Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.09.2009., 01:51   #221
Quote:
ndizder kaže: Pogledaj post
evo mene sa friškim vijestima!

svima hvala na savjetima...gotovo je konačno

podnešen zahtjev za razvod još prije 2 tjedna. dao mi je i urudžbeni ...provjerila i sve je kak je i rekao.
eto, drago mi je da je tako.
a sad pamet u glavu i sretno.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 10:50   #222
Eh, bojim se da tu nije kraj problemima s njim!?
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.09.2009., 10:59   #223
Eh, bojim se da tu nije kraj problemima s njim!?
tanki7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2009., 02:03   #224
Quote:
tanki7 kaže: Pogledaj post
Eh, bojim se da tu nije kraj problemima s njim!?
Bude on to još jaaaaaako dugo rastezao
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 12:51   #225
Kod mene se blizi dva meseca a ovaj moj nije dupetom mrdnuo...........samo ona standarna prica bio sam ...........zavrsicu i tako to.......
vragolankaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.10.2009., 22:06   #226
Quote:
vragolankaaa kaže: Pogledaj post
Kod mene se blizi dva meseca a ovaj moj nije dupetom mrdnuo...........samo ona standarna prica bio sam ...........zavrsicu i tako to.......
samo ti čekaj....
_ana__ is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 15:48   #227
i naravno nije nista zavrsio...........samo da vas obavestim..............
vragolankaaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2009., 18:35   #228
A jesi li onda barem ti završila?
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.12.2009., 12:57   #229
Pročitala sam samo prvu priču na početku, totalno jadno, 1. spetljati se s oženjenim muškarcem i nekome uzeti tatu i muža, da si koliko god dobra ta djeca nemaju više obitelj. Kako bi tebi bilo? Jesi se stavila na poziciju njegove žene???? Graditi sreću na tuđoj nesreći??? Jesi čula da je kad to upaliloo??? Svejesno sretno i nadam se da će ipak dobro završiti...
__________________
...živi svaki dan ko da ti je zadnji i jednom ćeš biti u pravu... ;)
_mayya_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:40   #230
Što, nitko ovdje nije čuo za poligamiju? Koja je, btw, kazneno djelo u RH...
Vanbračna zajednica nakon nekog vremena se izjednačava s bračnom po pravima i obvezama, nemojte se jednog dana vrlo neugodno iznenadit...
tužnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 20:57   #231
Quote:
tužnica kaže: Pogledaj post
Što, nitko ovdje nije čuo za poligamiju? Koja je, btw, kazneno djelo u RH...
Vanbračna zajednica nakon nekog vremena se izjednačava s bračnom po pravima i obvezama, nemojte se jednog dana vrlo neugodno iznenadit...
Ako je netko u braku, onda ne može zasnovati vanbračnu zajednicu s drugom osobom, prema tome, nema nikakve mogućnosti za "izjednačavanje" bilo čega...
__________________
Never trust a species that grins all the time. It's up to something.
mala hijena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 22:08   #232
Quote:
tužnica kaže: Pogledaj post
Što, nitko ovdje nije čuo za poligamiju? Koja je, btw, kazneno djelo u RH...
Vanbračna zajednica nakon nekog vremena se izjednačava s bračnom po pravima i obvezama, nemojte se jednog dana vrlo neugodno iznenadit...
Notorna budalaština.
Uvjet za vanbračnu zajednicu je prvenstveno da niti jedan od partnera nije u braku s trećom osobom. Prema tome, nema niti bazičnog uvjeta za poligamiju...
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2010., 22:51   #233
Quote:
sloncica kaže: Pogledaj post
Čeka da ga jedna od vas prva nogira.
Ja svog muža jesam. Sad je s ljubavnicom. I odugovlači rastavu jer mu se neće plaćati alimentaciju. Mislim stvarno, kakvih sve smr****a ima.
Budi bez brige, nije tvom stalo puno ni do koga osim do sebe i svoje komocije.
potpisujem
nažalost u istoj smo kaši
Pozdrav
TATOM is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 12:05   #234
Onda svog podsjeti da se alimentacija računa retrogradno od prestanka bračne zajednice, dakle dočekat će ga fini zaostaci za plaćanje.
Zato jer ne počinje obaveza plaćanja alimentacije tek donošenjem presude o razvodu... Inače bi tako mogao odugovlačiti godinama.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2010., 23:27   #235
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Onda svog podsjeti da se alimentacija računa retrogradno od prestanka bračne zajednice, dakle dočekat će ga fini zaostaci za plaćanje.
Zato jer ne počinje obaveza plaćanja alimentacije tek donošenjem presude o razvodu... Inače bi tako mogao odugovlačiti godinama.
alimentacija se može tražiti i dok brak službeno još traje
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2010., 09:50   #236
To sam i napisala
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2010., 16:36   #237
Quote:
ryell kaže: Pogledaj post
Onda svog podsjeti da se alimentacija računa retrogradno od prestanka bračne zajednice, dakle dočekat će ga fini zaostaci za plaćanje.
...
Alimentacija se računa od podnošenja zahtjeva za razvod braka.
Nejasno je što znači ovo "odugovlači s rastavom"? Ako je podnešen zahtjev, nema se tu što puno odugovlačiti... A ako nije, onda bračna zajednica još uvijek "traje"... Ili misliš da imate pravo na alimentaciju od trenutka kad ste se prestali seksati? To bi valjda značio "prestanak" bračne zajednice...

A autorici koja se čudi onima koje mogu ulazit u vezu s oženjima - nek pita oženjene kako mogu ulazit u vezu s nekim dok su još u braku. Prozivate krive osobe!
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 13:19   #238
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Alimentacija se računa od podnošenja zahtjeva za razvod braka.
Nejasno je što znači ovo "odugovlači s rastavom"? Ako je podnešen zahtjev, nema se tu što puno odugovlačiti... A ako nije, onda bračna zajednica još uvijek "traje"... Ili misliš da imate pravo na alimentaciju od trenutka kad ste se prestali seksati? To bi valjda značio "prestanak" bračne zajednice...

A autorici koja se čudi onima koje mogu ulazit u vezu s oženjima - nek pita oženjene kako mogu ulazit u vezu s nekim dok su još u braku. Prozivate krive osobe!
Ja ne dobijam alimentaciju, niti imam djece, tako da ti je post krivo intoniran.

Obvezu plaćanja alimentacije određuje sudac (točnije, sutkinja, obzirom da su - vidi vraga - sve žene, barem u ZG) jednako kao i iznos iste, i datum otkad je dotični/dotična dužan to plaćati. Taj datum najčešće je raniji nego što je datum same Presude o razvodu braka, a može i ne mora biti jednak datumu podnošenja zahtjeva za ravod braka.
ryell is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.01.2010., 15:00   #239
Quote:
lilarose001 kaže: Pogledaj post
Alimentacija se računa od podnošenja zahtjeva za razvod braka.
Ne, racuna se od prestanka bracne zajednice.

Quote:
Ili misliš da imate pravo na alimentaciju od trenutka kad ste se prestali seksati? To bi valjda značio "prestanak" bračne zajednice...
Jap, temelj svakog braka je sex i prestankom istog bracna se zajednica smatra nistavnom

Ti nisi cula da se jedan od supruznika moze npr. odselit?
Lukrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2010., 16:14   #240
Quote:
Lukrina kaže: Pogledaj post

Jap, temelj svakog braka je sex i prestankom istog bracna se zajednica smatra nistavnom
Bože dragi, za koje bih ja sve to informacije bila zakinuta bez ovog foruma...



sagena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:20.