i kad pogodim neko posebno opterećenje na njega jer nekad mogu napravit sve s njim a da me opće nezaboli i onda napravim neku manje tešku radnju i probode me...Znači s koljenom nekad mogu sve a nekad me probode na najjednostavnijoj radnji,loptu mogu udarat sve snage bez problema,trčat ravno bez problema,čučnjeve radit bez problema,ali kod mjenjanja pravca me boli...nakon svih terapija kaj mi je doktor dao nema poboljšanja,tjeo bi napomenut da se ozljeda desila prije 6 dana i da je bilo na umjetnoj travi...
Puno hvala svima koji probaju pomoć!
marinzgr is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:19   #109
Unhappy Bol u kolenu

Molim da mi odgovorite na jednu dilemu...
Vec dva/tri meseca imam problema sa kolenima, imam 15 godina i folklor intenzivno igram 4 godine. Trenutno sam visoka 180 cm, ali pre 1 i po godinu sam bila 167 cm, moguce je da je od naglog rasta, ali i od folklora. Svaku probu koju imamo, maksimalno se trudim i dajem sve od sebe(noga pod uglom od 90 stepeni, uvek istim intenzitetom) dva puta nedeljno po 3 sata sa pauzom od 15 minuta... Poslednje dve nedelje na probi osetila sam ostre bolove u desnom kolenu. Vec 3 meseca nosim elasticni zavoj i stavljam ga na oba kolena, ali ne pomaze mi. Kada setam, ne mogu da savijem koleno od bola, bol je veoma ostar...
Desno koleno je oteklo naspram levog. Oteklina je vidljiva na desnoj spoljasnjoj strani casice. Koristila sam tzv. konjsku mast(mast koja hladi), isla na masaze, ali opet nije pomoglo. Bila sam kod fizijatra i posle pregleda me je poslao na rentgenski snimak desnog kolena i kada ga je pogledao ustanovio je da nema nikakvih vidljivih promena na kosatnoj masi. Prepisao mi je kineziterapiju, terapiju parafinom i ultrazvuk terapiju. Jos uvek nista ne pomaze. Prijatelj mi je rekao da nema nikakvo dejstvo jer su terapije veoma primitivne, pocinjem da verujem u to. Posto mi je fizijatar rekao da se najverovatnije radi o upali zgloba da bih trebala da se odmaram, prepisao mi Fastum gel i Brufen protiv bolova, a za folklor mi je rekao da mogu nastaviti sa igranjem, ali smanjenim tempom...

Molim Vas da mi odgovorite.

Srdacan pozdrav...
ana95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 22:58   #110
Nisi napisala jesi li bila kod ortopeda i napravila magnetnu rezonancu koljena. Rtg snimak nije dovoljan, jer ne prikazuje povrede mekih tkiva u koljenu. U vezi sumnje na upalu zgloba - jesi li napravila krvnu sliku (SE, CRP)?

Svakako što prije zatraži uputnicu za ortopeda - to je njegova specijalnost, a fizijatri dolaze tek poslije.

Inače, o problemima s koljenom imaš poseban topic, pa možda nađeš problem sličan svom. Naravno, samo da stekneš uvid u neke mogućnosti, jer svaki je slučaj priča za sebe.
saurus is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.12.2010., 23:17   #111
Ne, isla sam samo na rentgen, i nisam radila krvnu sliku, ali znam da me boli. Nisam bila kod ortopeda ali mogla bih da odem. Hvala....
ana95 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2011., 23:24   #112
treba mi pomoc.....vec godinama se mucim sa uzasnom boli u koljenu....tacnije vec nekih 10-ak godina ali od prije 2 godine je postalo nepodnosljivo....imam samo 17 godina, pa mi ljekari ne daju da idem da magnetnu rezonancu, a prethodne godine sam provela 3 mjeseca na terepijama i bilo je uzalud, bol ne prolazi....snimila sam casicu, doktori kazu da je dobro..neki sumnjaju na hrskavicu, neki na misice.... davali su mi neke tablete, masti da mazem, nista nije pomoglo...od skoro je pocelo i da otice, a boli i kad sjedim i kad lezim, nekada se probudim od boli u koljenu.....trcanje i penajne uz stepenice mi nikako ne idu.... kao ni savijanje koljena, cucanje i dugo hodanje :S takodje, nekad mogu da radim sve, ne boli me.... ali onda samo se bol stvori od nekud....i to postaje svakodnevnica
ako neko za kakav lijek, pomagajte
unaprijed hvala
armageddon 333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 00:28   #113
Quote:
armageddon 333 kaže: Pogledaj post
treba mi pomoc.....vec godinama se mucim sa uzasnom boli u koljenu....tacnije vec nekih 10-ak godina ali od prije 2 godine je postalo nepodnosljivo....imam samo 17 godina, pa mi ljekari ne daju da idem da magnetnu rezonancu, a prethodne godine sam provela 3 mjeseca na terepijama i bilo je uzalud, bol ne prolazi....snimila sam casicu, doktori kazu da je dobro..neki sumnjaju na hrskavicu, neki na misice.... davali su mi neke tablete, masti da mazem, nista nije pomoglo...od skoro je pocelo i da otice, a boli i kad sjedim i kad lezim, nekada se probudim od boli u koljenu.....trcanje i penajne uz stepenice mi nikako ne idu.... kao ni savijanje koljena, cucanje i dugo hodanje :S takodje, nekad mogu da radim sve, ne boli me.... ali onda samo se bol stvori od nekud....i to postaje svakodnevnica
ako neko za kakav lijek, pomagajte
unaprijed hvala

lijeka nema. mene je koljeno bolilo neke 2-3 godine. Zadnjih nekoliko mjeseci bol je pojacala. Otisao u Lovran na pregled, reko puknuce medijalnog menuskusa, treba na artroskopiju. Otisao kod dr. Nemeca u Matulje na drugi pregled, isto: puknuce medijalnog meniskusa, artroskopija. Dosao na red nakon 2 tjedna (artroskopija ide na uputnicu), Nemec obavio operaciju i reko mi nakon toga da je medijalni meniskus u redu. Patela je sjebana. Mekan je straznji dio koji uzrokuje bol pri nekim pomacina (pogotovo kod cucnja i sl).
Reko mi je da strogo izbjegavam bilo kakve cucnjeve, sto vise da izbjegavam stube, ne nosit nikakav teret tezak i izbjegavat trcanje, dobra je voznja biciklom i plivanje.
Koljeno sam slikao, slika nista nije pokazala, a i u Lovranu i Nemec su postavili dijagnozu na temelju simptoma i bolova u koljenu tocno na jednom mjestu pod pritiskom. Rekli su mi da je moj problem mogo bit vidljiv na MR-u.

Btw imam 18 godina.
Ja bi ti preporucio da odes kod ortopeda sto prije na pregled. Ne moze ti skodit, doktor ce ti rec dal treba slikat ili MR ili sto drugo. Posto ti je jaka bol pretpostavljam da ces ic na artroskopiju (rutinska operacija, 2 rupe, kamera i alati).
Nakon mjesec dana (2-3 tjedna fizikalne terapije) si ko nova. Ali pazi, jednom kad ti otvori koljeno vise nikad nece bit isto. Ako izvadi komad hrskavice sto bi mogo vise ga nikad neces imat i vratit ce ti se bol za nekih 25-30 godina.
Daki1133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2011., 00:31   #114
Quote:
marinzgr kaže: Pogledaj post
Trebam hitno pomoć,bavim se nogometom i nikada nisam imao problema s koljenima,ali nedavno sam na treningu osjetio jaku bol u koljenu i to se pojavila nakon prelaska iz hoda u lagani trk...Imao sam osjećaj tupe boli u koljenu,ali nemogu definirat točno gdje...Odmah sam išao doktoru i pregledo mi je sve ligamente i meniskus i rekao da je sve u redu i da nezna u čem je problem...Rekao mi je da ledim i dao neku kremicu da mažem koljeno i odmaram,ali problem je sljedeći,koljeno me uglavnom zaboli kad mjenjam pravac i kad pogodim neko posebno opterećenje na njega jer nekad mogu napravit sve s njim a da me opće nezaboli i onda napravim neku manje tešku radnju i probode me...Znači s koljenom nekad mogu sve a nekad me probode na najjednostavnijoj radnji,loptu mogu udarat sve snage bez problema,trčat ravno bez problema,čučnjeve radit bez problema,ali kod mjenjanja pravca me boli...nakon svih terapija kaj mi je doktor dao nema poboljšanja,tjeo bi napomenut da se ozljeda desila prije 6 dana i da je bilo na umjetnoj travi...
Puno hvala svima koji probaju pomoć!
A cuj nisam doktor, kao sto sam vec napisao treba malo podrobnije testirat koljeno. Slikanje, MR, sto god je potrebno. Ako ne prodje nikako onda na artroskopiju. Ona se takodjer radi za dijagnozu pri kojoj se automatski ispravljaju ostecenja. (98% tocnosti ima artroskopija u davanju dijagnoze)
Daki1133 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 14:31   #115
Gonalgia

Pozdrav!

Ortopedski nalaz:
Gonalgia

Zna možda netko više o tome? Na netu nemogu ništa naći jer neznam drukčiji naziv nego ovaj latinski
(barem mi se čini da je lat. )

Kak se to liječi, šta to uopće je?
Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 17:18   #116
Naziv za bol u koljenu mislim
Inana21 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2011., 17:23   #117
Quote:
Inana21 kaže: Pogledaj post
Naziv za bol u koljenu mislim
i to je to?
Običan is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 17:50   #118
inana ti je dobro napisala, gonalgia znači bol u koljenu.
milka_18 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 18:55   #119
Vrlo nespecifična i neprecizna dijagnoza, znači samo bol u koljenu. Pomalo smiješno od jednog ortopeda jer uzroci bolova u koljenu mogu biti raznoliki i ortopedski pregledi upravo i služe da bi se razlučilo što uzrokuje bol.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2011., 20:11   #120
Ponekad bol može biti navedena kao samostalna dijagnoza, primjerice razne neuralgije, pa tako i gonalgija. To piše u nalazu vjerojatno zato jer se još nije došlo do uzroka te boli. Pretpostavljam da te uputio na neke daljne pretrage...?
Inana21 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:45.