Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Softver

Softver O programima koje koristite ili namjeravate koristiti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.03.2014., 01:12   #1
Exclamation Program za konvertiranje u hd mp4 h264 file

Može li mi netko preporučiti najbolji program (a koji mogu skinuti kao free trial) za konvertiranje (ili eksportiranje?) AVI filea u HD file-MP4 H264, a da pritom video ne izgubi na kvaliteti i rezoluciji? Hitno je, moram to obaviti do sutra navečer.
PS: Skinula sam QuickTime Player, i mogu otvoriti file, no ne mogu ga eksportirati, jer tu opciju dobivam tek kupnjom dotičnog programa.
PS2: Imam Adobe Premiere Pro, ali ne znam mogu li to učiniti tamo. Da odaberem opciju H.264 ili MPEG4 pod "Format" i PAL DV pod "Preset", ili da "Format" ne diram, jer mi je određen Microsoft AVI? Ispričavam se što se baš i ne razumijem u detalje, ovo mi je prvi uradak s pomičnom slikom, i Adobe Premiere Pro sam tek počela proučavati prije nekih mjesec dana.
U preporukama piše da se film treba dostaviti, između ostalog, u formatu HD file-MP4 H264.

Puno hvala

Zadnje uređivanje Veronica Lux : 31.03.2014. at 01:23.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 01:35   #2
Još nešto: koja je razlika između PAL DV-a i PAL DV Widescreena? Da li se video (format, tj. aspect ratio) mijenja odabirom jednog nauštrb drugog, iako imam zadan 16:9, a ne 4:3, ili se to odnosi na vrstu, tj. format ekrana za koji je film namijenjen, tj. na koji bi bio projiciran?

Evo, upravo sam u Adobe Premiereu eksportirala video s formatom H.264 i preset opcijom PAL DV Widescreen High Quality, i ekstenzija viš nije .avi, već .mp4, ali veličina filea je samo 62,2 MB, dok su ostali videi 622 MB. Zašto je tomu tako, ne bi li rezolucija trebala ostati ista, ako ne i veća?

Zadnje uređivanje Veronica Lux : 31.03.2014. at 01:46.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 12:19   #3
DV (PAL ili NTSC) je format namijenjen prikazu na TVu, ne na računalima, pošto se radi o h264 codecu onda sigurno nije video namjenjen TV prikazu. Ostavi rezoluciju i aspect ratio isti kakav je i kod originalog avi fajla, trebaš samo konvertirati avi u mp4 h264 codecom. Ako sam dobro razumio? Skini si Format Factory pa s njim konverziju napravi, jednostavnije je.
Fosna is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.03.2014., 21:28   #4
Quote:
Fosna kaže: Pogledaj post
DV (PAL ili NTSC) je format namijenjen prikazu na TVu, ne na računalima, pošto se radi o h264 codecu onda sigurno nije video namjenjen TV prikazu. Ostavi rezoluciju i aspect ratio isti kakav je i kod originalog avi fajla, trebaš samo konvertirati avi u mp4 h264 codecom. Ako sam dobro razumio? Skini si Format Factory pa s njim konverziju napravi, jednostavnije je.
Konvertirala sam u Format Factoryju, nisam dirala ništa, dimenzije, rezoluciju, aspect ratio, ali mi je izašlo kao fajl od tek 110 MB (iz početnog od 622 MB), dakle, opet sam dobila smanjenu rezoluciju, a slika je sužena na još uže od 4:3. Nije mi jasno.
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 00:12   #5
Napravi ovako kako sam ti postavio na slici i nece biti problema...

emojpobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.04.2014., 17:42   #6
Uspjela sam, ali nisam išla više preko FF-a, već sam odmah nakon foruma pokušala preko Adobe Premierea, ali ovaj put nisam stisnula "Export" (nakon čega mi je izašla minijatura), već "Queue" (prilikom čega mi se otvorio Bridge, AfterEffects ili Adobe Prelude - nisam sigurna, ali sam snipping toolom sačuvala postavke sejvanja) i dobila ono što trebam. Hvala na savjetima
Veronica Lux is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 16:29   #7
Inace jedan od boljih free programa za konverziju je Any Video Converter.
__________________
https://cracklingsound.com/
dr.mrgood is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 23:30   #8
Any Video Converter uopce nije jedan od najboljih a pogotovo ne u free verziji...
emojpobro is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:13.