Natrag   Forum.hr > Društvo > Psihologija > Psihokauč

Psihokauč Prozac Nation

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 05.09.2017., 20:46   #6201
Događa li vam se da upadate u stanje psihoze ? Imate li potrebu samoozljeđivati se ? Kako se s time nosite ?
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:09   #6202
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Događa li vam se da upadate u stanje psihoze ? Imate li potrebu samoozljeđivati se ? Kako se s time nosite ?
Pretpostaviti ću da psihozi kumuje jaki stres (ili barem nešto što osoba sa BPD-om može percipirati kao jaki stres) a potrebi samoozljeđivanja preintenzivne emocije?
Doduše, psihoza kao takva ima više definicija i stupnjeva pa možeš li opisati o čemu se točno radi (osobno nisam imao iskustva sa njom).

Nego, sad ću ja postaviti pitanje?
Ako ste bili u stanju emocionalne tuposti, što je prethodilo tome?
Tox is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2017., 23:24   #6203
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Događa li vam se da upadate u stanje psihoze ? Imate li potrebu samoozljeđivati se ? Kako se s time nosite ?
Na sta mislis pod psihozu\?

Napravila sam si kupku i namazala se cila od glave do pete mirisnom kremom (inace to ne radim) sad sam opustena skroz i nema sanse da bih se sad samoozljedivala. uvik se samoozljedivam kad mi je dosadno ili sam napeta.
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2017., 23:59   #6204
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Pretpostaviti ću da psihozi kumuje jaki stres (ili barem nešto što osoba sa BPD-om može percipirati kao jaki stres) a potrebi samoozljeđivanja preintenzivne emocije?
Doduše, psihoza kao takva ima više definicija i stupnjeva pa možeš li opisati o čemu se točno radi (osobno nisam imao iskustva sa njom).

Nego, sad ću ja postaviti pitanje?
Ako ste bili u stanju emocionalne tuposti, što je prethodilo tome?
Osjećam se psihotično u trenucima kada imam osjećaj da su poludjele emocije uspjele uzburkati inače zdrav razum i tada stvari vidim iskrivljeno, zabrijavam, uvjerena sam da mi netko od bliskih osoba želi zlo, da se okrutno odnosi prema meni (iako inače mislim suprotno), da, to tod mene uzrokuje ogroman stres i stvara poriv za samoozljeđivanjem.
Znači ukratko, inače smatram da su mi poremećene emocije, a zdrav razum egzistira odvojeno od njih, a u stanju psihoze mi se čini da su poremećene emocije počele narušavati zdrav razum.

@Splićanka - čini mi se da se previše gubim da bi mi kupka i peeling uspjeli to popraviti..
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 02:18   #6205
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Osjećam se psihotično u trenucima kada imam osjećaj da su poludjele emocije uspjele uzburkati inače zdrav razum i tada stvari vidim iskrivljeno, zabrijavam, uvjerena sam da mi netko od bliskih osoba želi zlo, da se okrutno odnosi prema meni (iako inače mislim suprotno), da, to tod mene uzrokuje ogroman stres i stvara poriv za samoozljeđivanjem.
Znači ukratko, inače smatram da su mi poremećene emocije, a zdrav razum egzistira odvojeno od njih, a u stanju psihoze mi se čini da su poremećene emocije počele narušavati zdrav razum.

@Splićanka - čini mi se da se previše gubim da bi mi kupka i peeling uspjeli to popraviti..
Sta ti inace popravi raspolozenje?
Splićankaa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:02   #6206
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ne bi smjelo.biti prepreke ali ja nisam vise sigurna.Vlastito iskustvo
Mozda bi mogao biti problem za konuilate ako se lijecis privatno nista uostalom.budes vidjela
Uslo je u sistem ne mojom krivnjom.lijecim.se privatno i kupujem ljekove ali eto uslo je u sistem da ne duzim kako.
Sad se mogu fuckat jel da?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:15   #6207
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
Uslo je u sistem ne mojom krivnjom.lijecim.se privatno i kupujem ljekove ali eto uslo je u sistem da ne duzim kako.
Sad se mogu fuckat jel da?
Probaj pa vidi ali.mislim da bi mogla biti prepreka zadovoljavajuci zelju mojih otrovnih roditelja sa lijecenjem danas imam strahovitih problema ali duga prica.
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 12:23   #6208
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Događa li vam se da upadate u stanje psihoze ? Imate li potrebu samoozljeđivati se ? Kako se s time nosite ?
Nemam potrebu samoozljedivati se ali imam potrebu ubiti se.to bude uzasno jak poriv.plus spavanje 100 godina i povracanje na hranu tako da stalno variram s kilogramima.ne znam kak to prezivim.ljekovi,psihic,muz i tak idem dan po dan.
Ali bojim se da ce doci dan kad se necu moci zaustaviti.

Azaleja tnx...sranje.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.09.2017., 13:44   #6209
Quote:
Splićankaa kaže: Pogledaj post
Sta ti inace popravi raspolozenje?
Ako mi je raspolozenje blago naruseno, pomazu te lijepe male stvari u kojima se moze uzivati. Ako upadnem u neko teze stanje, pomaze samo vrijeme i lijekovi. Ako prode nekoliko dana da se suzdrzim od ikakvih autodestruktivnih aktivnosti bude mi bolje. Do sljedece prilike. U protivnom upadam u zacarani krug. Nisam nasla tome ucinkovito rjesenje, iako idem redovno na terapije i uzimam lijekove.

Poslano sa mog LG-K120 koristeći Tapatalk
BLANQUETTE is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 12:50   #6210
Doktorica kod koje idem na psihoterapiju tvrdi da mi je postavljena kriva dg., tj.da nemam border i na temelju cega mi je uopce postavljena dijagnoza.
Kad sam rekla bilo je da je to svojstveno i depresivcima i sad me salje ponovno na psiholisko testiranje.
Prvi test osim splittinga za koji također tvrdi da je prisutan kod depresije nije pokazao nista drugo osim anksioznost i drpresiju s tim da sam na svim djelovima testa postigla nadprosjecne ili superiorne rezultate.

Sad sam na sto muka. Niti jednom mi nije objasnjeno sto ja to imam karakteristicno za bordere ako pitam odgovora nema, cak me nije niti upozorila da mi je dala novu dg.

Odlazim na zivce vise od svega. Ne moram niti reci u koju depresiju sam upala od svega. Sestricna mi ima border i znam kako to izgleda. Ja joj nisam niti blizu da sad ne nabrajam.

Koji je dobar dr.u Jankomiru jer me tamo salje?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 13:07   #6211
Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Ali sad se pitam što još moram učiniti da prestanem ponavljati nezdrave obrasce ponašanja u ljubavnim vezama ?
kakve tocno nezdrave obrasce?

Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Imate li potrebu samoozljeđivati se ?
na koji nacin to radite? u kakvim situacijama i kako se osjecate prilikom istoga?
Xayah is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 16:19   #6212
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
Doktorica kod koje idem na psihoterapiju tvrdi da mi je postavljena kriva dg., tj.da nemam border i na temelju cega mi je uopce postavljena dijagnoza.
Kad sam rekla bilo je da je to svojstveno i depresivcima i sad me salje ponovno na psiholisko testiranje.
Prvi test osim splittinga za koji također tvrdi da je prisutan kod depresije nije pokazao nista drugo osim anksioznost i drpresiju s tim da sam na svim djelovima testa postigla nadprosjecne ili superiorne rezultate.

Sad sam na sto muka. Niti jednom mi nije objasnjeno sto ja to imam karakteristicno za bordere ako pitam odgovora nema, cak me nije niti upozorila da mi je dala novu dg.

Odlazim na zivce vise od svega. Ne moram niti reci u koju depresiju sam upala od svega. Sestricna mi ima border i znam kako to izgleda. Ja joj nisam niti blizu da sad ne nabrajam.

Koji je dobar dr.u Jankomiru jer me tamo salje?
Uf je l možeš eventualno izbjeci Jankoomir
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.09.2017., 17:38   #6213
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Uf je l možeš eventualno izbjeci Jankoomir
Na rebro vise nejdem jer su koma. Preostaje vrapce.
Pretpostavljam da privatna testiranja ne priznaju.

Zasto ne Jankomir?
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 01:02   #6214
Quote:
Tox kaže: Pogledaj post
Nego, sad ću ja postaviti pitanje?
Ako ste bili u stanju emocionalne tuposti, što je prethodilo tome?
Pretjerano jake emocije, uglavnom loše.

Period u kojem bi se toliko intenzivno i toliko dugo osjećala baš baš očajno, da bi valjda u jednom trenutku samo "pukla" i prestala osjećati gotovo išta.

Quote:
BLANQUETTE kaže: Pogledaj post
Ako mi je raspolozenje blago naruseno, pomazu te lijepe male stvari u kojima se moze uzivati. Ako upadnem u neko teze stanje, pomaze samo vrijeme i lijekovi. Ako prode nekoliko dana da se suzdrzim od ikakvih autodestruktivnih aktivnosti bude mi bolje. Do sljedece prilike. U protivnom upadam u zacarani krug. Nisam nasla tome ucinkovito rjesenje, iako idem redovno na terapije i uzimam lijekove.

Poslano sa mog LG-K120 koristeći Tapatalk
Same.

Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Uf je l možeš eventualno izbjeci Jankoomir
Želiš reći da cijela bolnica i svaki, aaama baš svaki, doktor su loši?
dire Dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 01:19   #6215
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Pretjerano jake emocije, uglavnom loše.

Period u kojem bi se toliko intenzivno i toliko dugo osjećala baš baš očajno, da bi valjda u jednom trenutku samo "pukla" i prestala osjećati gotovo išta.
Loše emocije? MA S NJIMA JE NAJLAKŠE
__________________
La familia es todo para mì ...
Andreasas is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 07:54   #6216
Quote:
dire Dawn kaže: Pogledaj post
Pretjerano jake emocije, uglavnom loše.

Period u kojem bi se toliko intenzivno i toliko dugo osjećala baš baš očajno, da bi valjda u jednom trenutku samo "pukla" i prestala osjećati gotovo išta.



Same.



Želiš reći da cijela bolnica i svaki, aaama baš svaki, doktor su loši?
Ne kazem da su losi ali.ako je ikako moguce ja bi.rade izabrala privatno ako.je ikako moguce financijski a ako ne onda bolnice
__________________
Od trnja pa do zvijezda
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:06   #6217
Quote:
Azaleja kaže: Pogledaj post
Ne kazem da su losi ali.ako je ikako moguce ja bi.rade izabrala privatno ako.je ikako moguce financijski a ako ne onda bolnice
Uopce ne govorim o psihoterapiji na koju i idem privatno nego o psiholoskom testiranju za koje su mi rekli da priznaju samo drzavno.
Bila sam prvi puta na rebru i fino su me shebali.
Tako da mislim da je generalizacija nepotrebna.
Pitanje je samo koliko jedni vole pobijati druge u dijagnozama jer znamo kako si drze stolce kad pogrijese.
I bog grijesi al hrvatski doktor ne.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:10   #6218
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
Uopce ne govorim o psihoterapiji na koju i idem privatno nego o psiholoskom testiranju za koje su mi rekli da priznaju samo drzavno.
Bila sam prvi puta na rebru i fino su me shebali.
Tako da mislim da je generalizacija nepotrebna.
Pitanje je samo koliko jedni vole pobijati druge u dijagnozama jer znamo kako si drze stolce kad pogrijese.
I bog grijesi al hrvatski doktor ne.
Ne smijem nista reci ali.u biti svatko hoce svoje a za psiholosko testiranje vidi sa nekime a ostalo.imas privatnu poruku
__________________
Od trnja pa do zvijezda

Zadnje uređivanje Azaleja : 12.09.2017. at 09:26.
Azaleja is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 09:25   #6219
Quote:
Roly kaže: Pogledaj post
Uopce ne govorim o psihoterapiji na koju i idem privatno nego o psiholoskom testiranju za koje su mi rekli da priznaju samo drzavno.
Bila sam prvi puta na rebru i fino su me shebali.
Tako da mislim da je generalizacija nepotrebna.
Pitanje je samo koliko jedni vole pobijati druge u dijagnozama jer znamo kako si drze stolce kad pogrijese.
I bog grijesi al hrvatski doktor ne.



Nevjerojatna je količina taštine naših doktora.
A da bi jedni priznali nalaze drugog, može se desit samo u nekom drugom paralelnom svemiru.

Na žalost ispada da kakve si sreće tako bude. Možeš naletit na budalu, možeš na nekog normalnijeg.

Ja sam se isto jednom zajebala kad sam išla tražiti drugo mišljenje i pokazala stare nalaze. ( neka druga boljka) Dr "a" nije rekla protiv prve kolegice, a imala sam velike sumnje i dokaze protiv mišljenja prve dr, zato i jesam išla po drugo mišljenje. Onda sam ih otkantala sve.


Pravi se gljiva i odeš u drugu ustanovu u kojoj još nisi bila i "kreneš ispočetka". Ne pokazuješ stare nalaze, prikazuješ samo novu sliku sebe kakvom smatraš da jesi.
Pa kakve sreće budeš.
Tražiš uputnicu za psihijatra, nakon godine dana ti treba dati uputnicu za pregled, ne za kontrolu, i odeš drugom psihijatru.
Ne mora biti bolnica, odi u DZ koji ima psihijatra, raspitaj se i nađi si novog.

Sretno
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2017., 11:52   #6220
Znaci moze i dom zdravlja?
A kako da izvedem da nemam prijasnjih nalaza? Netko mi je morao dati dg. i tablete na temelju neceg i mora biti na pismeno.
Ne moze opca praksa napisati f 60.3 i poslati me na testiranje.

Bojim se da ce kao na rebru bez truda prepisati nalaze.
Bas sam gledala sad nalaz dr.s rebra sama napise da psihotest pokazuje depresiju i dalje me vodi pod 60.3.
I psihotest pokazuje depresiju ali oni se drze bordera, a niko ne zna objasniti zbog cega ja to imam border kad pitam.
__________________
Kome se ne sviđam mora još poraditi na sebi.
Roly is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 11:39.