Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.11.2009., 21:37   #181
Vaša djeca nisu vaša djeca. Oni su sinovi i kćer čežnje života za samim sobom. Ona dolaze kroz vas, ali ne i od vas, premda su s vama, ne pripadaju vama.

Možete im dati svoju ljubav, ali ne i svoje misli, jer, ona imaju vlastite misli. Možete okućiti njihova tijela, ali ne njihove duše, Jer, one borave u kući od sutra, koju vi ne možete posjetiti, čak ni u svojim mislima.

Možete se upinjati da budete kao oni, ali ne tražite od njih da budu poput vas, Jer, život ne ide unatrag niti ostaje na prekjučer.

Vi ste lukovi s kojih su vaša djeca odapeta kao žive strijele. Strijelac vidi metu na putu beskonačnosti, i On vas napinje svojom snagom da bi njegove strijele poletjele brzo i daleko.

Neka vaša napetost u Strijelčevoj ruci bude za sreću; Jer, kao što On ljubi strijelu koja leti, isto tako ljubi i luk koji miruje."
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 21:58   #182
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Vidiš i to je nešto Moju malu mama zove da ide na groblje nekoj rodbini koju mala ni ne pozna. Valjda je to danas in "druženje na groblju"
Mala ju je odbila, hvala bogu ima netko pametan
Evo vidiš to meni nikako ne paše.
I sad ti ovakav kakav jesi umjesto da proglasiš to nekakvim pomodarstvom ili pres******* ne bi li pokušao djetetu rastumačiti kako je u njoj teče i dio mame i dio tate, i kako ste i ti i mama imali nekoga prije vas, i kako sad tih nekih više nema ali da oni žive u nama dok ih se sjećamo i da je dobro da sa mamom pogleda tko su ti neki i uredi njihov tihi dom, ne.
I sad ja tebe pitam - nije li to - identično - što rade neki drugi roditelji? Think about it. Za mene bi onaj roditelj kakav bi trebao izgledati whatever zanemariti svoj ego i upoznati dijete sa njegovom prošlošću i to svom a ne samo onom koja e u neposrednoj blizini.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2009., 22:27   #183
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Evo vidiš to meni nikako ne paše.
I sad ti ovakav kakav jesi umjesto da proglasiš to nekakvim pomodarstvom ili pres******* ne bi li pokušao djetetu rastumačiti kako je u njoj teče i dio mame i dio tate, i kako ste i ti i mama imali nekoga prije vas, i kako sad tih nekih više nema ali da oni žive u nama dok ih se sjećamo i da je dobro da sa mamom pogleda tko su ti neki i uredi njihov tihi dom, ne.
I sad ja tebe pitam - nije li to - identično - što rade neki drugi roditelji? Think about it. Za mene bi onaj roditelj kakav bi trebao izgledati whatever zanemariti svoj ego i upoznati dijete sa njegovom prošlošću i to svom a ne samo onom koja e u neposrednoj blizini.
Nemamo ista mišljenja ali ni ne moramo. Ja malu učim da ljude treba voljeti dok su živi a živet će onoliko koliko ih se sjećamo (ne samo za dan mrtvih). A sa mamom je išla godinama na groblje ali sad nije htjela. Uz put i zamjerili su se maloj pa ni ne pita za maminu familiju, čak je i CZSS prihvatio da ne ide maminoj familiji (možda ti je čudno ali ne znaš detalje). Inače mamu viđa kad god se dogovore, ja se ne mješam. U stvari čak i potičem.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 00:19   #184
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Nemamo ista mišljenja ali ni ne moramo. Ja malu učim da ljude treba voljeti dok su živi a živet će onoliko koliko ih se sjećamo (ne samo za dan mrtvih). A sa mamom je išla godinama na groblje ali sad nije htjela. Uz put i zamjerili su se maloj pa ni ne pita za maminu familiju, čak je i CZSS prihvatio da ne ide maminoj familiji (možda ti je čudno ali ne znaš detalje). Inače mamu viđa kad god se dogovore, ja se ne mješam. U stvari čak i potičem.
Ma točno ne moramo. Dok međusobno uvažavamo ona koja su različita od naših i radimo nešto konstruktivno, nema zime. Imaš praf, priču ne znam, ali frende bez CZSS kao moralnog autoriteta, lol.
zodax is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.11.2009., 07:14   #185
Quote:
zodax kaže: Pogledaj post
Ma točno ne moramo. Dok međusobno uvažavamo ona koja su različita od naših i radimo nešto konstruktivno, nema zime. Imaš praf, priču ne znam, ali frende bez CZSS kao moralnog autoriteta, lol.
Ne, nikako kao moralni autoritet, ali čak i oni su shvatili
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:36.