Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.05.2006., 22:57   #41
Ma nama će Stokes ishodit uporabne
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.05.2006., 23:20   #42
nema dozvole bez fasade
 
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 00:17   #43
Quote:
alfred stokes kaže:
Ja ubrzo počinjem gradit jedan objekt (kuća za odmor) i dok sam radio projekt vodio sam računa da zadovoljim sve uvjete za 4 zvjezdice.
Kako ćeš rješit "direktnu telefonsku liniju". A "internet priključak" - šta to zapravo znači ?
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 10:34   #44
Quote:
Stana kaže:
nema dozvole bez fasade
Ajd da su sjetili nešt pametnoga........
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 12:30   #45
@ putnik
To su cake koje nemaju veze s proj. dokumentacijom za dobit dozvole

Znam da bi to trebalo zadovoljavat po pravilniku, ali na telefon i internet ću kasnije mislit jer sada tamo nema nikakvog fiksnog telefona, čak ni mogućnosti za uvest liniju, osim uskoro (na ljeto) GSM signala preko kojeg se u krajnjoj liniji može i surfat
alfred stokes is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2006., 17:46   #46
Ma ne mislim ja na samu gradnju, već kad kažeš da misliš unaprijed da to bude **** kategorija, onda spominjem ove neke stvari koje se tiču kategorizacije a za koje mislim da su (gotovo) neostvarive. Jer zapravo uopće neznam što bi to trebalo značiti npr. "internet priključak".
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 14:03   #47
uporabna dozvola-konkretno

Čitam vas vec jako dugo, a evo i mog prvog posta. Naravno, trazim pomoc. Idem u gradnju, zemljiste je kupljeno, trenutno se rade nacrti...Gradim kucu s poslovnim prostorom za tihi obrt u nasem vlasnistvu (nista ekstra veliko).
Namjeravam nakon gradnje traziti uporabnu dozvolu i sad skupljam informacije o tome sto mi sve treba. Jer ako zelim uporabnu, moram vec sad poceti misliti o svim detaljima, zar ne?
Dakle, treba mi:
- gradjevinska tvrtka koja ce mi graditi kucu, a koja ima inz. gradjevine s polozenim strucnim ispitom
- mora se voditi gradjevinski dnevnik
- moram imati ovlastenog nadzornog inzenjera
- moram imati dokumentaciju o ispitivanju ugrađenih gradiva, građevnih proizvoda i opreme prema programu ispitivanja iz projekta (recimo: atest za beton, za elektricne instalacije i slicno)

Pricali smo s raznim majstorima, koji mi ne mogu izdati nikakav atest, nemaju ing. gradjevine, nikakve papire - e takvi me ne zanimaju.
Mislim da sam nasla firmu koja ce mi graditi (jos nemam gotov projekt pa se nismo razgovarali o cijeni). I sad me zanimaju neka konkretna iskustva oko toga sto mi je sve potrebno za uporabnu dozvolu a koja mora ishoditi firma koja ce mi graditi.
Kad cu ici pregovarati o cijeni s firmom koja mi moze dati sve te ateste, ne znam koliko ce to povisti cijenu izgradnje niti koje sve papire mi oni moraju probaviti. Najgora solucija mi je da oni kazu, ne brinite se, mi cemo ishoditi sve ateste i slicno, a na kraju, po zavrsetku gradnje ispadne da mi pola toga fali i da ne mogu dobiti uporabnu.Zato bi htjela znati sto sve moram imati za uporabnu.
Dakle, ima li netko konkretno iskustvo u ishodjenju uporabne dozvole?
roda is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.05.2006., 20:11   #48
Svaka firma koja će ti graditi kad će ti ispostaviti mjesečnu situaciju izvršenih radova a na kraju okončanu ima sve račune za materijal. Dakle dobivaš račun za izvršene radove usluge i sve ostalo. Platit ćeš i PDV, sve ili većina ozbiljnijih firmi daju garanciju od 2 godine,a sukladno zakonu o gradnji njihova je obveza i nadzornog inženjera da ti ishodi tu svu dokumentaciju i ti nemaš nikakvu brigu, sventualno s nadzornim na kraju dana ili po dinamici radova obavljati konzultacije. U konačnici takva gradnja će te koštati najmanje 30% više od fušera i ostalih koji rade na crno. Pozitivno je kad imaš sve papire imaš kasnije manje troškove da dižeš kredite za adaptaciju ili bilo što drugo,a s godinama takva nekretnina će samo dobivati na cjeni i shvati tu veću cjenu samo kao malo veću investiciju koja će ti u konačnici donjeti puno veći povrat na uloženo nego što sada misliš.
BUFFET is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 08:40   #49
Kupujem stan u Sesvetama i definitivno bih htjela da ima sve zakonom propisane papire pa tako i uporabnu dozvolu (kad sam ziheraš ). Već sam odustala od par stanova jer nisu imali istu (između ostalog). Trenutno sam u pregovorima sa vlasnikom stana u zgradi koja bi trebala biti gotova negdje do 10-tog mjeseca. Zanima me koliko se otprilike čeka na izdavanje uporabne dozvole - kad se preda zahtijev koliko je potebno tehničkoj da izađe na teren? Zgrada ima prizemlje + kat + potkrovlje i prema arhitektonskom planu onako laički odokativno čini mi se da je rađeno sve kako treba (barem što se tiče broja etaža, soba, kvadrature...), zgrada je etažirana, itd. Na zadnjoj etaži površina stana je nešto manja od prethodne dvije etaže, dok je terasa veća. Vlasnik je proveo kroz zid na terasu instalacije kako bi (prema njegovom objašnjenju) taj netko tko će kupiti stan kad prođe tehnička mogao dograditi kuhinju ukoliko to želi. Mene zanima zar te instalacije koje doslovce proviruju iz vanjskog zida na terasi mogu proći tehničku??? Hvala puno!!
__________________
Henry : Some people never go crazy. What truly horrible lives they must lead.
Taarna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.08.2006., 10:20   #50
Tehnicki nije samo provjera kvadrature te da li je kuca gradjena po gradjevinskoj. Treba imati jos masu papirologije, atesta, ma ono, ispadne da je lakse napraviti kucu nego imate sve te papire . Koliko treba inspektorima da izadju na teren, vjerujem da ovisi od grada do grada, godisnjima i sl., al' mislim da su kod nas dosta brzo izasli, radilo se o par tjedana.
sara4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2006., 18:44   #51
Quote:
plimpi kaže:
Da
Ajmo ljudi, dajte svoja mišljenja. Iako sumnjam da će biti previše postova na ovu temu, a mnogi forumaši su vlasnici kuća. To je još jedan dokaz da skoro pa nitko nema uporabnu

pa to je još jedan način pljačkanja građana a to sranje je isto kao i građevinska: priglupi elaborat od par strana texta koji plaćaš par sto tisuća kuna na ime vodne i komunalne naknade a sve da bi si država napunila džepove. Ovo čudo treba puno platiti+dugo čekat i natezat se s majmunima a bez toga nemreš jednog dana ni kuću prodat

A ni kuću ti nedaju više da sam gradiš u kojoj ćeš sam živjeti nego moraš kao da se radi o nekakvoj javnoj građevini platit hrpu građevinskih šljakera koje boli neki organ kako će ti ispast kuća jer su cijele dane pripiti, pa onda još nadzornog inženjera koji u hladu rješava križaljke i ispija žuju u golemim količinama a trebao bi nadzirat pijane bosance kak grade... Ma to je naprosto fantastično
mobyXXL is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 09:55   #52
Nisam ni očekivao da će se javit mnoštvo vlasnika obiteljske kuće s uporabnom dozvolom, ali moram priznat, nadao sam se barem jednome
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2006., 18:03   #53
Quote:
alfred stokes kaže:

Ja ubrzo počinjem gradit jedan objekt (kuća za odmor) i dok sam radio projekt vodio sam računa da zadovoljim sve uvjete za 4 zvjezdice.
Molim te, ako mozes napisati uvjete za objekt sa 4 zvjezdice.
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 08:34   #54
Ako nemaš uporabnu kuća se ne može upisati u knjige i nema hipoteke na istu.
Kod mene se komisija sastojala od 1 člana koji se dovezao Figuarom (još u YU). Zatražio je građevinsku i vlasnički, napisao zapisnik i to je to.
NIJE NI IZLAZIO IZ AUTA JER JE PADALA KIŠA.
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 08:49   #55
Quote:
ZOsvald kaže:
Ako nemaš uporabnu kuća se ne može upisati u knjige i nema hipoteke na istu.
Kod mene se komisija sastojala od 1 člana koji se dovezao Figuarom (još u YU). Zatražio je građevinsku i vlasnički, napisao zapisnik i to je to.
NIJE NI IZLAZIO IZ AUTA JER JE PADALA KIŠA.
Kako se ne moze upisati u knjige kada na prvoj stranici ove teme je netko stavio izvadak iz zakona koji kaze:
--Nadležni sud će izgrađenu građevinu upisati u zemljišne knjige i bez uporabne dozvole ako je za tu građevinu izdana građevna, odnosno lokacijska dozvola, i po službenoj dužnosti će u posjedovnici zemljišne knjige zabilježiti da dozvola nije priložena.--
dxer is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 09:43   #56
Exclamation

Quote:
Denys kaže:
Molim te, ako mozes napisati uvjete za objekt sa 4 zvjezdice.
Daj broj NN ako znaš, ja nikako da nađem na netu (a doma imam štampani primjerak al nisam doma nego na moru) !
__________________
Putopisi: Island Egipat Kuba Južna Amerika Turska | Silba Smještaj
Putnik92 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 11:45   #57
Quote:
Putnik92 kaže:
Daj broj NN ako znaš, ja nikako da nađem na netu (a doma imam štampani primjerak al nisam doma nego na moru) !
To bi valjda trebalo biti to:
http://www.nn.hr/clanci/sluzbeno/2001/0325.htm
samo sto nema navedene ukupne potrebne kvadrature zemljista i objekta ili mozda to ne igra nikakvu ulogu
Denys is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2006., 13:37   #58
"Kako se ne moze upisati u knjige kada na prvoj stranici ove teme je netko stavio izvadak iz zakona koji kaze"

Ne znam otkada je taj zakon, ali ono navedeno - iskusio na vlastitoj koži pa sam morao ganjati inspektora i pitati gdje je stalo da bi dobio kredit!
__________________
Ja govorim ono što kažem!
Lee Champa is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 11:40   #59
Jedno pitanje znalcima;Da li je uporabnu dozvolu moguče dobiti samo za jedan dio objekta?Napr. ako lik napravi objekat sa 4 poslovna prostora u prizemlju i stambenim prostorom na gornjoj etaži,jel može napr. dobiti dozvolu samo za jedan ili dva poslovna prostora,a za ostatak zganjati poslije ili mora tražiti (zgotoviti) cijeli objekat???
ZUJAN_BJ is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2006., 20:35   #60
Možeš dobiti uporabnu posebno za poslovne prostore.
Tako mnogi rade, budući da se poslovni prostori u većini slučajeva ne mogu iznajmiti bez uporabne.
plimpi is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:30.