Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.02.2010., 12:00   #61
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Ovulacija je bila kad i pise ,znam jer sam ju osjecala u jajnicima i to ovaj mj jaaakooo!!!

Ne znam, ja mislim da to nekad nije najbolji pokazatelj jer tebe jajnici mogu rasturati i par dana prije ovulacije.

Po meni je super kombinirati LH trakice, ako nije PCOS problem, i BT jer onda imaš više pokazatelja.
Još ako je popračeno UZV... nemoš fulat, ako je ima, sve da hoćeš.

Po meni, sam osjećaj u trbuhu nije dovoljan.
Newbiee is offline  
Old 18.02.2010., 12:01   #62
Quote:
mladenka:)) kaže: Pogledaj post
ti već možeš piškiti test....
Piskila test jucer i -
Al dok ne nalijepim ulozak.....
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 18.02.2010., 12:02   #63
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Ne znam, ja mislim da to nekad nije najbolji pokazatelj jer tebe jajnici mogu rasturati i par dana prije ovulacije.

Po meni je super kombinirati LH trakice, ako nije PCOS problem, i BT jer onda imaš više pokazatelja.
Još ako je popračeno UZV... nemoš fulat, ako je ima, sve da hoćeš.

Po meni, sam osjećaj u trbuhu nije dovoljan.
Zboravila sam reci koristila sam trakice, zato ih je i ostalo pa sad piskim po njima
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 18.02.2010., 12:04   #64
Jos jedno pitanje imam, zadnji put mi je gin naplatila ultrazvuk a imam dopunsko?? 200kn me oderala!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 18.02.2010., 12:04   #65
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Figice, lijep ti je graf i slažem se s JFF, i danas akcija za svaki slučaj ili šta bi moj dr. rekao - za potvrdu!

Kako smo sve različite, gledam sad tvoje temp. i skroz su različite od mojih iako graf izgleda slično- meni nikad nije ispod 36,4, a tebi je normalno da ideš i ispod 36,0 C.

Tebi je onda skok na 36,2 C, a meni na 36,7.

Stvarno smo mi žene mašinerija svaka za sebe.

Jasno, s istim ciljem.
Da al pretpostavljam da ti mjeriš oralno ili vaginalno a ja pod pazuha,razlika između takvih mjerenja je pola stupnja
FIGICA is offline  
Old 18.02.2010., 12:05   #66
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Jos jedno pitanje imam, zadnji put mi je gin naplatila ultrazvuk a imam dopunsko?? 200kn me oderala!
Moja isto naplaćuje ultrazvuk jel ga je navodno ona sama kupila
FIGICA is offline  
Old 18.02.2010., 12:08   #67
Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Zboravila sam reci koristila sam trakice, zato ih je i ostalo pa sad piskim po njima
To si onda isto ukucaj u FF graf.
Tamo pod rubriku tests, pod OPK je ponuđeno.

Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Da al pretpostavljam da ti mjeriš oralno ili vaginalno a ja pod pazuha,razlika između takvih mjerenja je pola stupnja
Da, ja mjerim oralno!

Quote:
nikkia kaže: Pogledaj post
Jos jedno pitanje imam, zadnji put mi je gin naplatila ultrazvuk a imam dopunsko?? 200kn me oderala!

Ti stvarno moraš promjeniti gina!
Dopunsko pokriva sve- ja od ljeta idem svaki mjesec na folikulometriju, bilo kod soc. gina ili u bolnicu i nijednom nisam platila.
Newbiee is offline  
Old 18.02.2010., 12:11   #68
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Moja isto naplaćuje ultrazvuk jel ga je navodno ona sama kupila
Ma sranje!
Ako su to doktori koji imaju ugovor sa HZZO-om ili kako ih mi nazivamo u žargonu soc. ginekolozi,ne plaćate UZV ako imate dopunsko.

Jedino ako je privatnik!

Mislim, koja pljačka!
Newbiee is offline  
Old 18.02.2010., 12:11   #69
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Moja isto naplaćuje ultrazvuk jel ga je navodno ona sama kupila
Onda je tako i kod moje

Htjela sam jos reci kako ja rijetko kad osjecam PMS.... kad se ulovim manicnog pospremanja kuce znam da cu dobit a zadnjih par dana mi se nesto i ne cisti
I po prvi puta imam osjecaj u trbuhu koji je skroz neobican, osjecam se ko da ga nonstop drzim uvucenog,a kad se nakasljem bojim se da mi ne ispadnu jajnici na plocice
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 18.02.2010., 12:18   #70
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
To si onda isto ukucaj u FF graf.
Tamo pod rubriku tests, pod OPK je ponuđeno.
.
Budem!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 18.02.2010., 12:20   #71
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
Ma sranje!
Ako su to doktori koji imaju ugovor sa HZZO-om ili kako ih mi nazivamo u žargonu soc. ginekolozi,ne plaćate UZV ako imate dopunsko.

Jedino ako je privatnik!

Mislim, koja pljačka!
Ona je soc.ginekolog i ja kod nje imam karton al taj collor dopler(ili tako nekako)i ultrazvuk sisa naplaćuje,obično platim 150kn-kao da mi popust i naravno ne dobijem nikakav račun pa ne mogu dobit za to povrat poreza al dobro,nema veze-dosada sam samo 1 godišnje išla
FIGICA is offline  
Old 18.02.2010., 12:21   #72
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Ona je soc.ginekolog i ja kod nje imam karton al taj collor dopler(ili tako nekako)i ultrazvuk sisa naplaćuje,obično platim 150kn-kao da mi popust i naravno ne dobijem nikakav račun pa ne mogu dobit za to povrat poreza al dobro,nema veze-dosada sam samo 1 godišnje išla
Ni ja nisam dobila racun.....
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 18.02.2010., 13:12   #73
Quote:
Newbiee kaže: Pogledaj post
To si onda isto ukucaj u FF graf.
Tamo pod rubriku tests, pod OPK je ponuđeno.
Upisala sam sve u graf i pomaknuo mi je ovulaciju,pa je moguce da sam test radila prerano a tempica je za 5 !

http://www.fertilityfriend.com/home/2b35fa evo grafa!
__________________
21.10.2010.
Matija
nikkia is offline  
Old 18.02.2010., 18:02   #74
Quote:
FIGICA kaže: Pogledaj post
Ona je soc.ginekolog i ja kod nje imam karton al taj collor dopler(ili tako nekako)i ultrazvuk sisa naplaćuje,obično platim 150kn-kao da mi popust i naravno ne dobijem nikakav račun pa ne mogu dobit za to povrat poreza al dobro,nema veze-dosada sam samo 1 godišnje išla
je to škunca?
vedra is offline  
Old 18.02.2010., 18:08   #75
Imam jedno pitanje..koliko najviše može skočiti temperatura...najme ujutro sam izmjerila 37.0 c vaginalno da bi popodne skočila na 37 sa 9.Bolesna nisam...kako tako puno varira preko dana..jel mi zna neko objasnitiInače danas sutra očekujem mengu
leptirica 2 is offline  
Old 18.02.2010., 18:14   #76
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje..koliko najviše može skočiti temperatura...najme ujutro sam izmjerila 37.0 c vaginalno da bi popodne skočila na 37 sa 9.Bolesna nisam...kako tako puno varira preko dana..jel mi zna neko objasnitiInače danas sutra očekujem mengu
Hej, meni isto preko dana malo skoči, pa padne, pa opet skoči... Nemoj se previše obazirati na te dnevne temp., bitna ti je jutarnja bazalan temp. , kad se probudiš i prije bilokakvih aktivnosti
tartaruga is offline  
Old 18.02.2010., 19:02   #77
Quote:
tartaruga kaže: Pogledaj post
Hej, meni isto preko dana malo skoči, pa padne, pa opet skoči... Nemoj se previše obazirati na te dnevne temp., bitna ti je jutarnja bazalan temp. , kad se probudiš i prije bilokakvih aktivnosti
Ma bazalna mi je bila 37,valjda je to ok...
leptirica 2 is offline  
Old 18.02.2010., 20:15   #78
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
Imam jedno pitanje..koliko najviše može skočiti temperatura...najme ujutro sam izmjerila 37.0 c vaginalno da bi popodne skočila na 37 sa 9.Bolesna nisam...kako tako puno varira preko dana..jel mi zna neko objasnitiInače danas sutra očekujem mengu
Bazalna temperatura je tvoja NAJNIZA temperatura.
Temperatura u toku dana varira, ujutro je najniza, kasnije se povisuje, a povisujes je i aktivnostima. I zato je bitno da bude first thing in the morning bez micanja, bez dizanja.

Ne znam zasto je preko dana mjeris, btw? Nista korisno od toga nemas.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself
puffko is offline  
Old 18.02.2010., 20:23   #79
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
Figice, neću vadit betu, bar ne još, imam testova doma puno i žao mi para da vadim betu, ako je trudnoća mora se vidit na testu, ja imam strpljenja, ne želim se još više financijski ukopavat sa nekom tamo betom od koje možda nema ništa.
Hmm ma nije mi jasno sto je s tobom ako nisi trudna
Jedino ako ovulacija nije bila dva dana kasnije. Pogledaj graf, to bi isto bilo moguce.

Eh i ako bas nikako nema menstruacije a testovi i dalje negativni--ne zelim te plasiti, ali kao objasnjenje--postoji mogucnost da je cista. Sto nije nuzno nikakav veliki problem ali eto, nije trudnoca.
__________________
I firmly reserve the right to contradict myself

Zadnje uređivanje puffko : 18.02.2010. at 20:33.
puffko is offline  
Old 18.02.2010., 20:30   #80
Quote:
puffko kaže: Pogledaj post
Hmm ma nije mi jasno sto je s tobom ako nisi trudna
Jedino ako ovulacija nije bila dva dana kasnije. Pogledaj graf, to bi isto bilo moguce.
pa sad najviše sumnjam na to, u tom slučaju ako je bila 2 dana kasnije trebam sutra dobit

danas muž radio spermio, dijagnoza ista, nalaz lošiji
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:48.