Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.07.2005., 23:07   #261
Quote:
bozanstvena333 kaže:
buducnost se nemoze vjerodostojno prognozirati,jer se moze izmjeniti.
Ništa se vjerodostojno ne može prognozirati ni izmjeriti ali se sa astrologijom može sa velikom vjerojatnošću opisati koji će djelovi života u budućnosti biti aktivni.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.07.2005., 23:17   #262
Quote:
Baphomet kaže:
Ništa se vjerodostojno ne može prognozirati ni izmjeriti ali se sa astrologijom može sa velikom vjerojatnošću opisati koji će djelovi života u budućnosti biti aktivni.
Ako mogu samo potvrditi da sa svojim iskustvom od 33.3333333 natala na godinu - u potpunosti se slažem.
Fish 1968 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 19:05   #263
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Postanite i vi Reiki Majstor

Quote:
masterblaster kaže:
gdje??? daj kopiraj tu!
http://www.reiki.nu/treatment/symbol...azeshonen.html [http://www.xehupatl.com/freebooks.htm
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.07.2005., 20:16   #264
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Postanite i vi Reiki Majstor

http://www.reiki.nu/treatment/symbols/symbols.html
tu procitaj prvi dio ("reiki symbols of no value") u kojem stoji da je reiki inicijacija ta koja simbolima daje moc.

-sto se tice tvojih linkova..prvi nema veze sa tom tvojom tvrdnjom,nego objasnjava simbol kojim se rade tretmani na daljinu
- drugi link je link na free download knjiga razlicitog sadrzaja,a ne na tvrdnju da za reiki nije potrebna inicijacija

moj zakljucak je da nemas pojma kaj pricas;drugi put pazljivije birati linkove koje postas (netko ih mozda stvarno i procita).glupaco.
 
Odgovori s citatom
Old 23.07.2005., 00:20   #265
Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Re: Postanite i vi Reiki Majstor

Quote:
masterblaster kaže:
http://www.reiki.nu/treatment/symbols/symbols.html
tu procitaj prvi dio ("reiki symbols of no value") u kojem stoji da je reiki inicijacija ta koja simbolima daje moc.

-sto se tice tvojih linkova..prvi nema veze sa tom tvojom tvrdnjom,nego objasnjava simbol kojim se rade tretmani na daljinu
- drugi link je link na free download knjiga razlicitog sadrzaja,a ne na tvrdnju da za reiki nije potrebna inicijacija

moj zakljucak je da nemas pojma kaj pricas;drugi put pazljivije birati linkove koje postas (netko ih mozda stvarno i procita).glupaco.
pa da pazljivije procitas sve sto pise na toj stranici,ne samo stranicu sa linka koju sam postala,bilo bi ti puno jasnije o cem se radi.Bilo bi ti dobro da procitas i bon ton =u prijevodu nacin kulturnog ophodjenja sa ljudima,a mislim da tebi ne bi vrijedila nikakva inicijacija,jer procitavsi tvoju repliku,narocito zadnju rijec glupaco,vidi se na kojem si ti nivou.... (kulturnom,duhovnom i ostalom... )
bozanstvena333 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 08:51   #266
don't fight...

sto se tice reikija, cijena je krivo pitanje.
pitanje je da li reiki djeluje. Ako djeluje (a kod mene je djelovao), onda je cijena (koja nije ni visoka) koju platis za dusevni mir i zdravlje zapravo jako mala.

ako ne djeluje, onda je i besplatan zapravo stetan
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 08:53   #267
Quote:
Taroth kaže:
don't fight...

sto se tice reikija, cijena je krivo pitanje.
Cijena je pravo pitanje s obzirom na filozofiju koju propagiraju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 08:57   #268
Quote:
Taroth kaže:
don't fight...

sto se tice reikija, cijena je krivo pitanje.
pitanje je da li reiki djeluje. Ako djeluje (a kod mene je djelovao), onda je cijena (koja nije ni visoka) koju platis za dusevni mir i zdravlje zapravo jako mala.

ako ne djeluje, onda je i besplatan zapravo stetan
Nije bitna sa strane "pacijenta", pogotovo ako ima love, ali jest sa trane terapeuta i njegovih zivotnih vrijednosti. Isto mislim i za doktore koji strajkaju i odnose se prema pacijentima ne treba ni govorit kako (bar pojedini).
Naplacivat pomaganje nekome i zaradjivanje na necijoj bolesti je kurvinski.
 
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 09:01   #269
pazi... zaradjivanje na necijoj bolesti nije kurvinski.

zasto bi pomaganje nekome moralo biti besplatno??
pozeljno je da jest besplatno, ali je to onda humanitarni rad, a ne posao, zanimacija...
a i humanitarci moraju od necega zivjeti opet

npr.. zasto onda medicinske sestre primaju placu? zar nije i to pomaganje drugima?
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 09:05   #270
mislim da ih ima koji reiki i sl. tehnike krivo percipiraju.
Da ja imam neku bogomdanu sposobnost, ne bi ju smio naplacivati, jer imam ekskluzivitet na nju i na pomaganje drugima.
Reiki je tehnika koju svatko moze nauciti.

Kao voznja autom... mozes nauciti ga voziti ili svaki put cimati nekog da te odveze besplatno

imao sam razgovor sa jednim frendom koji mi je isto tupio o tome da reiki mora biti besplatan (on se ne bavi time), a njegova firma postavlja satelitske...
onda sam ga ja pitao da li mi moze poslati covjeka da mi besplatno postavi antenu... pa mu je bio problem...

tu sam zakljucio diskusiju... svi bi volili dobiti nesto besplatno, za to nemati nikakvu odgovornost, jer zdravlje je nesto sto se kao podrazumijeva
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 09:10   #271
Zato Ramakrishna rece da je doktor za duhovnjake lose zanianje

Em zive od toga, em su previse tjelesno osvjesteni

Nego podji od sebe... Da ti dodje neko bolestan po pomoc.. pomognes mu kolko znas.. imao bi srca to naplacivat? Nebi ni najmanje negdje u zakutku savjesti osjetio da mozda to ne bi trebalo? Pa bi onda smisljao raznorazne teorije o razmjeni energije da se opravdas pred sobom...

Ako bas os bit duhovan lipo odes radit. I dalje ti ostaje jedno 6 sati vremena u danu za pomaganje bliznjima. Naravno komotnije je zaradjivat od toga

Mozda zaista nema izbora, kao sto se na kraju krajeva yoga i svastanesto pocelo naplacivat sto bi rebalo bit besplatno posto ne moze egzistirat u vecem obimu bez organziranja, a sve organizirano, certificirano isl ima svoje troskove... osim toga nece donosit coeku koji se posvetio tome hranu pred pecinu kao u zemljama porijekla pa je razumljivo da se nekako pokusava skuckat za egzistenciju ako se posveti iskljucivo tome. Ali ipak mi je to razumljivije za yogu i slicne cesto rekreativne stvari nego iscjeljivanje. Al ko ce ga znat gdje su neciji motivi, ne zelim generalizirat.

Ali cak i ako je neizbjezno vjeruem da svako sa savjescu mora imat neki alarmic koji mu zazvoni kad uzima pare za pomaganje nekom..
 
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 09:14   #272
Quote:
Taroth kaže:
onda sam ga ja pitao da li mi moze poslati covjeka da mi besplatno postavi antenu... pa mu je bio problem...
Ako ce nekom zdravlje il nesto slicno ovisit o satelitskoj anteni normalno da ce mu normalan coek besplatno postavit ako se moze i ako se ima para. Naime za razliku od reikija ovdje postoji i neka aparatura koju treba platit, nije pitanje samo vlastitog rada i vremena.
Ipak satelit vecinom uzimaju radi zabave, nije neka velika potreba.
 
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 09:59   #273
reiki jest tehnika iscjeljivanja.
Znaci tehnika... mozes ju nauciti. Zasto bi ja nekome davao tretmane, ako ju sam moze nauciti i sebi si pomoci?
mozda zato sto je lakse tako, umjesto da se inicira i sam si daje tretmane.

iscjeljivanje znaci lijecenje. Humanitarni/volonterski rad je nesto drugo. Mozes volontirati i u programu "veliki brat, velika sestra", pa to nema veze sa zdravljem. Postoji puno nacina humanitarnog rada.

ja ne znam zasto ljudi zdravlje poistovjecuju sa humanitarnom djelatnoscu, sa besplatnim...
nitko se nije bunio kada je platio naocale jer smo navikli da platimo barem okvir, iako je to vezano za zdravlje.
Svi placamo (barem dijelom) lijekove, participacije za preglede i sl.
I opet nitko ne garantira da ce nam bas to pomoci da ozdravimo.

da se razumijemo, nemam ja nista protiv besplatnih tretmana, tko ih zeli neka ih daje, ali ja sam 'duhovan' za sebe samog. Bavim se sobom, ne drugima, i mislim da je vrsta agresije kada netko od mene trazi da mu nesto ucinim iskljucivo besplatno
Taroth is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 12:17   #274
Quote:
Baphomet kaže:
Cijena je pravo pitanje s obzirom na filozofiju koju propagiraju.
Bap, cijena kao i sve ostalo je relativan pojam.

__________________
Lili
Lilianna is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2005., 12:28   #275
Quote:
Lilianna kaže:
Bap, cijena kao i sve ostalo je relativan pojam.

Nije relativan u odnosu na reiki filozofiju.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2005., 16:29   #276
Re: Postanite i vi Reiki Majstor

Quote:
Baphomet kaže:
Znam da ću ovime navući bijes naših vrlih reikista, no....mislim da je vrijeme da se otkriju ti tajni simboli i inicijacije kojima reikisti zgrću dosta novaca.

Počnimo sa simbolima koje "ne smijete nigdje pisati jer su tajni" :

http://www.pathwaystoempowerment.com/Diatrad_small1.JPG

Hvala Baphomet jer otkrivaš "tajne".
Tajne ubijaju istinu.
Pagala Baba is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 04:45   #277
heh

Quote:
Baphomet kaže:
Nije relativan u odnosu na reiki filozofiju.
nisam pročitala sve. naprosto sam zgrožena. gnjev reikista koji si mislio "navući"..čisto sumnjam da si uspio.
pa to je strašno koliko si malen. zapravo..smiješno.

reiki filozofija, kako kazeš tebi baš nije sjela. što se tiče plaćanja inicijacije, to je klasična izmjena energije. nadam se da sam dala jednostavan primjer, tako da bi i ti mogao shvatiti.

citirat ću svog oca "govno je govno". biti reikist ne značni nužno biti i dobar čovjek. kao i u svakoj drugoj "branši" ima ih ovakvih i onakvih. ti si očito naletio ne "onakve". jer majstor koji te inicirao, nije to smio. osobe poput tebe jednostavno jedino i isključivo žele moć. a reiki nije moć. on je samo jedan od puteva prema sebi.
prva inicijacija jest za svakog. ostale nisu. to što si ti, možda, popušio novce, je isključivo tvoj gaf. nitko te nije tjerao na to.
divim ti se, zaista. toliko gnjeva..mora da je teško nositi se s tim.
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 08:27   #278
Re: heh

Quote:
trailer kaže:
nisam pročitala sve. naprosto sam zgrožena. gnjev reikista koji si mislio "navući"..čisto sumnjam da si uspio.
Probaj pročitati do kraja pa nećeš više imati sumnje. A ako i dalje sumnjaš pročitaj još jednom tvoj post pa ćeš vidjeti da se javio bar jedan gnjevni reikista.

Odakle ti to da sam gnjevan? Da mi je žao novaca koje sam potrošio? Da me majstor nije smio inicirati?

Puna si predrasuda i osuda. Još jedan primjer kako reiki djeluje na većinu ljudi.

Razmjena energije? Omiljena floskula koja služi uglavnom za smirivanje savjesti.

Ja uopće nisam ljut zato jer sam potrošio novce na to. Nikada mi nije palo na pamet da bih se ljutio zbog toga. A inicirala me osoba koja je poznata na tom polju i koja je to radila među prvima u Hrvatskoj.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 11:46   #279
Re: Re: heh

Quote:
Baphomet kaže:
Probaj pročitati do kraja pa nećeš više imati sumnje. A ako i dalje sumnjaš pročitaj još jednom tvoj post pa ćeš vidjeti da se javio bar jedan gnjevni reikista.

Odakle ti to da sam gnjevan? Da mi je žao novaca koje sam potrošio? Da me majstor nije smio inicirati?

Puna si predrasuda i osuda. Još jedan primjer kako reiki djeluje na većinu ljudi.

Razmjena energije? Omiljena floskula koja služi uglavnom za smirivanje savjesti.

Ja uopće nisam ljut zato jer sam potrošio novce na to. Nikada mi nije palo na pamet da bih se ljutio zbog toga. A inicirala me osoba koja je poznata na tom polju i koja je to radila među prvima u Hrvatskoj.

umirem od gnjeva. no to nije bit, zar ne?

floskula ili ne, tako je. tako svijet funkcionira, tako priroda funkcionira. svi se trebamo. uključujući i nas dvoje, hehe.

what a fuck???? inicirala te osoba koja je to radila medju prvima?
hello? to bi trebala biti kao neka garancija,ili? ne razumijem.
trailer is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.09.2005., 11:58   #280
Re: Re: Re: heh

Quote:
trailer kaže:
to bi trebala biti kao neka garancija,ili? ne razumijem.
Naravno. To ti je bilo u ono doba kada je postojao samo jedan reiki a ne gomila reikija koji služe za mužnju love pošto se većina inicirala u "prvi" reiki.
__________________
"Make up your mind. Is Death a friend? Then go joyfully to hunt with it, as I did. If it's an enemy, then fight it. But don't sag here like a wounded cow waiting for predators to finish it off. You are not prey, nor I! If we must die, let us die as wolves!”- Nighteyes
Baphomet is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:09.