Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.09.2017., 16:26   #1
Podbrežje

Nedavno je izašao natječaj za davanje u najam javno najamnih stanova na lokaciji Podbrežje.
Grad Zagreb iznajmljuje 200 stanova koji bi po riječima Gradonačelnika Bandića "mladim obiteljima trebao omogućiti riješavanje stambenog pitanja po nižim cijenama"

E sad, budući da je od tih dvjesto stanova, čak njih 174 ili gotovo 90 posto jednosobnih ili jednoiposobnih, moje pitanje je kakva bi to "mlada obitelj" trebala živjeti u jednoj sobi?
pac-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.09.2017., 16:30   #2
Quote:
pac-man kaže: Pogledaj post
Nedavno je izašao natječaj za davanje u najam javno najamnih stanova na lokaciji Podbrežje.
Grad Zagreb iznajmljuje 200 stanova koji bi po riječima Gradonačelnika Bandića "mladim obiteljima trebao omogućiti riješavanje stambenog pitanja po nižim cijenama"

E sad, budući da je od tih dvjesto stanova, čak njih 174 ili gotovo 90 posto jednosobnih ili jednoiposobnih, moje pitanje je kakva bi to "mlada obitelj" trebala živjeti u jednoj sobi?
I ovdje bih još dodao najnovije tumačenje pojma OBITELJ:

"majka, otac i njihova djeca"
pac-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.09.2017., 09:48   #3
Kad se radio POS Špansko, inicijalno su bili veliki stanovi , onda su ih, prekrajali da budu manji jer skoro nitko nije mogao zadovoljiti uvjete za stanove od 80+ m2.
Nekad je urbanizam bio predmet na faksu, ne znam da li je još uvijek. Očito nije.
ssm is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 13:07   #4
Još je veći biser kad uz "stan" od 35 kvadrata moraš uzeti parkirno mjesto i šupu, što te dođe još dodatnih 12 kvadrata. Dakle plaćaš još 30% više za nešto što ti ne treba.

Objektivno, ovi stanovi su građeni za samce kojima je dovoljna jedna soba i koji imaju automobil. Uz to, trebali bi imati i brdo stvari koje će smjestiti u šupu.
pac-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.10.2017., 15:51   #5
Quote:
pac-man kaže: Pogledaj post
Još je veći biser kad uz "stan" od 35 kvadrata moraš uzeti parkirno mjesto i šupu, što te dođe još dodatnih 12 kvadrata. Dakle plaćaš još 30% više za nešto što ti ne treba.

Objektivno, ovi stanovi su građeni za samce kojima je dovoljna jedna soba i koji imaju automobil. Uz to, trebali bi imati i brdo stvari koje će smjestiti u šupu.
Parkirno mjesto i šupa se u kvadraturi računaju s faktorom 0,25 (ovisi dali je vanjsko mjesto ili unutarnje, a za šupu mislim da je 0,4 faktor), tako da nije 12 kvadrata nego 3-5 max., što onda nije 30% više, nego 10% (ne hvatajte me za matematiku, brojke su okvirne).
el ninjo is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 13:21   #6
Quote:
el ninjo kaže: Pogledaj post
Parkirno mjesto i šupa se u kvadraturi računaju s faktorom 0,25 (ovisi dali je vanjsko mjesto ili unutarnje, a za šupu mislim da je 0,4 faktor), tako da nije 12 kvadrata nego 3-5 max., što onda nije 30% više, nego 10% (ne hvatajte me za matematiku, brojke su okvirne).
Potpuno krivo!

Upravo ispred sebe imam katalog stanova, koji npr. kaže ovako:

Stan A4_B_01
1. kat, jednosobni stan

Ukupno zatvorena NKP (neto-korisna-površina): 36,75 m2
Lođa: 3,19 x 0,75 = 2,39 m2
Ukupno zatvorena NKP s lođom: 39,14 m2
Spremište (SPR 31): 2,24 x 0,75 = 1,68 m2
Sveukupno NKP stana: 40,82 m2
Garažno mjesto (G46): 14,76 x 0,75 = 11,07 m2
Sveukupno NKP stan + PGM: 51,89 m2


Dakle, na površinu stana od 39,14 m2 ide još 12,75 m2 spremišta + PGM, pa ti računaj.

Da nebi bilo da nešto izmišljam, tu ti je link na katalog stanova:

https://app.powerbi.com/view?r=eyJrI...JkNiIsImMiOjh9
pac-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2017., 22:15   #7
Također se pitam za koga je to zamišljeno.
Da je obrnuta količina 1.5sobnih naspram 1 sobnih još bih i shvatio, ali ovo zbilja ne razumijem :/

mislim da ce zainteresiranost za 1.5sb biti nekoliko desetaka puta veća od ponude
čaplja89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 13:10   #8
Quote:
čaplja89 kaže: Pogledaj post
Također se pitam za koga je to zamišljeno.
Da je obrnuta količina 1.5sobnih naspram 1 sobnih još bih i shvatio, ali ovo zbilja ne razumijem :/

mislim da ce zainteresiranost za 1.5sb biti nekoliko desetaka puta veća od ponude
Mislim da su i 1.5-sobni stanovi premali.

Ipak se tu radi o potpuno praznim stanovima. Dakle, moraš kupiti kuhinju, sav namještaj, rasvjetu i svašta nešto. I onda, ako planiraš ikad imati djecu, pola spavaće sobe ti nije dovoljno.
pac-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 20:30   #9
Quote:
pac-man kaže: Pogledaj post
Mislim da su i 1.5-sobni stanovi premali.

Ipak se tu radi o potpuno praznim stanovima. Dakle, moraš kupiti kuhinju, sav namještaj, rasvjetu i svašta nešto. I onda, ako planiraš ikad imati djecu, pola spavaće sobe ti nije dovoljno.
Da,slažem se..trebali su biti stanovi sa minimalno jednom spavaćom sobom do 2,3 spavaće sobe...133 stana od ponuđenih 200 su doslovce malo veće garsonijere..Dio stanova koji je namijenjen znanstvenim novacima ima puno više većih stanova...
TinaNina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2017., 21:21   #10
ima netko procjenu, koliko se čekaju rezultati natječaja ovog tipa?
čaplja89 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.10.2017., 06:27   #11
Quote:
čaplja89 kaže: Pogledaj post
ima netko procjenu, koliko se čekaju rezultati natječaja ovog tipa?
2-3 mjeseca otprilike,za Podbrežje su rekli negdje oko Božića da bi mogli biti rezultati.
TinaNina84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.10.2017., 11:55   #12
Saznali smo za ove stanove u ljeto, pročitali sve članke, objave grada, stanogradnje, proučili nacrte, ugovorili razgovor s nadležnim referentom u gradskoj upravi, dočekali da se natječaj otvori.. Nakon svega što smo videli i pročitali do tada, a ponajviše nakon razgovora u gradskoj upravi smo ostali zatečeni objavljenim natječajem. Prvo, gdje su nestali 2,5 sobni stanovi? Objavljena količina 2sobnih stanova je smiješna. Ne razumijem isticanje gradnje
-dvije predškolske ustanove,
-osnovna škola,
-kulturno-informativni centar,
-bazenski kompleks i sportska dvorana.
-Parkovi, 6 igrališta za uzrast od 0 - 6 godina i 6 igrališta za uzrast od 7 -18 godina
s obzirom da sobnosti stanova koja ne ide u korist obitelji s djecom i mlade parove koji planiraju djecu. U cijeloj priči je standardno nešto krenulo krivo. Ne razumijem nesrazmjer količine jednosobnih stanova naspram svih ostalih. Ostali smo razočarani i osjećamo kako je novac i energija utrošena za prikupljanje dokumentacije da se stavljamo u ring s tisućama koji se bore za 20 2sobnih stanova potraćena. To nije dovoljno ni da podmiri približne potrebe koji "nekog imaju, znaju" u blizini gradskog oltara.
GallicaMona is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.10.2017., 13:36   #13
Informacija koja je išla za javnost: Iznajmit ćemo 200 stanova!

Za očekivati je da će, prema najavama (stanovi za mlade obitelji s djecom, bla, bla...), biti najviše trosobnih stanova. Dakle jedna roditeljska soba, jedna dječija i dnevni boravak.

Kad je izašao natječaj, šok! Iznajmljuju ravno tri trosobna stana! Od dvjesto!
Tri?!?

Ovo je preglupo čak i za zagrebačku gradsku upravu!
pac-man is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 14:53   #14
Bok,

Ima li tko kakvih informacija?
Jako sam zainteresiran za kupnju stana u Podbrezju, ali pronaci nesto korisno ili dobiti informaciju u holdingu kada krece prodaja je nemoguca misija. Zadnje sto sam procitao u novinama he da se ti stanovi na kraju nude zaposlenicima gradske uprave jer naravno gle cuda odaziv znanstvenih novaka je bio fijasko.

Ako netko ima ikakvu informaciju, jako cu biti zahvalan.
Neuroteek is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.02.2018., 21:25   #15
Quote:
Neuroteek kaže: Pogledaj post
Bok,

Ima li tko kakvih informacija?
Jako sam zainteresiran za kupnju stana u Podbrezju, ali pronaci nesto korisno ili dobiti informaciju u holdingu kada krece prodaja je nemoguca misija. Zadnje sto sam procitao u novinama he da se ti stanovi na kraju nude zaposlenicima gradske uprave jer naravno gle cuda odaziv znanstvenih novaka je bio fijasko.

Ako netko ima ikakvu informaciju, jako cu biti zahvalan.
Probajte preko izvođača doći do informacije neke, oni često znaju imati konkretni info, a često znaju uzimati i stanove pod kompenzaciju (primjer Novi Jelkovec) pa možda i oni nešto imaju.

Poslano sa mog HM NOTE 1LTE koristeći Tapatalk
lipa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 16:32   #16
Ja sam im poslao upit. Nisam dobio konkretan odgovor na postavljena pitanja (što, kako, kada) ali ovo su mi odgovorili:

Zahvaljujemo se na Vašem interesu te Vas obavještavamo da je u Podbrežju završetak prve faze realizacije izgradnje stambenog naselja u tijeku, a u kojem se gradi 608 stanova od kojih je 200 namijenjenih za socijalni najam, 200 za javni najam i 208 za kupnju stanova znanstvenih novaka.

Potvrda kupnje stanova za znanstvene novake završena je od strane Sveučilišta .

Sukladno Zaključku Grada Zagreba (kojime bi se mogućnost kupnje stanova uz subvenciju kamate proširilo i na druge kategorije građana), biti će raspisan javni natječaj za kupnju stanova čija se objava očekuje u prvom kvartalu 2018. godine.
Perava is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2018., 16:46   #17
Quote:
Perava kaže: Pogledaj post
Ja sam im poslao upit. Nisam dobio konkretan odgovor na postavljena pitanja (što, kako, kada) ali ovo su mi odgovorili:

Zahvaljujemo se na Vašem interesu te Vas obavještavamo da je u Podbrežju završetak prve faze realizacije izgradnje stambenog naselja u tijeku, a u kojem se gradi 608 stanova od kojih je 200 namijenjenih za socijalni najam, 200 za javni najam i 208 za kupnju stanova znanstvenih novaka.

Potvrda kupnje stanova za znanstvene novake završena je od strane Sveučilišta .

Sukladno Zaključku Grada Zagreba (kojime bi se mogućnost kupnje stanova uz subvenciju kamate proširilo i na druge kategorije građana), biti će raspisan javni natječaj za kupnju stanova čija se objava očekuje u prvom kvartalu 2018. godine.
A koji su kriteriji za druge kategorije gradjana koji bi kupovali?
Arienrhod is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 13:21   #18
kamanjar i korupcija?
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2018., 16:09   #19
Quote:
Arienrhod kaže: Pogledaj post
A koji su kriteriji za druge kategorije gradjana koji bi kupovali?
Dob - <25 - 15 bodova, >25-40 - 10 bodova
Vrijeme prebivanja u ZG,
Broj clanova kucanstva.
Strucna sprema.
Invaliditet
Branitelji/djeca branitelja
Perava is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2018., 19:01   #20
Mi smo se prijavili za najam stana u Podbrežju i zeznuli smo se jer je pisalo da treba dostaviti plaće isplaćene u lipnju, srpnju i kolovozu, tj. u tromjesječju prije objave natječaja (koji je u rujnu), a mi smo dostavili plaće za lipanj, srpanj i kolovoz. Naravno prigovor nisu uvažili jer smo si sami krivi zbog nepotpune dokumentacije ma da imamo sve uvjete i bili bismo u prvih 200.

Ne bi me to toliko iritiralo (pošto smo sami zeznuli) da ne znam osobno kako su natječaj prošli ljudi poput onih koji nisu prijavili vlastitu djecu da bi ostvarili uvjet prihoda (po članu kućanstva) te ljudi koji su prijavili sebe da bi njihovo punoljetno dijete koje nema uvjete dobilo stan.
Lijepa naša Hrvatska.

Inače koga interesira izašao je natječaj za kupnju stana za obične građane koji nisu znanstveni novaci :P
francy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:08.