Forum.hr

Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Poduzetništvo, računovodstvo i porezi
Korisničko ime
Lozinka

Poduzetništvo, računovodstvo i porezi Pokrećemo poduzetništvo u Hrvatskoj - za računovođe i one koji ih trebaju

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.11.2014., 14:00   #981
misty marie
Registrirani korisnik

misty marie Avatar

Registracija: May 2010.
@ lili
ma tko te tako razljutio
nisu me zvali da ispravljam prijavljeno, nego da na osnovu moje dokumentacije lakše kontaktiraju dobavljača koji nije prijavio prodaju, moje je bilo ok.

@ vejanka
ista stvar. mene je referentica nazvala i rekla da sam kroz pdv-s prijavila npr. 500.000 kn, a eu dobavljači na moj pdv id 400.000 kn i jel mogu ja donijet račun koji je bio na 100.000 kn da ona kontaktira tog dobavljača i pita ga zašto nije prijavio. karikiram, ali kužiš poantu
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 14:01   #982
zvizdanova
Registrirani korisnik

Registracija: Apr 2013.
Quote:
mazziz kaže: Pogledaj post
Znači bez obzira da li je firma u sustavu PDV-a ili ne nije nam potreban PDV identifikacijski broj ako vrijednost nabavljenog vozila ne prelazi 77.000,00 kn?
Čitala sam to malo, ali iskreno nije mi baš najjasnije, koliko sam ja razumjela to se odnosi na firme koje nisu u sustavu PDV-a?
Ovo je prvi put da se posluje s EU.
I što uopće sada mogu napraviti?
Dobro si čitala ; to se odnosi na firme koje nisu us ustavu Pdv-a
zvizdanova is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 14:04   #983
misty marie
Registrirani korisnik

misty marie Avatar

Registracija: May 2010.
Quote:
... I da li je obavezno da Porezna uprava stavi svoj pečat na račun, mogu li ga odnijeti krajem mjeseca da mi stave potvrdu?
Ako je vozilo već registrirano, na policiji su ti uzeli račun na kojem je ta ovjera trebala biti. ako oni nisu pravili problem oko toga što potvrde nema, nemoj ni ti. bitnije je prijaviti stjecanje, nego dobiti potvrdu da si obećala da ćeš prijaviti stjecanje.
misty marie is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 15:03   #984
mazziz
Registrirani korisnik

Registracija: Nov 2010.
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
Ako je vozilo već registrirano, na policiji su ti uzeli račun na kojem je ta ovjera trebala biti. ako oni nisu pravili problem oko toga što potvrde nema, nemoj ni ti. bitnije je prijaviti stjecanje, nego dobiti potvrdu da si obećala da ćeš prijaviti stjecanje.
A ne znam što bih rekla, prvo se sve napravilo pa onda došlo do mene. Možda je bio još 1 primjerak računa.
Uglavnom mislim da je Lili u pravu. Najgore mi je što na računu uopće nema nikakve naznake, ali baš ništa. Kako bih po takvom računu (ni Reverse Charge ni išta drugo) uopće nešto trebala zaključiti.
Ništa za sada neću predavati, pa ću čekati da li će me zvati iz Porezne i onda im objasniti o čemu se radi. Gore je ako oni ne prijave a ja prijavim pa kada me budu zvali a ja priznala pretporez iako nisam imala pdv id broj.
Samo ću po računu proknjižiti vozilo u imovinu i čekati što će biti.
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Old 19.11.2014., 15:44   #985
Darsey
Registrirani korisnik

Registracija: Sep 2008.
mazziz, ja sam se zapetljala u tvojoj priči
Jel vozilo novo ili rabljeno? Jel plaćen pdv ili nije?
Možda mi se sve spetljalo jer sam gladna, nisam stigla od jutro niš pojest
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2014., 18:23   #986
lili p.
always

lili p. Avatar

Registracija: Nov 2006.
Quote:
misty marie kaže: Pogledaj post
@ lili
ma tko te tako razljutio
Poreznjaci

Moje je ispravno napravljeno. Poslala sam svu dokumentaciju i cekam da se jave sto cemo dalje. Zele da ja ispravljam iako se slazu da mi nismo pogrijesili.
Mozda sam i ja malo zatvrdoglavila i ne zelim ispravljati PDV-S i PDV-K jer nisam pogrijesila. Vec je kraj 2014. a jos mi visi 2013. i kako necu biti ljuta

Quote:
Darsey kaže: Pogledaj post
Jedi, zeno. Sve bude lakse nakon fine papice
Old 20.11.2014., 07:29   #987
mazziz
Registrirani korisnik

Quote:
Rabljeno vozilo, račun izdan bez poreza, bez napomene.
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 08:52   #988
Darsey
Registrirani korisnik

ahaaa.

Meni se čini da onda vaš prodavatelj primjenjuje posebni postupak oporezivanja marže, i da to ide prema čl. 28. st. 2 Pravilnika o pdv-u.

Al nisam u praksi imala takav slučaj pa nisam dublje proučavala, al meni to tako izgleda.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:00   #989
mazziz
Registrirani korisnik

Quote:
ahaaa.

Meni se čini da onda vaš prodavatelj primjenjuje posebni postupak oporezivanja marže, i da to ide prema čl. 28. st. 2 Pravilnika o pdv-u.

Al nisam u praksi imala takav slučaj pa nisam dublje proučavala, al meni to tako izgleda.
Što znači da nemam obvezu obračunavati pdv i prikazivati u obrascima?
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 09:28   #990
lili p.
always

lili p. Avatar

Registracija: Nov 2006.
Quote:
ahaaa.

Kad je poseban postupak oporezivanja marže obavezno mora pisati na računu. Nije kao kod prijenosa porezne obveze koji može i ne mora stajati kao napomena, kad je marža u pitanju mora obavezno stajati naputak.

I da, roba po posebnom postupku oporezivanja marže ne ide ni u PDV ni u PDV-S obrazac.
Old 20.11.2014., 09:57   #991
mazziz
Registrirani korisnik

Quote:
lili p. kaže: Pogledaj post
Kad je poseban postupak oporezivanja marže obavezno mora pisati na računu. Nije kao kod prijenosa porezne obveze koji može i ne mora stajati kao napomena, kad je marža u pitanju mora obavezno stajati naputak.

I da, roba po posebnom postupku oporezivanja marže ne ide ni u PDV ni u PDV-S obrazac.
A dobro neću sad ništa prijavljivati pa ćemo vidjeti. Radi se o preprodavatelju ali budući da nema nikakve napomene neću ništa unaprijed zaključivati.
Možda su u iznos uračunali sve što su trebali a možda i nisu, na računu imam samo netto. Bolje ne poslati ništa nego prijaviti, ispravit ću naknadno ako bude trebalo.
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:00   #992
mazziz
Registrirani korisnik

I usput dobila sam informaciju da u MUP-u nisu tražili nikakvu potvrdu porezne uprave.
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:03   #993
Darsey
Registrirani korisnik

Ako je preprodavatelj onda je definitivno u pitanju poseban postupak oporezivanja marže.
Samo sad ostaje pitanje napomene na računu; s obzirom da je prodavatelj u drugoj DČ on tu napomenu stavlja onako kako to njegov zakon o pdv-u traži.
Darsey is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 10:20   #994
mazziz
Registrirani korisnik

[QUOTE=Darsey;52360187]Ako je preprodavatelj onda je definitivno u pitanju poseban postupak oporezivanja marže.
Samo sad ostaje pitanje napomene na računu; s obzirom da je prodavatelj u drugoj DČ on tu napomenu stavlja onako kako to njegov zakon o pdv-u traži.[/QUOTE

Pronašla sam na internetu njihovu stranicu pa sam po njoj i nazivu zaključila da se radi o preprodavatelju (sve sama rabljena vozila u ponudi).
A živi bili pa vidjeli što će biti.
mazziz is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2014., 11:35   #995
vejanka
1munjen,100manenih

vejanka Avatar

Registracija: Jun 2007.
Quote:
A dobro neću sad ništa prijavljivati pa ćemo vidjeti. Radi se o preprodavatelju ali budući da nema nikakve napomene neću ništa unaprijed zaključivati.
Možda su u iznos uračunali sve što su trebali a možda i nisu, na računu imam samo netto. Bolje ne poslati ništa nego prijaviti, ispravit ću naknadno ako bude trebalo.
Quote:
Ako je preprodavatelj onda je definitivno u pitanju poseban postupak oporezivanja marže.
Samo sad ostaje pitanje napomene na računu; s obzirom da je prodavatelj u drugoj DČ on tu napomenu stavlja onako kako to njegov zakon o pdv-u traži.
i mi smo kupili od preprodavatelja polovno teretno vozilo ali on se nije pozvao na poseban postupak oporezivanja marže, stavio je neku napomenu da DDV nije obračunat po tamo nekom članku njihovog slovenskog zakona ali ja nisam ušla u analizu da li je to članak koji se odnosi na stjecanje tj prodaju drugom poreznom obvezniku unutar EU ili se radi o članku koji ukazuje na to da je on mali porezni obveznik pa da zato nije iskazan DDV na računu.
Uglavnom, mi smo to stavili u PDV-S i na policiji nam nisu htjeli ništa napraviti vezano za registriranje dok nismo imali uz račun potvrdu sa porezne da se radi o rabljenom teretnom vozilu čiju smo nabavu dužni iskazati u PDV i PDV-S obrascu
a da stvar bude bolja nakon par mjeseci me teta iz porezne (koja je udarila potvrdu da se radi o rabljenom teretnom vozilu) zvala da kad joj više mislim donjeti obrazac NPS, pa sam ju morala zamoliti neka pogleda što je sama napisala u predmetu Izgleda da smo joj mi bili prvi slučaj nabave rabljenog teretnog iz EU pa se sva zblesala....
vejanka is offline  
Odgovori s citatom
Sponsored links
Advertisement

Advertisement
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Pravila postanja