Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2013., 22:13   #161
prije 3 godine poceli su da me bole laktovi,i desno koljeno,nalazi su pokazali visok asto.reumatolozi su mi davali razlicite dijagnoze.npr voda u koljenu,ravna stopala,trosila naklofene i jos puno neki tableta.medjutim mene koljeno ne pristaje da boli,jedva se popnem uz stepenice a tek su mi 23 godine,sta da radim,jel ima neko slicne probleme.nemam jos ni dijagnoze,sramota,nasi doktori...
bosnaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.03.2013., 16:49   #162
Bol u koljenu

Pozdrav,
bavim se nogometom i nakon duge stanke krenuo sam trenirati i vec nakon jednog treninga sam osjetio neku bol u desnom koljenu, zanemario sam to i nastavio trenirati jos jedan tjedan ali sad sam uvidio da nema smisla i da je bol sve jaca.
-Kad koljeno dobro zagrijem mogu odraditi trening gotovo bez problema ali zato kasnije...... bolje da ne pricam.
-Bol je najjaca kod gotovo potpune fleksije (kad koljeno nije zagrijano).

-Zanima me o cemu se tu radi dali jos netko ima takvih iskustava, dali je rijec o nekom hematomu ili mozda je to neki ozbiljniji problem koji zahtijeva operativno lijecenje
-Sta preporucate (samo nemojte da mirujem preko 3 dana)
-Sve sugestije su dobro dosle

hvala unaprijed!
como7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.03.2013., 14:14   #163
Trebam savjet u vezi bola u koljenu.
To me vec muci par mjeseci, pojavilo se iznenadno ili se ja ne sijecam nekog dogadaja koji je to mogao uzrokovati.
U normalnim nenaprezucim polozajima sve je u redu i ne osjetim nikakve bolove, kod hodanja, trcanja ili slicno, nikakvih operacija na koljenu nisam imao i nikad nista lomio ni isčašio.
Kada čučnem osjecam bol u desnom koljenu, vise kao probadanje i ne dozvoljava mi da se spustim do kraja.
Ako malo radim kakve vjezbe istezanja kao da se poboljsa stvar ali nakon duzeg mirovanja opet se ogranici pokret.
Da budem precizniji, bol osjetim na vanjskoj strani ali vise prema straznjem dijelu. Dakle nije na podrucju casice nego one tetive koja se moze napipati na tom mjestu.
Inace mi je bilo u navici cesto nesvjesno prekriziti noge, i to cesce bas desnu nogu na nacin stavljanja gleznja desne noge na lijevo koljeno.

Ima li netko ideju sto bi to moglo biti.
Hvala.
jeroen is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2013., 17:18   #164
OZLEDA I BOL U KOLENU?NAKON DUŽE AKTIVNOSTI!

Pozz,svima,kao što vidite imam problem sa kolenom.Znači trčao sam po 2km svaki dan 7 dana.I jedan dan u školi sam imao fizički.I igrali smo 2 sata fudbala.Pred kraj 2.sata mene je počelo koleno boliti!Nikada nisam imao takvu bol,niti sam znao od čega je .Pretpostavljam da je zbog moje velike težine,a stvarno se mogu dosta kretati.Igrao sam i do maximuma sam išao što se tiče trčanja i ostalog.Ja sam imao do nedavno 118,3kg,ali eto 50 dana je prošlo i sada imam 112,5 - 113 mi je onako srednja težina,zna biti malo veća,ali imanja zavisi sve.Koleno mi je znalo prije onako preskočiti i to mi se desilo 3 puta da mi iskoči kao ,ali ne komplet da se sve pomeri nego samo malo ,nakon toga mi natekne i nemogu odati normalno jedno 5 dana.Prva 2 dana jedva hodam.Stavljam obloge i to prođe.Nosim steznik skoro uvek,ali eto neznam sta je.Znači ova bol mi se pojavila dok sam igrao fizički,a posle mi se javljala i još se javlja recimo kada stajem u poziciju za raditi sklekove znači tad me boli,ili dok sedim i dižem tu desnu nogu prema gore i držim je gore onda me zna boliti.Nije to ništa toliko strašna bol,ali smeta i bojim se da nešto nebude gore.Trenutno želim smršaviti do 95-100kg...pa nadam se da ću uspeti u tome.Najviše zbog zdravlja,a i želim neki borilački sport upisati,pa nemogu baš ovakav,hahah.
Zaboravio sam napomenuti,više ne trčim niti igram trkačke sportove,već samo vozim bicikli,vozim oko 20-25 min,ali dosta brzo da mi stalno noge budu aktivne i da osetim žar stalno dok vozim bicikli!

ZNAČI BOLI ME S VANJSKE STRANE DESNO KOLENO,VIŠE GORE,KOD ONE ''RUPICE''

Zadnje uređivanje SF90X : 16.05.2013. at 17:36.
SF90X is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2013., 19:02   #165
Možda nije prikladna tema...prije više od 10 godina sam operiro ligamente na desnom koljenu i od tada pri velikim naporima nosim ortozu (steznik za koljeno) i svake 3 godine imam preko HZZO-a pravo na novi uz nadoplatu.
Da li moram ići na kontrolu u bolnicu za doznaku zbog podizanja nove ortoze ili mogu samo otići na odjel gdje sam operiran.
Bolnica je Traumatološka u ZG. Problem je u tome što nemam vremena čekati cijeli dan samo zbog doznake.

Hvala, može odgovor i na pm da ne gšimo temu.
ZGV is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 02:19   #166
E sad i ja da postavim jedno pitanje.Prije 15-tak dana trceci sam se penjao u stepenice svoje vikendice,kada mi je zazvonio telefon.Stigvasi na pola puta mene je uhvatio bol u koljenu.Od tada pa sve do danas mene povremno uhvati bol kao da mi kleca koljeno.Povremeno odem na trcanje,i tad malo zaboli,ali imam naviku ljeti skoro svaki dan povrememo malo dzogiram.Da li trebam raditi neke vjezbe ili samo setati.Imam 30 godina nije valjda neka bolest.Sta da radim?
BalkanLatinos is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.10.2013., 12:08   #167
Pozdrav svima,

moj problem s koljenom traje već preko godinu dana. Znači pri čučnju ili hodanju po stepenicama se konstantno čuje škripanje i nema boli, ali bol se javlja kada je koljeno (noga) dulje vrijeme skroz skvrčena ili skroz ispružena (onda boli kod pregiba). Kad se zagrijem, mogu normalno trenirati (fitnes, aerobik) ali kad se ohladi onda je ta bol kod pregiba još jača.

Da li netko ima slična iskustva i o čemu bi se moglo raditi (koje pretrage bi trebala obaviti)?
tyn@zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2013., 12:20   #168
Imam i ja pitanje ako je itko imao sličnih problema. Već drugu godinu cim dode hladno vrijeme mene pocne boliti koljeno. Uhvati me jaka bol najcesce dok sjedim i onda jako boli 30tak sekundi ili duze ako ne ustanem i prosetam. Znaci dok hodam, trcim bilo sta nema boli kad duze sjedim nekad me uhvati nekad ne. Tako mi je bilo prosle godine rekli su mi da nosim ortopedske uloske i doslo je toplo vrijeme i sve je prestalo i mislila sam da je to to, ali sad se opet vratilo . I to samo lijevo koljeno, nekad cak imam osjecaj da mi je uzasno hladno koljeno ali to sam vjerojatno samo umislila. Pa ako itko zna sta bi moglo biti?
zlamara is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 09:41   #169
Što se tiće preparata za pojačavanje podmazivanja i sprječavanje oštećenja hrskavice ja bih svakako preporučila američki Joint Comfort http://procreatio.eu/absonutrix-joint-confort-xtreme/
To su flasteri s glukozaminom i kondroitinom, djeluju već nakon dva -tri dana, nestaje ona nelagoda u zglobu i što je meni bilo najvažnije ne idu preko želuca ( osobno nisam pobornik tableta jer me želudac ubija). Ja sam zadovoljna, koristila sam ih 4 mjeseca i evo već 5 mjeseci ne i stanje je još uvije dobro
alka1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2013., 10:56   #170
Idem na malo jači aerobic tipa Insanity, i svaki put kad se počnemo zagrijavati osjetim bol u lijevom koljenu. Bol nije jaka. Ne znam kako bi objasnila. Kad radimo čučanj ili vježbe u kojima se saginjem onda osjetim. Nakon što se zagrijemo prestane. Može li biti problem moja prekomjerna težina ? Imam 20kg viška.
Bubb is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.03.2014., 17:24   #171
bol u koljenu

Ne znam jesam li na pravom mjestu, ako sam pogrješila, isprika moderatorima i molba da premjeste.

Ovako. Otkad znam za sebe vozim bicikl. Zadnjih 10-ak godina više. 20-30 km dnevno, a unazad god dana po 60-80-ak dnevno. U zadnje vrijeme su me znala malo boljeti koljena, ali ništa strašno, kad završim s vožnjom prestala bi. Sjedalo sam podešavala kad sam skužila da je prenisko (možda je tu i počeo problem). Nisam se udarila, pala ili slično, međutim zadnjih 5 dana me jako boli lijevo koljeno pri savijanju i to s prijednje strane, meni desne, ispod čašice. Ne boli dakle stalno nego samo pri savijanju (znači hodu i bilo kakvoj aktivnosti koja zahtjeva hodanje). Prije nego se javim liječniku zanima me što bi to moglo biti, odnosno je li itko imao takvih problema i kako se završilo. Hvala
__________________
Moje stvari
lijepa alma is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 21:19   #172
lijep pozdrav, eto pojavile se tegobe po koljenu. Odlucio sam sljedeci tjedan posjetiti doktora slikat i tako slicno. No do tada da priupitam misljenje od nekih mozda koji su imali slicne situacije. Prije nekih 15 god osnovna skola 8 razred na košarki mi je iskočilo koljeno zavrsio u bolnici vraćeno je natrag nosio longetu neko vrijeme kasnije proslo. I od tada nikad nisam mogako sklopiti koljeno do kraja ili skroz čučnuti jer me je zatezalo. Al pomirio sam se s tim i tako godinama. U među vremenu jos jenom dvaput mi je koljeno kao malo krenulo da ce iskocit ali nije... pri nezgodnom padu i sportskim aktivnostima. Ove zime sam poceo s sobnim biciklom i poceo sam osjecati koljeno onako tupa podnosljiva bol malo boli ali prestane i tako. Zadnjih dana sam takodjer osjecao koljeno pri kretanju ali onako tupa podnosljiva bol nista strasno. Prestao sam biciklo i nastavio s setnjom. No danas sam se krecao po neravnom kamenitom i brdovitom terenu, nosio sam teret na leđima i počelo me dosta boliti. Onako presjecati kao nozom ili iglom da te ubode. I to kad podignem nogu i napravim pokret ljevo desno naprijed nazad uglavnom kad mi noga u zraku.... Kad stanem na nju punom tezinom nista. Malo sam mirovao i bol je prosla jos malo osijetim vise kao nelagoda a ne bol. Nema nateknuća niti vrucine na dodir. Sto se tice kretanja i vjezbe u zadnje vrijeme jako slabo. Studiranje 10 god ucenje i nezdrav zivot, kasnije burza krevet tv komp i tu i tamo šetnja. Imam 196cm 98 kg. Eto svačije mišljenje je dobro došlo.
tomislav_07 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 23:29   #173
Nepoznata bol u koljenu

Dobar dan,

Trebam savjet u vezi koljena. Naime prije 2 godine me pocelo intenzivno boljeti koljeno i ta intenzivnija bol je trajala oko 3 tjedna.
Od tada koljeno zna boljeti bez obzira na situaciju - ponekada nakon sjedenja, a ponekad nakon cjelodnevnog planinarenja. Sportom se bavim odmalena i ne sjecam se nikakve ozljede koja bi mogla prouzrociti bol u koljenu.

MR i rendgen ne pokazuju nikakve ozljede niti nepravilnosti.

Je li moguce da me koljeno boli zbog preslabih misica (drugo koljeno nimalo ne boli) ili lose obuce (imam ravna stopala, ne nosim uloske)? Stvarno ne znam sto da radim jer bol nije neizdrziva vec ucestala, a pretrage ne pokazuju anomalije.

Svaki savjet je dobrodosao! Hvana unaprijed!
__________________
C'est la vie mon ami!
California is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2014., 14:13   #174
Dugotrajna bol KOD koljena...

Ukratko, vec duze vrijeme me na dodir boli hrskavica sa potpuno unutarne strane koljena, tu di se kvadriceps sa strane spaja s njom, ne boli me dok mičem nogu nego sam na dodir. Dakle ne koljeno nego kost sa strane. I mislim da nisu ligamenti jer ne osjecam bol pri pomicanju noge u bilo kojem smjeru. Šta mislite jesu vene mozda? Inace sam zadrti sportas, ali ne sjecam se da sam krivo stao ili dobio udarac u taj dio noge.
Miriam Bucknell is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.09.2014., 15:01   #175
Smile Bol u stražnjem dijelu koljena - pregibu

Molim ako netko zna kako si mogu pomoći? Boli me već par dana u stražnjem dijelu lijevoga koljena ( pregibu)..postoji neko zadebljanje i ne mogu normalno koračati...Počelo je tako da me iznenada bolno zapeklo u prednjem koljenu u desnom dijelu i nisam mogla stati na nogu. To je bilo kratkotrajno, i preselilo se u pregibni dio...a sad je ova bol u stražnjem dijelu neugodna, sa kraćim olakšanjem tokom dana...kada istegnem nogu ravno, jako bolno i kao da se bol širi u nogu, više lijevo u pregibu...kako si olakšati, kome se obratiti?
PRALINKA is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.10.2014., 15:55   #176
Poštovani,
28 mi je godina. Prije tri mjeseca počelo me boljeti desno koljeno. Bol se nekad "premjestila" na lijevo koljeno. Trenutno me bole oba koljena ( unatrag mjesec dana ).
Bolovi su izrazito jaki ujutro nakon ustajanja ili nakon dužeg sjedenja. Ponekad zbog bolova ne mogu ustati iz kreveta. Koljena su ukočena, ne mogu do kraja ispružiti noge. Bol tokom danas popušta da se mogu relativno normalno krenuti. Ali ipak su koljena i tokom dana bolna, ne mogu čučnuti niti hodati po stepenicama. Izrazito su otečena.
Od strane liječnika poslana sam na RTG koljena.
Nalaz glasi ovako:
Na snimkama oba koljena varus položaj izraženije lijevo.
Kongruentan odnos zglobnih tijela oba femorotibijalna i femoropatelarna zgloba sa posljedičnim suženjem i.a. prostora medijalnih kompartmenta oba femorotibijalna zgloba.
Smanjena mineralizacija kostiju uz smanjenja oba suprapatelarna recesusa.
U superolateralnom dijelu obje patele vidlji su defeti lateralne konture patele u smislu dorzalnog defekta patele do lateralno.

Možda je bitno napomenuti da nikad nisam ozlijedila koljena niti sam se bavila kakvim sportskim aktivnostima koje bi upućivale na eventualne sportske ozljede. Pošto doktor sumnja na artritis na koji način se on ustanovljuje?
Trenutno sam u fazi jakih bolova i mislim otići privatno kod doktora jer ove naše državne bolnice su prebukirane i valjda će im trebati godina dana da mi se postavi dijagnoza.
Dali se uopće preko RTG koljena može vidjeti artritis?
Lelala is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2015., 10:33   #177
PRP/ACP

Imam dugotrajnu artrozu. Ortoped mi je preporučio ovu terapiju: PRP/ACP.
Ima li itko ikakva iskustva s tim tretmanom?
Kustošijanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2015., 15:35   #178
Bol u koljenu

Imam 50 godina i prije 4 mjeseca opteretio sam desnu nogu na jednom planinarenju, što je bila točka na i, jer sam pretjerivao sa hodanjem i planinarenjem u zadnjih 4-5 godina. Bio sam neki dan na rendgenu i naručen sam kod fizijatra i kasnije kod ortopeda. Imam nalaze i nešto mi je moj doktor internista objasnio da se u biti radi o potrošenosti koljena. Evo moj nalaz kako glasi: Redukcija među polovima zglobnog prostora, femorotibijalno. Mjestimično rubne koštane apozicije, postranično, lateralno na nivou proksimalnog segmenta dijafize tibije. Lateralizacija patela, desno sprijeda protežući se distalno. Još mi je internista rekao da bi eventualno trebalo očistiti hrskavicu ali da će to bolje znati ortoped. E sada ako tko ima kakvog iskustva sa ovim stvarima i neki savjet. Naručen sam kod fizijatra za 2 tjedna a kod ortopeda još ne znam, mora me internista sa e-uputnicom naručiti ali sistem narudžbe nije radio neki dan. E da, ono najvažnije nisam rekao, naravno da me prilikom hodanja niz brijeg i uz stepenice boli koljeno a po ravnom kako-tako. Bilo je prvih 2 mjeseca bolnije ali tek sam sada išao doktoru. Mislio sam da će samo od sebe prestati s vremenom, jer sam već imao slična iskustva i bol bi prošla.

Zadnje uređivanje bimbabumba : 12.09.2015. at 15:39. Reason: dopuna testa
bimbabumba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2016., 12:35   #179
Bol u koljenu nakon udarca

Znači, okliznula mi se noga s pedale na biciklu i udario sam vrhom koljena u amortizer bicikla. Fino to sve raskrvario, ali eto to je prošlo nakon jednog dana.

Ono što me sad muči je bol na prednjoj strani koljena. Mogu hodati skoro normalno (malo šepam ako ubrzam hod), nema otekline, patela je na mjestu. Ako recimo ležim na leđima i pokušam dignuti nogu, čini mi se da sama težina potkoljenice je dovoljna da me fino presječe. I pritisak na to mjesto gdje je posjekotina me prilično boli (ne rana nego baš koljeno na tom mjestu).

E sad, obzirom na sve, ne čini mi se da je došlo do neke frakture, jer nema oticanja niti vizualne deformacije koljena.

Jel bi ja to trebao ići slikati? Koliko bi još moglo potrajati ovakvo stanje, jer se hoću vratiti na bicikl što prije. Znam da bi se mogao nakljukat ibuprofenima i pravac u šumu, al ne čini mi se to kao dobra ideja

Znam da je idealno otići kod doktora, ali da pitam ovdje, čisto indikativno .

Hvala


Sent from my LG-H818 using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2016., 11:25   #180
Bol koljena - UZV ili Magnetna?

Imam bolove u koljenima koji traju par mjeseci. Kad mirujem onda prođe, ali kad se samo malo opteretim ili više hodam onda počinje opet.

Nabavio sam ortopedske uloške po otisku i tada se kao malo popravilo stanje, ali kad sam šetao pola sata, opet me zaboljelo.

Zanima me da li ima koristi da se napravi UZV koljena, da li je to dovoljno precizno ili je ipak potrebno ispljunuti 2000 kn i ići na magnetnu rezonancu.
DrTony is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:51.