Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja > Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2004., 12:35   #1
vodice???

eo pocetkom 8-mog mjeseca idem u vodice,buduci da nikad nisam bio tamo mozete li mi rec kako je tamo?kakve su cijene?najbolje diskoteke?glazba?
unaprijed hvala
blackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 14:19   #2
Re: vodice???

Quote:
blackson kaže:
eo pocetkom 8-mog mjeseca idem u vodice,buduci da nikad nisam bio tamo mozete li mi rec kako je tamo?kakve su cijene?najbolje diskoteke?glazba?
unaprijed hvala
Tamo ti je bar do ovih godina, ako nemaš brod da negdje pobjegneš od silne gužve. Ovako:cijene su dosta skuplje nego u ZG, u kafićima, a i vjerojatno u dućanima, osim u Konzumu, valjda. Ne znam kako je u ostalim gradovima na kontinentu. Najboljih diskoteka u Vodicama nemaš. Imaš jednu koja je na autoputu Vodice-Šibenik i sluša ti se samo tecnhno. Zatim imaš u Vodicama klub ''Exit'', on ti je u marini, a ne znam kako će preko sezone. Pušta ti se svakakva glazba od domaćih stvari i to je obuhvaćeno sve pa sve do stranih pjesma. Pošto dolaziš početkom 8. mjeseca , obavezno posjeti : Vodičku feštu- to ti je najveći događaj, čini mi se 4 ili 5 kolovoza, i isplativ je pogledati vatromet i to sa nečije brodice, jer od silne gužve teško ćeš vidjeti šta. Za to ti je najbolja brodica. Taj dan ti se peče janjetina, čevapčići , umjesto da nude ribe i takve stvari. Imaš par dobrih pizzeria, a to je da su ti i pizze skupe, negdje oko 75 kn. Od kafića ti preporučam: Molineto-teško ćeš i tamo naći mjesto, za pojesti dobar sladoled imaš: Lanternu, Đir i jedan u prolazu, ne znam kako se zove. Imaš razne kafiće, koji su dobri , a malo van su centra grada, a to je: Piccolo, Molineto, Dalmatino-raznovrnsi kokteli, Santa Maria-meksički restoran-očekuj skupe cijene. Od plaža u Vodicama ti se dijele na: Plavu plažu i tzv. Hangar. Plava plaža je više prema Tribunju, a tzv. Hangar u naselju ''Artina'' je više prem magistrali. Što se tiče kupanja, bi ti preporučila da odeš na otoke, ima direktna pruga, i to na: Prvić, i Zlarin- ima tamo kafića -i mislim da su jeftinije. Znam da na tzv. Hangaru se moglo pojesti obilan ručak za normalnu cijenu. Uglavnom, više se isplatilo tako jesti, nego kuhati. Ima naravno neljubaznih domaćina, ali i ljubaznih. Ovisi gdje si smješten. Ako ćeš imati prilike, i ako voliš izlete, preporučila bih te da posjetiš: NP Kornati, NP Krka i otok Visovac. Mene je najviše oduševio Visovac, jer nije tako razvikan kao ostala mjesta. E sada ne znam kakve je ove godine, ali oni obično kupuju u: Jolly-u, a ja u Konzumu, jer je jeftiniji, ali ovisi ti što ti treba. Također, imaš i malih privatnih dućana. Neki znaju biti jeftiniji, neki skuplji. Ali, ako želiš stvarno proći jeftino, imaš diskont: Rupex na magistrali koji je najjeftiniji. Zabava im nije baš nešto, more može proći, ali čula sam da su ove godine krasno uređene. Pa, bilo bi najbolje da nam se javiš kad se vratiš iz Vodica, da čujemo tvoje dojmove. Ovo je što ja znam.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:23   #3
kad sam procitao ovo techno, mrak mi je pao na oci,pa ljudi moji sta oni nisu culi za razlicite ukuse,zar nebi bilo bolje da pustaju raznolike stvari,onak da se malo mjesa hiphop,cro shit, techno i
svi bi bili sretni,no ajde pretrpit cu nekako jer cu ionako bit malo pod utjecajem ribara.idem preko neke lokalne trvtke na 10 dana tako da su mi u cijenu od 1700kn uracunati smjestaj i hrana za koje sam cuo od proslih generacija koje su isle da su odlicni,znam da je glupo generalizirat ali moze barem mali uvid u cure u tom techno disku?

Zadnje uređivanje blackson : 19.07.2004. at 18:41.
blackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 17:32   #4
Quote:
blackson kaže:
kad sam procitao ovo techno, mrak mi je pao na oci,pa ljudi moji sta oni nisu culi za razlicite
ukuse,zar nebi bilo bolje da pustaju raznolike stvari,onak da se malo mjesa hiphop,cro shit, techno i
svi bi bili sretni,no ajde pretrpit cu nekako jer cu ionako bit malo pod utjecajem ribara
idem preko neke lokalne trvtke na 10 dana tako da su mi u cijenu od 1700kn uracunati smjestaj i hrana za koje sam cuo od proslih generacija koje su isle da su
odlicni,znam da je glupo generalizirat ali moze barem mali uvid u cure u tom techno disku?
Da, dok nisu promijenili vlasnika, bilo je raznorazne glazbe,od domaćih do strane. U tome je problem. A ako ćeš biti pod utjecajem irbara, i ideš preko neke lokalne tvrtke, moglo biti biti super, jer ovo čak i nije velika cijena, a uključen je smještaj i hrana, nije tako ni skupo. Zna biti i malih privatnih tuluma, a kako da ti kažem kakve su cure u tom techno disku, kada sam ja ženskoga spola Ima i zgodnih cura, ima ljepotica po plaži, ima svakakvih cura, ovisi što očekuješ i itd, bilo ih je od domaćica do strankinja.

A ja ti možda i nisam mjerodavna, jer ja već podulje ljetujem u tom mjestu, pa mi je i malo dosadilo. Kažem ti ukusi su različiti. Najbolje je da kada se vratiš, da napišeš na forumu kako ti se čine Vodice. Ne znam što puštaju u tom klubu: Exit, možda je tamo bolje, ja ne znam jer nisam bila tamo.

Sretan put i dobar provod.

I jedan savjet: ako očekuješ manje, svidjeti će ti se više puta, a ako očekuješ više- svidjeti će se manje.

Ma, biti će ti fenomenalno, ako ćeš imati nekog ženskog komada uz sebe
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 18:58   #5
Quote:
Azaleja kaže:
Da, dok nisu promijenili vlasnika, bilo je raznorazne glazbe,od domaćih do strane. U tome je problem. A ako ćeš biti pod utjecajem irbara, i ideš preko neke lokalne tvrtke, moglo biti biti super, jer ovo čak i nije velika cijena, a uključen je smještaj i hrana, nije tako ni skupo. Zna biti i malih privatnih tuluma, a kako da ti kažem kakve su cure u tom techno disku, kada sam ja ženskoga spola Ima i zgodnih cura, ima ljepotica po plaži, ima svakakvih cura, ovisi što očekuješ i itd, bilo ih je od domaćica do strankinja.

A ja ti možda i nisam mjerodavna, jer ja već podulje ljetujem u tom mjestu, pa mi je i malo dosadilo. Kažem ti ukusi su različiti. Najbolje je da kada se vratiš, da napišeš na forumu kako ti se čine Vodice. Ne znam što puštaju u tom klubu: Exit, možda je tamo bolje, ja ne znam jer nisam bila tamo.

Sretan put i dobar provod.

I jedan savjet: ako očekuješ manje, svidjeti će ti se više puta, a ako očekuješ više- svidjeti će se manje.

Ma, biti će ti fenomenalno, ako ćeš imati nekog ženskog komada uz sebe
daj mi reci samo jos koliko je upad u disko i koliko je pivo u tom disku? da si mogu sve to sracunat,jesi ti bila i ovog ljeta tamo?
hvala
blackson is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 21:15   #6
Quote:
blackson kaže:
daj mi reci samo jos koliko je upad u disko i koliko je pivo u tom disku? da si mogu sve to sracunat,jesi ti bila i ovog ljeta tamo?
hvala
Ovako, ne znam koliko dođe upad u disko i koliko je piva u tom disku ove godine. I bolje da ti ne dam krivu informaciju, a možda će se netko drugi javiti, tko zna. A ja ovog ljeta nisam bila tamo, i ako ću biti , biti ću vrlo malo, jer želim upoznati i druge krajeve naše Hrvatske. Dosadi s vremenom biti stalno na jednom mjestu.
Pozdrav i sretan put te ugodan provod.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 22:11   #7
Quote:
Azaleja kaže:
Tamo ti je bar do ovih godina, ako nemaš brod da negdje pobjegneš od silne gužve. Ovako:cijene su dosta skuplje nego u ZG, u kafićima, a i vjerojatno u dućanima, osim u Konzumu, valjda. Ne znam kako je u ostalim gradovima na kontinentu. Najboljih diskoteka u Vodicama nemaš. Imaš jednu koja je na autoputu Vodice-Šibenik i sluša ti se samo tecnhno. Zatim imaš u Vodicama klub ''Exit'', on ti je u marini, a ne znam kako će preko sezone. Pušta ti se svakakva glazba od domaćih stvari i to je obuhvaćeno sve pa sve do stranih pjesma. Pošto dolaziš početkom 8. mjeseca , obavezno posjeti : Vodičku feštu- to ti je najveći događaj, čini mi se 4 ili 5 kolovoza, i isplativ je pogledati vatromet i to sa nečije brodice, jer od silne gužve teško ćeš vidjeti šta. Za to ti je najbolja brodica. Taj dan ti se peče janjetina, čevapčići , umjesto da nude ribe i takve stvari. Imaš par dobrih pizzeria, a to je da su ti i pizze skupe, negdje oko 75 kn. Od kafića ti preporučam: Molineto-teško ćeš i tamo naći mjesto, za pojesti dobar sladoled imaš: Lanternu, Đir i jedan u prolazu, ne znam kako se zove. Imaš razne kafiće, koji su dobri , a malo van su centra grada, a to je: Piccolo, Molineto, Dalmatino-raznovrnsi kokteli, Santa Maria-meksički restoran-očekuj skupe cijene. Od plaža u Vodicama ti se dijele na: Plavu plažu i tzv. Hangar. Plava plaža je više prema Tribunju, a tzv. Hangar u naselju ''Artina'' je više prem magistrali. Što se tiče kupanja, bi ti preporučila da odeš na otoke, ima direktna pruga, i to na: Prvić, i Zlarin- ima tamo kafića -i mislim da su jeftinije. Znam da na tzv. Hangaru se moglo pojesti obilan ručak za normalnu cijenu. Uglavnom, više se isplatilo tako jesti, nego kuhati. Ima naravno neljubaznih domaćina, ali i ljubaznih. Ovisi gdje si smješten. Ako ćeš imati prilike, i ako voliš izlete, preporučila bih te da posjetiš: NP Kornati, NP Krka i otok Visovac. Mene je najviše oduševio Visovac, jer nije tako razvikan kao ostala mjesta. E sada ne znam kakve je ove godine, ali oni obično kupuju u: Jolly-u, a ja u Konzumu, jer je jeftiniji, ali ovisi ti što ti treba. Također, imaš i malih privatnih dućana. Neki znaju biti jeftiniji, neki skuplji. Ali, ako želiš stvarno proći jeftino, imaš diskont: Rupex na magistrali koji je najjeftiniji. Zabava im nije baš nešto, more može proći, ali čula sam da su ove godine krasno uređene. Pa, bilo bi najbolje da nam se javiš kad se vratiš iz Vodica, da čujemo tvoje dojmove. Ovo je što ja znam.

E pa ne znaš mnogo...........

Što se tiče vodica to ti je onak smeće gradić.....mass turizam i slična sranja, ali može ti biti odlična baza ako ideš na more svojim automobilom, ili bike-om ili nekakvim oblikom prijevoza....

Club's........izvan vodica na magistrali imas club Hacienda.....preuređen je i trenutno svakako može ponijeti naziv najboljeg cluba na jadranu....ja sam bio u vecini...i na pagu, hvaru.....hacienda ti je cisto ok....cijene su malo više ali nista sad previse.....platiš ali ti nije zao jer imaju dosta ok prostor i ambijent je dosta dobar....pivo 20-25kn, sokići 20-ak kn.....ma ono imas i bijesno skupih stvari tipa šampanjci i slična sranja, ali cijene su ti ko u nekom malo boljem klubu u zagrebu......glazba ti je elektronska, r'n'b i slična sranja....ali odi na njihov webpage www.hacienda.hr i sve ces vidjeti....btw net stranica im je skroz dobra........osim njih imas pun ***** kafića....gore je nabroja imena...molineto, santa maria i sličnih restorana i svi su u centru vodica, na rivi, osim santa marie koji je restoran udaljen nekih 100m od centra, 100 metara........

Što se tiče cijena....imaš nekoliko trgovačkih centara.....konzum, jolly i slično i svi su blizu i nije skuplje nego u zg-u, nego su cijene potpuno iste.....

Playa.....e sad kupanje....imas plaze po vodicama koje je on naveo.....ali sve su prekrcate i bučne....sad se vraćamo na automobil.....od vodica imaš nekih 15km do murtera gdje mozes naci predivne plaže sa puno manje ljudi.....kosirina, čigrađa i slično....na murteru imas i slanicu, ali ta je plaža isto onako malo prepuna.....ako ti voznja nije problem mozes otici i na istocnu stranu zupanije prema primostenu gdje ces naci odlična mjesta za kupanje, a u krjnjoj liniji mozes posjetiti i primosten i tamo otići na plaže........svakako odi na izlet u NP slapovi krke...gdje se također mozes kupati......i jedan dan si odvoji za izlet na kornate.....

Također ti je blizu i sibenik koji isto obavezno posjeti, nije nesto, ali se ima dosta toga za vidjeti....katedrala, stari dio grada......ako budes isao u sibenik preporucam ti da odes između 13-17h, tad ti u gradu nema apsolutno nikog jer je prevruce....znam da ti zvuci prenabrijano obilaziti grad po tom suncu, ali ustedjet ces si mnogo zivaca jer je guzva na ulicama apsolutno nikakva, a i posjetiti grad u to doba dana ima nekakvu skrivenu čar.....dobiješ onaj mediteranski ugođaj bez turista.......

Sve u svemu....vodice ti nisu tako loše ako znaš što tražiš.....ako ideš da bi se oblokavao, žderao i kupao i gledao polupijane seljanke kako klecaju od alkohola vodice su ti great i cijelo ljetovanje mozes biti u vodicama, a ako ides da bi i nesto vidio.....svaki dan sjedni u auto i odi na drugu lokaciju.....upoznaj sibensko kninsku zupaniju, imas sto za vidjeti......
exxx_s&r is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2004., 22:17   #8
I još nešto......ta Vodička fešta ti je totalno sranje.....hrpetina ljudi ti se "talasa" po vodicama, slušaš zvukove novokomponiranih dalmatinskih pjesmica, ma ono čista ribarska noć s puno seljaštva, totalno nezanimljivo.....

Negdje u to vrijeme imas i feštu u tribunju, mjesto udaljeno od vodica km-dva.....i njihova fešta je zanimljivija...imaju utrke tovara iz rezervata kojeg su napravili za tovare na susjednom otoku i sve je nekako vise easy nego u vodicama....osim ako nisi željan vatrometa, wow....vatrometa......
exxx_s&r is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 08:57   #9
Kreni s puno zivaca... Ne znam da li ides s boljom polovicom ili frendovima...
Po samim Vodicama trebas ici PJESKE... jer ces ispalit na zivce... na trznicu odi navecer (fino u miru kupis voce...)
... a sto se tice odlaska u grad NEMOJ ici u SIbenik od 12-18 ako mislis kupiti nesto jer gotovo 80% trgovina ne radi u to vrijeme... nekoliko puta sam se za****...

Hacinedi je jedini plus sto je otvorena pa imas zraka... ali se tamo skupljaju lokalne curke i decki koji pokiusavaju uloviti te turiste... imam neke frendice iz te zupanije i znam kako se bruse na feragosto... ''ono, koji auto... kakve ocale... kupio mi ruzu...''....
(ipak... to je moje iskustvo...)

U principu , to nije lose mjeseto ako volis guzvu!

E da... imas tamo mnogo brodica koji imaju organizirane izlete.. nocne voznje, Kornati... i tak
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 09:19   #10
Bio je tamo davno davno (u 80-tim) jedan dobar kafic, odmah na Rivi, mislim da se zvao Hors ili tak' nekako... Je l' jos uvijek radi???
Bistrooki Mutna Vida is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 11:45   #11
evo bio ja neki dan u Vodcama. selo je dobro uredjeno i nema uobicajenih rupa,radova prepreka zapustenih pitara (cvijece je po svuda)

ali je takva guzva na rivi i sve je preplavljeno sa drangulijama plastic fantastic standovima i gospama u skoljkicama da je kicasto za ubit se.

impresija je da je to top destinacija za masovni turizam radnicke klase srednje europe (vecina cesi slovaci madjari etc)

cijene tako tako recimo toceno lasko 15kn,dvije velike lignje na zaru sa kumpirima ispod peke (velika porcija 50kn) Slana srdela jedna 7kn

porcija girica friganih 25kn

sladoled kugla 4kn sa najbogatijom ponudom koju sam vidio.

eto ja bio sam na jednu vecer o cijenama smjestaja nemam pojma.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.07.2004., 13:34   #12
Vodice su ok u proljeće i jesen kad nema turista ... inače gužva pretjerana, plaže su koma, bio sam tam par godina, ali nikad se nismo kupali u Vodicama, samo Tribunj, plaže po Murteru i slapovi Krke.
Hrana po restoranima je isto koma u sezoni, inače se može dobro pojesti ...

Navečer je tzv. "stočni sajam", tj. ljudi besciljno hodaju rivom i pokušavaju ući u neki od kafića i onda se razbježe izvan Vodica, npr. Hacienda, Murter, Šibenik ...

Nekad davno, Hacienda je bila ok mjesto, dobra plesna muzika ali to je bilo 95-97-me.
Martinn is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 09:09   #13
A da... suveniri tj. plasticne torbice, skoljkice, djindje i djnidje su iste vec (bar) 18 godina ... (toliko dolazim u SK zupaniju pa navratim tamo)....

iako je to turisticka meka... nekako su slabo pokretni i mastoviti (osim Santa Marie gdje mozes sjedit kraj magraca ili papige)... konobari bi trebali malo pustit osmjehe... tete u trgovinama naucit preko godine koju stranu riječ i ne kukat ''ajme, a kako je tesko... blago vama u zagrebu....''



No, ipak, moram reci da su cijene cesto iste kao i u malim selima u istoj zupaniji (ipak svi zele sto brze zaradit) ...
__________________
...............high...speed..train..
night_train is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2004., 12:55   #14
Quote:
exxx_s&r kaže:

glazba ti je elektronska, r'n'b i slična sranja....
uopce nije istina da je samo elektronska glazba...a pogotovo nije techno ko sto je neko gore napisao....od techna u haciendi nema ni t....(mozda jedino u dane kad gostuju neki strani dj-i ) sad cu vec trecu godinu zaredom ic u vodice i kolko znam oni su orijentirani na house muziku...a to nije techno...tu su oni veseli poletni pjesmuljci mahom...neki poznati, neki ne...sve u svemu zanimljive nego kad dodes u zg i slusas non stop jedne te iste stvari...i dosta ima latino ritmova sto je super po ljeti...
a imaju i vecer studio 54...a to nije elektronika, to su 70te i 80te...super stvari za nacagat se i zezat...
prostor je ureden fenomenalno....sve te biljice i vodoskoci, pa svjetla...stvarno nije za propustit makar to sve vidis, bez obzira na muziku...
__________________
Limeni: idem spunat jastučić dok me ne odbaci tokom noći :cry:
reptilia is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 19:13   #15
daj nek mi netko kaže - za zabavit se ovu subotu - jel bolje da odem u vodice ili na murter

i na koja mista, ima li kakav program (ne tipa splitsko ljeto )

hvala!
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 21:02   #16
u Murteru ti nema neke zabave tipa disco. (svi od tamo za takav tip idu u Vodice ili Pirovac) ne znam sto hoces. Mozda ti ima koncert komorne glazbe ili pijano u Sv Roku,mozda kakva klapa piva u skoli u starom Murteru ili doli na rivi ima neka zabava tipa latino night ili klape ali House ili Techno zaboravi. Imas u Tisnome u hotelskoj basci band koji svira zivu muziku znas ono hit do hita qe sera sera etc za srednjovjecne parove koji uz puni zeludac prkticiraju dvokorak. klasicna terasa music.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2004., 22:33   #17
Quote:
vaci kaže:
daj nek mi netko kaže - za zabavit se ovu subotu - jel bolje da odem u vodice ili na murter

i na koja mista, ima li kakav program (ne tipa splitsko ljeto )

hvala!
Definitivno Vodice...
Roko ti je dobro objasnio.


Roko, sta u staroj skoli imaju neke nastupe???
SuzA is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 02:03   #18
ok, kužim, na murteru se kupat a u vodice izać

hvala
__________________
krhko je znanje
vaci is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2004., 15:00   #19
Quote:
SuzA kaže:
Definitivno Vodice...
Roko ti je dobro objasnio.


Roko, sta u staroj skoli imaju neke nastupe???
e bilo je dani starog murtera pa su klape pivale stalno.

E ima sad i na cigrdji neki tulumi a glavni sponzor radio 101 a kad oni nesto organiziraju onda je obicno OK.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.05.2005., 15:01   #20
Vodice

vec 8 godina ljetujem u Vodicama i nema shanse da odem negdje drgudje jer je tamo predobro!
my question: jel ide 'ko od vas forumasa u vodice ove godine ili jel maybe ikada bio?
__________________
You say potato, I say vodka
frikusha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:52.