Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija

Gastronomija Za kuhare i kuharice te one koji to žele postati
Podforumi: Eno i ino, Hrana i zdravlje, Kuhinja bez mesa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2007., 23:03   #201
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
eto. pa se sad ti najedi.

a kak je ovo u Tkalci? vidim cjene su im becke.
vrhunsko
Emericzy is offline  
Old 24.02.2007., 00:39   #202
Je . Mangiare u Tkalči apsolutno najbolja pizza koju sam u Zg ikad jela. Karijolu još nisam probala, ali nakon vaših preporuka budem čim prije - čim odustanem od "života u zoni" što će se vjerojatno brzo desiti.
Jeste li znali da u gore spomenutom Mangiareu rade različita tjesta za određene pizze. Ja sam probala onu s vrganjima i bila je božanstvena, ali i neke druge i sve su bile ono što ja zovem PIZZA.
koji k znam is offline  
Old 24.02.2007., 00:41   #203
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
a kak je ovo u Tkalci? vidim cjene su im becke.
Preskupo po meni bez razloga. Tijesto je dobro i namirnice koje na tu pizzu stavljaju su OK, ali premalo sam toga dobila. Vrlo malo za te pare.
"Povrce pizza" (takvu sam trazila ne znam kako se zove tocno) - ma dajte rajcica je bila strateski rasporedjena kao i svo ostalo povrce - tek toliko da nije prazno. Pa ne znaci valjda da ako stavljas svjeze povrce (za razliku od vecine koji dodaju konzervirano) da je to odmah i dovoljno da se proglasi najboljom pizzeriom. Ma da.

U baskieri ne znaju oprat posudje (kao ni u mnogo restorana u kojima sam bila) pa su me oni vidjeli samo jedan put.

Mislim da u Zg ne postoji restoran koji nije preserancija, a da ima kvaliteno i dobro skuhano jelo, bez obzira da li je pizza ili nesto drugo.... tipa gladna sam i jela bih nesto dobro kuhano, a ne trazim riblji restoran sa nebeskim cijenama jer ne vodim poslovnog partnera na veceru. Ili ja nisam naisla... Iznenadilo me koliko nobles restorana nudi totalno lose skuhano ili vrlo obicno tj. srednje dobro, a placa se svemirski. Da ne spominjem da mnogi ni sudje ne znaju oprat kako treba...
m_milica is offline  
Old 24.02.2007., 07:26   #204
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Mislim da u Zg ne postoji restoran koji nije preserancija, a da ima kvaliteno i dobro skuhano jelo, bez obzira da li je pizza ili nesto drugo.... tipa gladna sam i jela bih nesto dobro kuhano, a ne trazim riblji restoran sa nebeskim cijenama jer ne vodim poslovnog partnera na veceru. Ili ja nisam naisla... Iznenadilo me koliko nobles restorana nudi totalno lose skuhano ili vrlo obicno tj. srednje dobro, a placa se svemirski. Da ne spominjem da mnogi ni sudje ne znaju oprat kako treba...
Meni osobno, Fellini u Savskoj odgovara ovom opisu. Vrlo pristojna trattoria s pristojnim cijenama. Godinama već jedem tamo otprilike jednom mjesečno. Drže svoju trajnu razinu u svakom pogledu.

A što ti je konkretno falilo pizzi u Mangiare -- osim što je cijena fakat jako visoka? Količina?

Na to nisam obraćao pažnju jer ionako praktički ni jednu pizzu ne mogu pojesti cijelu, pa mi čak bude draže ako je manja.
Emericzy is offline  
Old 24.02.2007., 17:16   #205
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post

Jedino, cijene su im još više nego u Karijoli... Za mene na rubu prihvatljivog. Dvije pizze (doduše one najskuplje) i dvije čaše odličnog talijanskog crnog vina 150 kuna. Jebote... mislim; jest da je sve stvarno prva klasa, ali ipak je to samo pizza.
what?

bila sam u Mangiare kad se tek otvorila i cijene su bile normalne.

pizza mi je bila fina, ambijent isto ugodan.

al kaj se dogodilo da su tak digli cijenu?! uf uf
coflek is offline  
Old 24.02.2007., 17:33   #206
"Karijola" (bivša "Concordia" u Kranjčevićevoj) skupo, ali vrhunska pica i odlična vina
turbododo is offline  
Old 25.02.2007., 16:18   #207
Quote:
mighty_aphrodite kaže: Pogledaj post
ajoj, i ja sam naručivala iz mrjacka!
stvarno su dobre pizze, posebno ona sa 4 sira! ne stave samo gaudu i podravec ko ostali
jedino što im kvaliteta opada s veličinom (jumbo su lošije), bar mi se tako čini...




..samo sam jednom u prolazu vidjela da i pizze peku pa bi molila brojcek telefona, moze i na pm

Mozart i S.o.S su mi prilicno losi postali pa bi nesto novo probala
Leona81 is offline  
Old 25.02.2007., 17:04   #208
meni je pizza u mangiare odlična. cijene jesu visoke, al meni nikad nije žao dat za jelo ako mi je fino i ako mi je ambijent ugodan, a tamo je ta situacija.
i veliki plus dajem tome da si sama mogu odabrati sve što hoću ili neću na pizzi.
KAELA is offline  
Old 25.02.2007., 19:06   #209
maslina na cvjetnom naselju
nema druge ne-ma
little bubbles is offline  
Old 25.02.2007., 19:33   #210
Quote:
coflek kaže: Pogledaj post
what?

bila sam u Mangiare kad se tek otvorila i cijene su bile normalne.

pizza mi je bila fina, ambijent isto ugodan.

al kaj se dogodilo da su tak digli cijenu?! uf uf
mozda je vino bilo skupo?

a imaju tam salate?
jimmy jazz is offline  
Old 26.02.2007., 11:27   #211
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
mozda je vino bilo skupo?

a imaju tam salate?
heheh da, moze bit.

Imaju ti i salata i tjestenina, ali nisam ih probala.
coflek is offline  
Old 26.02.2007., 11:34   #212
Quote:
jimmy jazz kaže: Pogledaj post
mozda je vino bilo skupo?
Ove najskuplje pizze su im pedesetak kuna svaka i dvije čaše vina oko 25 kuna svaka. Znači, vino je po standardnoj kafićkoj tarifi, ali su pizze skupe do neba.
Emericzy is offline  
Old 26.02.2007., 14:40   #213
ajd dobro uvjerili ste me, pem pogledati, ak bum u blizini. znaci mangiare u tkalcicevoj.
jimmy jazz is offline  
Old 06.03.2007., 10:45   #214
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Ove najskuplje pizze su im pedesetak kuna svaka i dvije čaše vina oko 25 kuna svaka. Znači, vino je po standardnoj kafićkoj tarifi, ali su pizze skupe do neba.
da, malo je kretenski kad ti uzmu neku veliku lovu za pizzu, pa kakva god ona bila. Nisam bio u Mangiare još, otići ću svakako jer me zanima. Kariola je i po meni zasad No.1. u gradu, pogotovo ona sa rikulom, pršutom i cherry rajčicama. A s obzirom na super lako probavljivo tijesto koje spremaju, to je jedina pizza koju mogu s guštom cijelu pojesti. Uz 2 piva :-)
Bear is offline  
Old 06.03.2007., 12:29   #215
..ja i opet ponavljm..meni mljac u Maslini, pizza sinoc bjese predobra..svega u pravoj mjeri
Leona81 is offline  
Old 06.03.2007., 13:52   #216
Quote:
m_milica kaže: Pogledaj post
Preskupo po meni bez razloga. Tijesto je dobro i namirnice koje na tu pizzu stavljaju su OK, ali premalo sam toga dobila. Vrlo malo za te pare.
"Povrce pizza" (takvu sam trazila ne znam kako se zove tocno) - ma dajte rajcica je bila strateski rasporedjena kao i svo ostalo povrce - tek toliko da nije prazno. Pa ne znaci valjda da ako stavljas svjeze povrce (za razliku od vecine koji dodaju konzervirano) da je to odmah i dovoljno da se proglasi najboljom pizzeriom. Ma da.

U baskieri ne znaju oprat posudje (kao ni u mnogo restorana u kojima sam bila) pa su me oni vidjeli samo jedan put.

Mislim da u Zg ne postoji restoran koji nije preserancija, a da ima kvaliteno i dobro skuhano jelo, bez obzira da li je pizza ili nesto drugo.... tipa gladna sam i jela bih nesto dobro kuhano, a ne trazim riblji restoran sa nebeskim cijenama jer ne vodim poslovnog partnera na veceru. Ili ja nisam naisla... Iznenadilo me koliko nobles restorana nudi totalno lose skuhano ili vrlo obicno tj. srednje dobro, a placa se svemirski. Da ne spominjem da mnogi ni sudje ne znaju oprat kako treba...
baš si ovo dobro rekla,kao da si mi uzela riječi iz usta..i mm i ja tako razmišljamo,potpuno se slažemo s tobom...točno znam kak bi takvo dobro mjesto za nekaj pojesti trebalo izgledati,mmm,njam...
smucek is offline  
Old 07.03.2007., 23:56   #217
Quote:
tough_cookie kaže: Pogledaj post
Gdje vam je najbolja pizza u Zagrebu i zasto?

Ako je tema vec bila, unaprijed se ispricavam i molim link.

Hvala!
..moram s vama podijeliti svoje mišljenje da je to divno jelo uništio proizvod,preparat,užas zvan Šunka za pizzu(u daljnjem tekstu:ŠZP)koja se u veletrgovinama prodaje po cijeni od cca.25 kn,dok je cijena prave prešane šunke ne ide ispod 50 kn,pa naviše...u pizzeriama masovno koriste ovaj jeftiniji proizvod,zapravo ne znam za nijednu pizzu osim one iz Kariole koja to nema kao sastojak...
...u čemu je razlika,pitate se,iako vjerujem da većina ljubitelja već zna-u ŠZP ima svega osim šunke-samljeveno je sve ono s čim ne znaju kamo bi u mesnoj industriji uz obilni dodatak soje i različitih E-ova..rezultat-pizza bitno drukčija(lošija)nego prije postojanja tog "famoznog"proizvoda
...još ako umjesto pravog sira stavljaju nešto što se zove zamjena za sir -cijena slična kao ŠZP,sira vidjelo nije,dobijete horor od pizze kakav se trenutno služi u pizzeriji DG na Trešnjevci...već sam si par puta obećala da moja noga tamo više ne bu kročila,al me onda valjda vuče sjećanje na stara dobra vremena kad je to bila neizostavna adresa mm i mene...pa kao neki dan moj supergladni sin i ja ostavimo polupojedenu jumbicu koja doslovce nije bila jestiva i odemo kući gladni i tužni...

...kad se samo sjetim nekadašnje Duje gdje nam nije bilo teško čekati po pol sata u redu na podrumskim stepenicama...ribana šunkica,fini sir i začina baš koliko treba..
...ili As u Voćarskoj...Sebastian u Ilici...Astro u Vlaškoj...nadam se da se još netko sjeća..(Bože,nadam se da ne zvuči previše kao sjećanje na pokojnike,hm,hm)
...u Maslini se trude,često sam tamo,veličina i tijesto impozantni,sir podnošljiv,ali ŠZPuništi sve ostalo...
...zavidim svima koji vole onu iz Kariole,uključujući i mm,ekipa stvarno ima prvoklasne sastojke,ali meni tijesto nije fino,volim buckasti rub oko pizze,a ovo tijesto me podsjeća na malo deblju tortilju..
...sorry kaj sam bila predugačka,htjedoh samo podijeliti jad što više nigdje nema tako dobre...i što su smislili bljuvotinu nazvanu ŠZP...
..prvom prilikom odoh u Tkalču,u Mangiare..nisam primjetila je li netko spomenuo gdje je točno..?
smucek is offline  
Old 08.03.2007., 00:11   #218
Quote:
frenchkiss kaže: Pogledaj post
nije stvar u atmosferi.
poanta je u tijestu, al ne znam što u vezi tijesta. možda stvarno u vodi, drugo mi niš ne pada na pamet.
..meni je nekak najlogičnije da je stvar u krušnoj peći,iz pizzeria koje peku u njoj okus je puno deliciozniji nego iz električne..bar meni..
smucek is offline  
Old 08.03.2007., 00:17   #219
Quote:
Emericzy kaže: Pogledaj post
Pa... to je pizza.

Postoji i 'deep pan' pizza kakva se peče u Chicagu (u nas je nitko ne radi), ali ta se radi s drukčijim tijestom u drukčijim posudama na drukčijoj vatri itd. itd. Raditi tradicionalnu talijansku pizzu, a staviti debelo tijesto je svetogrđe.

To je kao pastu skuhati mekano. Mnogi ljudi to rade i mnogi to vole, ali pisati o tome pod 'Gastronomija' je malo smiješno. Eventualno u nekim drugom podforumu; recimo 'Kako se hrane Hrvati' ili tako nešto.
...ma nije stvar u debljini,bar meni,nego u tome što je tijesto beskvasno..volim tanku sa okruglim rubićem..a tjestenina,naravno,isključivo al dente...joj preveć sam se zakačila za ove pizze..al nemrem odolit...
smucek is offline  
Old 08.03.2007., 00:23   #220
Quote:
smucek kaže: Pogledaj post
prvom prilikom odoh u Tkalču,u Mangiare..nisam primjetila je li netko spomenuo gdje je točno..?
Tamo ŠZP ne ulazi...

To ti je na kraju prve trećine ulice kad ideš od Trga prema gore, s lijeve strane. Mali lokal.
Emericzy is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.