Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 04.12.2008., 22:36   #3281
Quote:
Marin 1 kaže: Pogledaj post
Ako se ide na uputnicu to je jeftinije.Može se ići preko uputnice doktora opće prakse,ali najbolje je nazvati direktno i raspitati se.Evo brojeva:01-2834555,
01-2834560.
Kad je dijagnoza u pitanju dobro je potražiti drugo mišljenje,iako ima slučajeva kada se iz aviona vidi da pacijent ima tu i tu bolest.Npr. moj doktor je uradio test na gljivice koji je bio negativan(sumnjao je na njih),dijagnosticirao je bez razmišljanja psorijazu i pogodio je.Ako ima neka sumnja uvijek je dobro učiniti pretrage.
hvala na br telefona.
kod sina je definitivno psorijaza,jedino sto bi se radije borili s njom sa biljnim ljekovima,prirodnim ako je ikako moguce da sto manje koristi kortikosteroide.
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 00:27   #3282
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
hvala na br telefona.
kod sina je definitivno psorijaza,jedino sto bi se radije borili s njom sa biljnim ljekovima,prirodnim ako je ikako moguce da sto manje koristi kortikosteroide.
Sa biljnim pripravcima takodjer treba biti oprezan jedan dio travara upotrebljava visoke doze kortikosteroida,ni sve što je prirodno ne mora značiti da je dobro,ali vjerojatno bolje od kortikosteroida.Takodjer nije ni loše da koža neko vrijeme "odmori" možda najbolje poslije Naftalana,drugim riječima neko vrijeme nikakva terapija,samo njega kože neutralnim sredstvima.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 00:34   #3283
Dragi moji,

Evo nisam se duze javljala,rekla sam vam da mi je poslije ljeta i mora malo bolje.Sve to mazuci samo kantarionovim uljem.Ali ima dva mjseca mi se pojavilo iza usiju.To je tako jako da mi je sva glava sate strane otekla.Danassam hitno bila kod usnog prepala sam se sto mi je to sve oteklo, doktor me pregledao isprao usi,ali kazew nije nista postigao.
Posto je psorijaza usla unotar usiju i zacep[ila/pokazao mi na slici/ kanale.Usi su u redu nije infekcija a otok je o psorijaze unutar uha.Ook samo na desnoj strani,iako kaze vise ti je lijevo zapuseno.Zaraslo.Nista drugo nego znate i sami sto svi izbjegavamo.Dao mi je ovako mast za iza usiju ne unutra zove se MOMETASONE FUREATE solisen USP 0,1 %
a za unutra kapi isto se tako zovu i ista jacina.Pomozite molim vas znate kakve su muke Kaze kapi 3x3 i poslije 1 min.isprati uho mlakom vodom.To nisam nikada cula.
almonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 00:36   #3284
slatkicamala i ovo je elocom sto je danas meni dr.dao samo drugi naziv.
almonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 00:40   #3285
Quote:
Marin 1 kaže: Pogledaj post
Sa biljnim pripravcima takodjer treba biti oprezan jedan dio travara upotrebljava visoke doze kortikosteroida,ni sve što je prirodno ne mora značiti da je dobro,ali vjerojatno bolje od kortikosteroida.Takodjer nije ni loše da koža neko vrijeme "odmori" možda najbolje poslije Naftalana,drugim riječima neko vrijeme nikakva terapija,samo njega kože neutralnim sredstvima.
za ovo travara sam culaod prijatelja,njegov je bratic kazu da je djelotvorno pa cu vidjeti u ponedjeljak idemo kod njega.znas li slucajno postoji li nekakva metoda kako bi saznali da li u biljnom pripravku ima kortica
slatkicamala is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 06:35   #3286
Quote:
jubito74 kaže: Pogledaj post
Dobro, tetovaza je pala . . .
Ali sad imam jedno pitanje: Da li je netko koristio Dermacel kremu?

Bilo je i prije postavljeno pitanje, ali nitko nije odgovorio . .
Zanima me jer bi je rado narucio, ako pomaze . .
Pa je li moguce da nitko nije cuo za ovu kremu niti je koristio???
jubito74 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 09:03   #3287
Quote:
lida2008 kaže: Pogledaj post
Bog, svima! Osobito pozdravljam masleničku ekipu
Nije me bilo neko vrijeme. Vidim da ima novih saznanja i iskustava, što mi je drago. Mene zanima homeopatija: kako izgleda ta terapija, je li skupa, ima li neželjenih nuspojava....
Pozdrav
Bog!
Terapija je relativno skupa, cca 1.500,00kn za dva mjeseca, sastoji se od tri vrste tableta (Psorinovo, Niacinamide i RMS Petrasch), a obavezna je i dijeta.

Dakle, ZABRANJENO:
začini: papar, klinčići, muškatni oraščić, senf, kim, anis, komorač, paprika u prahu, cimet, gotovi začini ili mješavina začinskih biljaka (Vegeta,...), majoneza, balzamični ocat
orašasto voće: lješnjak, orah, kikiriki kao i proizvodi koji sadrže ulja tih plodova, lješnjak čokolada, gotovi limunov sok
alkohol: vino na bazi grožđa, pjenušci, konjak, vermuth, cherry brandy

DOZVOLJENO:
janjetina, perad, divljač, plava riba
riža, integralna tjestenina, žitarice i grahorice (pšenica i raž nisu preporučljive)
povrće i voće
začinsko bilje: luk, češnjak, peršin, vlasac, šafran, rajčica, paprika, masline
hladno prešana ulja: maslinovo, laneno, suncokretovo, bučino,...
orašasto voće: kokosov orah, bademi, kokosova masnoća, brazilski orah, indijski oraščić
alkohol: pivo, jabučno vino, kupinovo vino
preporučljivo: kiselo mliječni proizvodi, mladi kravlji sir, kiseli kupus, rasol, sirutka, kiseli krastavci

To je uglavnom sve! Znači, nije nešto neizdrživa dijeta, a tabletice se uzimaju trajno, pošto je lučenje fumarne kiseline ("Psorinovo"!) kod psorijatičara usporeno, te je treba nadoknađivati.
Meni je reakcija već vidljiva, zasad najviše na torzu, ljuskanje je prilično smanjeno, a crvenilo prilično izblijeđuje!

Ružice, vidjet ćemo se mi u Gradu, nadam se dogodine! Puno pozdrava!
Sunce ćaćino is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 09:43   #3288
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
za ovo travara sam culaod prijatelja,njegov je bratic kazu da je djelotvorno pa cu vidjeti u ponedjeljak idemo kod njega.znas li slucajno postoji li nekakva metoda kako bi saznali da li u biljnom pripravku ima kortica
Ne znam,jedino da se pošalje na analizu a to je vjerojatno preskupo.Isto tako kod masti ili krema treba voditi računa da nema previše sastojaka.Dva ili tri sastojka su savim ok. (to vrijedi i za masti i kreme iz dućana, ljekarne).Više od dva,tri sastojka nije dobro s obzirom na osjetljivu kožu poput naše zato što se dogodi da se ti sastojci medjusobno poništavaju tako da nemaju željeni učinak na kožu.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 12:34   #3289
eo da se i ja javin nakon dosta vrimena.pokušavan uopće ne misliti o ovome pa sve vezano oko psorijaze ne obadajen.meni je stanje i bolje i lošije, ne svrbi me toliko ka prije i koža mi nije onako nategnuta, crvenilo nije debelo ali se lagano širi.po glavi je dosta dobro, konačno i u ušima više nemam,nokti su mi svi zavaćeni kao i prije ali nije katastrofalno. već osjećam malo bol na prstima kad je ledeno vrime.do nove godine neću ništa poduzimat a nakon toga ću već razmislit šta dalje.lip van pozdrav
Ja!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.12.2008., 22:04   #3290
Dajte molim vas moze li mi neko reci/a bilo je ijeci i ranije/ sta je to fumarna kiselina ili psorinovo,i jeli o n recept ili se moze kupiti u slobonoj prodaji?
Evo goglam ali slabo objasnjnja.
almonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 13:06   #3291
svim,NIKOLIMA,NIKOLINAMA,NIKICAMA,NIKAMA itd
želim sretan IMENDAN
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 13:09   #3292
Quote:
Sunce ćaćino kaže: Pogledaj post
Bog!
Terapija je relativno skupa, cca 1.500,00kn za dva mjeseca, sastoji se od tri vrste tableta (Psorinovo, Niacinamide i RMS Petrasch), a obavezna je i dijeta.

Dakle, ZABRANJENO:
začini: papar, klinčići, muškatni oraščić, senf, kim, anis, komorač, paprika u prahu, cimet, gotovi začini ili mješavina začinskih biljaka (Vegeta,...), majoneza, balzamični ocat
orašasto voće: lješnjak, orah, kikiriki kao i proizvodi koji sadrže ulja tih plodova, lješnjak čokolada, gotovi limunov sok
alkohol: vino na bazi grožđa, pjenušci, konjak, vermuth, cherry brandy

DOZVOLJENO:
janjetina, perad, divljač, plava riba
riža, integralna tjestenina, žitarice i grahorice (pšenica i raž nisu preporučljive)
povrće i voće
začinsko bilje: luk, češnjak, peršin, vlasac, šafran, rajčica, paprika, masline
hladno prešana ulja: maslinovo, laneno, suncokretovo, bučino,...
orašasto voće: kokosov orah, bademi, kokosova masnoća, brazilski orah, indijski oraščić
alkohol: pivo, jabučno vino, kupinovo vino
preporučljivo: kiselo mliječni proizvodi, mladi kravlji sir, kiseli kupus, rasol, sirutka, kiseli krastavci

To je uglavnom sve! Znači, nije nešto neizdrživa dijeta, a tabletice se uzimaju trajno, pošto je lučenje fumarne kiseline ("Psorinovo"!) kod psorijatičara usporeno, te je treba nadoknađivati.
Meni je reakcija već vidljiva, zasad najviše na torzu, ljuskanje je prilično smanjeno, a crvenilo prilično izblijeđuje!

Ružice, vidjet ćemo se mi u Gradu, nadam se dogodine! Puno pozdrava!
NADAM SE,a malo si mi ime fulo
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 13:17   #3293
Quote:
RUŽA kaže: Pogledaj post
NADAM SE,a malo si mi ime fulo
jesi li primio fotke?
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 15:34   #3294
Quote:
slatkicamala kaže: Pogledaj post
Zelim Vas pozdraviti
Ja imam sina 12,5god,kojem se prije nepune godine pojavila psorijaza,iako sam ja od pocetka znala sto je dermatolog nas je ubjedivao da je seboreja,i ljecio krivim terapijama cca.dva mjeseca,dok ovdje na forumu nisam puno toga procitala i dok sami nismo odlucili otici na Salatu.Tamo nam nisu odmah postavili dijagnozu,vec poslije druge kontrole Psoriasis vulgaris,nisu radili biopsiju jer ja na mjestima sa kojih kazu nerade biopsiju.ne siri se za sad,uvjek izbije na istim mjestima samo sto je nekad manje nekad vise agresivna.
I nama je upocetku bilo grozno,puno su nam pomogli savjeti svih ljudi na ovom forumu,sad vec manje stresno dozivljavamo njezino ponovno pojavljivanje,lakse se nosimo s njom,vec otprilike znamo i kad ce izbiti,ovo zimsko vrijeme mala viroza i evo je hop iskoci.najgorije sto je sin ima na predjelu genitalija,tu puno cesce izbija,i kompliciranije je.
Ako Vam ikako mogu pomoci tu sam,ljep pzdrav.
Slatkicamala, puno hvala i tkđ. lijepi pozdrav! Bit ću se slobodna javiti ako budem imala pitanja.
Baloo is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 17:00   #3295
evo mene ponovo.Zna li iko nesto napisati molimvas o diabetisu 2 i psorijazi.
Molim vas.
almonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 17:22   #3296
ja sam koristila dermacel kremu,pomaze tu i tamo,sve zavisi na kojem se podrucju maze,jer je koža drukcija negdje...narucila sam ju iz bio klinike,bila je 129 kn,nisam bas zadovoljna s tom kremom...al ko zeli nek proba,mislim da je biljna krema..pozzz
ella__17__sb is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 17:26   #3297
Meni se cini da se ovaj forum udaljuje od sustine stvari, vise se bavim nekim cetitanjim,a to moze i na pp.
almonda is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 19:26   #3298
Quote:
almonda kaže: Pogledaj post
Meni se cini da se ovaj forum udaljuje od sustine stvari, vise se bavim nekim cetitanjim,a to moze i na pp.
Nije valjda da te vrijedja čestitanje?Koji put treba gledati malo šire od teme,na učesnike ovoga foruma kao na neku ekipu kojoj je zajednička ista boljka.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 21:58   #3299
Quote:
almonda kaže: Pogledaj post
evo mene ponovo.Zna li iko nesto napisati molimvas o diabetisu 2 i psorijazi.
Molim vas.
Sve što znam o tome je da ljudi koji imaju psorijazu mogu oboljeti i od dijabetesa,vjerojatno je to primjećeno u istraživanjima.Nešto slično je tako npr. da oni koji su ranije oboljeli od teže psorijaze mogu kasnije oboljeti od bolesti srca.Ne znam,opet mi se to sve čini nekako relativno.Znam x slučajeva oboljelih od psorijaze,nemaju dijabetes,bolesti srca i sl.Treba živjeti ne obazirući se baš na to Ne znam gdje sam o tome čitao vjerojatno na Plivinom portalu.
Marin 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.12.2008., 23:04   #3300
:
Quote:
almonda kaže: Pogledaj post
Meni se cini da se ovaj forum udaljuje od sustine stvari, vise se bavim nekim cetitanjim,a to moze i na pp.
ALMONDA,mislim da nekome čestitati imendan nije ništa loše,dapače
kad bi mislili samo na bolest,nebi zdrave pameti daleko dogurali.
nemoj se bojati neće se na forumu udaljiti,ono zbog čega smo tu.
proći će godina i godina,a mi ćemo pričati o psorijazi,evo naprimjer ja pričam več 47 godina.
RUŽA is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:24.