Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2013., 12:29   #6141
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Kad nam ovdje dostaviš podatak da je i jedan metak iz sarajeva a ne nešto drugo dostavljeno u posavinu možemo dalje pričati.Koga je to Tuđman prodao i dali ti uopće znaš kako su stvari odvijale u posavini(proveo sam tamo par mjeseci dobrovoljno sobzirom da sam od tamo) dali znaš omjer snaga sčim smo se to mi suprostavili srbima,kakva je organizacija bila stoga nemoj mi o posavini puno pametovati i žaliti,a recimo jedno pitanje sobzirom da su vas srbi 92 stisnuli na mali prostor zašto alija nije dio tih snaga uputio u b.brod u devetom mjesecu jer u desetom je već bilo kasno nego umjesto toga alijica se pojavi dan prije pada u b.brodu,ima toga još dosta za pitati ali neda mi se jer koliko nas ima valjda ima i toliko istina,bio sam tamo pa valjda sam nešto i vidio
Pozdrav mom posavljaku Dominiku
Nemoj se ljutit. Ne želim ulaiti u raspravu oko toga pošto to ne možemo potvrditi niti demantirati ali izgleda meni da si ti neki super ratnik. Nema ratišta gdje ti nis bio bio
Što se tiče Posavine. Nisam bio i nemam pojma šta je se dogodilo. Samo znam da tu nešto smrdi. Jer nije baš da to Bošnjaci jedini pričaju. I Hrvatski generali(ili šta su već bili u to doba) pričaju takve stvari. Mislim da se prezive Zovak ili tako nešto.
Mada je vjerojatno najpametniji ovaj boldani dio.
kikiriki2010 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 12:54   #6142
Quote:
ledenobrzi kaže: Pogledaj post
Kad nam ovdje dostaviš podatak da je i jedan metak iz sarajeva a ne nešto drugo dostavljeno u posavinu možemo dalje pričati.Koga je to Tuđman prodao i dali ti uopće znaš kako su stvari odvijale u posavini(proveo sam tamo par mjeseci dobrovoljno sobzirom da sam od tamo) dali znaš omjer snaga sčim smo se to mi suprostavili srbima,kakva je organizacija bila stoga nemoj mi o posavini puno pametovati i žaliti,a recimo jedno pitanje sobzirom da su vas srbi 92 stisnuli na mali prostor zašto alija nije dio tih snaga uputio u b.brod u devetom mjesecu jer u desetom je već bilo kasno nego umjesto toga alijica se pojavi dan prije pada u b.brodu,ima toga još dosta za pitati ali neda mi se jer koliko nas ima valjda ima i toliko istina,bio sam tamo pa valjda sam nešto i vidio
Pozdrav mom posavljaku Dominiku
Hvala Ledenobrzi! Pozdrav i tebi!
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 13:48   #6143
Tja.1828 Godine nijedan katolik iz Bosanske Posavine nije znao sta je Hrvat.Nijedan.Svi su ustali za bune Huseina Kapetana.Poslije tog pod pritiskom Pape i ostalih, postali su neki Hrvati.Haj, dobro.Ocigledno postali su ljudi malo kroz 5-6 generacija, dobro mozda i vise.Malo manje pametni

Franjo Tudjman je vas prodao, mozes ti gledati kao tele u sarena vrata, zato sto je Bosanska Posavina izlaz Srbije ka Banja Luci.To je zila kucavica Srpstva, i Srbi su morali da dobiju neku pobjedu kao i stabilniju kako oni kazu drzavu.Ako pogledas naprimjer Hrvatske, vidjet ces da samo 1 grad s preko 10 000 stanovnika je imao vecinu Srba, vidi pod Knin.A, sva ostala veca mjesta su bila Hrvatska

Srbima nikad nije bio cilj Krajina, koju su prodali jos 1991.Citaj Milisava Sekulica Knin je pao u Beogradu gdje se jasno crta strategija Srbije.Izlazak na podrucje Save, ovladavanje Bijeljinom, uzimanje i uipostavljanje Srpskog koridora, podjela Sarajeva,..itd.Nijedan njihov strateski cilj nije obuhvacao kanenolike i nepristupacne predjele Dalmatinske Krajine, Ravnih Kotora, Banije, pa cak i ostalih krajeva

Srbi su naravno, ovladali centrom Brckog vec prvih dana rata, iako nisu predgradjima.Najbolja ti je logika ovdje da je Srbima trebalo 13 mjeseci da uzmu Dizdaruus i Stari Rasadnik.Bosnjacke juzne dijelove grada, i ovladaju, tj prosire Koridor, dok su kroz Hrvatske linije prolazili kao maslac

Cinjenice su da Bosanska Posavina kao plodno zemljiste, s velikim selima, rijekom, kao i infrastruktom, za Srbe je vrijedila daleko bolje, nego jedan Knin, Gracac, Obrovac i Benkovac.Kad su Srbi skopcali da uzimanje Bihacke Krajine nece ici nakon ofanziva 1992,1993 i 1994.Njihov glavni prioritet je bio i ostao, ono gore zacrtano

Katolici pricaju o Muslimanima.Bosnjaci su to.Inace, dok su vas Bosnjaci branili i hranili.Citaj izjavu svecenika iz sela Turic i napustanje tog sela, u roku dana, i kada kaze

I citiram

Selo je vec palo.Panika vlada.Kako je palo.Sve je bilo dobro.Odjednom, dolazi nesto novo.Muslimani, tako ih on zove.S pravca Mionice dolaze.Liporasce nije palo.Srbi su u panici.Evo, Muslimana k u skoro samom centru sela.To je i ostala ratna linija, toliko o tome.Dok je Hvo i Hrvat puhuo.Seljak iz Mionice nije cekao da preko Liporasca zaseoka s 300 tinjak stanovnika, dio sela Turic.Dodje cetnicka armada, i upadne u to selo.Ljudi su skopcali staru narodnu.Uzdaj se u se i svoje kljuse

Ostalo

www.bosanskehistorije.com/forum

Bosanska Posavina je tragikomedija zdravog razuma, gdje su podivljali kamernjarci katolici prodali onako plodnu zemlju, za tapiju Travnika i Bugojna.Samo preracunali su se u nakani
 
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 13:58   #6144
Cinjenica je da se Bosnjaci nisu mogli boriti za Bosanski Brod, jer su imali 1-2 sela.Geografski je bilo nemoguce da se Bosnjaci brane u Bijeljini, okruzena s 54 Srpska sela.Ili u Bosanskom Brodu.Katolici su imali vise zemlje i taj kraj se je mogao braniti.Jedina homogenija struktura u Bosanskoj Posavini je bio Gradacac.To je tako, kako je kod Bosnjaka.Tu su postojala sela Bosnjacka, za razliku od Orasja ili Bosanskog Samca, pa cak i Broda ili Dervente, gdje i nije bilo nesto Bosnjaka izvan grada.Sarajevo se nikad nije moglo braniti u Bosanskoj Posavini jer tu i nije bila jaka zona Bosnjaka.To je demografska realnost, sta je Sarajevo moglo da uradi u Derventi?Opcina se granici s Hrvatskom, ama bas nista.To, iole pametniji covjek zna

Sarajevo je ipak uspjelo da konsolidira odbrane Gradacca.Ponovo vracanje dijela Turica(Liporasce).Bitka za Avramovinu, kada Bosnjaci uzimaju to selo, kao i sam dio Porebrica, jakog cetnickog uporista u Gradaccu.Itekako je uzdrmala Srbe, jer ovi krajevi ni pod razno nisu trebali da padnu.Oni su istina uzeli nakratko i Novalice i sva ta Bosnjacka, sela, ali nije proslo.

Cak svecenik se pita Turicki.Turic pade bez ispaljena metka.Sta se to desava.Eto,nam Muslimana, da nam spasavaju guzice.Cetnici kolju, protjeravaju.Mionicka ceta dolazi nesto, idu ka selu.Cujem, eno bitka za Liporasce.Srbi nisu cm probili u Liporascu.I dan-danas ono gdje je bila prsa u prsa je bas ta famozna entitetska linija, dio Bukvika i Liporasce, cirka 450 ljudi je zivjelo tamo na popisu 1991.Nije nikad palo, a nije palo, jer Bosnjaci iz Mionice su rekli, da se ovo moze stabilizovati, selo je blizu Bosnjacima, i ako ne moze da se uzme sve, uzet ce se i dio

Brcko je tacan primjer totalnih napada i nasrtaja.Nakon sto su Srbi ovladali gradom.Oni su punih 13 mjeseci redali ofanzive na Omerbegovacu i Dizdarusu gdje je pola Srbije se redalo da uzmu tih 5 km2.I na kraju su uzeli, i povlacenje je bilo, i sad.Katolicka sela Bosanske Posavine su bila bogatija, plodna, i da li bi neko tek tako uzeo Novo Selo kraj Broda.

Pogledaj Mostar, koji je imao pola Mosta, pa su se Bosnjaci odbranili.Da nije bila DIREKTIVA.Odnekud da se to proda/Kao sto mi Ante iz Odzaka rece

Ja u rovu, samaramo Srbe, sutra povlacenje?Da me ubijes, ja ne znam, kako smo mi izgubili te linije, ali znam da je to bila IZDAJA

Jer kako ti mozes razbiti cetnike jedan dan na Odzackom ratistu, a drugi dan dozivjeti da Odzak padne.Nema logike, ako nije bila unaprijed planirana izdaja Bobana i Karadzica.Pametnom dosta
 
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 14:04   #6145
@Jack, dakle kad treba braniti hrv. područja muslimani nisu legalna vlada, već ona ovise o Tuđmanu (kojega se iz tog džepa tjeralo sankcijama) ?
I da, za koridor Posavina nije trebala pasti. Koridor ide preko Doboja, Modriče pa dalje na Brčko.
U sva tri gradića su inače Muslimani bili većina, a HVO se zeznuo kad je zauzimanjem Modriče prekinuo koridor (masa hrv. sela u okolici). Krivnja Stipetića, mesićevog pulena, što nije išao utvrđivati liniju na Bosni i prema Ukrini, uz zauzeće Šamca.
Nego je išao pomagat muslimane u Gradačcu.
Idiot
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 15:10   #6146
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
@Jack, dakle kad treba braniti hrv. područja muslimani nisu legalna vlada, već ona ovise o Tuđmanu (kojega se iz tog džepa tjeralo sankcijama) ?
I da, za koridor Posavina nije trebala pasti. Koridor ide preko Doboja, Modriče pa dalje na Brčko.
U sva tri gradića su inače Muslimani bili većina, a HVO se zeznuo kad je zauzimanjem Modriče prekinuo koridor (masa hrv. sela u okolici). Krivnja Stipetića, mesićevog pulena, što nije išao utvrđivati liniju na Bosni i prema Ukrini, uz zauzeće Šamca.
Nego je išao pomagat muslimane u Gradačcu.
Idiot
Modriča je imala 2 muslimanska sela samo. Puno više je Hrvata bilo. Mislim da se Alija plašio koridora Doboj- Tuzla ako Srbi ne uzmu Posavinu. Zato je sankcije štelio. Gradačac i Brčko (sl dio) je branjen iz Orašja i Županje. Inače bi pali
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 15:29   #6147
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Modriča je imala 2 muslimanska sela samo. Puno više je Hrvata bilo. Mislim da se Alija plašio koridora Doboj- Tuzla ako Srbi ne uzmu Posavinu. Zato je sankcije štelio. Gradačac i Brčko (sl dio) je branjen iz Orašja i Županje. Inače bi pali
91 je u Modriči (općini) bilo više Muslimana nego Hrvata, a oni su živjeli manje-više skoncentrirani u 3 sela i u samom gradiću.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Dodata...:_Modri%C4%8Da
Sjever općine je bio hrv, jug srpski, a centar (okružen s Hrvatima), muslimanski.
Prostorno smo bili puno jači, ali u Mahali ih je bilo duplo više nego nas.
Ovo za Gradačac i Brčko (sj. dio) misliš na Orašje i Brčko? To je hrvatski dio, cijelo vrijeme je HVO to držao.
Alija se nije plašio koridora Doboj-Tuzla, nego to jednostavno nije bio njegov rat. Njegov rat je bio onaj s Hrvatima.
Inače, Srbi s Ozrena su skoro prešli preko Olova i na taj način napravili drugi (brdski koridor). Što bi alijinu državicu presjeklo na pola.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 15:56   #6148
Quote:
Wikiceha kaže: Pogledaj post
91 je u Modriči (općini) bilo više Muslimana nego Hrvata, a oni su živjeli manje-više skoncentrirani u 3 sela i u samom gradiću.
https://hr.wikipedia.org/wiki/Dodata...:_Modri%C4%8Da
Sjever općine je bio hrv, jug srpski, a centar (okružen s Hrvatima), muslimanski.
Prostorno smo bili puno jači, ali u Mahali ih je bilo duplo više nego nas.
Ovo za Gradačac i Brčko (sj. dio) misliš na Orašje i Brčko? To je hrvatski dio, cijelo vrijeme je HVO to držao.
Alija se nije plašio koridora Doboj-Tuzla, nego to jednostavno nije bio njegov rat. Njegov rat je bio onaj s Hrvatima.
Inače, Srbi s Ozrena su skoro prešli preko Olova i na taj način napravili drugi (brdski koridor). Što bi alijinu državicu presjeklo na pola.
Hrvati i nisu živjeli po gradovima Bosne. Samo malim brojem. Dio brčanske općine je mislim ostao i s drugu st koridora. Svejedno. Alija i je svoj spas našao u Hrvatima Bosne. Zato mi i nemamo svoj entitet
dominik01 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 16:13   #6149
Quote:
dominik01 kaže: Pogledaj post
Hrvati i nisu živjeli po gradovima Bosne. Samo malim brojem. Dio brčanske općine je mislim ostao i s drugu st koridora. Svejedno. Alija i je svoj spas našao u Hrvatima Bosne. Zato mi i nemamo svoj entitet
Je, to je naselje Vučilovići i li tako nešto.
Za gradove, znam.
Samo kad s*re po Hrvatima, da malo pokaže na svoje. Što nisu išli pomagat modričkoj Mahali, a par metara su dalje u Gradačcu bili?
Suncokretizam na djelu.
Wikiceha is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2013., 20:19   #6150
za posavinu mogu samo opet ponoviti Tudmanov intervju za BBC

u vezi posavine Tuđman je za BBC 23.10.1994 rekao da je on naredio da se ograniče na obranu hrvatskih područja od orašja do bosanskog broda a da hrvatske postrojbe ne šalju do dervente i doboja
str.167 desno tj. str knjige 331
http://www.slobodanpraljak.com/MATER..._u_svijetu.pdf

to je koliko sam shvatio zbog gubitaka koje su trpili. pa bi bilo dobro ako netko zna odnos poginulih i ranjenih. znaci ginu vam i stradavaju ljudi ko na traci, dezertiraju, a u dubinu bosne ne smijete pa sljedom toga ne mozete ni pobijediti
buli6 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:55.