Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Kućni ljubimci > Psi

Psi Najbolji prijatelji

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.04.2007., 13:00   #1
Kupanje i pranje psa

Cula sam da se ne bi smjelo kupati pse vise od 1x mjesecno. Moj problem je sto zivim u gradu i jos imam bijelog, odnosno sivog westija.Koliko vi cesto kupate svoje ljubimce?
Cula sam da postoji jedna linija za pse, šamponi All Systems koji cuvaju zastitni sloj dlake i koji se mogu cesce upotrebljavati.
Ima li netko iskustva sa tim samponima?
maca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 13:57   #2
Psa nije preporučljivo kupati više od 2-3 puta godišnje u šamponima, bez obzira bili oni specijalizirani za pse, za tanku, svijetlu, tamnu ili bilo kakvu dlaku.

Naime, ph vrijednost kože psa je takva da bilo kakvo tretiranje "kemikalijama" od one dozvoljene dovodi do sušenja kože (peruti), puknuća dlake, suhoće kao i "smrada" psa. Njihova koža je takva da što se više pere, to više smrdi.

Što se tiće pranja u čistoj vodi, tu nema nikakvih problema. Moj je svakodnevno u vodi ili moru. Ali šamponom ga perem isključivo ako mi se uvalja u neku crkotinu, govance ili ulje. Dakle onda kad ne mogu oprati čistom vodom.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:03   #3
Pa kao što Golden kaže, ne često. Oprali smo je jednom prije dva mjeseca i za sada je to to. Bar još dva, tri mjeseca. Kad se upralja jako (kao npr jučer kad se u prirodi naprašila i ublatnjavila) dobro sam je isprala toplom vodom i sad je opet bijela

Inaće, moj frend je kupao svog psa svaki tjedan i to psećim šamponima (sad je to već stara kujica kokera) pa sad ona sirota toliko smrdi da ju više nitko neće da mazi.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:12   #4
da postoji taj šampon.obično ih koriste ovi šta imaju pse za izložbe jer ih moraju često kupat
@zr@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:16   #5
Na onom koji koristim se piše da ne smije se kupati češće od jednom u dva tjedna. A prema deklaraciji djeluje i protiv buha.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:15   #6
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Pa kao što Golden kaže, ne često. Oprali smo je jednom prije dva mjeseca i za sada je to to. Bar još dva, tri mjeseca. Kad se upralja jako (kao npr jučer kad se u prirodi naprašila i ublatnjavila) dobro sam je isprala toplom vodom i sad je opet bijela
Kako ti je to uspjelo. Kad ja svoga nakon kise operem samo toplom vodom jos vise se razmaze ta necistoca po njegovoj dlaci.
maca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:19   #7
Quote:
maca25 kaže: Pogledaj post
Kako ti je to uspjelo. Kad ja svoga nakon kise operem samo toplom vodom jos vise se razmaze ta necistoca po njegovoj dlaci.


Ne znam. Možda moja ima drugačiju dlaku.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.04.2007., 14:32   #8
AKo se pas izvodi po kiši, i to pasmine malog rasta imate kabanice, da se dlakica ne bi isprljala i da se jedno biće ne bi smočilo i prehladilo.

AKo se pas uprlja u blato ili posušite dlaku sa ručnikom, pa će se blato sasušiti i samo optasti ili ga isperite u mlakoj vodi, ne vrućoj i ne toploj već mlakoj. Psi ne podnose toplu vodu, može doći do šoka.

Niti jedan pas se ne bi smio kupati u šamponima onoliko koliko piše na deklaracija šampona. Upravo zbog tog njegovog ph vrijednosti kože.
Vidite sa veterinarima, ali ne onima koji također prodavaju taj šampon za pse, jer će naravno reći sve naj o tome. Slušajte isustva od drugih ljudi, kao npr. ove kokerice i njenog gazde koji ju je kupao svaki tjedan. Psima se njihova vrijednost ph kože gubi i koža se suši. Nema potrebe za tolikim pranjem.

Imati bijelog psa je krajnje nezahvalno, ali mislim da pas ne bi smio patiti zbog njegove boje. Isto tako čisto sumnjan da se maltezer, shi tzu, westi i slični valjaju po blatu.

Zamislite goldena koji se valja po blatu i onda takav ulazi u kuću.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2007., 14:26   #9
Quote:
Zum-zum kaže: Pogledaj post
Pa kao što Golden kaže, ne često. Oprali smo je jednom prije dva mjeseca i za sada je to to. Bar još dva, tri mjeseca. Kad se upralja jako (kao npr jučer kad se u prirodi naprašila i ublatnjavila) dobro sam je isprala toplom vodom i sad je opet bijela

Inaće, moj frend je kupao svog psa svaki tjedan i to psećim šamponima (sad je to već stara kujica kokera) pa sad ona sirota toliko smrdi da ju više nitko neće da mazi.
Viš,viš,dobro da sam pročitala
Ali definitvno ću ga u čistoj vodi prati..
Emo§ion:D is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 13:03   #10
tnx
Ima alergije preko cijelog tijela i male plikove. Probat cu sa svjezim sirom i maslinovim. Neznam tocno na sta je alergican , ali alergija mu se uvijek pojavi na proljece.
Di ima za kupit canine biotin forte, je li to hrana ili samo nadomjestak ?
Inace zivim u Rijeci. Mozda da potrazim u pet centru?
maca25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.04.2007., 15:34   #11
Quote:
maca25 kaže: Pogledaj post
Di ima za kupit canine biotin forte, je li to hrana ili samo nadomjestak ?
Inace zivim u Rijeci. Mozda da potrazim u pet centru?
U svakom pet shopu. Imaš prah i tablete, pa što tvom psu više paše.

Quote:
vision6 kaže: Pogledaj post
Moj pesonja se kupa u kadi u mlakoj vodi dvaput godisnje sa samponom za juniore. Izlozbeni psi se kupaju cak i jednom na tjedan ali onda specijanim samponima koji kostaju i preko 300 kn. Psa koji zivi u gradu i krece se u kuci dvoristu po cesti i livadama nije potrebno niti kupati vise od dvaput godisnje ako ga se redovito odrzava suhim pranje, mokrim pranjem sapa, guze, pimpija, njuske i cetkanjem. Cista voda mu nemre nastetiti ph-u koze tako da ako je bas jako zmazan negdje po tijelu na taj nacin ga se moze oprati i svaki dan.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.04.2007., 14:02   #12
ja svog kupam svake dvije sedmice, ali nista pretjerano nego na brzinu. sampona koristim minimalno a regenerator mu MORAM stavljati inace ga ne mogu rascesljati.

ali znam zenu koja svog maltezera skoro svaki dan kupa i nit mi smrdi nit mu je dlaka ostecena, ustvari ima ljepsu dlaku od mog, a koristimo i isti sampon i isti regenerator.
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 13:12   #13
ja svog maltezera perem 1 do 2 put mjesecno sa friskas samponom sa mirisom kokosa
vekmar is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.04.2007., 14:08   #14
ja svoju maltezericu
kupam 1 mjesečno...
al sve ti zaisi od pasmine.
golden_girl is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:17   #15
psi pamte jako dobro. barem ovi moji monstrumi. bice da je to to.
buca_ljuca is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 11:55   #16
Ma moje nikad nisu se zatekli vani na nevrijemenu, a svejedno mrže vodu odozgora - bilo kišu, bilo tuš. Protiv kad i prirodnih vodenih površina pak nemaju ništa.
Begemotica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 13:08   #17
zum-zum moj se i dan danas kade boji kao vrag tamjana.

Ne voli biti ni blizu nje, a nikad nije imao traumatično iskustvo sa njom.

Probaj sa nagradicama, nagradi je, pohvali, nježnim cvrkutavim glasom, nek na tebi vidi da se nema čega bojati. Ja naime u tome nisam uspjela.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 16:17   #18
Sve smo probali, ali ništa. I omiljene igračke, keksiće, ljubimo je, tepamo joj... Ma ništa.

A valjda to tako mora bit. Žao mi psa jer imam filing da je jakoooo gnjavim. I bojim se da nam ne zamjeri.
Zum-zum is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.04.2007., 19:11   #19
Zamjerit vam neće sigurno, moj meni nije.
Može jedino prestati se uvaljavati u smeće i sranja, jer zna što joj slijedi ako to učini.
Golden Drop is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2007., 07:43   #20
ja sam prije imao labradoricu i iskopao sam joj bazen u vrtu, zapravo mislio sam kao neki ribnjak s lopočima, ali nije mogla vidjeti ništa na vodi, sve je iznjela van
bila je više u vodi nego na suhom, znala je po pet sati sjediti u vodi
onda je počela skakati u vodu i roniti, pa sam morao zatrpati, jer je imala stalne upale ušiju
g2slep is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:57.