Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.10.2015., 15:09   #41
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Nisam nikad rekla da je učenje engleskog, odnosno "učenje engleskog" u predškolskoj dobi maltretiranje djece! Oni uče, ili "uče" kroz igru i vjerujem da im može biti super zabavno.

Rekla sam samo da ne vidim koristi od toga. Ili makar ne koristi koja vrijedi 3+ tisuća kuna.

I već sam rekla, moj sin ide zato što se engleski odvija u vrtiću, u 15,15 - 16,00 sati. Po iskustvu, tada skoro sva djeca odu doma, tako da se ovaj termin tretira kao "izvan redovnog programa". Mi ga ne možemo pokupiti prije 16,15, tako da bi, ako ne ide na engleski, morao čekati u jasličkoj grupi dok dođemo po njega.
To je prvi razlog.
A drugi je taj što je malac oduševljen, lijepo mu je tamo.
ako je on odusevljen i lijepo mu je tamo, onda ima koristi.
za 3000+ kn ne znam, toliko ne bi dala ni za kakav tecaj za predskolsko dijete.


Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
meni je jedino glupo paralelno ucenje istog jezika u skoli i van skole. a to su masovno svi radili kad sam ja bila klinka a vidim i sad.
zakaj bi bilo glupo?
ja sam tako zapravo naucila i usavrsila sva 4 jezika koja govorim (ajde, jedan od ta 4 se ne uci po skolama pa sam ga ucila samo van skole) i to su najbolje ulozeni novci u mojoj obitelji ikad.
uz 2-3-4 sata tjedno jezika u skoli, isla sam paralelno na 2 sata tjedno u skolu stranih jezika tako da mi nije prosao ni dan a da ne koristim strani jezik.
uz to, u skoli stranih jezika su grupe bile od max 10-tak ucenika pa je to u odnosu na skolu bio totalni profit.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 15:16   #42
ne razumijem cemu placati nesto sto dobijes u skoli. ok ucenje drugog jezika ali ucenje necega sto vec ucis u skoli mi je sasavo
te pare bi radije stavljala na stranu pa platila put u doitcnu zemlju barem na vikend da se sluzi aktivno 2-3 dana jezikom ili kupovala knjige da cita na doticnom jeziku.
mislim, uciti present continuous na dva mjesta u isto vrijeme je... redundantno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 15:17   #43
a cijene, svi tecejavi jezika su oko 3000 kuna, 100-200 vise manje
mi smo sad trazili i tako se krecu cijene. osim hd koja toliko trazi za JEDAN sat tjedno
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 15:34   #44
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Ja nisam govorila o učenju engleskog kroz crtiće. Općenito ne mislim ništa dobro o gledanju crtića, pogotovo onih koje dijete ne razumije, bilo zbog sadržaja, bilo zbog jezika.

Moj sin nije naučio niti jednu riječ iz crtića, samo je zaključio da postoji "drugačije govorenje" i počeo se zanimati. Šta pita, ja mu odgovorim, za sad zna možda 20-ak riječi engleskog. Drago mi je to što pravilno izgovara glasove "r", "th", vokale koji se razliku od hrvatskih....
moja je gro toga naucila iz crtica
gleda, ne samo na engleskom, nego i na raznim drugim jezicima
nasli smo neke brazilske psjesmice, i jedno vrijeme se totalno zakacila za njih
iskreno, nemam pojma koja je tocno dobrobit toga, al je zabavno
i oni fakat jezik upijaju ko spuzve


Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Po ovoj gore logici, ajde da malo odem u krajnost, bilo bi korisno upisat djecu na tečaj zbrajanja, čitanja, crtanja, učenja gradiva iz svih predmeta, kako bi u školi za godinu-dvije lakše savladavali gradivo....
zasto bi morala upisat na tecaj? zasto to ne odradis sama sa svojim djetetom?
odete u pekaru i racunate kolko kosta kifla i kolko kostaju dve kifle.
i kolko vam treba vratiti kad date novcanicu od 10kn
citate naslove po gradu, po novinama
mi to radimo stalno
al ne azto da bi lakse savladala gradivo, nego da bi ens u zivotu znala
i da ju uskoro mogu poslat po kruh u pekaru

Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Naravno da nije minus ako dijete bilo šta zna, ali pokušavam odrediti omjer dobivenog i uloženog - i jako mi se čini nizak.
Govorim o školama koje koštaju par tisuća kuna (Hellen Doron), i troše vrijeme kojeg ionako imamo nedovoljno za provođenje sa svojom djecom.
pa ako ti znas neki jezik, imas volje i vremena, a uz to smisla, zasto placati. slazem se.
zato i jesi na ovoj temi, gdje se dilaju informacije za samostalno ucenje jezika

ajmo ljudi, materijale na sunce

(onu knjigicu sto je elly stavila smo posudili u knjiznici, nama je jedini bed kaj DVD moze slusat samo u autu, a atuom se rijetko vozimo.)

mislim da cu nabaviti one knjiguce koje je puffko stavljala za pocetno citanje na NZ.
i dr seussa
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 15:35   #45
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne razumijem cemu placati nesto sto dobijes u skoli. ok ucenje drugog jezika ali ucenje necega sto vec ucis u skoli mi je sasavo
te pare bi radije stavljala na stranu pa platila put u doitcnu zemlju barem na vikend da se sluzi aktivno 2-3 dana jezikom ili kupovala knjige da cita na doticnom jeziku.
mislim, uciti present continuous na dva mjesta u isto vrijeme je... redundantno
ne dobijes sve u skoli, a ne dobijes sve ni na tecaju.
u skoli uglavnom mozes dobiti solidnu podlogu sto se tice vokabulara i gramatike, ali upotreba cesto steka jer ne moze svih 30 ucenika u jednom satu pricati koliko bi trebalo.
koliko god ja, recimo, pokusavala svakog u jednom satu "prisiliti" da nesto kaze, cesto je to nemoguce.
pa se zna desiti da neki ne beknu ni a po 2 tjedna.
na tecajevima to nije slucaj. grupe su manje i prisiljen si pricati.
osim toga, ima i raznih vrsta tecajeva - od konverzacijskih do biznis pa si upises ono gdje mislis da si tanak. (dobro, to je sad vise za stariju djecu i odrasle)

al ono, po meni sve to moze biti itekako komplementarno umjesto redundantno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 15:38   #46
Ja sam pokrenula temu o (bes)korisnosti učenja engleskog jezika, ali u predškolskoj dobi.
U malo starijoj dobi, posebno kada dijete pokaže afinitet, talent, onda više ne mislim da je beskorisno.
U dobi od, recimo, 10+ godina mislim da je super omogućiti djetetu da se, uz redovne školske aktivnosti, bavi nečim što voli i što mu ide. U isti red mi tu idu strani jezici, glazbena škola, dramska grupa, mladi znanstvenici, sport, dodatna nastava iz bilo čega....
Ali to je miljama daleko od učenja engleskih pjesmica u dobi od 3,4,5 godina....
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 15:39   #47
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Ja sam pokrenula temu o (bes)korisnosti učenja engleskog jezika, ali u predškolskoj dobi.
U malo starijoj dobi, posebno kada dijete pokaže afinitet, talent, onda više ne mislim da je beskorisno.
U dobi od, recimo, 10+ godina mislim da je super omogućiti djetetu da se, uz redovne školske aktivnosti, bavi nečim što voli i što mu ide. U isti red mi tu idu strani jezici, glazbena škola, dramska grupa, mladi znanstvenici, sport, dodatna nastava iz bilo čega....
Ali to je miljama daleko od učenja engleskih pjesmica u dobi od 3,4,5 godina....
ja mislim da izlozenost razlicitim sadrzajima, u ranoj dobi, niposto ne moze biti beskorisna
samo je pitanje, dal je pametnije to platiti nekome da ti odradit, ili doma pustiti crtic/CD/DVD, pricat sa djetetom, pjevat mu/joj

izlozenost stranim jezicima od rane dobi je itekkao korisna
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 15:40   #48
Quote:
ZubaTruba kaže: Pogledaj post
Ja sam pokrenula temu o (bes)korisnosti učenja engleskog jezika, ali u predškolskoj dobi.
shvacam. ali se uopce ne slazem.
ucenje bilo cega (a pogotovo jezika, jer je to i znanstveno dokazano) u predskolskoj dobi moze biti samo pozitivna stvar, nikako ne beskorisno.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 16:03   #49
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

zasto bi morala upisat na tecaj? zasto to ne odradis sama sa svojim djetetom?
odete u pekaru i racunate kolko kosta kifla i kolko kostaju dve kifle.
i kolko vam treba vratiti kad date novcanicu od 10kn
citate naslove po gradu, po novinama
mi to radimo stalno
al ne azto da bi lakse savladala gradivo, nego da bi ens u zivotu znala
i da ju uskoro mogu poslat po kruh u pekaru
Pa to i govorim cijelo vrijeme
Ali škole stranih jezika za malu djecu su upravo suprotnost ovome što kažeš.
ZubaTruba is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.10.2015., 16:28   #50
iako se izražavamo drugačijim rječnikom, mislim da svi u konačnici mislimo isto
- HD tečajevi su daleko preskupi jer nude za par tisuća kuna samo jedan sat tjedno što je, blago rečeno, ništa za razgovor o nekakvom učenju jezika
- djeca mogu profitirati od učenja jezika od najranije dobi jer su tada najprijemljiviji, ali se onda vraćamo na tezu da jedan sat tjedno ne ulazi u definiciju učenja jezika
- ovo je tema o samostalnom učenju jezika i materijalima upravo zbog gornja dva navoda. Ne mislim da će moj sin od 5 godina do škole pričati engleski kao materinji zbog skakutanja uz pjesme ali nekako doživljavam to kao spoj ugodnog i korisnog i da će se kao odrasli čovjek sjetiti mame koja se ludirala s njim ne bi li naučio boje duge
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 14:53   #51
ovisi kakve materijale koristite. Ja koristim videa iz Youtube kanala Wow English TV https://www.youtube.com/c/WOWENGLISHTV i djeca su se vec naučila puno. Probajte sigurno je to bolje nego normalni crtici...
Alena83 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2015., 15:19   #52
nije loš lik... dosta izražajno i čisto govori. Svakako hvala na linku
elly is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2018., 12:05   #53
Nisam ljubitelj samostalnog učenje engleskog jezika niti bilo kojeg drugog jezika. Mislim da to ide presporo i preteško je osim ako nisi već B2+ stupanj.
Djeca mogu gledati crtiće i slično, ali 100% cu brže napredovati ako idu na neki tečaj, klub ili slično, pogotovo ako je izvorni govornik.
maria1maria is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2019., 02:03   #54
Ima li na netu neke vjezbe za naprednu razinu? Trazim one vjezbe gdje fali jedna riječ koju treba skuzit po kontekstu ili eventualno piše prvo slovo
__________________
daj da lutamo ulicama praznim, puni snova
Jobi is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.06.2019., 11:25   #55
evo za primjer, kod nas u školi djeca mogu upisati "dodatni" engleski, uz redovni koji je dio nastave.
taj dodatni drži jedna škola stranih jezika i plaća se, a roditeljima je zgodno što djeca ne moraju ići daleko na tečaj, i često je po rasporedu odmah nakon nastave.

isto tako, par učenika iz razreda ide na taj "dodatni" kako bi ganjali čim bolju ocjenu iz redovnog engleskog.

moje dijete ide samo na redovni, ponovimo gradivo nakon svake lekcije, redovito piše zadaće, gleda you tube, sluša muziku i igra igrice, uz sve to upija jezik.
i najbolji je u razredu, teacher ga je postavila kao mentora jednom dječaku koji teško usvaja, i često ga prozove kad netko nešto ne zna, da vidi dal on zna.

i baš sam zadovoljna jer nisam dijete ganjala s dodatnim satima sjedenja i učenja i potrošila tisuće kuna.

znači može se puno samostalno, uz redovni eng u školi
__________________
manje je više
argentina is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2020., 18:28   #56
Može koja preporuka za crtiće na engleskom za sedmogodišnjake?
Pepu pig je "prerasla".Što ste puštali prvašićima?
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2020., 19:38   #57
Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
Može koja preporuka za crtiće na engleskom za sedmogodišnjake?
Pepu pig je "prerasla".Što ste puštali prvašićima?
U Pepi i Little kingdom je najljepsi jezik, jednostavan a razgovjetan i u predskolskoj godini ih je bas puno gledao

Neka gleda bilo kaj, samo na engleskom

Moj je prvasic ali su vec par mj u diru neki youtuberi, spy ninjas i kad gleda, 90% vremena gleda njih a ostatak vremena dokumentarce i kojekakve doityourself kanale, najmanje crtice
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2020., 20:36   #58
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
U Pepi i Little kingdom je najljepsi jezik, jednostavan a razgovjetan i u predskolskoj godini ih je bas puno gledao

Neka gleda bilo kaj, samo na engleskom

Moj je prvasic ali su vec par mj u diru neki youtuberi, spy ninjas i kad gleda, 90% vremena gleda njih a ostatak vremena dokumentarce i kojekakve doityourself kanale, najmanje crtice
Pepa je odjednom postala predjetinjasta.Probat ću Malo kraljevstvo, hvala!

Gledam i da krenemo na više titlovanih crtića,pa da vježba čitanje i engleski. Iako su naše sinkronizacije crtića odlične.
Gdama is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2020., 23:40   #59
Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
Može koja preporuka za crtiće na engleskom za sedmogodišnjake?
Pepu pig je "prerasla".Što ste puštali prvašićima?
Lego Ninjago

Ne znam sto je sada popularno medju tak malima, moja je nedavno gledala Pepu pig na netflixu jer joj ne netflix ponudio
I captain underpants, al to su pricali da imaju neke gramaticke/pravopisne greske, ne znam jel to za bas pocetnike.

e i imas lego friends, ak bas nije za ninjago.cak su dijalozi jednostavniji.
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2020., 08:21   #60
Quote:
Gdama kaže: Pogledaj post
Pepa je odjednom postala predjetinjasta.Probat ću Malo kraljevstvo, hvala!

Gledam i da krenemo na više titlovanih crtića,pa da vježba čitanje i engleski. Iako su naše sinkronizacije crtića odlične.
Kod nas titlovi ne pale jer sve razumije, jedino da nađem neke na njemačkom titlovane
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:49.