Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Moda

Moda Za one koji žele biti u trendu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.09.2011., 09:23   #741
brijem da si krivo navela konac u kalem. al ak imas uputstva tam ti pise kak to treba ispravno napraviti. il probaj guglat. sori kaj nisam od vece pomoci.
__________________
OOS
lik iz bajke is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 09:52   #742
curke, trebam pomoć..imam doma hrpu umjetne koze tj. skaja i htjela bih napraviti ovakvu torbu..ali nemam idje kako..pa ako bi mi netko mogao pomoci... trazila sma tutoriale p netu ali nisam bas nista slicno nasla..
muci me kako napraviti podstavu, ove zaobljene rubove, drzace za ovaj lanac..
hvala puno!


Uploaded with ImageShack.us

violet girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 13:11   #743
Quote:
.:Lavanda:. kaže: Pogledaj post
malo sam se igrala . Gledala sam po youbitou i shvatila nešto malo. Imam mašinu staru 50 godina pa mi je malo teže shvatiti neke stvari. Eh, kaj se desilo, bila sam znatiželjna i išla gledati šta sve ima u toj mašini i izvukla sam van ispod igle neki kolutić sa koncem i kad sam vratila nije mašina htjela šivati. Pa sam otišla kod (moje) tete KROJAČICE koja se baš i nije zanimala za moj problem i poslala me servisu. Ali, ja sam uspjela sve opet složiti kako ej bilo. No, međutim, sada imam problem da igla ide kroz tkaninu ali se konac štopa ispod nje..neznam kak bi to objasnila.
Baš mi je krivo jerbo u biti neznam kud sa koncem koji ide ispod igle i one pločice. Ostavila sam to za danas, sutra je novi dan.

već imam ideje za torbe
S obzirom na godiste masine i da sigurno nije servisirana od kad je kupljena toplo preporucam (il da budem zla, da si odmah otisla :P ) servis masine. Imas na Kaptolu mog ljubimca, bagat servis, koji to napravi za max 50 eura (ako mora mijenjati djelove), ocisti masinu od zapecenog smeca, podmaze je, fino nastima motor i mirna si par godina.
Kaj se tice neznanja jel si ti mace Pupettino u Zagrebu?
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 13:24   #744
Quote:
violet girl kaže: Pogledaj post
curke, trebam pomoć..imam doma hrpu umjetne koze tj. skaja i htjela bih napraviti ovakvu torbu..ali nemam idje kako..pa ako bi mi netko mogao pomoci... trazila sma tutoriale p netu ali nisam bas nista slicno nasla..
muci me kako napraviti podstavu, ove zaobljene rubove, drzace za ovaj lanac..
hvala puno!


Uploaded with ImageShack.us



http://tipnut.com/clutch-purses/
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 18:17   #745
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
S obzirom na godiste masine i da sigurno nije servisirana od kad je kupljena toplo preporucam (il da budem zla, da si odmah otisla :P ) servis masine. Imas na Kaptolu mog ljubimca, bagat servis, koji to napravi za max 50 eura (ako mora mijenjati djelove), ocisti masinu od zapecenog smeca, podmaze je, fino nastima motor i mirna si par godina.
Kaj se tice neznanja jel si ti mace Pupettino u Zagrebu?
Mašina je bila na servisu prošli tjedan morali su se djelovi zamijeniti jer su od stajanja propali
A netko gore je napisao da sam konac krivo provela Neam ja pojma ni di ni šta trebam sa tim koncem Nema veze, mora to i tak stajati, moram dat 2 ispita
.:Lavanda:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 18:39   #746
Quote:
.:Lavanda:. kaže: Pogledaj post
Mašina je bila na servisu prošli tjedan morali su se djelovi zamijeniti jer su od stajanja propali
A netko gore je napisao da sam konac krivo provela Neam ja pojma ni di ni šta trebam sa tim koncem Nema veze, mora to i tak stajati, moram dat 2 ispita
www.startsewing.co.uk

iiiii
http://www.youtube.com/watch?v=wxH2a...ure=grec_index


sretno sa ispitima!
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 19:28   #747
Drage moje
Ovaj video http://www.youtube.com/watch?v=v-UKw...eature=related mi je pomogao da shvatim u čemu sam griješila. Onaj dio ispod igle (kalem?) sam krivo stavila. Eto, našla sam neku staru krpu i sad sam malo vježbala
ZAKON! jedva čekam da prođu ispiti pa da se mogu prepustiti šivanju
.:Lavanda:. is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 21:57   #748
Quote:
violet girl kaže: Pogledaj post
curke, trebam pomoć..imam doma hrpu umjetne koze tj. skaja i htjela bih napraviti ovakvu torbu..ali nemam idje kako..pa ako bi mi netko mogao pomoci... trazila sma tutoriale p netu ali nisam bas nista slicno nasla..
muci me kako napraviti podstavu, ove zaobljene rubove, drzace za ovaj lanac..
hvala puno!


Uploaded with ImageShack.us


Baš sam negdje prije naprvila svoju prvu torbu pa ću ti probat pomoč.

Da bi napravila zaobljene rubove odrežeš tako kako je na slici, što se tiće podstave uzmeš jedan materijal koji je za vanjski dio torbe i jedan koji je za podstavu. staviš jedan na drugi i odrežeš veličinu 2puta dulju nego što si zamislila torbu zbog toga što češ poslije to presavit kao što je i na slici, a širinu koju očeš. zašiješ 3ruba dok ti četvrti pozluži da preokreneš materijal na pravu stranu i da dobiješ lijepe rubove bez da se vidi konac i tek onda porubiš 4.stranu. sad ponovo preklopiš materijal kolko hočeš da ti bude duboka torba, s tim da je podstava s vanjske strane, zasiješ sa strana, okreneš torbu na pravu stranu i gotovo.
Nadam se da si barem nešto shvatila, ja sam uglavnom dosta toga radila na pamet i prokuživala cake tjekom šivanja.

http://www.youtube.com/watch?v=qjqwL5exxeY

Zadnje uređivanje zeky13 : 01.09.2011. at 22:27.
zeky13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.09.2011., 23:41   #749
Quote:
.:Lavanda:. kaže: Pogledaj post
Mašina je bila na servisu prošli tjedan morali su se djelovi zamijeniti jer su od stajanja propali
A netko gore je napisao da sam konac krivo provela Neam ja pojma ni di ni šta trebam sa tim koncem Nema veze, mora to i tak stajati, moram dat 2 ispita
vidim da mi nije prosao jedan post (danas net exsta zeza)
super!
Moram to svima rec jer iz iskustva znam da malo zena u 20g koristenja pomisli da je servis onak, zgodnicko ulaganje....(pocevsi od moje majke)
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 09:26   #750
curke hvala puno na pomoći, čim skupim vremena ću probati
violet girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 13:48   #751
treba mi mala pomoć... već sam pisala na drugoj temi da ću radit torbu i već sam sve osmislila samo me muči kako da napravim onu "pregradu" iznutra.. neznam kak da drugačije kažem . uglavnom evo torbe kakvu ću radit,
ona iznutra nema ništa,a meni bi baš trebalo..
rinche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 16:03   #752
Quote:
rinche kaže: Pogledaj post
treba mi mala pomoć... već sam pisala na drugoj temi da ću radit torbu i već sam sve osmislila samo me muči kako da napravim onu "pregradu" iznutra.. neznam kak da drugačije kažem . uglavnom evo torbe kakvu ću radit,
ona iznutra nema ništa,a meni bi baš trebalo..
evo tu su i meni objasnjavali kako:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post32007744


iako mi i dalje nije jasno:-), kak to lijepo zasiti iznutra.
__________________
Falling in love is the best way to kill your heart because then it's not yours anymore. It's laid in a coffin, waiting to be cremated.

V. V.
Tigrica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 16:14   #753
Quote:
Tigrica kaže: Pogledaj post
evo tu su i meni objasnjavali kako:
https://www.forum.hr/showthread.php?p...4#post32007744


iako mi i dalje nije jasno:-), kak to lijepo zasiti iznutra.

vidi vrageca, to je samo par postova iznad mojeg.. a uopće se ne sjećam da sam pročitala.. a prošla sam skoro cijelu temu...


nije da i ja baš kužim ali budem probala nekak... ionak mi je bitnije da izvana izgleda dobro... a mislim da sam našla način, nije bogzna kaj al valjda bu dobro... a možda i skužim... hvala
rinche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 16:37   #754
torba

pozdrav djevojke!

vidim da vas muče torbice, a ja sam jučer nabasala na jedan bolg, koji je ovako dosta dobar po mome mišljenju za početnike, a i ja sam ponešto naučila, pa ako koga zanima može baciti oko http://krpiceikonci.blogspot.com/sea...e%20i%20šeširi

inače mene muči moja "nova" endlerica, jednostavno ne znam je poštelati da lijepo radi a pročitala sam da Pupetta imam na kaptolu ljubimce pa me zanima jel bi mi mogla što preporučiti? inače, mašina je još pod garancijom, a ja sam je kupila preko oglasnika i nisam dobila uopće pribor nikakav, imam uputstva ali mi nisu dovoljna
krojacica zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 19:11   #755
Quote:
krojacica zg kaže: Pogledaj post
pozdrav djevojke!

vidim da vas muče torbice, a ja sam jučer nabasala na jedan bolg, koji je ovako dosta dobar po mome mišljenju za početnike, a i ja sam ponešto naučila, pa ako koga zanima može baciti oko http://krpiceikonci.blogspot.com/sea...e%20i%20šeširi

inače mene muči moja "nova" endlerica, jednostavno ne znam je poštelati da lijepo radi a pročitala sam da Pupetta imam na kaptolu ljubimce pa me zanima jel bi mi mogla što preporučiti? inače, mašina je još pod garancijom, a ja sam je kupila preko oglasnika i nisam dobila uopće pribor nikakav, imam uputstva ali mi nisu dovoljna
hm...
reci mi prvo cija je.
Inace endlerica je dosta zahtjevna za pocetnike kod navodenja i stelanja, meni je takoder trebalo vremena da je provalim.
Ali odat cu ti tajnu (jesam alla Modni macak ) kako sam ja svoju skrsila!

Znaci prije servisa napravi sljedece:
uzmi 3 ili 4 konca (ovisno koliko navodis) i neka svaki bude razlicite boje.
Tako ces znati koji regluator napetosti je za koji konac na savu.
Provjeri jel si dobro uvela, ako treba nekoliko puta i dali su svi konci izmedu listica u regulatoriu napetosti.
Zadnje, rijetko kad je napetost konca velika. Gornji, onaj koji ide u iglu, mislim da se vrti oko 4 (nisam sigurna, nisam doma da provjerim svoju), a ostala su ti skoro uvijek vrlo labava, imedu 0,5 i 2,5.
I uzmi materijal koji se ne rasteze, lan, keper
Stoga, pocni od najlabavijeg i za malo podizi napetost svakog konca i vazno je da se fina napetost mjenja doslovno u mm.
Trebat ce ti dosta strpljena dok ne uhvatis filozofiju, al kad je skuzis bit ces zvjerka
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 22:22   #756
Jedno pitanje! Da li se mozda torbice tipa clutch mogu sivat rukom? Ako da jel postoji kakav tutorial? Ja bi htjela sebi napravit torbicu tipa ko što Mary Bo radi torbice, a njene su mi nazalost preskupe. Masinu imam samo stepericu, a ne endlericu pa s njom ne mogu... I sto bi mi sve trebalo ako ikako mogu rukom. Hvala
štrudlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2011., 22:40   #757
Quote:
štrudlica kaže: Pogledaj post
Jedno pitanje! Da li se mozda torbice tipa clutch mogu sivat rukom? Ako da jel postoji kakav tutorial? Ja bi htjela sebi napravit torbicu tipa ko što Mary Bo radi torbice, a njene su mi nazalost preskupe. Masinu imam samo stepericu, a ne endlericu pa s njom ne mogu... I sto bi mi sve trebalo ako ikako mogu rukom. Hvala
ne treba ti endlerica!
ionako ces ju zatvoriti podstavom.
Sve mozes sivati rukom, samo kod debelih materijala i koze prstici jako pate.
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 10:52   #758
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
ne treba ti endlerica!
ionako ces ju zatvoriti podstavom.
Sve mozes sivati rukom, samo kod debelih materijala i koze prstici jako pate.
Aha, ok, bas cu probat da vidim. Koje materijale koristite za torbicu, a koje za podstavu? Da li stavljate jos nesto između da torbica bude cvrsca?
štrudlica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 14:53   #759
Quote:
štrudlica kaže: Pogledaj post
Aha, ok, bas cu probat da vidim. Koje materijale koristite za torbicu, a koje za podstavu? Da li stavljate jos nesto između da torbica bude cvrsca?
vanjski materijal npr. deblji skaj, pojacam ga sa flizelinom (ali onim debljim) i podstava je ili keper ili viskoza.
Mozes stavit sto god selis
pupetta.maresca is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2011., 15:06   #760
Quote:
pupetta.maresca kaže: Pogledaj post
vanjski materijal npr. deblji skaj, pojacam ga sa flizelinom (ali onim debljim) i podstava je ili keper ili viskoza.
Mozes stavit sto god selis
Ok, i evo samo još jedno pitanje Da li ima kakav tutorial, ali ono bas step by step jer sam totalni početnik u ovome i nemam pojma odakle krenuti

Hvala puno na odgovorima
štrudlica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:17.