Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Vjenčanja

Vjenčanja Love and marriage go together like a horse and carriage...

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 25.02.2010., 12:49   #1
Savršena vjenčanica - prema građi tijela

Prelistala sam stranice ovog podforuma i nisam pronašla da se o ovome razglabalo, a vjerujem da puno cura muku muči odakle uopće krenuti. Kako znati koja je vjenčanica najbolja za sitne cure, koja za visoke, kako uravnotežiti široke bokove ili pak naglasiti nepostojeći struk

Naravno da je svaka od nas jedinstvena i da ne postoji univerzalno pravilo koje će odgovarati svima, ali ne bi bilo na odmet imati na jednom mjestu okupljenje savjete i iskustva u odabiru savršene vjenčanice za određenu građu tijela. Možda ste se opekle jer ste se zagrijale za kroj vjenčanice koji vam nikako nije stajao ili ste pak ostale oduševljne haljinom za koju ste mislile da će na vama biti čisti promašaj.

Više glava je mudrije od jedne i zašto si ne bismo međusobno pomogle kod određenih dvojbi, nesigurnosti ili ako netko jednostavno nema nikakvu ideju odakle krenuti?

PRAVILA TEME:
U naslov posta, ili pak u samom postu, naznačite građu tijela i visinu/težinu, neku specifičnost radi bolje preglednosti teme!

Chat kao takav je valjda dopušten u granicama normale koji određuje moderator! Dakle, konstruktivnost i savjeti su na PRVOM mjestu.

VRSTE GRAĐE TIJELA, OBLICI:
Pješčani sat – popularno zvano 90/60/90, izražene i grudi, i struk i bokovi (najzahvalnija građa)
Kruška – uži gornji dio, uži struk, jači bokovi, guza
Jabuka/breskva – jači središnji dio (cice, struk, bokovi), mršavije noge

DETALJI
koji nas čine jedinstvenima i bitno mijenjaju percepciju građe tijela i kome šta stoji:
- visina, široka/uska ramena, kratak vrat, kratke/patkaste noge, kratak trup/dugačke noge, širok/nenaglašen struk, plosnata guzica, nečist (prištav) ten, izražena dlakavost, pogrbljena ramena....

GENERALNI SAVJETI:

VISINA (hrvatski standard):
Niske cure (ispod 160 ) – izbjegavati predimenzionirane detalje (veliki šeširi, ogromne ruže na dekolteu, široke mašne na leđima)
Prosjek (161 – 170) – ovisno o građi tijela je sve dopušteno
Visoke cure (171 -180) – ovisno o mladencu, sve je dopušteno ovisno o građi tijela
Jako visoke cure (182 +) – vodoravni volani i nabranost jedu visinu

TEŽINA:
Naginju mršavosti: ako same sebe žele malo zdebljati: birati punije materijale, voluminozne
Vitke: ah te sretnice
Prosjek, žene s oblinama: Pronaći atribut koji se želi posebno istaknuti
Punije žene: izbjegavati saten i materijale koji se 'ljepe' na tijelo, uravnotežiti jači dio tijela s ostatkom, izbjegavati pune i teške materijale


E sad, dalje je najbolje čuti pojedinačne slučajeve, ponuditi vlastiti savjet, viđenje, zatražiti pomoć... U svakom slučaju, vjerujem da uz toliko udavača na ovom forumu se mogu skupiti nevjerojatno korisni savjeti koji će novim curama biti od velike koristi!

Što se slika tiče, moram zamoliti moderatoricu da odredi koliko i koje velične slika smijemo stavljati.

Ovo je samo mali početak, ali ne bih voljela uniformirane odgovore nego vlastita iskustva. Ono: Ja sam mala debela, ali mi je iznenađujuće dobro stajala raskošna haljina s velikom ružom. Ili, inače nemam neki uzak struk, ali haljina tipa XY mi ga je nekako virtualno stvorila...

Nadam se da će biti odaziva jer mi se ovakva tema zaista čini praktičnom i korisnom

Zadnje uređivanje Cordelia : 25.02.2010. at 22:47.
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 12:53   #2
korisna tema...

što je sa nama koje imamo 1.70cm ali smo breskvice, tj ima nas i u struku (čitaj špekec), guzi, cicama, butinama...
samo nemoj reč krinoline i puno tila, jer neću moć kroz vrata...to mi nije baš.

Zadnje uređivanje zlocka : 25.02.2010. at 12:59.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 12:56   #3
u svakom slučaju super tema!!
Bella80 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 12:59   #4
slažem se, tema je odlična...

ovak, ja sam kepec (1,60), nemam baš sisa, ali zato imam poveće bokiće... vatreno me zanima kaj bu meni na kraju stajalo... jedva čekam da probam svoju vjenčanicu snova koja je "princeza" kroj, nadam se da će mi stajati... taman gdje mi počinju bokići, ona se širi...
tinka83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 14:28   #5
odlična tema...evo da se i ja uključim s mojim iskustvom. Ugl., kad sam počela tražiti vjenčanicu bila sam uvjerena da mi treba neka koja je gore zatvorenija zbog mog poprilično skromnog dekoltea, ostalih zahtjeva nisam imala. Probala sam stvarno hrpu modela i budući sam prosječne visine (1,68) ali poprilično sitna (52kg) mogu reći da mi krinoline nikako nisu pristajale. Takve haljine nas sitne jednostavno "pojedu". Doslovno sam se osjećala ko vješalica za haljinu - ono ko da vjenčanica nosi mene a ne ja nju. Šta se tiče modela koji su rezani ispod prsa nekako sam mislila da mi je bezveze ne istaknuti ono dobro šta imam a to su uži struk i poprilični bokovi i tako sam na kraju završila u sirena kroju u kojem sam se najljepše osjećala. A što se tiče dekoltea s početka priče, hvala Bogu, skroz sam se prevarila jer "otvoreniji" dekolte mi je stajao super...onako elegantno i ne vulgarno što bi možda bio slučaj da su mi većih dimenzija.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 14:59   #6
Svaka pohvala za temu. Što se tiče mene ja sam 167 i 62 kg imam, broj 38 nosim, grudi neka trojčica ali guze i bokova na bacanje, kad sam tražila haljinu užasavala sam se uskih krojeva i samo sam htjela kao gore korzet dolje krinolina da mi sve to pokrije, i u salonu dok sam se oblačila cura mi donese ovu haljinu- http://www.carnevalispose.net/bride-...ica_562_3.html, a ja ne, to mi je preusko, a ona meni probaj, ja se oduševila, je da mi istakne i guzu i bokove ali baš sam sva ženstvena u njoj, nikad sama tako nešto nebi probala, i tako da je moj savjet curama, vjenčanice su specifične i nemojte zbog svojih kompleksa ne usudit se nešto probat, tko zna možda se ugodno iznenadite...
vicky25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 19:02   #7
upomoć!!!da li je itko kupovao nešto preko e-bay ili čak možda vjenčanicu...ima prekrasnih ali mi nisu jasni brojevi i kako to ide
westykc is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:19   #8
GRAĐA KRUŠKE (jači bokovi) - 1,60 m visina

Quote:
tinka83 kaže: Pogledaj post
slažem se, tema je odlična...

ovak, ja sam kepec (1,60), nemam baš sisa, ali zato imam poveće bokiće... vatreno me zanima kaj bu meni na kraju stajalo... jedva čekam da probam svoju vjenčanicu snova koja je "princeza" kroj, nadam se da će mi stajati... taman gdje mi počinju bokići, ona se širi...
E sad, naglašavam da ja nisam profesionalni stilist, ali sam pokupila dosta korisnih informacija po salonima kada sam tražila svoju vjenčanicu, a i inače u životu jer sam mijenjala kilažu ko Oprah (dobro, nisam išla toliko u širinu)

Princeza kroj zna super sakriti bokove, ali pazi da se haljina ne širi pretjerano jer će te u tom slučaju samo vizualno sljepiti s podom. Izgubit ćeš na visini i izgledati zdepasto. Al što se gornjeg djela tiče, oni ravno rezani krojevi su zapravo fenomenalni na manjim cicama, jer em što nemaš straha da će ti gornji dio pasti, a cice ispasti (zbog čega si opuštenija), vizualno ih povećavaju

Što se materijala tiče, možeš birati od posve laganih i prozračnih do malo teže čipke, ali pazi da haljina ne bude teška jer će te opteretiti i do jutra ćeš se pogrbiti. Također, gornji dio haljine neka ne ima neke ogromne ukrase, cvjetove i slično jer će te pojesti.

I ja jedva čekam vidjeti tvoju vjenčanicu iz snova

Zadnje uređivanje Tamperlina : 25.02.2010. at 20:37.
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:33   #9
GRAĐA JABUKE/BRESKVICE - 1,70 m visina

Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
korisna tema...

što je sa nama koje imamo 1.70cm ali smo breskvice, tj ima nas i u struku (čitaj špekec), guzi, cicama, butinama...
samo nemoj reč krinoline i puno tila, jer neću moć kroz vrata...to mi nije baš.

Hehe, ja općenito nisam fan krinolina

Ti imaš finu visinu i zapravo ćeš se iznenaditi koliko će ti različitih haljina dobro stajati. Nisi napisala koja si veličina, odnosno mjere, al recimo da si veličina 40/42 (čisto bubam jer je to nekako najčešća veličina).

Budući da su cice uvijek poželjan materijal, još ako imaš čist ten... nije na odmet skrenuti pažnju na njih i poigrati se sa zanimljivim gornjim djelom koji plijeni pozornost. Time ne mislim na vulgaran dekolte iz kojeg cice lete van nego nešto efektno - to može biti i ravno rezana haljina, v-izrez, asimetričan izrez, na jedno rame... ovisno što ti se sviđa. Donji dio neka bude od lakšeg, ali ne prelaganog materijala koji se lijepi i leti.

Normalno bih ti rekla da probaš haljinu rezanu ispod cica, ali ako ti struk leti van gabarita cica, to bi moglo izgledati loše. Što se samog kroja tiče, rekla bih neki lagani A kroj će učiniti čuda. Skreni pozornost na leđa, neki oblik V-izreza sa recimo zanimljivim vezanjem koji će zaustavljati pogled. Kod tebe je sve u detaljima! Dekolte, frizura, ramena, rukavice nekog oblika... sve su to detalji koji će privlačiti pažnju da eventualni trbuščić nitko neće primjetiti.

Ak ti nije bad napisati svoje mjere, mogu nabaciti i par linkova modela koji nisu manekenke, a sjajno izgledaju u vjenčanicama.
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:35   #10
E da, budući da bi tema mogla zaživjeti, ne bi bilo loše na početak posta staviti boldano

Niska cura, poveći bokovi
Visoka jaka cura s velikim grudima
...

Čisto kad ljudi rolaju, da vide o čemu se radi
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 20:49   #11
Visoka cura, jači bokovi

Evo ja ću kopirati svoj post s teme Vjenčanica iz snova.

Visoka 180 cm, veličina 40/42, ima me u bokovima, male grudi, ostalo manje-više ok.

Probala sam brdo haljina kako bih skužila što mi stoji prije samog šivanja. Najbolje su mi, osim tog famoznog princes kroja koji mi se ne sviđa, stajale haljine koje su gore uske, zatim rezane na bokovima i onda dolje lagano padaju. Nikako sirena kroj ili nešto što je rezano u struku ili ispod grudi.

Recimo poput ovog:



Što se dekoltea tiče, kombinacija širokih ramena i malih grudi (oke, sad se već opisujem kao da sam neko mitsko čudovište ) najbolje se ponijela u haljini s jednom malo debljom naramenicom.
Mayo is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 21:13   #12
[B]GRAĐA PJEŠĆANI SAT (90/60/90) - 1,65 VISINA[/B]

Perfektno opisano i jako korisno!

GRAĐA PJEŠĆANI SAT (90/60/90) - 1,65 VISINA

Evo, mene zanima šta bi cure preporučile za curu 165 visine (+ 6 cm pete), građa pješčanog sata, s time da su cice bujne do bola (94/70/94 - tu negdje). Ima lijep ten, skladno je građena i lijepo izgleda, al za sada su nam cice ogroman problem. Jel netko imao iskustva?
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 21:16   #13
Tamperlina, teško mi je reč koji sam broj. Kupila sam korzet neki dan i piše na njemu 41. S time da sam zakopčana na zadnjem nivou i još bi se dalo da ima jedan.
S druge strane, kad kupujem niske hlaće, one su 42, pa do 44, ovsino dal se rastežu ili ne.

Mislim da mi onaj je uk broj 14.
Imam sisa, i dobar ten tako da će se taj dio svakako isticat na neki način
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 21:16   #14
Quote:
Tamperlina kaže: Pogledaj post
Prelistala sam stranice ovog podforuma i nisam pronašla da se o ovome razglabalo, a vjerujem da puno cura muku muči odakle uopće krenuti. Kako znati koja je vjenčanica najbolja za sitne cure, koja za visoke, kako uravnotežiti široke bokove ili pak naglasiti nepostojeći struk

Ovo je par savjeta koje sam ja pokupila:

Sitne cure = niske, vitke, bez izraženih bokova i grudi

NE
- široke krinoline jer im pojedu visinu i čine ih još nižima
- gornji dio bogato ukrašen s puno detalja

DA
- visoko podignuta kosa da ih izduži

gle ovi savjeti su čista glupost, ne slažem se ni s čim ovdje napisanim. Ja sam visoka 1,60 i imam 45 kg, čitaj niska i mršava i skladno sam građena al nemam ni velike grudi (nosim 1-2) ni bokove pa sam si uzela krinolinu i to princes haljinu koja mi super stoji. Znam ženu iz salona od doma gdje sam si uzela haljinu i onda mi je govorila joj pa to će te pojest al kad sam probala bila je oduševljena koliko i ja sama a i moj tata i sestre i kuma, dakle svi koji su vidili slike tako da se nemojte voiti tim glupostima. Mršavim curama super stoji princes haljinice puno bolje možda nego neke jednostavne jer u jednostavnim izgledaju još mršavije.
a što se tiče podignute kose ja imam široka ramena i ne dolazi u obzir da je dižem mora mi padati tako da ima više faktora o kojima treba brinuti
najbolji je savjet koji im možeš dat da isprobaju razne modele samo tako mogu znat šta im najbolje stoji. Možda će baš najbolje stajat ono za što negdje piše da neće
sretno
meelitaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 21:28   #15
Ma naravno da su djelomično gluposti, to su generalni savjeti tipa - debeli ljudi ne smiju nostiti vodoravne pruge, a nekome to baš stoji.

Nisam napisala te savjete kao vodič koji je pao s nebesa nego čisto kao poticaj za pisanje vlastitog iskustva. Mayo474 je dala fenomenalan savjet, odnosno osvrt na vlastito iskustvo i vjerujem da je od koristi.

E sad, bilo bi super kad bi malo editirala svoj post i uredila ga na način da je vidljivo tvoje iskustvo.

Dakle: Sitna cura - krinolina haljina - odlično. Čisto da bude preglednije
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 21:32   #16
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
Imam sisa, i dobar ten tako da će se taj dio svakako isticat na neki način
Ti si jedna od onih prekritičnih mladih kojima zapravo sve fenomenalno stoji
Ma možeš obući što želiš, al pokaži malo sisa i tena, neke žene masno plaćaju za njih da bi ih ti skrivala

I svakako nam javljaj svoje dojmove pojedinih modela, krojeva!!
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 21:34   #17
aj ti stavi slikice punijih cura ako imaš.
evo ovak, ako imam korzet, trbuh je manji vidljivo, ali dolje bi da haljina lagano pada. valjda ima takvih kombinacija?
i bed mi je kaj imam ful ogromne ruke, htjela bi to sakriti ali mi svi kažu da bi ih onda tek naglasila.
zlocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 21:50   #18
Quote:
Tamperlina kaže: Pogledaj post
GRAĐA PJEŠĆANI SAT (90/60/90) - 1,65 VISINA

Evo, mene zanima šta bi cure preporučile za curu 165 visine (+ 6 cm pete), građa pješčanog sata, s time da su cice bujne do bola (94/70/94 - tu negdje). Ima lijep ten, skladno je građena i lijepo izgleda, al za sada su nam cice ogroman problem. Jel netko imao iskustva?
Ako je u struku i bokovima građena ko ja (a po ovim mjerama je) predlažem sirena kroj nešto tipa moje vjenčanice:
http://www.nancy.hr/79.aspx?picId=113&Page=6
http://img442.imageshack.us/img442/82/img4240.jpg
Ja sam 10-ak cm uža u gornjem djelu ali mislim da bi ovakav dekolte i na njoj super izgledao, a još plus ima i naramenice šta mi se čini jako praktično u slučaju većih prsiju. Nemam iskustva, ali pretpostavjam da je onda sve to skupa ipak puno stabilnije. Meni su općenito ovakvi modeli jako ženstveni pogotovo za cure s užim strukićem.
mihaela8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:05   #19
kakva bi vencanica stajala devojci koja izgleda po gradji poput Eve Longorije,mrsava ali sa finim oblinama,jedino sto su mi grudi prilicno vece od njenih,visoka sam 165,ali planiram stikle za taj dan svakako

e sad ja ne volim te neke ultra trendy,sexy vencanice,od kada sam bila dete zelim vencanicu kao iz "gordosti i predrasuda".znaci secenu ispod grudi,da ravno pada,a gore ili bez bretela ili sa malenim rukavicima,ali se bojim da to nije za mene,da ce me nekako pojesti,da ne pricam o tome da kad spomenem kakva haljina mi se svidja reakcija je obicno:"ijuuuu svi ce misliti da si trudna"
a kad se meni to svidja
sonea is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 22:17   #20
Quote:
zlocka kaže: Pogledaj post
aj ti stavi slikice punijih cura ako imaš.
evo ovak, ako imam korzet, trbuh je vidljivo manji , ali dolje bi da haljina lagano pada. valjda ima takvih kombinacija?
i bed mi je kaj imam ful ogromne ruke, htjela bi to sakriti ali mi svi kažu da bi ih onda tek naglasila.
Tih kombinacija i imaš najviše! Dolje se možeš poigrati koliko hoćeš i vjerujem da ćeš naći dosta modela za sebe. Linkove ću staviti kad se vratim doma, sad sam na poslovnom (my ass) putu i nemam na laptopu spremljene linkove. I boldaj najvažnije informacije!!!

ful ogromne ruke - ultra kratke čipkaste rukavice koje idu prek jednog prsta, samo da se stvori v. Ove s linka su s predebelom čipkom, al su jedine koje sam na brzinu uspjela naći. Dakle, još prozračnije i po mogućnosti s obrnutim V ukrasom da izdulji ruku. To mi prvo pada na pamet, al možda netko ima bolju ideju

http://www.wed-shopping.com/photos/g...ng_R1005_1.jpg
Tamperlina is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:32.