Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.01.2009., 14:18   #1
Mjenjač za Punta

koliko novaca dati za mjenjač za Fiat Punta, '97 godina, benzin, 1.1, 55 konja.

Koliko bi došao novi, a koliko rabljeni?

Googlam ali nikako pronači nešto konkretno..
NumberONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 14:52   #2
A što si napravio sa starim? Jerbo se njega reparira za 200 eura.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:17   #3
Meni je rečeno da se ovaj stari ne može popraviti. Još se vozim s njim.
Problem je što nešto jako gadno ronda u mjenjaču, pri 80 km/h je to skoro nepodnošljiva buka...
Buka se čuje dok se ubrzava ili usporava u bilo kojoj brzini... Čak i kad se drži na konstantnoj brzini jednako je...

Jedino kad nema nikakvog opterećenja na mjenjaču (stisnuto kvačilo) onda nema te buke..
NumberONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:24   #4
Pa da no ti si jako pametan što se s takvim mjenjačem voziš. Na kraju se stvarno neće dat popravit. SVAKI mjenjač se može popravit - vjerojatno treba zamjenit ležaje primarne i sekundarne osovine. I umjesto što tražiš mačka u vreći (čitaj - zamjenski mjenjač) već si odavno mogao otići majstoru da ga presloži. Taj mjenjač se reparira za parsto eura.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:33   #5
Ovdje ne govorimo o mojoj pameti nego o cijeni mjenjača, zar ne?????
Auto je bio na popravku, sve je pregledano i zaključak je bio - treba novi mjenjač, vozi dok se ovaj ne raspadne...

Koja bi bila cijena novog ili rabljenog na kraju?
NumberONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:49   #6
registriraj se na www.crofiat.com i tam pitaj... dobil budeš najtočniji odgovor
charly2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:50   #7
Ok. budem hvala...
NumberONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:54   #8
Quote:
NumberONE kaže: Pogledaj post
Ovdje ne govorimo o mojoj pameti nego o cijeni mjenjača, zar ne?????
Auto je bio na popravku, sve je pregledano i zaključak je bio - treba novi mjenjač, vozi dok se ovaj ne raspadne...

Koja bi bila cijena novog ili rabljenog na kraju?
Pozdravi majstora. Uz takvog vlasnika i majstora nije ni čudo da je Fijat sranje. No to već znamo kaj ne.
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 16:55   #9
ili otvoris oglasnik, autodijelovi i nazoves pa pitas koliko kosta!!!
Mehanik is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:01   #10
Thumbs down

Quote:
Mehanik kaže: Pogledaj post
ili otvoris oglasnik, autodijelovi i nazoves pa pitas koliko kosta!!!
Ako ne znaš cijenu što se pametuješ i nabijaš si broj postova s glupim odgovorima????

Ja mislio da ovdje ima ljudi koji žele pomoći, a ne pljuvati po nekome..

Svaka vam čast ljudi pravi ste forum... Nisam uopće vlasnik tog auta..
NumberONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:11   #11
Novi mjenjac... preskupo, tisuce i tisuce kuna.

Rabljeni mjenjac... tko ti garantira ,da se i on nece pokvarit odmah nakon sto ga stavis u auto.

Repariranje mjenjaca..... ako je situacija stvarno vec toliko zahebana, onda ne dolazi u obzir.

-------------

U tvome slucaju mislim da je najbolje da stavis drugi mjenjac s nekog razbijenog puntaca. Ili cak jaci motor, recimo 1.2 60ks, 1.2 75ks, 1.2 16v 80ks. Svi ti 1.2 lijepo pasu u takvog puntaca.
klinsider is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 17:55   #12
Quote:
NumberONE kaže: Pogledaj post
Ako ne znaš cijenu što se pametuješ i nabijaš si broj postova s glupim odgovorima????

Ja mislio da ovdje ima ljudi koji žele pomoći, a ne pljuvati po nekome..

Svaka vam čast ljudi pravi ste forum... Nisam uopće vlasnik tog auta..
A šta se koji kurac ti pjeniš? Ajde pogledaj što si napisao. Onoga ko uspije zdrobit C514 mjenjačku kutiju na stock FIRE 1,1 motoru treba ubit i u drek zakopat. To je mjenjač kojii trpi 150 Nm. Mali 1,1 ih ima koliko? 100? Niti 100? Dakle to je debelo predimenzionirani mjenjač za taj motor. Ali onda se nađe hrpa nadobudnih balavaca, sve Šumaher do Šumahera, koji zakolju jadni auto, promjenit ulje u getribi s vremena na vrijeme ... to netreba (jebi ga ne mjenja ni Šumaher, ima kod Ferrarija ko se brine o tome), pa kad getriba počne ružit - ide to ide, pa kad ruži ko u mlinu na 80 (tvoje riječi) onda se to kolje i dalje. Al ipak da pitam lokalnog fušera koji će odma reć - treba to novo (jer seljo u životu nije sastavio getribu) i jasno eto ponosnog vlasnika tog gnoja od Fijata kako cendra po forumu da treba novu getribu. Kad ga se ispljuje onda uplakan kaže nije to moje. To je prijateljevo, mamino, tečino, stričevo ....

Tule - auti se održavaju. Ulja se mjenjaju. Ako nešto čudno zvuči onda se to pogleda a ne kolje jadan auto dok doslovno ne stane (a kako je Fijat sranje on će i stat). Pročitaj još jednom što je Klinsi napisao i razmisli malo o tome. A ne glumi uplakanu veličinu. Ili se ostavi automobila. To nije za tebe (bar dok ne naučiš što je održavanje i briga za istog).
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 19:03   #13
nisam znao da se iz recenice "ruži ko u mlinu na 80" moze znati da ga je vozio nadobdni balavac i da se auto ne odrzava... auto je mogao od '97 godine puno toga proci i puno vlasnika promjeniti.. ja srecom nisam jedan od njih...

jel znas konkretnu cijenu ili se mislis samo pametovati i govoriti mi da za mene nije auto i da sam tule itd...?
NumberONE is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 19:16   #14
vjerojatno je cijena polovnog 200-300 orja
nenocutlas is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2009., 22:33   #15
pred par dana sam kupovao rabljeni mjenjač za točno takvog Punta, platio sam ga 1000,00 kn na lokalnom autootpadu.
Basil23295 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:10.