Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2010., 21:59   #1
neznam kako više dalje....pomooć

Imam 41 godinu, u braku sam ( nažalost)imam dvije prekrasne kćeri od 14 i 16 god.Brak mi nikada nije bio "idealan" ali u zadnje dvije godine je postao katastrofalan.Sve je počelo od kada sam saznala da me vara.Kreten se tada počeo izmotavati, i prodavati mi gluposti o tome da se zaljubio.Možda bi onda čak i u to povjerovala, da me on ne vara stalno,i još k tome to javno iznosi, govori i pred djecom čak.Kad ima novaca donekle je sve u redu, ali kad nema krivnju prebacuje na mene i prijeti kako će se on lijepo pokupiti i otići, a neka ja otplaćujem sve kredite...
Naravno, policija je već par puta bila kod nas jer je također i nasilan.Kad nije po njegovom postaje agresivan i lud, te se zaletava na mene ali i na djecu.Jednom me opalio po nosu, užasno jako da je cijeli umivaonik bio pun krvi.No,završio je tjedan dana u zatvoru i onda je pušten.I naravno, ništa se nije promjenilo.. Iako je još uvijek pod uvjetnom.Trenutno smo u jaako teškoj financijskoj situaciji, za koju sam naravno opet ja kriva! Događa se da nemamo niti za kruh, a njega to nije briga.Stalno se prijeti da će otići i ostaviti nas na ulici. Njegovi krediti mi sjedaju na plaću,tako da mi vrlo malo ostane za život, nedovoljno da bih mogla otići sa djecom u novi stan.Neprestano me omalovažava,vrijeđa,psuje mi majku, govori svakakve gadosti.
Najtužnije je to što to sve moraju slušati djeca, i to svakodnevno. Molim vas, pomozite mi naći neki izlaz iz toga, kako da u ovoj teškoj financijskoj situaciji podnesem zahtjev za rastavu braka i konačno sa svojom djecom odem od tog luđaka? Molim vas pomozite mi i dajte svoje prijedloge!
livia 333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:03   #2
Quote:
livia 333 kaže: Pogledaj post
Imam 41 godinu, u braku sam ( nažalost)imam dvije prekrasne kćeri od 14 i 16 god.Brak mi nikada nije bio "idealan" ali u zadnje dvije godine je postao katastrofalan.Sve je počelo od kada sam saznala da me vara.Kreten se tada počeo izmotavati, i prodavati mi gluposti o tome da se zaljubio.Možda bi onda čak i u to povjerovala, da me on ne vara stalno,i još k tome to javno iznosi, govori i pred djecom čak.Kad ima novaca donekle je sve u redu, ali kad nema krivnju prebacuje na mene i prijeti kako će se on lijepo pokupiti i otići, a neka ja otplaćujem sve kredite...
Naravno, policija je već par puta bila kod nas jer je također i nasilan.Kad nije po njegovom postaje agresivan i lud, te se zaletava na mene ali i na djecu.Jednom me opalio po nosu, užasno jako da je cijeli umivaonik bio pun krvi.No,završio je tjedan dana u zatvoru i onda je pušten.I naravno, ništa se nije promjenilo.. Iako je još uvijek pod uvjetnom.Trenutno smo u jaako teškoj financijskoj situaciji, za koju sam naravno opet ja kriva! Događa se da nemamo niti za kruh, a njega to nije briga.Stalno se prijeti da će otići i ostaviti nas na ulici. Njegovi krediti mi sjedaju na plaću,tako da mi vrlo malo ostane za život, nedovoljno da bih mogla otići sa djecom u novi stan.Neprestano me omalovažava,vrijeđa,psuje mi majku, govori svakakve gadosti.
Najtužnije je to što to sve moraju slušati djeca, i to svakodnevno. Molim vas, pomozite mi naći neki izlaz iz toga, kako da u ovoj teškoj financijskoj situaciji podnesem zahtjev za rastavu braka i konačno sa svojom djecom odem od tog luđaka? Molim vas pomozite mi i dajte svoje prijedloge!
Na žalost,situacija kakvih na forumu ima i previše,Ako čekaš rastavu to traje najmanje godinu dana.Ne znam kakve uvjete imaš da nekuda odeš,ako je tako grozno,postoji sigurna kuća,telefoni za pomoć ženama....
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:08   #3
konzultiraj se sa socijalnom sluzbom mozda ti mogu naci privremeni smjestaj dok ne stanes na noge. s obzirom da nakon razvoda mozes traziti da te muz uzdrzava zbog kredita i da uz to jos placa alimentaciju. to vjerojatno nece moci ako ne radi, sto znaci vjerojatno ce biti prekrsajno gonjen i strpan u zatvor a to je vjerujem opcija koju ne zelis djeci. posavjetuj se u socijalnoj sa psihologom. a tvoji roditelji?
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:12   #4
Pogledaj u Triadinoj temi "kako izaci iz pakla" post br 111.
Ne znam sto bih ti rekla osim da suosjecam s tobom i da mi je zao.
__________________
pod mojim stopama stijena ostaje stijena
... nista se ne pretvara u cvijet...
Perussola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:22   #5
Teška situacija. Kao što su rekle prije mene, czss, psiholog, a imaš mogućnost i za besplatnu pravnu pomoć.
Budi jaka i odluči se otić. Zbog sebe i zbog djece.
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:33   #6
ne znam što reći,osim DA MI JE JAKO ŽAO.

i onda kad netko kaže da nije u parama sve!
sve bi bilo drukčije da joj financije dopuštaju!
vragolanka is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:52   #7
joj grozno. žao mi je kaj to proživljavaš.. nažalost i moja sestra polako ulazi u to i počinje proživljavati takvo mučenje.. nadam se da će se pobrati od tog gada i doći k nama s djecom..
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 22:54   #8
Neznam kako da se konzultiram sa socijalom službom, jer su i mene i njega zvali već na razgovor, no kada sam ih pitala dali bih se ja mogla doći konzultirati kod njih ( bez obzira dali sam prijavila nekog ili ne) odgovorili su da je to moguće samo ako imam prijavu policije...
Zanima me , pošto sam ja zaposlena, gdje mogu dobiti tu besplatnu pravnu pomoć..postoji li nekakav broj telefona ili neka adresa...
jer zbilja želim otići ali mi financije trenutno ne dopuštaju...
livia 333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 23:02   #9
ja te informacije neznam i nadam se da će ti pomoći ovdje na forumu.. želim ti svu sreću svijeta da odeš od njega.. da u miru dišeš, živiš i spavaš.. napokon..
__________________
"I kad u očaju prekriješ lice rukama i poželiš da se nikad nisi rodio... on podigne one krupne, iskrene oči prema tebi i pogleda te, i očima govori:"Uvijek imaš mene!" Jerome K. Jerome
Nora Medica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 23:05   #10
Si pogledala taj post sto sam ti napisala, koliko vidim zena je jos aktivna na forumu?
__________________
pod mojim stopama stijena ostaje stijena
... nista se ne pretvara u cvijet...
Perussola is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2010., 23:57   #11
Da jesam pogledala sam..to je strašno što se događa kod te žene... samo što mene moj ne siluje..štoviše mi ne spavamo zajedno 3 godine... ali to mi je i drago jer ja to ni ne želim, gadi mi se...
već ću sutra pokušati nazvati neki broj za pomoć..pa se nadam da će mi pomoći....
livia 333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 00:14   #12
Ti uopce ne kuzis sta ti pricam il se pravis da ne kuzis?
Zena je volonter u tajnom sklonistu, javi joj se na pm.
__________________
pod mojim stopama stijena ostaje stijena
... nista se ne pretvara u cvijet...
Perussola is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 09:10   #13
Quote:
livia 333 kaže: Pogledaj post
Neznam kako da se konzultiram sa socijalom službom, jer su i mene i njega zvali već na razgovor, no kada sam ih pitala dali bih se ja mogla doći konzultirati kod njih ( bez obzira dali sam prijavila nekog ili ne) odgovorili su da je to moguće samo ako imam prijavu policije...
Zanima me , pošto sam ja zaposlena, gdje mogu dobiti tu besplatnu pravnu pomoć..postoji li nekakav broj telefona ili neka adresa...
jer zbilja želim otići ali mi financije trenutno ne dopuštaju...
woot?! reci ti njima, su oni malo udareni?! bez obzira na prijavu ili ne ti imas puno pravo, to je tvoje gradjansko pravo da se konzultiras sa njima i sa psihologom. ok, u ovoj hrvatskoj se svasta da cut od osoba koje rade u drzavnom sektoru. ne dopusti da te hebu u zdrav mozak.
Loonatic is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 09:51   #14
Quote:
livia 333 kaže: Pogledaj post
Neznam kako da se konzultiram sa socijalom službom, jer su i mene i njega zvali već na razgovor, no kada sam ih pitala dali bih se ja mogla doći konzultirati kod njih ( bez obzira dali sam prijavila nekog ili ne) odgovorili su da je to moguće samo ako imam prijavu policije...
Zanima me , pošto sam ja zaposlena, gdje mogu dobiti tu besplatnu pravnu pomoć..postoji li nekakav broj telefona ili neka adresa...
jer zbilja želim otići ali mi financije trenutno ne dopuštaju...
Reci im da su oni tamo radi tebe i tebi sl koji traže pomoć a ne ti radi njih.
Pa u svakom centru visi plakat sa brojem besplatne pravne pomoći.
robotina is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 09:56   #15
Quote:
livia 333 kaže: Pogledaj post
Imam 41 godinu, u braku sam ( nažalost)imam dvije prekrasne kćeri od 14 i 16 god.Brak mi nikada nije bio "idealan" ali u zadnje dvije godine je postao katastrofalan.Sve je počelo od kada sam saznala da me vara.Kreten se tada počeo izmotavati, i prodavati mi gluposti o tome da se zaljubio.Možda bi onda čak i u to povjerovala, da me on ne vara stalno,i još k tome to javno iznosi, govori i pred djecom čak.Kad ima novaca donekle je sve u redu, ali kad nema krivnju prebacuje na mene i prijeti kako će se on lijepo pokupiti i otići, a neka ja otplaćujem sve kredite...
Naravno, policija je već par puta bila kod nas jer je također i nasilan.Kad nije po njegovom postaje agresivan i lud, te se zaletava na mene ali i na djecu.Jednom me opalio po nosu, užasno jako da je cijeli umivaonik bio pun krvi.No,završio je tjedan dana u zatvoru i onda je pušten.I naravno, ništa se nije promjenilo.. Iako je još uvijek pod uvjetnom.Trenutno smo u jaako teškoj financijskoj situaciji, za koju sam naravno opet ja kriva! Događa se da nemamo niti za kruh, a njega to nije briga.Stalno se prijeti da će otići i ostaviti nas na ulici. Njegovi krediti mi sjedaju na plaću,tako da mi vrlo malo ostane za život, nedovoljno da bih mogla otići sa djecom u novi stan.Neprestano me omalovažava,vrijeđa,psuje mi majku, govori svakakve gadosti.
Najtužnije je to što to sve moraju slušati djeca, i to svakodnevno. Molim vas, pomozite mi naći neki izlaz iz toga, kako da u ovoj teškoj financijskoj situaciji podnesem zahtjev za rastavu braka i konačno sa svojom djecom odem od tog luđaka? Molim vas pomozite mi i dajte svoje prijedloge!
Nisam imala nasilnika ali varao je
Ostalo mi je brdo kredita kao i kredit za stan.
I više nego što sama mogu pokriti.
I bila sam sama sa djetetom.
Njega sam bacila van i nekada uistinu nismo imale ni za osnovno ali preživjele smo.
Danas sam u sretnom drugom braku - moram reći da je bivši imao naznake agresivnosti u sebi ali na vrijeme smo se razišli da do toga nije došlo.
Tako da eto. Čudni su putevi sudbine.
__________________
Toliko smo postali jedno da kada jedna od nas plaće, druga osjeća okus soli....
Samojedica is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2010., 18:58   #16
Quote:
livia 333 kaže: Pogledaj post
Neznam kako da se konzultiram sa socijalom službom, jer su i mene i njega zvali već na razgovor, no kada sam ih pitala dali bih se ja mogla doći konzultirati kod njih ( bez obzira dali sam prijavila nekog ili ne) odgovorili su da je to moguće samo ako imam prijavu policije...
Zanima me , pošto sam ja zaposlena, gdje mogu dobiti tu besplatnu pravnu pomoć..postoji li nekakav broj telefona ili neka adresa...
jer zbilja želim otići ali mi financije trenutno ne dopuštaju...
Nazovi dječiji telefon i traži savjet radi djece, drugačije se odnose u CZSS kad ih nazove netko iznad njih
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:17.