Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Svijet

Svijet Zbivanja u svijetu

Pogledaj rezultate ankete: Koje drzave su nas najpovoljniji geostrateski partner
SAD 133 37.25%
Velika Britanija 21 5.88%
Njemacka 105 29.41%
Rusija 76 21.29%
Zemlje Visegradske skupina 130 36.41%
Zemlje Zapadnog Balkana 39 10.92%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 357. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.09.2017., 10:38   #1261
Quote:
hilderik kaže: Pogledaj post
..

Za nijemca se slažem - nek odhebe i on i njegove kobasice (dobro ajde kobasice im nisu loše), a i rus - sada nam bilo što osim ekonomske suradnje može donjeti teške probleme, a nije nam dozvoljena ni ekonomska suradnja, a i neka rusa u rusiji, tamo su mi najdraži.


Poanta? Višegrad i tu je točka, od svega ostalog treba pomalo bježat koliko i kad je to moguće.
Moje viđenje stvari (bazirano na iskustvu, kontaktima i info). Kinez nije dovoljno kreativan i zato je osuđen da kopira druge, što znači da nikad nije vodeći. I pored ogromne ekonomske snage i jeftine proizvodnje Kina nije uspjela svijetu nametnuti nijedan autohtono napravljeni proizvod.

Dalje, Kineski mentalitet nije toliko agresivan (da ne kažem bezobrazan) kao anglosaksonski. To je veliki nedostatak u sukobima. Treće Kina nikada nije imala niti tražila saveznike zato je svaki pokušaj u tom pravcu jalov.

Rusija uslijed razvoja alternativne energije ekonomski pada. Indija nije dovoljno organizirana niti ima takav mentalitet. Njemačka pada jer nije dovoljno kreativna u novom dobu.

Što se tiče Višegrada mislim da je to družina koja je prerazličita i ekonomski preslaba da bi držala skupa, za mene je to promašaj.

Ostaju anglosaksonci, prvenstveno Amerika. Oni su loši saveznici jer gledaju samo svoj interes. Ali treba se postaviti mudro, biti blizu ali raditi na vlastitom razvoju.
rolandus is offline  
Old 03.09.2017., 23:34   #1262
Quote:
rolandus kaže: Pogledaj post
Moje viđenje stvari (bazirano na iskustvu, kontaktima i info). Kinez nije dovoljno kreativan i zato je osuđen da kopira druge, što znači da nikad nije vodeći. I pored ogromne ekonomske snage i jeftine proizvodnje Kina nije uspjela svijetu nametnuti nijedan autohtono napravljeni proizvod.

Dalje, Kineski mentalitet nije toliko agresivan (da ne kažem bezobrazan) kao anglosaksonski. To je veliki nedostatak u sukobima. Treće Kina nikada nije imala niti tražila saveznike zato je svaki pokušaj u tom pravcu jalov.

Rusija uslijed razvoja alternativne energije ekonomski pada. Indija nije dovoljno organizirana niti ima takav mentalitet. Njemačka pada jer nije dovoljno kreativna u novom dobu.

Što se tiče Višegrada mislim da je to družina koja je prerazličita i ekonomski preslaba da bi držala skupa, za mene je to promašaj.

Ostaju anglosaksonci, prvenstveno Amerika. Oni su loši saveznici jer gledaju samo svoj interes. Ali treba se postaviti mudro, biti blizu ali raditi na vlastitom razvoju.
To je bit svega.....
Ma samo se sitimo 1995. i kako se deblokada Bihaća iskoristila za Oluju.
Nađi njihov cilj i modificiraj svoj....al za to trebaju i dobre službe i dobra diplomacija....
realist is offline  
Old 04.09.2017., 03:05   #1263
Uozbiljite se, kakve su to price da svi gledaju samo svoj interes osim anglosaksona.
Sa njima u savezu svi ce proci kao indijanci. Donijeli su im hranu da ne crknu od gladi i za to su dobili dan zahvalnosti, ali su im uzeli svu zemlju osim par mjesta bez ruda ili plodne zemlje.
tihobl is offline  
Old 05.09.2017., 17:07   #1264
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Uozbiljite se, kakve su to price da svi gledaju samo svoj interes osim anglosaksona.
Sa njima u savezu svi ce proci kao indijanci. Donijeli su im hranu da ne crknu od gladi i za to su dobili dan zahvalnosti, ali su im uzeli svu zemlju osim par mjesta bez ruda ili plodne zemlje.
Svi gledaju samo svoje inetrese ukljucujuci i anglosaksone.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 05.09.2017., 21:02   #1265
Ima ih koji tvrde drugacije.
Spinuju kako ce dobri anglosaksoni nama sagraditi terminal, pa nam poklanjati LNG koji cemo prodavati poljacima. Zar nisi primjetio spin sto se vrti mjesecima?
tihobl is offline  
Old 05.09.2017., 22:35   #1266
Jeste primijetili da dolazi novi gazda u Buzin?
Čovjek je magnat u nekretninskom biznisu. . Hoće li to utjecati na naše tržište ?
__________________
Ivan 8,44
TheQuill is offline  
Old 05.09.2017., 23:57   #1267
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Jeste primijetili da dolazi novi gazda u Buzin?
Čovjek je magnat u nekretninskom biznisu. . Hoće li to utjecati na naše tržište ?
Mislis na onoga sto je od banaka kupovao nekretnine jeftino, a onda prodavao visestruko skuplje?
Ne znam da li ce uticati na trziste nekretnina, ali mogao bi uticati na broj ovrha.
tihobl is offline  
Old 06.09.2017., 08:32   #1268
Quote:
tihobl kaže: Pogledaj post
Ima ih koji tvrde drugacije.
Spinuju kako ce dobri anglosaksoni nama sagraditi terminal, pa nam poklanjati LNG koji cemo prodavati poljacima. Zar nisi primjetio spin sto se vrti mjesecima?
Jesam.
KOd malih drzava kao sto smo mi vazno je prepoznati trenutak kada se nasi interesi poklope sa interesima "velikih sila".
NEkakav terminal su htjeli graditi i Rusi, pa i Kinezi su nesto motali. To nije glupa ideja, ali mi imamo losu diplomaciju...skoro, pa nepostojecu i tu sansu necemo iskoristiti u svoju korist. Kao i obicno.
Quote:
TheQuill kaže: Pogledaj post
Jeste primijetili da dolazi novi gazda u Buzin?
Čovjek je magnat u nekretninskom biznisu. . Hoće li to utjecati na naše tržište ?
Bavi se i prodajom kostima za Halloween.
Nama je vazno ukidanje vize. Za bivseg mandata bili smo koracic do toga, cak se i otvoreno najvaljivalo( Cipar i mi ) i EU nas je podupirala u tome.
Obzirom na sadasnje politicko ozracje... sumnjam da ce do toga doci, opet smo propustili sansu iako je broj odbijenih viza blizu postotka koji je potreban da bi USA u potpunosti ukinula vizu za tu zemlju, ali brijem da je ova administracija nesklona ukidanjima vize.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 07.09.2017., 04:46   #1269
Quote:
HRVATSKI VRHOVNI SUD ODBIO ŽALBU MORINE: Albanac koji je pustio dron može da se izruči Srbiji!

https://www.24sata.hr/news/vrhovni-s...-srbiji-538734

Njegovo izručenje još je u srpnju odobrio dubrovački Županijski sud, utvrdivši da su ispunjene sve zakonske pretpostavke, no nakon Morinajeve žalbe Vrhovni sud je 10. kolovoza to rješenje ukinuo
I tako to ..
Epirot is offline  
Old 14.09.2017., 00:03   #1270
Debelo nešto ne štima u hrvatskoj vanjskoj politici...
Ne ide ovo na dobro.....stalno smo u defenzivi,stalno se pravdamo, pa do kada više..
Ko nama ovo pogrešno definira pravce djelovanja....
realist is offline  
Old 21.09.2017., 23:55   #1271
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Debelo nešto ne štima u hrvatskoj vanjskoj politici...
Ne ide ovo na dobro.....stalno smo u defenzivi,stalno se pravdamo, pa do kada više..
Ko nama ovo pogrešno definira pravce djelovanja....
Glavno da smo u ofenzivi protiv Koreje.
Ne znam ko definira pravce djelovanja, imamo samo teorije, ali jedno je sigurno: Mrzi Hrvate.

Kim Jong Une, nemoj fulat.
__________________
"You are what you eat but I don 't remember eating a sexy beast in the morning."
TeenWindfucker is offline  
Old 22.09.2017., 00:04   #1272
Quote:
TeenWindfucker kaže: Pogledaj post
Glavno da smo u ofenzivi protiv Koreje.
Ne znam ko definira pravce djelovanja, imamo samo teorije, ali jedno je sigurno: Mrzi Hrvate.

Kim Jong Une, nemoj fulat.
Da,nemožeš vjerovati. Pa da pastirbez škole određuje pravce djelovanja vanjske politike bilo bi bar od srca i bolje. Svaka šuša dize qurac na nas...a mi ništa.
Sad smo našli Koreju....hahahaha
Neka nadje Kim di je Horvatistan pa kad drekne, bit će 1000 puta oprostite druže Kime,nismo mislili na vas....
realist is offline  
Old 22.09.2017., 19:45   #1273
Iznio sam bolji prijedlog od pastira bez skole - petogodisnjake treba staviti u diplomatiju, pa da cikama u odjelima postavljaju djecija pitanja.
https://www.forum.hr/showpost.php?p=6...postcount=9315
Cike iz inostranstva bi tesko plasirali price pune velikih rijeci: demokratija, tranzicija, reforme ... jer bi ih klinci razbijali jednostavnim pitanjima. Blokirali bi odmah na prvom pitanju i nebi mogli ubjediti klince da su njihovi prijedlozi dobri.


Sto se tice Kima nece podviknuti. Zna on odakle su mu dosle podmornice i ko su mu prijatelji, pa makar svasta lajali zavrnute ruke (a zna i ko ruku zavrce). Koreanci su kulturan svijet. Ne vicu ni na zene, ni na djecu, vec samo na pse (vicu dok ih ne pojedu).
tihobl is offline  
Old 22.09.2017., 21:15   #1274
Quote:
TeenWindfucker kaže: Pogledaj post
Glavno da smo u ofenzivi protiv Koreje.
Ne znam ko definira pravce djelovanja, imamo samo teorije, ali jedno je sigurno: Mrzi Hrvate.

Kim Jong Une, nemoj fulat.
I Slovenije.
Nitko nije upratio kako nam je Plenki bio qurcevit u UN-u?
Za Sloveniju mu dajem pravo, samo sam sokirat.
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 23.09.2017., 22:03   #1275
Quote:
bubi mir kaže: Pogledaj post
Nitko nije upratio kako nam je Plenki bio qurcevit u UN-u?
Za Sloveniju mu dajem pravo, samo sam sokirat.
imamo kakav linAk na to? da ovjekovječimo na temi..
__________________
santa maria della salute..
TheProvense is offline  
Old 23.09.2017., 22:12   #1276
Quote:
TheProvense kaže: Pogledaj post
imamo kakav linAk na to? da ovjekovječimo na temi..
Evo ga: https://www.youtube.com/watch?v=Juey4hR7fLg
Ima i ovdje: http://www.index.hr/vijesti/clanak/v...nu/995988.aspx
__________________
History says, don't hope on this side of the grave. But then, once in a lifetime, the longed-for tidal wave of justice can rise up and hope and history rhyme.
bubi mir is offline  
Old 12.10.2017., 17:42   #1277
Ne bi htio zvucati nadmeno, ali nivo diskusije vam je veoma nizak. Nema se sta procitati. Deset postova je trebalo da se "ustanovi" kako su svi "zli" i samo gledaju svoj interes...ono, kao vlada konsenzus da su angli zli, ali jebi ga dok su ruje manje zlo, ali jebi ih, te svabe koji se, zamisli gamadi, cijelo vrijeme jos od gensera, a mozda i dalje��, pretvaraju da nas (vas hrvate) vole....a u stvari vole nas srbe....tctc, mamu im prevrtljivu! Nemojte se ljutiti na mene, ali stvarno ste djetinjasti i nezreli jer donosite zakljucke bez osnova. Lako vas je kao djecicu odvratiti od pravih stvari i problema bilo romansama ili svjetlucavim predmetima...primitivizam. zato ce narodi ovdje uvijek i nositi stigmu divljaka dobrih dusa nize vrste. Ali koga i briga za to. Ono sto je bitno je da nazalost ta stigma ima veze sa zbiljom.
Oznacen sam kao jugoslaven kad sam napisao da trebamo biti iskreni prijatelji i da je to od esencijalne vaznosti iz veoma prakkticnih razloga....ali ne. Ima vas hrpa puna praznih floskula, slijepih kod ociju i megalomana, a zemkja se prazni, nakon bezocne pljacke, sada gubi i ono najdragocjenije-stanovnike. I neka je tako, mozda za nas drzava i nije...mislim na sve jugoslavene.
Morten is offline  
Old 25.10.2017., 17:32   #1278
Quote:
Morten kaže: Pogledaj post
Ne bi htio zvucati nadmeno, ali nivo diskusije vam je veoma nizak. Nema se sta procitati. Deset postova je trebalo da se "ustanovi" kako su svi "zli" i samo gledaju svoj interes...ono, kao vlada konsenzus da su angli zli, ali jebi ga dok su ruje manje zlo, ali jebi ih, te svabe koji se, zamisli gamadi, cijelo vrijeme jos od gensera, a mozda i dalje��, pretvaraju da nas (vas hrvate) vole....a u stvari vole nas srbe....tctc, mamu im prevrtljivu! Nemojte se ljutiti na mene, ali stvarno ste djetinjasti i nezreli jer donosite zakljucke bez osnova. Lako vas je kao djecicu odvratiti od pravih stvari i problema bilo romansama ili svjetlucavim predmetima...primitivizam. zato ce narodi ovdje uvijek i nositi stigmu divljaka dobrih dusa nize vrste. Ali koga i briga za to. Ono sto je bitno je da nazalost ta stigma ima veze sa zbiljom.
Oznacen sam kao jugoslaven kad sam napisao da trebamo biti iskreni prijatelji i da je to od esencijalne vaznosti iz veoma prakkticnih razloga....ali ne. Ima vas hrpa puna praznih floskula, slijepih kod ociju i megalomana, a zemkja se prazni, nakon bezocne pljacke, sada gubi i ono najdragocjenije-stanovnike. I neka je tako, mozda za nas drzava i nije...mislim na sve jugoslavene.
Quote:
Уз дужно поштовање и са великим чуђењем, примећујем да апсолутно ниучeму нисте у праву.
__________________
outer space employment agency: "Na craze world be dat, no be outside buhari dey, na craze man be dat, Animal in craze man skin - bist of no nation"
digiman is offline  
Old 25.10.2017., 20:09   #1279
Sto mislite o ovom odlasku u Moskvu Predsjednice?
Upravo procitao ovaj clanak, vrlo moguce da Rusi oce odredjeni nivo podrske iz Hrvatske
I slazem se da im Srbija nije nimalo dovoljna za neki uticaj na Balkanu.

Kada se jos malo pogledaju konstantno jaki lobiji u RH koji su naslonjeni na Moskvu
nije nemoguce......

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus...tskoj/6683199/
realist is offline  
Old 25.10.2017., 21:43   #1280
Quote:
realist kaže: Pogledaj post
Sto mislite o ovom odlasku u Moskvu Predsjednice?
Upravo procitao ovaj clanak, vrlo moguce da Rusi oce odredjeni nivo podrske iz Hrvatske
I slazem se da im Srbija nije nimalo dovoljna za neki uticaj na Balkanu.

Kada se jos malo pogledaju konstantno jaki lobiji u RH koji su naslonjeni na Moskvu
nije nemoguce......

http://www.jutarnji.hr/globus/Globus...tskoj/6683199/
Upire rus - i upirat će do kraja - mi smo im zbog pozicije strahovito bitni (kao i drugima), a što će biti? vidjet ćemo. trenutno smo u raljama anglosasa - bilo bi najbolje kad bi se taj priitisak prelomio na dva dijela i kad bi i rusi ušli s nekim utjecajem na HR, a dobro bi došli i kinezi - ali za takvo nešto treba imati bar nekakvu kičmu i vanjsku politiku, a mi to nažalost nemamo. Kad pogledam ovu našu predsjednicu volio bih da u njoj vidim htjenje za hrvatske interese, strvarno bih volio, ali kako god se okrenem i kad dubim na glavi nažalost ne vidim ništa doli NATO i trilateralu - hebiga!!!!
hilderik is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:39.