Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.11.2009., 16:08   #321
Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
eto, jedino se nadam da si shvatio da preljub nije uvijek kalkulacija, da, mozda se može izbjeći čvrstom voljom a malo je toliko jakih ljudi.
Ne, nisam mislio da je kalkulacija ali povredi drugu stranu a i nakon rastave su nužni nekakvi normalni odnosi radi djece.
Na žalost prošao sam i ja nešto slično i predobro mi je poznato.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2009., 23:03   #322
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ne, nisam mislio da je kalkulacija ali povredi drugu stranu a i nakon rastave su nužni nekakvi normalni odnosi radi djece.
Na žalost prošao sam i ja nešto slično i predobro mi je poznato.
whiteman is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 19:41   #323
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Ali ljudi moji, pa nitko od vas nije tražio da analiziramo razloge raspada mog braka...
Ja sam pitao sasvim jednostavno... Može li se uopće i na neki način prestati nekog voljeti... Kada će proći bol... Da li ću se uspjeti oporaviti...?
Da bi znao mozes li prestati voljeti, moras znati sto volis i zasto volis. Zasto se ne bi uspio oporaviti? Znas nekog tko se nije?
#
Kada? To ti nitko ne moze reci, individualno je.

Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
1) Mislim da ne, da istinska ljubav nema rok trajanja, samo promijeni oblik.
Sto je istinska ljubav?

Jel svaka ljubav ikad ostvarena vjecna?

Naravno da ljubav ima rok trajanja, osim one bezuvjetne, ali u toj ovdje ne pisemo.
I to sto ima rok trajanja ne znaci da nije vrijedila.

Dapace, mozemo vise puta istinski voljeti u zivotu i to ne umanjuje vrijednost onih ljubavi prije te sadasnje.

Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
A gle, ako ti ne želiš ni znati zašto je to tvoja žena učinila, kako ćeš ikada sagledati to što se dogodilo? Pa mislim, čitav život vam se okrenuo naopačke radi te prevare, ja bih na tvom mjestu željela znati što je do toga dovelo.
i.
I meni je logicno da zelim znati koje je razloge netko imao za preljub.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 21:27   #324
Quote:
lara32 kaže: Pogledaj post
Ljubav prođe, ponekad brže ponekad sporije. Ja sam voljela i kad sam se razvodila od svog bivšeg i vjerovala sam da ću uvijek voljeti, ali nekako s vremenom ljubav je nestala. Shvatiš da ta osoba nije bila za tebe i da si zbog te osobe izgubio veliki dio sebe, a htjeli mi to ili ne svi mi volimo više sebe nego svog partnera. Pusti vremenu da ućini svoje, zaokupiraj se s poslom ili već nećim i malo po malo ljubav će nestati, jer uvećini slučaja takva ljubav je navika.
Slažem se!

Ponekad mi se čini da me pere nekakav osjećaj poraza,to možeš pomiješati sa ljubavlju,a u stvari voliš sam sebe, i osjećaš se stisnuto ,jer raspad ti se čini kao
osobno poniženje i poraz-nakon dugog truda koji nema nikakve rezultate.
Sva sreća da se brzo sjetim svih sranja,pa me pusti samosažaljenje,onda se divim sama sebi što sam se maknula od svega !
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2009., 22:46   #325
Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
A reci mi molim te kakvo to objašnjenje može opravdati prevaru?
Odrasli smo ljudi, ako ti ne odgovara brak samnom, sjednimo lijepo za stol, vidimo ima li izlaza i rješenja problema, te ako nema - otiđimo svatko na svoju stranu kao prijatelji...
Razumiješ? Ne postoji razlog koji opravdava akciju kojom povrijediš svog partnera...
Tako bar ja gledam na stvari...

No u cijeloj toj priči se više priča o tome zašto je ona mene varala i zašto sam ja želio da ode, a najmanje se priča o onome o čemu sam ja želio pričati...
Ovako ispada da sam vas ja pozvao da svi skupa javno osuđujemo moju bivšu... a nisam...
kad bi istinski shvatio njene razloge možda bi lakše razriješio svoje emocije i brže krenuo dalje

ovo boldano - nikad u životu nije sve tako crno bijelo kako si opisao

ako je npr vaš prvi problem bila komunikacija, kako da sjednete za stol i riješite problem?

nekada nismo ni svijesni problema dok to ne eskalira u preljubu

mene zanima jedna stvar - naveo si da je bilo više preljuba, jesi li za sve saznao odjednom ili si saznaavo postepeno i kao prelazio preko toga?

Quote:
whiteman kaže: Pogledaj post
Ali na stranu to, jednostavno smatram da ne može postojati nikakav razlog koji bi mogao opravdati prevaru...
To je moje mišljenje i toga se držim.
tko traži opravdanje?
misliš da tvoja žena treba opravdanje?

ona ima svoje razloge koji su njoj dovoljno dobri, a kojih ti izgleda nisi ni svijestan, a ipak ste bili u braku, jbg

znam da ti ovo sad ne treba, otvorio si temu s drugim ciljem, ali moje je mišljenje da bismo mogli krenuti dalje, okrenuti novi list, potrebno je da shvatimo ono prije i da preuzmemo odgovornost za svoj život i za to gdje jesmo, brak nije institucija, brak je odnos dvoje ljudi, koji da je kod vas funkcionirao, još bi bili skupa, kad uočiš zašto to nije bilo moguće, možda ćeš lakše prestati voljeti, jer obično volimo ono što nas voli, ono što je sretno s nama, ono što nas čini sretnim, a to nešto je kod vas izostalo negdje u putu

Quote:
Eleonore kaže: Pogledaj post
A gle, ako ti ne želiš ni znati zašto je to tvoja žena učinila, kako ćeš ikada sagledati to što se dogodilo? Pa mislim, čitav život vam se okrenuo naopačke radi te prevare, ja bih na tvom mjestu željela znati što je do toga dovelo.



Slušaj, uopće te nisam doživjela kao negativca i to što "zastupam" nju, ne znači da mislim da si ti loš čovjek i da ti želim spustiti.


Quote:
Crodra kaže: Pogledaj post
Ja volim kad netko krene sa ovakvim uspordbama
Vidiš, i to si u krivom. Ne možeš vječno samo koristiti, nego moraš i dati energiju odnosno nove baterije za daljinski i plaćati struju da možeš TV upaliti. Tu je i TV pretplata
Također, ako koristiš znojnim i masnim rukama ćeš ga uprljati, te ako proliješ nešto po njemu će se pokvariti, a ekran moraš nekad i obrisati da bi vidio sliku.


Quote:
Cameron kaže: Pogledaj post
s obzirom kako se postavljaš na topicu (tvrdoglavo, kao zid, bez ikakve spremnosti da sagledaš i sebe, da situaciju sagledaš šire, samo piliš po jednom te istom), čini mi se, ako si takav bio i u braku, da tvoja žena nije mogla s tobom razgovarati pa čak i da je htjela.

i zbilja šteta truda kojeg su si pojedini dali da ti pomognu. nema goreg slijepca od onoga tko ne želi vidjeti, a ti si pritom i gluh i slijep.
na žalost - potpisujem

Quote:
medenany kaže: Pogledaj post
Pa ne mora to biti ljubav... neznam xedos....


Ok,imam ja priču
Žena u srednjim godinama,prije nekih 10-ak god u preljubničkoj vezi,oboje u braku. Veza trajala par mjeseci i svela se na par skokova po jeftinim hotelima. Tip je nogira jer si je previše zamislila. Igrom nesretnih okolnosti ona ostaje bez muža,nakon toga ima par veza,ali svaku u startu sabotira jer nitko nije kao tip. On i dalje skače okolo na sve što stigne.
Ona ni ne taji da ga ludo voli,piše pjesme o njemu i jeftinim hotelima.
Pitala sam je što ima u njemu,što joj je pružio ,kaže to nešto (povrača mi se od takvog objašnjenja). Ja tipa znam i ne vidim ni to ništa,a kamoli to nešto. Pokazala mi i pjesme,zbilja lijepo piše,ali ni u tim pjesmama meni to nešto nije prepoznatljivo.
Dal je to ljubav ?
I čime je hranjena ? To nije bilo zajedništvo od xy godina,to je bio sex s njegove i bijeg od nesretnog braka s njene strane. Al ako i toliko godina poslije ona još pati za njim mora biti nešto sveto....
Valjda mora...
možda dobro j...

mislim da je to tipični ženskar koji je u stanju svaku žensku skoro učiniti da se osjeća kao kraljica svijeta, a ona sama nezrela i nespremna da to vanzemaljsko iskustvo preraste i u strahu od daljnih poraza živi u svojoj imaginarnoj ljubavi i imaginarnom svijetu poezije
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 12:37   #326
Quote:
JustForFun kaže: Pogledaj post
tko traži opravdanje?
misliš da tvoja žena treba opravdanje?

ona ima svoje razloge koji su njoj dovoljno dobri, a kojih ti izgleda nisi ni svijestan, a ipak ste bili u braku, jbg

znam da ti ovo sad ne treba, otvorio si temu s drugim ciljem, ali moje je mišljenje da bismo mogli krenuti dalje, okrenuti novi list, potrebno je da shvatimo ono prij
ali ne dopire to bas do njega, djeluje mi nekako krut u komunikaciji pa se pitam jel i uzivo tako tezak za razgovor.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 12:51   #327
što je najgore ako se tako postavio prema ženi kad je saznao za prevaru, logično je da ju je gurnuo još dalje od sebe

jer zamisli svi oni razlozi zbog kojih se netko osjeća nesretan u braku i koji ga guraju u naručje nekom trećom, a moraju stvarno da narastu do nepodnošljivosti da to učiniš - da ti on kaže to nije opravdanje

na taj način ne sama da minorizira tvoje osjećaje, već svu onu prazninu u koju te doveo


nisam bila u svoj toj situaciji nikad, ali kad bi mi se desila prevara s moje strane znam da bi muž morao pišati krv da me zadrži (bez obzira imala ili ne budućnosti veza sa strane), jer nisam tip koji želi varati, nisam tip koji je ikad sebe vidio u tome, i ako me gurneš tako duboko u beznađe, za mene je to već kraj priče, i još u svemu tome da omalovaži i minorizira moje emocije zbog kojih sam ja tako "moralna" postala materijal za prevaru,


što sam starija sve više razumijem one kojima se prevara desi, za mnoge žene je to napokon buđenje i otrežnjenje da nisu sretne s mužem i da ne žele biti dio priče u kojoj se njihovi osjećaji i potrebe kontinuirano obezvrijeđuju
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 20:22   #328
Pises da nisi sama to prosla, ali vrlo autenticno si to opisala. Posve realisticno. Nasla sam se dosta u gornjem tekstu.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 20:29   #329
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pises da nisi sama to prosla, ali vrlo autenticno si to opisala. Posve realisticno. Nasla sam se dosta u gornjem tekstu.
nisam prošla, ali recimo da sam došla nadomak u dva navrata, uglavnom dovoljno blizu da shvatim zašto se barem neke prevare događaju

osjećaji su isti, a sve su ostalo nijanse
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 22:48   #330
Quote:
tea_33 kaže: Pogledaj post
...mozda ne bih bila preljubnica, samo "poštena" zena...

eto, jedino se nadam da si shvatio da preljub nije uvijek kalkulacija, da, mozda se može izbjeći čvrstom voljom a malo je toliko jakih ljudi.
U istom postu i vrbuješ na kutak, a s druge strane osudjuješ sebe skupa sa svima s kojima se identificiraš
No, nadam se da je to samo trenutno raspoloženje

Ono na što bih se ja osvrnuo na tu temu je, da mi je svakako bilo lakše u vrijeme razvoda imati nekog uz sebe dok su svi ostali postali barem neutralni ali uglavnom i "protivnici i dušebrižnici". No, poslije me to sredilo još bolje, no ne žalim za ničim. Ipak mi je poslužila kao katalizator, a dužan joj nisam ostao. Valjda
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 22:58   #331
Quote:
sama45 kaže: Pogledaj post
...
Ponekad mi se čini da me pere nekakav osjećaj poraza,to možeš pomiješati sa ljubavlju,a u stvari voliš sam sebe, i osjećaš se stisnuto ,jer raspad ti se čini kao
osobno poniženje i poraz-nakon dugog truda koji nema nikakve rezultate.
Sva sreća da se brzo sjetim svih sranja,pa me pusti samosažaljenje,onda se divim sama sebi što sam se maknula od svega !
Ljudsko je prokletstvo, da tek kad nešto gubimo postajemo svjesni što smo imali.
No, u ovakvim stvarim avrijedi i obrnuto, a događalo se i meni, barem kao misli koje stvaraju kaos u glavi.
Naravno da se osjeća gubitak, no treba se i prisjetiti dvije stvari a to je da je to lijepo bilo nekad, a poslije je bilo više lošeg nego dobrog pa smo se na taj gubitak svjesno odlučili.
Tako, kad čovjek konačno se "riješi" ljubavi, braka, ... čega već, opet se znaju vrzmati nedoumice jer nekad prevlada i osjećaj nove loše situacije a ne onoga što smo dakle uspjeli htijući. No, s vremenom, to samo ponekad proleti glavom i sve rijeđe.
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 23:00   #332
Codra, drago mi je da ideš naprijed!
__________________
Pakao, to su drugi.
JustForFun is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2009., 23:29   #333
Hvala na podršci.
No, znaš, iako je već prošlo ipšak dosta vremena, nekak sve više imam osjećaj da idem iz jednog sranja u drugo, pa onda ponekad iz velikog u još veće, i što smo više toga u životu prošli, sve je veći raskorak pozitivnog i negativnog, a dolazi oboje u paketu. Ali, ne razmišljam o nikakvim "vraćanjima" ili "prošlostima - što bi bilo i da li sam trebo..."
Crodra is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:31.