Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Posao i karijera

Posao i karijera Od vratara do direktora u tri tjedna
Podforum: Informacije o poslodavcima, Iza katedre

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.01.2009., 20:19   #1001
ovde ti je sve i preopširno pojašnjeno, samo prolistaj malo unazad naći ćeš čak informacije iz prve ruke tko je koliko zarađivao i na kojim kompanijama
luzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2009., 20:23   #1002
Quote:
SEALer kaže: Pogledaj post
e ljudi imam jednu ideju koju bi mogli sprvesti u delo! zapravo, oni koji su bili na brodu trebaju navesti koju su to stvar zaboravili ponet sa sobom a da im je bila potrebna. Ovo moze mnogima koji ce ici prvi put na brod pomoci, pa izvolite iskusniji kruzeri
pare za depozit. ma šta zaboravija, nisan ih ni ima da san ima nebi iša na brod
luzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 00:09   #1003
Quote:
jellyfishing kaže: Pogledaj post
pozz...
ja sam u novembru imala interview u zagrebu za shop i prosla sam!
medjutim ja sam odabrala tek poslije 15.marta da idem! sad .. tacno ne znam kada ce to biti ( datum i sl. ). medjutim.. zanima me, mada sam vec dosta citala po forumima ali da mi neko tacno kaze ako je u mogucnosti koliko ukupno mjesecna placa izadje u shopu! pls.. neko!!!!!
pa neznam dok sam ja bila, imali su oko $500 plus % od prodaje.. uglavnom znam da su jedva pokrivali mjesec, i da nikada nista nisu zaradili...u shopu je dobro bit za vidjet svijeta, ali iskreno sumnjam da ces ista zaraditi..
gogacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 13:05   #1004
Quote:
gogacro kaže: Pogledaj post
pa neznam dok sam ja bila, imali su oko $500 plus % od prodaje.. uglavnom znam da su jedva pokrivali mjesec, i da nikada nista nisu zaradili...u shopu je dobro bit za vidjet svijeta, ali iskreno sumnjam da ces ista zaraditi..
ima tu i istine. ali opet ponavljam, sve ovisi od broda do broda, pa i od osobe do osobe. istina ima ih šta potroše više nego dobiju, ali ti inoako ne idu s ciljem da zarad, nego samo zato da vide svijeta

ja preferiram spajanje ugodnog s korisnim, ako si svjestan toga da doma nemaš ništa i da si zato na brodu onda nećeš sve spičkat
luzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 19:22   #1005
Pozdrav svima.
9.02.09 idem na obuku u Steiner college u London.... ima li netko da ide u tom periodu??
Orjana is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 20:06   #1006
Quote:
luzer kaže: Pogledaj post
ovde ti je sve i preopširno pojašnjeno, samo prolistaj malo unazad naći ćeš čak informacije iz prve ruke tko je koliko zarađivao i na kojim kompanijama


grazie !!!
__________________
" solo vita che entra da quella finestra... "
jellyfishing is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 20:17   #1007
Quote:
jellyfishing kaže: Pogledaj post
pozz...
ja sam u novembru imala interview u zagrebu za shop i prosla sam!
medjutim ja sam odabrala tek poslije 15.marta da idem! sad .. tacno ne znam kada ce to biti ( datum i sl. ). medjutim.. zanima me, mada sam vec dosta citala po forumima ali da mi neko tacno kaze ako je u mogucnosti koliko ukupno mjesecna placa izadje u shopu! pls.. neko!!!!!
Od 1300 do 2000 max,zavisi ti od broda do broda recimo prosjek 1700$ svaki brod ima svoj target za svaki cruise i ako ga prelazite na kraju savkoga cruisea dobijate bonus.Osnovnu placu kaj dobijate u shopu svaki mjesec ne znam ali to su ti sve rekli valjda na interviju kad si dobila posao.Shop ti ne radi nikada kada si u bilo kojoj luci sto znaci dosta slobodnoga vremena ali kad je brod na moru sea day tu si oko 16 sati u akciji sa dvije pauze za rucak i veceru.U shopu nece ustedjeti novce jer imas podosta slobodnoga vremena za jeftine shopinge po americi i nekim otocima na karibima(St.Martin je najbolje mjesto za shoping i zabavu vecini ljudi kaj sam ja upoznao zadnjih pet godina)ima vas malo u tvom odjelu tako da ste dosta slozni i stalno ste zajedno partijanje na i van broda po mexicu i naravno sex...a ti ako zelis budi solo u kabini i stedi ali tesko ces odoljeti tome jedino ako si kao neki iz indonezije,filipina,indije...
 
Odgovori s citatom
Old 28.01.2009., 21:56   #1008
e da!zaboravila sam reci da ako vam se toliko ide vidjeti svijeta bez love, a tesko vam je dobiti taj posao u HR, isplati vam se doci ovdje u Englesku
i prijaviti se u ovim agencijama, slabo engleza to hoce radit,a agencija mlati paru po osobi koju zaposli.. mojoj prijateljici je tu dosla sestra iz Vukovara u posjet , i dobila je odmah posao u shopu...doma je zvala uspinjacu, pa su joj rekli neka malo bolje nauci engleski i spustili joj slusalicu.. isplati se let do Londona....
gogacro is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 12:54   #1009
kolika je početna plaća u shopu u engleskoj?
luzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 13:04   #1010
Quote:
lakalova kaže: Pogledaj post
Od 1300 do 2000 max,zavisi ti od broda do broda recimo prosjek 1700$ svaki brod ima svoj target za svaki cruise i ako ga prelazite na kraju savkoga cruisea dobijate bonus.Osnovnu placu kaj dobijate u shopu svaki mjesec ne znam ali to su ti sve rekli valjda na interviju kad si dobila posao.Shop ti ne radi nikada kada si u bilo kojoj luci sto znaci dosta slobodnoga vremena ali kad je brod na moru sea day tu si oko 16 sati u akciji sa dvije pauze za rucak i veceru.U shopu nece ustedjeti novce jer imas podosta slobodnoga vremena za jeftine shopinge po americi i nekim otocima na karibima(St.Martin je najbolje mjesto za shoping i zabavu vecini ljudi kaj sam ja upoznao zadnjih pet godina)ima vas malo u tvom odjelu tako da ste dosta slozni i stalno ste zajedno partijanje na i van broda po mexicu i naravno sex...a ti ako zelis budi solo u kabini i stedi ali tesko ces odoljeti tome jedino ako si kao neki iz indonezije,filipina,indije...
ma jeli bogati da su tamo na carnivalu u shopu toliko složni. na costi i nije baš tako, složi kombinaciju od rumunja, ljudi s područja ex-yu, nazoviljudi iz latinske amerike ma koja sloga nek ih vrag sve nosi ne iden tamo da bi s njima se grupno družio, naprotiv bolji sam bio s nekim ljudima koji nisu u mom departmentu nego s dosta njih koji su radili s menom u shopu. inače evo primjer jednog sedmodnevnog cruisa pa me vi sada uvjerite da je u shopu toliko lagano radit, cruise je trst-ancona-navigacija-santorinimikonos-pireus-krf-dubrovnik
trst-ujutro delivery i popodne polazak prvi dan cruisa moraš se smješkat ko kreten da se osjeće dobrodošli jer je embarkation day, ancona-polazak iz ancone u dva popodne otvaranje shopova sve do ponoći, navigacija-radiš cili dan, santorini mikonos-jedini dan di odmaraš radiš samo popodne, pireus-također katastrofa u dva i pol se polazi iz luke, krf-slobodno popodne, dubrovnik-užas isto kao see day polazi se iz luke več u jedan a zadnji dan cruise very bussy. kad imate ovakve cruiseve kroz sedmi osmi misec zarada je nikakva svaki dan navigacija otvoreni ste cili dan a passegeri na bazenu, u shopove ne zavire sve do navečer pa ti uvati previsoko postavljeni target
ima i još primjera, da ne bi pomislili kako će vam bit prelagano pa se razočarali.
luzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 15:13   #1011
Quote:
luzer kaže: Pogledaj post
ma jeli bogati da su tamo na carnivalu u shopu toliko složni. na costi i nije baš tako, složi kombinaciju od rumunja, ljudi s područja ex-yu, nazoviljudi iz latinske amerike ma koja sloga nek ih vrag sve nosi ne iden tamo da bi s njima se grupno družio, naprotiv bolji sam bio s nekim ljudima koji nisu u mom departmentu nego s dosta njih koji su radili s menom u shopu. inače evo primjer jednog sedmodnevnog cruisa pa me vi sada uvjerite da je u shopu toliko lagano radit, cruise je trst-ancona-navigacija-santorinimikonos-pireus-krf-dubrovnik
trst-ujutro delivery i popodne polazak prvi dan cruisa moraš se smješkat ko kreten da se osjeće dobrodošli jer je embarkation day, ancona-polazak iz ancone u dva popodne otvaranje shopova sve do ponoći, navigacija-radiš cili dan, santorini mikonos-jedini dan di odmaraš radiš samo popodne, pireus-također katastrofa u dva i pol se polazi iz luke, krf-slobodno popodne, dubrovnik-užas isto kao see day polazi se iz luke več u jedan a zadnji dan cruise very bussy. kad imate ovakve cruiseve kroz sedmi osmi misec zarada je nikakva svaki dan navigacija otvoreni ste cili dan a passegeri na bazenu, u shopove ne zavire sve do navečer pa ti uvati previsoko postavljeni target
ima i još primjera, da ne bi pomislili kako će vam bit prelagano pa se razočarali.
Polako Luzeru.svi koji rade na brodovima znaju da je velika razlika izmedu Usa i europa cruiseva isto kao coste i carnivala koji je i vlasnik tvoje costei jos 10 drugih kompanija ukupno oko 130 brodova.Usporedio sam ti shop po velicini zaposlenih od 30 - 40 ljudi je malo usporedujuci konobare oko 200 - 250 ljudi pa vjeruj mi da u manjim departmentima kao shop ,spa ili purseri vlada bolja radna atmosfera nego u restoranu a to ako se ti mozda nisi uklopipio u svoj department to je tvoja stvar.Osam ili devet
mjeseci na brodu nije lako a kamoli ako ti ekipa nije ok onda neznam kako ces izdrzati.Makni se ti sa te coste na neku bolju kompaniju jer znam dosta ljudi sta bjeze od tamo jer je na glasu kao najlosija kompanija od svih.
Drzi se Luzeru i nemoj biti kao sto ti ime tvoje kaze
 
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 16:13   #1012
Quote:
gogacro kaže: Pogledaj post
e da!zaboravila sam reci da ako vam se toliko ide vidjeti svijeta bez love, a tesko vam je dobiti taj posao u HR, isplati vam se doci ovdje u Englesku
i prijaviti se u ovim agencijama, slabo engleza to hoce radit,a agencija mlati paru po osobi koju zaposli.. mojoj prijateljici je tu dosla sestra iz Vukovara u posjet , i dobila je odmah posao u shopu...doma je zvala uspinjacu, pa su joj rekli neka malo bolje nauci engleski i spustili joj slusalicu.. isplati se let do Londona....

Mene zanima jel se može u te agencije iz Engleske prijaviti i preko neta ili je potrebno doći odmah osobno? Meni bi to trenutno bio problem,jer nemam nikog tamo pa je malo riskantno a i trošenje novca kojeg nemam jer sam nezaposlena,ali ako bi postojala neka garancija definitivno bih pronašla naćina da dođem do tamo.

I jel može netko nabrojiti neke agencije ovdje u Hrvatskoj....u zadnje vrijeme puno razmišljam o odlasku na brod,jer koliko smo svi svjesni kod nas je šansa za zaposlenje stvarno mala....Hvala unaprijed na odgovorima....
Jasminka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 18:27   #1013
Quote:
lakalova kaže: Pogledaj post
Polako Luzeru.svi koji rade na brodovima znaju da je velika razlika izmedu Usa i europa cruiseva isto kao coste i carnivala koji je i vlasnik tvoje costei jos 10 drugih kompanija ukupno oko 130 brodova.Usporedio sam ti shop po velicini zaposlenih od 30 - 40 ljudi je malo usporedujuci konobare oko 200 - 250 ljudi pa vjeruj mi da u manjim departmentima kao shop ,spa ili purseri vlada bolja radna atmosfera nego u restoranu a to ako se ti mozda nisi uklopipio u svoj department to je tvoja stvar.Osam ili devet
mjeseci na brodu nije lako a kamoli ako ti ekipa nije ok onda neznam kako ces izdrzati.Makni se ti sa te coste na neku bolju kompaniju jer znam dosta ljudi sta bjeze od tamo jer je na glasu kao najlosija kompanija od svih.
Drzi se Luzeru i nemoj biti kao sto ti ime tvoje kaze
pa ali moraš bit prst i nokat sa svima iz svog departmenta, bio to shop ili nešto drugo. nekad ne ide pa ne ide, i zašto da se mučimo i stvaramo neku prividnu sliku da smo jedni drugima super i da moramo svi zajedno obilaziti sve, partijati itd?!
inače ne bih se ljudi puno bunili da rade za costu kao kompaniju a ne za starboard, iako za život nije sjajna, para je solidna. naravno onome ko radi za nju
luzer is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.01.2009., 22:43   #1014
Mene zanima jel se može u te agencije iz Engleske prijaviti i preko neta ili je potrebno doći odmah osobno? Meni bi to trenutno bio problem,jer nemam nikog tamo pa je malo riskantno a i trošenje novca kojeg nemam jer sam nezaposlena,ali ako bi postojala neka garancija definitivno bih pronašla naćina da dođem do tamo.

I jel može netko nabrojiti neke agencije ovdje u Hrvatskoj....u zadnje vrijeme puno razmišljam o odlasku na brod,jer koliko smo svi svjesni kod nas je šansa za zaposlenje stvarno mala....Hvala unaprijed na odgovorima....
Jasminka88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 02:06   #1015
Pozdrav,

Procita san skoro sve stranice u ovoj temi ali nisan nasa informaciju (ili mi je promakla) o radu na brodu kao elektricar (struka elektronicar-mehanicar).

Trazi li se ta struka za brodove? Kakva je plaća?


Unaprid hvala na odgovoru
elitist is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 12:00   #1016
Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Procita san skoro sve stranice u ovoj temi ali nisan nasa informaciju (ili mi je promakla) o radu na brodu kao elektricar (struka elektronicar-mehanicar).

Trazi li se ta struka za brodove? Kakva je plaća?


Unaprid hvala na odgovoru
probaj na offshore brodovima za elektricara, znan jednog mehanicara na jednoj talijanskoj kompaniji srediste in je u napulju MSC kompanija.... ne bi ti njih preporucija al eto ne znan tko danas vise krca mehanicare iskreno nisan u tom smjeru orjentiran...
pratin kuvertu...
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.01.2009., 12:04   #1017
Quote:
elitist kaže: Pogledaj post
Pozdrav,

Procita san skoro sve stranice u ovoj temi ali nisan nasa informaciju (ili mi je promakla) o radu na brodu kao elektricar (struka elektronicar-mehanicar).

Trazi li se ta struka za brodove? Kakva je plaća?


Unaprid hvala na odgovoru
PASSAT ti krca na offshore i krca elektricare ali ti je caka sta ti traze iskustvo na offshore.... ako nemas iskustvo tesko da ces se ukrcat na njih ali probaj nikad se ne zna....
probaj probit led na BRODOSPAS-a oni ti imaju offshore i na njih bi se mozda bilo lakse ukrcat.... ne zaboravi da ti svi traze nekakvu preporuku...

uostalom krcaju ti elektricare i na putnicke brodove (krstaše) tako da....

imas li kakve brevete? imas li matrikulu?
__________________
''Čovik je od svega gospodar, samo je od mora rob, more ga isa u zvizde, more ga kala u grob.
''Postoje tri vrste ljudi: oni koji su živi, oni koji su mrtvi i oni koji plove.''
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 14:42   #1018
hii.. mm

Quote:
lakalova kaže: Pogledaj post
Od 1300 do 2000 max,zavisi ti od broda do broda recimo prosjek 1700$ svaki brod ima svoj target za svaki cruise i ako ga prelazite na kraju savkoga cruisea dobijate bonus.Osnovnu placu kaj dobijate u shopu svaki mjesec ne znam ali to su ti sve rekli valjda na interviju kad si dobila posao.Shop ti ne radi nikada kada si u bilo kojoj luci sto znaci dosta slobodnoga vremena ali kad je brod na moru sea day tu si oko 16 sati u akciji sa dvije pauze za rucak i veceru.U shopu nece ustedjeti novce jer imas podosta slobodnoga vremena za jeftine shopinge po americi i nekim otocima na karibima(St.Martin je najbolje mjesto za shoping i zabavu vecini ljudi kaj sam ja upoznao zadnjih pet godina)ima vas malo u tvom odjelu tako da ste dosta slozni i stalno ste zajedno partijanje na i van broda po mexicu i naravno sex...a ti ako zelis budi solo u kabini i stedi ali tesko ces odoljeti tome jedino ako si kao neki iz indonezije,filipina,indije...
e... hvala na odgovoru. bit je u tome sto ja napustam posao ovdje u svom gradu i idem tamo.. doduse posao mi je 0 bodova sto se tice novca.. tako da ipak idem s idejom da trebam ustedjeti a ne da se provodim... provoda ima svugdje ako si u fromi! ugl. ja idem.. sad nema nazad..niti bih mijenjala sta.to sam izabrala. neko ima poz. neko neg. iskustva... pa hajde da i to vidimo!
__________________
" solo vita che entra da quella finestra... "
jellyfishing is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.02.2009., 22:14   #1019
Ja radim na Carnivalu u shopu ovo mi je 3 ugovor

Quote:
luzer kaže: Pogledaj post
ma jeli bogati da su tamo na carnivalu u shopu toliko složni. na costi i nije baš tako, složi kombinaciju od rumunja, ljudi s područja ex-yu, nazoviljudi iz latinske amerike ma koja sloga nek ih vrag sve nosi ne iden tamo da bi s njima se grupno družio, naprotiv bolji sam bio s nekim ljudima koji nisu u mom departmentu nego s dosta njih koji su radili s menom u shopu. inače evo primjer jednog sedmodnevnog cruisa pa me vi sada uvjerite da je u shopu toliko lagano radit, cruise je trst-ancona-navigacija-santorinimikonos-pireus-krf-dubrovnik
trst-ujutro delivery i popodne polazak prvi dan cruisa moraš se smješkat ko kreten da se osjeće dobrodošli jer je embarkation day, ancona-polazak iz ancone u dva popodne otvaranje shopova sve do ponoći, navigacija-radiš cili dan, santorini mikonos-jedini dan di odmaraš radiš samo popodne, pireus-također katastrofa u dva i pol se polazi iz luke, krf-slobodno popodne, dubrovnik-užas isto kao see day polazi se iz luke več u jedan a zadnji dan cruise very bussy. kad imate ovakve cruiseve kroz sedmi osmi misec zarada je nikakva svaki dan navigacija otvoreni ste cili dan a passegeri na bazenu, u shopove ne zavire sve do navečer pa ti uvati previsoko postavljeni target
ima i još primjera, da ne bi pomislili kako će vam bit prelagano pa se razočarali.
Ja radim na Carnivalu u shopu ovo mi je 3 ugovor sad sam na west coastu i zaradjujem oko 1400 dolara,sad je situacija malo slabija zbog krize u svetu inace je bilo ok radim oko 39-40 sati nedeljno i imamo mnogo slobodnog vremena ima nas 11 zaposlenih.Na primer prosli ugovor sam bio u evropi 12 dana kruza 9 portova zaradjivao sam oko 2000 i obisao sam celu evropu.
Situacija sad nije bas najbolja za pare ali videcemo shop je i dalje veoma popularan medju ljudima iz ex-yu i kad uporedite druge poslove na brodu shvaticete da kolko radite pare su ok,jedini je problem sto svaku luku mozete izlaziti napolje i tu se trosi dosta para
nikola666 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2009., 00:58   #1020
Malo valjanja
PONISTRA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:56.