Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Pogledaj rezultate ankete: Kako se osjećate nakon razvoda braka u kojem ste imali djecu
Dobro sam učinio(la) 28 77.78%
Sumnjam u tu svoju odluku. 3 8.33%
I sada mi je teško kao i u braku. 5 13.89%
Glasovatelji: 36. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.09.2009., 19:01   #21
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Čitam vas i nešto me bodu u oči. Sve žene su povele djecu sa sobom? Prvo pitanje koje mi se odmah po glavi mota je... da li biste se odlučile na rastavu kad bi vaš tadašnji muž dobio pravo na djecu i da vam sud dodjeli pravo na posjet djetetu jednom u tjednu na par sati?
Znam da nije lako pitanje ali niti rastava nije laka, ali puno je lakša ako se i dalje brineš za svoje dijete i sudjeluješ u njegovom razvoju... znam da ima muškarca koji ni ne plačaju alimentaciju od pišljivih 2000kn ali siguran sam da ima i normalnih očeva koji jednako kao i majka želi sudjelovati u odgoju djeteta tj. preuzeti ulogu glavnog skrbnika.
Nisu, moje djete je samnom ali vjerojatno samo zato jer majka nije "imala uvjete" i željela je djete u dom. Ni tad nije bilo lako jer je i CZSS isto želio djete u dom. Ali tema nije ta.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 23:38   #22
Quote:
MRCINA2102 kaže: Pogledaj post
Čitam vas i nešto me bodu u oči. Sve žene su povele djecu sa sobom? Prvo pitanje koje mi se odmah po glavi mota je... da li biste se odlučile na rastavu kad bi vaš tadašnji muž dobio pravo na djecu i da vam sud dodjeli pravo na posjet djetetu jednom u tjednu na par sati?
Znam da nije lako pitanje ali niti rastava nije laka, ali puno je lakša ako se i dalje brineš za svoje dijete i sudjeluješ u njegovom razvoju... znam da ima muškarca koji ni ne plačaju alimentaciju od pišljivih 2000kn ali siguran sam da ima i normalnih očeva koji jednako kao i majka želi sudjelovati u odgoju djeteta tj. preuzeti ulogu glavnog skrbnika.
Iskreno uvenula bih i umrla od tuge. Uistinu.
I svjesna sam da je tako i njezinom tati i dan danas.
Zato malu viđa jako često. Kada zaželi.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.09.2009., 08:52   #23
Quote:
xxxyz kaže: Pogledaj post
Evo ja ću ti odgovoriti, iako još nisam ni predala papire za rastavu, a muž se odselio tek prije nekoliko dana.
Imam dvoje djece (13 i 17 godina) i kad sam mužu rekla da želim razvod, bila sam svjesna toga da djeca u toj dobi mogu birat kod kojeg će roditelja bit, a i da mi nije olakotna okolnost to kaj ja želim rastavu. I NIKAD im ne bih uskratila to pravo. Ne bi ih povlačila po sudovima i slično.
I rekla sam prvo mužu, a onda zajedno djeci, da ne bi bilo bilo kakve manipulacije na njhovu odluku.
I hvala Bogu odlučili su oboje ostat samnom iako sam ja inicijator razvoda. Prema tome, DA odlučila sam se na razvod uz rizik (ne znam koju drugu riječ da upotrijebim) da djeca odluče ne živjeti samnom.
To je ok ali da su ti djeca manja i imaš ih dvoje-troje moglo bi doći do podjele,mlađe ostaje,starije ode k ocu.Nije uvijek dogovor moguć.
spring7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.10.2009., 13:43   #24
Kada sam se udala volila sam ga ludo, kada sam se razvela (3 godine kasnije) volila sam ga ludo, mislila sam da cu zalit cijeli zivot, a sad se pitam(2 godine kasnije):Za cim si ludo zalila?!
Najbolja odluka, koliko god moze biti teska. Vrijeme uistinu sve lječi koliko god glupo zvuči. I onaj ko se misli: Pa kako dalje ostat cu sam? i ko razmislja o svim stvarima koje su prije zajedno radili? Neka zna, sada ce raditi sam, ponekad ce biti tesko, ali puno lakse nego da zivis s nekim ko te nije bio vrijedan.
lara32 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2009., 19:31   #25
Iako nisam ja odlučio da se rastanemo...nakon 4.g. kronologija je išla ovim tijekom:

Ona je odlučila...
...ja sam popustio...o čekao...nadao se....
...nakon 5.mj.vratio sam se u stan...ona se odselila...djeca ostaju samnom....
...nakon dvije godine,predlažem joj da probamo...ona ne želi....
...rastajemo se službeno...i na papiru djeca ostaju meni...ona NE plača alimentaciju...a ja se oporavljam...
...i nakon 4.pune godine...oporavio sam se...je,žao mi je,ali ne toliko da bi bio u depresiji...uživam sa klincima u životu,borim se,kao i svi,za taj prokleti dinar...i imam sječanja.
__________________
Gore od poraza je odustajanje...
Kompromis je kada netko nije sretan
agramer is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:27.