Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Politička scena

Politička scena Stranke i osobe na političkoj sceni RH

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 20.09.2017., 16:38   #341
Quote:
Cuka kaže: Pogledaj post
Glupa joj je priča jer se to desilo 1958. i tada je za potrebe izgradnje akumulacije izvršena nacionalizacija e sad koliko je pravično nadoknađeno je stvar za priču jer po nekim izvorima to je bili više nego OK a po nekim baš i ne.
moje su iselili zbog vojnog aerodroma iznad Bihaća, dvije kuće plus novci, tad se nije pitalo nego se djelilo šakom i kapom
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2017., 22:28   #342
Ne razumijem današnju najzvučniju Dalićkinu izjavu.

Kaže

http://hr.n1info.com/a250407/Vijesti...iko-vazan.html

Potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta Martina Dalić po izlasku iz Vlade nije htjela komentirati objavu Ivice Todorića, dok je ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić istaknuo da je obitelj Todorić stvorila Agrokor, ali ga je i upropastila, a Vlada je učinila sve da spasi tvrtke iz koncerna i cijelo gospodarstvo.

"Zar vi mislite da je Ivica Todorić stvarno toliko važan da bi Vlada komentirala i da bih se ja brinula za tuđe blogove?", upitala je Dalić, odgovorivši time na pitanje novinarke kako komentira objavu Ivice Todorića u kojoj je prozvao Vladu da je povlačila političke poteze želeći steći kontrolu nad tim koncernom.


??

Naravno da mislimo!

Tko je važan u priči o Agrokoru, tko zna što je bilo, i što se zbiva sada, tko je taj čiji input je relevantan, nego Todorić?

On sam podržava saborsko povjerenstvo! Koje HDZ ne bi.


-Stipe
Stipe23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:02   #343
Quote:
Stipe23 kaže: Pogledaj post
Ne razumijem današnju najzvučniju Dalićkinu izjavu.

Kaže

http://hr.n1info.com/a250407/Vijesti...iko-vazan.html

Potpredsjednica Vlade i ministrica gospodarstva, poduzetništva i obrta Martina Dalić po izlasku iz Vlade nije htjela komentirati objavu Ivice Todorića, dok je ministar poljoprivrede Tomislav Tolušić istaknuo da je obitelj Todorić stvorila Agrokor, ali ga je i upropastila, a Vlada je učinila sve da spasi tvrtke iz koncerna i cijelo gospodarstvo.

"Zar vi mislite da je Ivica Todorić stvarno toliko važan da bi Vlada komentirala i da bih se ja brinula za tuđe blogove?", upitala je Dalić, odgovorivši time na pitanje novinarke kako komentira objavu Ivice Todorića u kojoj je prozvao Vladu da je povlačila političke poteze želeći steći kontrolu nad tim koncernom.


??

Naravno da mislimo!

Tko je važan u priči o Agrokoru, tko zna što je bilo, i što se zbiva sada, tko je taj čiji input je relevantan, nego Todorić?

On sam podržava saborsko povjerenstvo! Koje HDZ ne bi.


-Stipe
?????
pa i njoj je bio važan obzirom je Vlada donijela Lex Agrokor

na čemu je ova žena?
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 10:20   #344
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
?????
Na čemu je ova žena?
Na dobrim prihodima?
__________________
Uvijek uz dlaku!
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 12:22   #345
Bahata Dalićka tajno se sastajala s Todorićem, a sad kaže da je nebitan
__________________
Ušće zvuka
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:08   #346
Baba je na horsu.
I još je gramziva, prijetvorna kača, ali to nije čudno kad je u HDZ-u.

Ministrica malog i srednje poduzetništva, a stalno povlađivala krupnom i bankarskom kapitalu.
__________________
"You are what you eat but I don 't remember eating a sexy beast in the morning."
TeenWindfucker is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 14:48   #347
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
Bahata Dalićka tajno se sastajala s Todorićem, a sad kaže da je nebitan
Klasična hrvatska priča. Šutiranje mrtvog konja. Sjetite se samo Sanadera. Isti oni koji su svakoga tko bi i riječ kritičice zucnuo protiv Sanadera proglašavai četnicima, jugonostalgičarima, komunjarama ..... dan kasnije su se natjecali tko će uputiti žešću kritiku prema istom tom Sanaderu.

Tako je i sada, Todorić je bio Gazda dok je dijelio lovu šakom i kapom političarima, crkvi ....

Međutim, ako ima imalo pameti popriličan dio kolača on ima još uvijek. A to znači da ima i za skupe pravnike.

Političarima je svejedno, ne plaća se ništa iz njihovog džepa već iz državnog proračuna.

Narod?

Ono malo vjere što sam imala u narod nestalo je onog trenutka kada je HDZ nakon otkrića što je radio Sanader - zamalo dobio izbore. Postali su *samo* najjača oporbena stranka. Da je narod pametan HDZ nikad više nakon toga ne bi prešao izborni prag.

Birači su im poslali jasnu poruku - slobodno vi kradite, mi ćemo vas opet birati. Zašto ne poslušati biračko tijelo?
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2017., 22:12   #348
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Klasična hrvatska priča. Šutiranje mrtvog konja. Sjetite se samo Sanadera. Isti oni koji su svakoga tko bi i riječ kritičice zucnuo protiv Sanadera proglašavai četnicima, jugonostalgičarima, komunjarama ..... dan kasnije su se natjecali tko će uputiti žešću kritiku prema istom tom Sanaderu.

Tako je i sada, Todorić je bio Gazda dok je dijelio lovu šakom i kapom političarima, crkvi ....

Međutim, ako ima imalo pameti popriličan dio kolača on ima još uvijek. A to znači da ima i za skupe pravnike.

Političarima je svejedno, ne plaća se ništa iz njihovog džepa već iz državnog proračuna.

Narod?

Ono malo vjere što sam imala u narod nestalo je onog trenutka kada je HDZ nakon otkrića što je radio Sanader - zamalo dobio izbore. Postali su *samo* najjača oporbena stranka. Da je narod pametan HDZ nikad više nakon toga ne bi prešao izborni prag.

Birači su im poslali jasnu poruku - slobodno vi kradite, mi ćemo vas opet birati. Zašto ne poslušati biračko tijelo?
Da je narod pametan ni HDZ ni SDP ne bi dobili ni 2% glasova. Uvijek ih navuku na foru, ako ne glasujete za HDZ izbore ce dobiti SDP, a one druge "ako ne glasujete za SDP izbore ce dobiti HDZ". I tako se dopunjuju od 2000. godine.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 08:40   #349
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Da je narod pametan ni HDZ ni SDP ne bi dobili ni 2% glasova. Uvijek ih navuku na foru, ako ne glasujete za HDZ izbore ce dobiti SDP, a one druge "ako ne glasujete za SDP izbore ce dobiti HDZ".
Nije samo to razlog.

Koja je to postojeća stranka a da je artikulirana i - najbitnije - relevantna na razini države (organizacijski, kadrovski...) za koju bi mogao/trebao glasati razočarani glasač HDZ-a, odnosno za koju bi mogao/trebao glasati razočarani glasač SDP-a?

Odgovor "svaki je izbor bolji od ove dvije stranke" nije dobar odgovor .
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 10:18   #350
Tko je uopće taj Todorić?
jim rogers12345 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 11:52   #351
Quote:
jim rogers12345 kaže: Pogledaj post
Tko je uopće taj Todorić?
onaj čije dugove ćemo vraćati svi mi...
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 16:01   #352
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije samo to razlog.

Koja je to postojeća stranka a da je artikulirana i - najbitnije - relevantna na razini države (organizacijski, kadrovski...) za koju bi mogao/trebao glasati razočarani glasač HDZ-a, odnosno za koju bi mogao/trebao glasati razočarani glasač SDP-a?

Odgovor "svaki je izbor bolji od ove dvije stranke" nije dobar odgovor .
Postoje samo birači i stranke, odnosno ne bi trebali postojati *glasači HDZ-a* i *glasači SDP-a*. Pogotovo ne u mladim demokracijama poput hrvatske, u kojoj se političko-demokratski život tek uči.

Ako stranka kojoj sam dala glas nije ispunila moja očekivanja (i svoja obećanja) dati ću glas onoj straci, koja god to bila koja će to moći učiniti.

Da ljudi ovako razmišljaju ne bi ministri bili razne dalićke ili linići, mršići .....

I ne bi svake godine dolazila sve gora garnitura političara na vlast. Pa onaj tip što je trebao biti ministar, mislim branitelja, u Oreškovićevoj vladi nije znao da se namjenski kredit treba trošiti - namjenski. Ili ona ministrica koja nije znala kako se puni državni proračun. Međutim, to njima nije bitno, budući da je jedini razlog zašto žele doći na vlast - vlastito bogaćenje. I onda ide sistem *ti meni, ja tebi ...* a raja plaća.

Plaćamo ogromne poreze a zdravstvo se urušava, policija hoda u poderanim uniformama, tko zna što je sa mirovinskim ......

Bojim se da je danas kasno za bilo kakve promjene. Zato nemoje računati da ćete išta dobiti od države kada vam bude trebalo.

Bili glasači HDZ-a ili SDP-a, svejedno.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2017., 16:03   #353
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
onaj čije dugove ćemo vraćati svi mi...
Da, to je naša budućnost.

A prošlost je - omogućili smo mu četvrt stoljeća života na visokoj nozi.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 07:26   #354
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Nije samo to razlog.

Koja je to postojeća stranka a da je artikulirana i - najbitnije - relevantna na razini države (organizacijski, kadrovski...) za koju bi mogao/trebao glasati razočarani glasač HDZ-a, odnosno za koju bi mogao/trebao glasati razočarani glasač SDP-a?

Odgovor "svaki je izbor bolji od ove dvije stranke" nije dobar odgovor .
To je mit kako nitko drugi ne moze upravljati Hrvatskom. Postoji niz drugih stranaka.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 07:28   #355
Quote:
mravac8 kaže: Pogledaj post
Da, to je naša budućnost.

A prošlost je - omogućili smo mu četvrt stoljeća života na visokoj nozi.
Najmanji je problem sto je on zivio na visokoj nozi. Problem je pustosenje gospodarstva od strane doticnog.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 07:53   #356
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
To je mit kako nitko drugi ne moze upravljati Hrvatskom. Postoji niz drugih stranaka.
Ne govorim o tome da nitko drugi ne može upravljati Hrvatskom. Govorim o sadašnjem (ne)postojanju alternative za razočarane.

Postoji jako, jako puno "drugih stranaka" - ali, moje je pitanje bilo konkretno:
Quote:
Koja je to postojeća stranka a da je artikulirana i - najbitnije - relevantna na razini države (organizacijski, kadrovski...) za koju bi mogao/trebao glasati razočarani glasač HDZ-a, odnosno za koju bi mogao/trebao glasati razočarani glasač SDP-a?
Dio razočaranih glasača HDZ-a (moguće i manji dio razočaranih glasača SDP-a) otišao je Mostu - doduše, na nekim budućim izborima tek treba vidjeti jesu li zadovoljni tim prijelazom.

Ja bih rekao da upravo nepostojanje takvih "zamjenskih" stranaka ljude masovno ostavlja kod kuće na izborni dan.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 17:56   #357
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Najmanji je problem sto je on zivio na visokoj nozi. Problem je pustosenje gospodarstva od strane doticnog.
A do novca za život na visokoj nozi došao je - pustošenjem gospodarstva.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.09.2017., 19:17   #358
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ne govorim o tome da nitko drugi ne može upravljati Hrvatskom. Govorim o sadašnjem (ne)postojanju alternative za razočarane.

Postoji jako, jako puno "drugih stranaka" - ali, moje je pitanje bilo konkretno:

Dio razočaranih glasača HDZ-a (moguće i manji dio razočaranih glasača SDP-a) otišao je Mostu - doduše, na nekim budućim izborima tek treba vidjeti jesu li zadovoljni tim prijelazom.

Ja bih rekao da upravo nepostojanje takvih "zamjenskih" stranaka ljude masovno ostavlja kod kuće na izborni dan.
Evo odgovorio si. Most je jedna od alternativa.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 05:53   #359
Quote:
zulualpha kaže: Pogledaj post
Evo odgovorio si. Most je jedna od alternativa.
Molim te, reci da se šališ...
Da je to neka fina ironija koju nisam skužio...
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2017., 18:51   #360
Quote:
Smotani2 kaže: Pogledaj post
Molim te, reci da se šališ...
Da je to neka fina ironija koju nisam skužio...
Ne salim se. HDZ-SDP vec dugo upravljaju Hrvatskom i nista. Zar ne bi bilo bolje izabrati nekog treceg pa ga smijeniti ako ne radi dobro.
zulualpha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:57.