Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.09.2009., 20:03   #201
Quote:
memoryking kaže: Pogledaj post
Vozna svojstva su mu vrlo dobra tako da smatram neutemeljeno i apsurdno komentare da se sjedi monovolumenski i da volan ne daje dobre povratne informacije... uostalom, pročitao sam već hrpu testova i nigdje nisam naišao na niti jedan sličan komentar, upravo suprotno, dinamika vožnje mu se uspoređuje s najboljima u klasi i kako kažu, predstavlja pravi gušt u vožnji
Lijepo sam napomenuo da volim nešto bržu vožnju a opće je poznata činjenica da u takvim situacijama je poželjno imati auto koji komunicira sa vozačem. Polo nikada nije bio neki hot hatch, niti su ga kupovali ljudi koji žele užitak u vožnji (iako je taj pojam subjektivan) ali uz agresivniji dizajn i VW-ov marketing sam očekivao puno više, pogotovo jer trenutno vozim akutalni Polo.

Po svim testovima (pa tako i njemačkim) najdinamičniji auto u toj klasi je Fiesta. Već sam napisao da je užitak u vožnji subjektivna stvar, meni je to recimo handling, a isto tako sam spomenuo da je auto sposoban, ali nije "dorađen" prema tom načinu vožnje, nego više na udobnost.
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 20:09   #202
4 aluminijska naplatka "Cartagena" 6 1/2 J x 16 sa zaštitom kotača, gume 215/45 R 16. zna li tko cijenu doplate?
i dali se ovo moze uzeti kao dodatna oprema s paketom Trendline?
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 20:25   #203
Te naplatke na konfiguratoru ne možeš uzest sa tim paketom opreme. Al sad ja mislim da ideš pitat u vw salon, ja ne vidim zašto ne bi moglo ako nadoplatiš njihovu cijenu naravno. Inače je cijena 5835kn za Comfortline, a 2551kn za Highline. Dakle pretpostavljam da bi ti naplatci za Trendline onda samo trebali bit skuplji i to je to...
Hildegard is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 21:07   #204
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
Kako da čeka, ako je naumila sad kupiti auto.

To su mi malo čudni savjeti tipa "pričekaj još godinu-dvije...", jer ne govorimo o mjesec-dva, već o puno dužem periodu.
Nisam mislio na taj polo što je naručila ta forumašica, nego, onako općenito.
Ja sam sumnjičav prema modelima koji su tek došli na tržište.
Nekako mi je sigurnija kupnja redizajnirani Clio 3 ili GPunto.

Dalje, što ste se svi toliko oduševili tim u biti "Španjolcem"
IMHO košta točno koliko vrijedi i nije ničim nešto revolucionarno.
Terminator_ST is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 21:12   #205
Zanima me kakva je udobnost na 16". Vjerojatno je potrebno uzeti sportski ovjes (1600kn)?
15" riverside mi izgledaju ok
__________________
"Our gratest glory doesnt consist in not falling, but in rising every time we fall" J.Kano, founder of Judo
"Mozda je nerazumno ocekivati od ljudskih bica da budu razumna." Robbins, Osnove patologije
Juji is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 21:13   #206
Masha, dušo a mozes izrazit egzaktnu cijenu u Hrvatskim kunama nakon popusta koja je za gotovinu (prije kredita)

Puno fala..

Quote:
masha28 kaže: Pogledaj post
pa zlato znaš da ja tebe sve slušam..al na lageru je ostao samo benzinac sa trendline opremom...neee, dizelaš se prodao..
naravno da sam dobila dosta popusta..zadovoljna sam i jedva čekam da dođe..
dakle da ponovim ..
1.6 tdi, candyweiss, 55kw/75ks, oprema comfort line + naslonjač za ruku, volan presvučen kožom, dodatno zatamljena stakla i radio jači..

naravno da daju popuste, haloooo..kupujem bez učešća i ponudili su mi u tri salona popust..navodno dogodine cijene idu dolje..al nisam mogla više čekat, hitno mi je..a i sad će božićni popusti..

Zadnje uređivanje occasional : 19.09.2009. at 22:08.
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 21:22   #207
Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post
Lijepo sam napomenuo da volim nešto bržu vožnju a opće je poznata činjenica da u takvim situacijama je poželjno imati auto koji komunicira sa vozačem. Polo nikada nije bio neki hot hatch, niti su ga kupovali ljudi koji žele užitak u vožnji (iako je taj pojam subjektivan) ali uz agresivniji dizajn i VW-ov marketing sam očekivao puno više, pogotovo jer trenutno vozim akutalni Polo.

Po svim testovima (pa tako i njemačkim) najdinamičniji auto u toj klasi je Fiesta. Već sam napisao da je užitak u vožnji subjektivna stvar, meni je to recimo handling, a isto tako sam spomenuo da je auto sposoban, ali nije "dorađen" prema tom načinu vožnje, nego više na udobnost.

Da znam, Ford je uvijek imao najbolji ovjes i dinamiku... meni je osobno aktualni Focus auto s najboljim ovjesom u klasi i najboljim ručnim mjenjačem kojeg sam ikad probao. Fiesta mi je totalno ženski auto i unutrašnjost mi je prezaigrana, nikako po mom ukusu. Kvaliteta materijala je bolja u Polu, to je moje mišljenje, kao i ukupan dojam, i to je samo moje mišljenje, naravno da svako ima pravo reći što misli i nije Polo jedini auto a niti najbolji na svijetu.

Polo je sigurno još bolji sa sportskim ovjesom ali za naše ceste - ne hvala. Ako ću uzimati Highline bit će to sa 215/40/17... iako mi već ovih 40 bode oči... trenutno imam na autu 205/45/17 i taman je. Kad sam imao Pola ('01) imao sam 195/50/15 i lupalo je ko blesavo - ovjes je bio loš i mislio sam da ispod 50 za naše ceste nije... ali, ako auto ima kvalitetan ovjes mislim da je i nešto niži problem sasvim ok. U firmi vozimo S60 sa 225/45/17 gumama i auto upija neravnine bez ikakvih problema.
memoryking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 21:24   #208
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva je udobnost na 16". Vjerojatno je potrebno uzeti sportski ovjes (1600kn)?
15" riverside mi izgledaju ok
Kod Pola nije slučaj kao kod Golfa da sa 17" moraš uzeti sportski ovjes - ne moraš... i ja ti preporučam da ga ne uzimaš.
16" je vjerojatno najbolji izbor za Pola ako ti nije važan izgled... moje je mišljenje da mu 17" Boavista najbolje stoji i najbolje popunjava rupu.
memoryking is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 21:39   #209
Auto je odličan!!!! Po meni najisplativija kupnja novog auto do 110 tisuća kuna..
zdenko.vukovic is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 21:40   #210
Quote:
Jujigatame kaže: Pogledaj post
Zanima me kakva je udobnost na 16". Vjerojatno je potrebno uzeti sportski ovjes (1600kn)?
15" riverside mi izgledaju ok
gle ovako, sto se tice udobnosti, to ponajvise ovisi o tome kakvu gumu imas!
imao sam slucaj gdje je s 15'' felgom i gumom nizeg profila auto bio puno neudobniji nego s 16'' felgom i visim profilom gume... a jos je tu i razlika u proizvodjacima, buci koju gume prave, itd...
mislim da nebi morao uzimati sportski ovjes.

Quote:
Hildegard kaže: Pogledaj post
Te naplatke na konfiguratoru ne možeš uzest sa tim paketom opreme. Al sad ja mislim da ideš pitat u vw salon, ja ne vidim zašto ne bi moglo ako nadoplatiš njihovu cijenu naravno. Inače je cijena 5835kn za Comfortline, a 2551kn za Highline. Dakle pretpostavljam da bi ti naplatci za Trendline onda samo trebali bit skuplji i to je to...
a pitanje je koliko skuplji, po mom misljenju nadoplata od recimo nekih 1000 € je nerealna...
za te novce bolje ovako ucinim, uzmem ove felge koje mi nude u serijskoj opremi, a sebi naknadno za oko 1000 € uzmem 4 16'' alu felge i gume i to je to... na ove celicne stavim zimski set,a ove za ljeto i mirna bosna.
BB87 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2009., 22:32   #211
Dečki, nemojte se uvrijediti, ali auto te konjaže sa 215 17" gumama je kao da Blanka Vlašić ide skakati u štiklama. Možda lijepo izgleda, ali...
piacere_dfn is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 11:16   #212
Ajde konačno netko pametan...

To je dimenzija koja se ugrađuje na npr. Clio Sport sa 200 KS
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 14:27   #213
Quote:
piacere_dfn kaže: Pogledaj post
Dečki, nemojte se uvrijediti, ali auto te konjaže sa 215 17" gumama je kao da Blanka Vlašić ide skakati u štiklama. Možda lijepo izgleda, ali...
osim ako nisu ultraleggere
onda je sve ok,samo se treba pazit na širinu i visinu gume,ako je felga lagana, i ako je guma tvornički propisanih dimenzija onda je sve ok...
mustang01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 15:44   #214
Ljudi bok!

Evo ovako. Odlučio sam se za kupovinu novog pola. Konkretnije radi se o 1.6TDI motoru snage 105 KS u Highline paketu opreme. Misio sam kupiti novog golfa, no odustao sam iz meni opravdanih razloga.

Uglavnom, vidim da su se počele spominjati gume. Molio bih za savjet. Dali je razumno uzeti gume većeg profila od onih koje dolaze u Highline paketu opreme. Radi se o Lakometalnim naplacima "Riverside" 6Jx15 s gumama 185/60R15.

Uz nadoplatu se mogu dobiti ili:
- Lakometalni naplaci "Boavista" 7Jx17 s gumama 215/40R17 (rezervni kotač smanjenih dimenzija) - 5863.00 kn
- Lakometalni naplaci "Cartagena" 7Jx16 s gumama 215/45R16 - 2551.50 kn

Molio bih mišljenja, savjete, bilo što. Uzmite u obzir hrvatske ceste. Autoputom se ne mislim svakodnevno koristiti, već jedino za vrijeme godišnjeg odmora (ljeto - zima).

I da, auto kupujem za manje od mjesec dana.
josip031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 15:48   #215
kratko i jasno 16" , sa 17" ce mozda bolje malo izgledat i lezat u zavojima ali ce bit tromiji i vise ce trosit
y0le is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:25   #216
Kratko i jasno ostani na tvorničkoj dimenziji 185 60 15
To je optimalno
__________________
Mr. BAD GUY
Beco is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:30   #217
Vidim dva "kratka i jasna" odgovora koja je razilaze u mišljenju, te bih molio pripetavanje. Zašto 15'', a ne 16'' i obrnuto. Navedite prednosti i mane, te naravno ISKUSTVAAAAA ako imate s navedenima!
josip031 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 21:56   #218
Mashoooo.. jel tako tesko?

Quote:
occasional kaže: Pogledaj post
Masha, dušo a mozes izrazit egzaktnu cijenu u Hrvatskim kunama nakon popusta koja je za gotovinu (prije kredita)

Puno fala..
occasional is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:54   #219
Quote:
josip031 kaže: Pogledaj post
Ljudi bok!

Evo ovako. Odlučio sam se za kupovinu novog pola. Konkretnije radi se o 1.6TDI motoru snage 105 KS u Highline paketu opreme. Misio sam kupiti novog golfa, no odustao sam iz meni opravdanih razloga.

Uglavnom, vidim da su se počele spominjati gume. Molio bih za savjet. Dali je razumno uzeti gume većeg profila od onih koje dolaze u Highline paketu opreme. Radi se o Lakometalnim naplacima "Riverside" 6Jx15 s gumama 185/60R15.

Uz nadoplatu se mogu dobiti ili:
- Lakometalni naplaci "Boavista" 7Jx17 s gumama 215/40R17 (rezervni kotač smanjenih dimenzija) - 5863.00 kn
- Lakometalni naplaci "Cartagena" 7Jx16 s gumama 215/45R16 - 2551.50 kn

Molio bih mišljenja, savjete, bilo što. Uzmite u obzir hrvatske ceste. Autoputom se ne mislim svakodnevno koristiti, već jedino za vrijeme godišnjeg odmora (ljeto - zima).

I da, auto kupujem za manje od mjesec dana.

Evo ovako, vidim da ova klinčadija laprda svašta a svi doma voze kante sa od 13" do 15" čeličnim felgama... i tipa da će auto biti tromiji, da je 17" samo za Clio Sport, da moraju biti lagane, spominjala se i Blanka Vlašić...
Imam auto sa 90KS i na njemu 205/45/17 Bridgestone Potenzu... serijske su gore 15" i osim što je veće otpor kotača pa zbog toga i nešto veća potrošnja (0,3-0,5L) nemam većih zamjerki. Kakva tromost... neprimjetno, auto pet puta bolje leži nego s 15", max brzina je možda koji km manja i malo se više osjete neravnine ali je još uvijek sve u granicama normale jer sam uzeo gume i veličinu felgi koje su homologirane i propisane od strane proizvođača.
Pogledaj si bilo koji test TEST: VW POLO 1.6 TDI Highline s 17" Boavista pa ako vidiš da je itko spomenuo da su felge prevelike i da je auto zbog toga tromiji molim te javi mi. NITKO u niti jednom testu nije spomenuo da su 17" felge na novom Polu prevelike i daj razmisli, pa zar bi VW ili bilo koji drugi proizvođač stavio na auto felge koje bi mu narušavale vozna svojstva, grebale o blatobran ili sl?!?
Ja kao i ti također planiram uzeti novi Polo u Highline opremi samo što ću vjerovatno ići na onaj s 90KS jer će sigurno biti DSG7. U najgorem slučaju 1.2 TSI s DSG-om. I naravno, gore će biti Boavista 17" s gumama 215/40 iako me malo ova visina 40 brine al jebiga, vidio sam i 30 i 35 visinu na 18" i 19" na našim cestama tako da... a i imam već iskustva sa svojim 45 i nisam do sada ima problema niti na cestama niti po rubnjacima ili sl.
Btw, čuo sam da će se od početka iduće godine stavljati i Xenon u novi Polo... e kad bi još TDI 105KS bio s DSG-om bilo bi savršeno. Ja svog kupujem u bijeloj ili srebrnoj boji

Sa 15" ili 16" ne možeš pogriješiti... samo što će ti auto izgledati "normalno".
Izbor je ipak na kraju na tebi.
Nemoj samo uzimati sportski ovjes kao doplatu i koje god felge odabereš nećeš pogriješiti.
memoryking is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2009., 22:57   #220
Tezina felgi ti igra puno vecu ulogu od povecanja sirine guma, jerbo trenje ionako ne ovisi o povrsini, vec o sili na povrsinu i faktoru trenja. Sto su manje ovjesene mase to ovjes bolje i lakse radi, stoga ako fakat zelis pomno izabrati felge, probaj naci tezinu ovih koje te zanimaju.
__________________
No way wine is better than Pepsi!!!
Where is, repeat, where is Task Force Thirty Four? The world wonders.
Velo C. Raptor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:31.