Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje > Sam svoj majstor

Sam svoj majstor Radionica u kući

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.11.2008., 13:50   #61
evo da malo i ja dignem temu.

U šupi u zgradi htio bi zaljepiti pločice. No pod je koma i trebalo bi ga prvo izravat. veli frend da uzmem cementa i pijeska u omjeru 1:4 (za 3-4 kvadrata oko 200 kg ukupne mase bi trebalo bit dosta) i da napravim špalete i iznutra popunjavam i ravnam letvom.

Dal bi to stvarno bilo dovoljno? Ne treba biti bog zna kak ravno ionako idu gore pločice. ipak je to šupa pa bi to htio sam napraviti.

koliko bi se takva glazura trebala sušit prije pločica?
__________________
Jel Kedžo ispo?
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 15:29   #62
Napraviš "glazure" onoliko koliko danas možeš postaviti pločica. Napraviš cementno mlijeko, namočiš ploćicu u vodu, naneseš cementnog mlijeka 2-3mm i zaljepiš
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2008., 16:00   #63
misliš da to radim bez ljepila za pločice? uf.. neznam dal ću bit tolko sposoban ravninu (vagu) dobit ak simultano radim glazuru i ljepim....
jel ide pijesak u cementno mlijeko?
__________________
Jel Kedžo ispo?

Zadnje uređivanje -haf- : 25.11.2008. at 16:02. Reason: pišem gluposti
-haf- is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.11.2008., 19:34   #64
mislm da ti je najbolje, pošto se masa za izravnavanje nanosi tanko i skupa je, da nju malo razrijediš u kanti, dodaš još cementa i pijeska malo i tako češ dobiti neku idealnu vrstu glazure....a i kažeš da je šupa i mislm da češ biti super zadovoljan.
Ja sam tako napravio u jednoj kuhinji i super je bilo kad se osušilo
marion56 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 00:55   #65
Quote:
-haf- kaže: Pogledaj post
misliš da to radim bez ljepila za pločice? uf.. jel ide pijesak u cementno mlijeko?
Što misliš da je ljepilo za pločice - cement+pijesak i dobra cijena!?
Pijesak možeš dodati - 1:1, ako ga imaš vrlo sitnog (prosijanog).
Inaće ljepilo ili cementno mlijeko nakom mješanja mora odstajati 20-tak minuta, ponovno promiješati i tada raditi!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.11.2008., 08:02   #66
Quote:
-haf- kaže: Pogledaj post
evo da malo i ja dignem temu.

U šupi u zgradi htio bi zaljepiti pločice. No pod je koma i trebalo bi ga prvo izravat. veli frend da uzmem cementa i pijeska u omjeru 1:4 (za 3-4 kvadrata oko 200 kg ukupne mase bi trebalo bit dosta) i da napravim špalete i iznutra popunjavam i ravnam letvom.

Dal bi to stvarno bilo dovoljno? Ne treba biti bog zna kak ravno ionako idu gore pločice. ipak je to šupa pa bi to htio sam napraviti.

koliko bi se takva glazura trebala sušit prije pločica?
Ako hoćeš kvalitetno imaš par solucija.
A- napravi estrih debljine 4 cm minimum (na najnižoj točki) i na to zalipi pločice
B - ako nisu velike neravnine ili nemaš debljine za estrih onda uzmi nivelirajuću masu (recimo PCI periplan ide od 3-30 mm) i izravnaj pod sa njoom te na nju lipi pločice.
__________________
Moja osobna stranica /
Obrisano!!
Torcidas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.12.2008., 00:17   #67
Pozdrav, imam veliku molbu.

Imamo postavljen laminat na pod koji nije dobro niveliran, radnici nas zeznuli i onda naslagali osb ploče i kvarcni pijesak kao ''riješit'' će stvar....ispao užas, radnici se pokupili....

Zbilja smo namagarčeni, i zbillja trebamo dobrog i kvalitetnog majstora koji će nam nivelirati pod u dnevnom boravku.

Tražila sam na netu, no ne znam kako do neke osobe koja zna posao i u koju možeš imati povjerenja.

Molim vas za preporuke , može i na PM, hvala
__________________
ziDić zauvijek
Jež, si živ?
Wanja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 09:59   #68
Quote:
Wanja kaže: Pogledaj post
Pozdrav, imam veliku molbu.

Imamo postavljen laminat na pod koji nije dobro niveliran, radnici nas zeznuli i onda naslagali osb ploče i kvarcni pijesak kao ''riješit'' će stvar....ispao užas, radnici se pokupili....

Zbilja smo namagarčeni, i zbillja trebamo dobrog i kvalitetnog majstora koji će nam nivelirati pod u dnevnom boravku.

Tražila sam na netu, no ne znam kako do neke osobe koja zna posao i u koju možeš imati povjerenja.

Molim vas za preporuke , može i na PM, hvala
jel imas racun od ovih prvih radnika sto su ti usrali?..mislim jel ti to radila neka ekipa sa strane na crno ili imas racun?
Sniperman is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2008., 15:58   #69
Quote:
rreeddy kaže: Pogledaj post
sa čime poravnati podove ali u debljem sloju?????????
znači klasično poravnanje od par milimetara je premalo!!!!!
naime nakon što smo podigli parkete naišli smo na kratere na podu koji su bili zapunjeni od piljevine do papira pa me interesira sa kojom smjesom da zapunimo te rupe da bi mogli postaviti laminate
Pogledaj ovo http://www.sika-croatia.hr/_pdf/399_hr.pdf i ovo http://www.sika-croatia.hr/_pdf/405_hr.pdf
__________________
Nekad sam bio umišljen...ali sam se riješio i te mane,sad sam savršen.
baushtelac is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 10:52   #70
Imam cca. 47 m2 poda na koji sam stavio tanku glazuru cca. 4 cm +/-. Sa glazurom nisam zadovoljan; popucala je. Razmišljao sam da preko glazure razlijem samonivelirajuću masu. Dali pukotine raštemati i zaliti, te po tome razliti masu? Kako se radi sa masom kad je treba razliti po velikoj površini? Hvala!
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 19:05   #71
Kakve veze ima što je popucala, ako gore idu ploćice?
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2009., 23:30   #72
pa normalno da je popucala

ak nisi stavio armaturu.ak je pukla glazura postoji dosta velika vjerojatnost da ce puknut i plocice.stavis onu najtanju armaturu kaj imas za kupit i nema problema
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 20:23   #73
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
ak nisi stavio armaturu.ak je pukla glazura postoji dosta velika vjerojatnost da ce puknut i plocice.stavis onu najtanju armaturu kaj imas za kupit i nema problema
To znači da razbijem svu glazuru i ispočetka (sa armaturom)? Zanima me kako bi nivelir masa to povezala?
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2009., 23:40   #74
Quote:
Miroslav197 kaže: Pogledaj post
To znači da razbijem svu glazuru i ispočetka (sa armaturom)? Zanima me kako bi nivelir masa to povezala?
jel popucala jako ili je samo sprungirala.ovo sa razbijanjem glazure mi je malo radikalan potez.ovo sa armaturom je bio savjet za ubuduce
deri valdez is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.01.2009., 22:15   #75
Quote:
deri valdez kaže: Pogledaj post
jel popucala jako ili je samo sprungirala.ovo sa razbijanjem glazure mi je malo radikalan potez.ovo sa armaturom je bio savjet za ubuduce
Slika vrijedi 10.000 riječi :
http://img212.imageshack.us/my.php?i...glazuraka7.jpg
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 11:29   #76
Bitno je pitanje što dolazi na glazuru. Ako se radi o laminatu, parketu ili sl. onda šprungiranje ne bi trebalo imati utjecaja. Ako se stavljaju pločice onda valja vidjeti zašto je došlo do pucanja. Ako je, ne daj Bože, statika onda ćeš se češkati i dovijati, a ako je puklo zbog neke greške pri izradi glazure onda to nije posebno zabrinjavajuće.
Ja sam sa masom za izravnavanje radio "na rate". Zalijem, malo poravnam i drugi dan vidim jesam li zadovoljan (zadovoljen, kako bi Šeks rekao) i ako nisam - ponovim postupak.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2009., 20:27   #77
Što znači statika? Prije rađene glazure nema pucanja tako da ovdje moguće loša izrada. Namjeravam preko te glazure razliti cca. 3 mm samonivelirajuće mase. Koliko će masa povezati pukotine? A također razmišljam da ištemam pukotinu i zalijem je betonom od finog pijeska, pa na to samonivelirajuća masa. Na to namjeravam staviti laminat.
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2009., 08:40   #78
Ako je tako (a tako je jer ti to kažeš) onda po mojem mišljenju nema neke prijeke potrebe za brigu oko pukotina. Očigledno si pedantan pa ako te to umiruje onda možeš malo izgrepsti i zašpahtlati pukotine, ali to se na konačnom rezultatu neće primijetiti. Samonivelirajuća masa služi za izravnavanje neravnina i nema potrebe da se pukotine njome sakrivaju. Ako su neravnine minimalne onda ih možeš poravnati i spužvicom ispod laminata.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 17:38   #79
Quote:
Ja Osobno kaže: Pogledaj post
Samonivelirajuća masa služi za izravnavanje neravnina i nema potrebe da se pukotine njome sakrivaju. Ako su neravnine minimalne onda ih možeš poravnati i spužvicom ispod laminata.
Jasno mi je za samonivelirajuću masu. Ali, pošto samonivelirajuću masu stavljam radi izravnavanja neravnina, da li će ona povezati pukotine ili će i ona puknuti. Pukotine, vjerujem, da neće utjecati puno, jer na pod ide zelena izolacija za laminat i laminat.
Miroslav197 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2009., 19:07   #80
Pa ako malo izdubiš pukotine i to zašpahtlaš s masom onda će to donekle sanirati - povezati pukotine. No, ako ta čitava glazura "radi" onda će nakon nekog vremena puknuti i preljev.
Međutim to tebe neće smetati jer to jednostavno nećeš vidjeti niti na neki drugi način osjetiti. Sve će to prekriti ne snijeg nego laminat.
Ja Osobno is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:53.