Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa > Alternativno liječenje

Alternativno liječenje Sve ono što ne spada u službenu medicinu

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.01.2007., 09:33   #1061
Quote:
Sister kaže:
Joj sve ste krivo skužili! Slika samo da vidim kako netko izgleda i onda je mogu baciti u smeće ili šta god želite.

Tak dela i Vera Čudina zeme slikicu i gleda i sve zna o onome sa slikice...
samo kaj si ne zeme sliku 7 od 49 pa da mam pogodi dobitnu kombinaciju....?
Old 02.01.2007., 09:34   #1062
Ima sve više ljudi koji su inicirani u reiki, napravili čak i drugi stupanj, a nemaju uopće pojma što bi reiki trebao biti i čemu služi. Imam osjećaj da se ljudi iniciraju u reiki iz neke pomodnosti ili ne znam... jer nemaju drugog posla.

Ovo što sister piše - sorry sister, ali ti si promašila sve. Pa ne služi reiki tome da se hvališeš naokolo kako ti to možeš i pokazuješ ljudima da možeš. Reiki šalješ ljudima koji to trebaju i tvoj glavni motiv bi trebao biti suosjećanje i želja da pomogneš drugim ljudima.
Stvarno nisam sigurna da si reikist, jer kažeš u jednom postu da slanjem reika ne dobivaš ništa osim vježbe. Prvo, za reiki ti vježba ne treba, to može svatko i reiki teče prirodno. Drugo, ako si reikist, znaš da kada drugome šalješ reiki i ti imaš veliku dobrobit od toga, jer reiki teče kroz tebe.

A vama koji niste reikisti - morate znati da reiki nije pitanje talenta ili posebnih moći. Reiki je dostupan apsolutno svakoj živoj osobi. Nema tu nikakvih mistifikacija.
Old 02.01.2007., 09:58   #1063
Quote:
Sister kaže:
Slika samo da vidim kako netko izgleda i onda je mogu baciti u smeće ili šta god želite.
Za reiki tretman na daljinu nije potrebna slika niti to da znaš kako neka osoba izgleda. Povući ću pomalo čudnu paralelu, samo za primjer:

Moraš nazvati nekog na mobitel negdje na Floridi. Uzmeš mobitel, utipkaš brojeve i ako su brojevi pravi, osoba s druge strane će se javiti na mobitel, bez obzira što ti ne znaš kako ona izgleda. Ako su brojevi krivi, ništa od razgovora s tom osobom.
E, sad, da bi nekome "poslao" tretman potrebno je nekoliko podataka, koji su analogni tipkama na mobitelu iz ovog mog primjera, kako bi "prijenos" bio uspješan.
Ako osobu poznaješ, tada je dovoljno vizualizirati njen lik, jer su već svi podaci o toj osobi pohranjeni u tebi.

Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 10:01   #1064
Quote:
normall kaže:
Hvala gospoji, što se svratila i lijepo nam to objasnila

Hvala i svrati ponekad

Nema na čemu! Pošto me dugo nije bilo, koristim ovu priliku da svima zaželim sretnu, zdravu i veselu godinu 2007!
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 12:15   #1065
Reiki terapija je glupost na kvadrat, djeluje na bazi sugestije, djelovanje je kratko
kao i kod bioenergije, može se liječiti priznajem lakših "bolesti", no nakon par dana djelovanje prestaje, pa morate ići po novu dozu reikia.[/QUOTE]
Ne djeluje pomoću sugestije al ostalo je točno.
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 12:30   #1066
Quote:
Incorporated kaže:
Reiki terapija je glupost na kvadrat, djeluje na bazi sugestije, djelovanje je kratko
kao i kod bioenergije, može se liječiti priznajem lakših "bolesti", no nakon par dana djelovanje prestaje, pa morate ići po novu dozu reikia.

I to si zaključio na temelju čega? Vlastitog iskustva? Ako da, onda ti očito još puno toga uz reiki ostaje nepoznanica.
Reiki nije antibiotik, nakon kojeg će ti proći upala grla i ti ćeš biti zdrav sve do slijedećeg susreta s bakterijama. Reiki je rad na sebi; reiki je promjena načina razmišljanja; reiki je ŽELJA da nešto promijenimo nabolje.
Većina naših bolesti je uzrokovana načinom razmišljanja i života. Ti lijepo odeš na reiki tretman, osjećaš se neko vrijeme super, a onda krene po starom... Jesi li ti promijenio obrasce svog ponašanja? Ili očekuješ da je reiki čarobni štapić koji će preuzeti odgovornost za tvoje postupke? Pa, to je jako priručno i zgodno, ne? Misliti kako netko drugi mora biti odgovoran za naše ponašanje, a mi sami nemamo pritom ništa?
Imaš npr. problema s plućima i kašlješ, odeš na reiki i par dana ti bude bolje, i ti se vratiš kući i opet skuriš dvije kutije cigareta dnevno, pa se onda čudiš što ti se pogoršalo?
Ili, hodaš mrzovoljan i bijesan po ovom našem svijetu ( što prouzroči bolesno stanje ), odeš na tretman i bude ti par dana bolje, a nakon par dana se vratiš na staro? U čem je problem? U reikiu ili u tebi?
Pa kad će ljudi konačno shvatiti, da je svaka intervencija sa strane prolazna, ako iz temelja ne uklonimo uzrok koji se nalazi u nama samima?

Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 12:34   #1067
Zboravih još nešto... nemoj se ljutiti, ali očito to nije za tebe. Već od samog početka topica si u cijelu stvar pošao sa krivim motivima i predodžbama, i sada se čudiš, što ti se očekivanja nisu ispunila. Ako tražiš čarobni štapić, tražiš na krivom mjestu!

Nek ti je sretno u nekim drugim sferama...
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 12:41   #1068
Navest ću ti primjer svoje mame. Oboljela je od raka na dojki prije 12 godina, sada je zdrava. Ne želim reći da sam ja zaslužna za to, prije svega je zaslužan dobar onkolog kojeg je imala i koji je stručno odradio svoj posao, i to da bolest još nije bila u terminalnoj fazi. Reikiem sam joj pomagala. No, ona je iako žena bez nekih velikih škola, shvatila, da samo izlječenje neće imati dugotrajnog efekta ako ne promijeni stvari koje su je dovele u to stanje. Ne bi vjerovao, ali nakon toga, ona se totalno promijenila. Otpustila je sve negativne uzorke u svom životu, i iz jedne oštre, zamjerljive, autoritarne osobe, postala sasvim drugi čovjek. Preuzela je odgovornost za svoje zdravlje i za svoj život! Liječnik joj je samo pomogao, da dobije na vremenu i shvati kako nešto nužno mora promijeniti.
Hvala Bogu, smogla je dovoljno mudrosti, da to i napravi!
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 12:45   #1069
Sorry, duplao mi se post, pa sam ga izbrisala.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 15:04   #1070
Quote:
Incorporated kaže:
kao i kod bioenergije, može se liječiti priznajem lakših "bolesti", no nakon par dana djelovanje prestaje, pa morate ići po novu dozu reikia.

Duhec ti je lijepo sve objasnila što je reiki, ali samo bih ti htjela reći da je u svemu tome, tj. u svemu što radiš i za sve što jesi ipak i naposlijetku najbitnija svijest. Na primjer, ako me bole jajnici (a bole me kada hodam bosa po pločicama), onda mogu popiti jednu kutiju lijekova ili tablete protiv bolova i sve će biti u redu dok opet ne krenem s neodgovornim ponašanjem, onda će mi uskoro trebati nova kutija lijekova i tako unedogled dok ne osvijestim u čemu griješim i što mi uzrokuje bolove.
Lijekovi će maknuti bolove i to je o.k., ali lijekovi ne otklanjaju ono zbog čega me na kraju krajeva i bole jajnici, ne otklanjaju moje neodgovorno ponašanje. Reiki djeluje na više razina, on djeluje na duhovnoj, emotivnoj i mentalnoj razini i on uspostavlja ravnotežu u organizmu. Duhec je dobro rekla, nije reiki čarobni štapić, ništa nije čarobni štapić osim samog tebe. Postupno, ne naglo i odjednom, nego postupno i strpljivo treba voditi računa o svom životu i shvatiti da je odgovornost za naše živote u nama, mi smo odgovorni za sve što nas se događa i mi smo ti koji se sami možemo izlječiti.
diki is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:23   #1071
Quote:
bigblue2010 kaže:
Ima sve više ljudi koji su inicirani u reiki, napravili čak i drugi stupanj, a nemaju uopće pojma što bi reiki trebao biti i čemu služi. Imam osjećaj da se ljudi iniciraju u reiki iz neke pomodnosti ili ne znam... jer nemaju drugog posla.

Ovo što sister piše - sorry sister, ali ti si promašila sve. Pa ne služi reiki tome da se hvališeš naokolo kako ti to možeš i pokazuješ ljudima da možeš. Reiki šalješ ljudima koji to trebaju i tvoj glavni motiv bi trebao biti suosjećanje i želja da pomogneš drugim ljudima.
Stvarno nisam sigurna da si reikist, jer kažeš u jednom postu da slanjem reika ne dobivaš ništa osim vježbe. Prvo, za reiki ti vježba ne treba, to može svatko i reiki teče prirodno. Drugo, ako si reikist, znaš da kada drugome šalješ reiki i ti imaš veliku dobrobit od toga, jer reiki teče kroz tebe.

A vama koji niste reikisti - morate znati da reiki nije pitanje talenta ili posebnih moći. Reiki je dostupan apsolutno svakoj živoj osobi. Nema tu nikakvih mistifikacija.
već sam napisala.. NE ŠALJEM REIKI. znam što je reiki i vježba nema veze s tim...dakle, ne radim s reikijem, ne šaljem reiki ali u bliskoj budućnosti idem na prvi stupanj i nikome ne želim nipta dokazivati niti sam ikada imala potrebu samo sam odgovorila ljudima koji su željeli da im se NEŠTO pošalje..meni svejedno hoće li ili neće, a očito su odustali.

ponovimo lekciju: KOD MENE NEMA REIKIJA, PRVO PROČITAJ SVE ISPOČETKA DA BI ZNAO O ČEMU SE RADI, DOKAZIVANJE NIJE BILO NITI NA POPISU... mislim da je to sve, hvala na čitanju..nepotpunom

Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:23   #1072
delete

Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:24   #1073
delete

Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:25   #1074
delete

Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:29   #1075
Quote:
Duhec kaže:
Za reiki tretman na daljinu nije potrebna slika niti to da znaš kako neka osoba izgleda. Povući ću pomalo čudnu paralelu, samo za primjer:

Moraš nazvati nekog na mobitel negdje na Floridi. Uzmeš mobitel, utipkaš brojeve i ako su brojevi pravi, osoba s druge strane će se javiti na mobitel, bez obzira što ti ne znaš kako ona izgleda. Ako su brojevi krivi, ništa od razgovora s tom osobom.
E, sad, da bi nekome "poslao" tretman potrebno je nekoliko podataka, koji su analogni tipkama na mobitelu iz ovog mog primjera, kako bi "prijenos" bio uspješan.
Ako osobu poznaješ, tada je dovoljno vizualizirati njen lik, jer su već svi podaci o toj osobi pohranjeni u tebi.

znači dovoljan ti je nick na forumu da nekome nešto pošalješ?

Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:39   #1076
Quote:
Sister kaže:
znači dovoljan ti je nick na forumu da nekome nešto pošalješ?
Napisala sam:

"E, sad, da bi nekome "poslao" tretman potrebno je nekoliko podataka, koji su analogni tipkama na mobitelu iz ovog mog primjera, kako bi "prijenos" bio uspješan."

Iako mislim, da bi za silu i to bilo dovoljno, ipak nisam toliko neozbiljna i ne bavim se virtualnim reikiem.
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:43   #1077
Quote:
Duhec kaže:
Napisala sam:

"E, sad, da bi nekome "poslao" tretman potrebno je nekoliko podataka, koji su analogni tipkama na mobitelu iz ovog mog primjera, kako bi "prijenos" bio uspješan."

Iako mislim, da bi za silu i to bilo dovoljno, ipak nisam toliko neozbiljna i ne bavim se virtualnim reikiem.
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ajd neču se ljutit, još jednom ću ponoviti da ne šaljem reiki nikako ok? da pređemo preko toga konaćno?
uglavnom, vidiš da ipak treba nešto..meni osobno je najlakše kad vizualiziram osobu, a to ne mogu s onima koje nikada nisam vidjela...a ovi odmah okreću na magije i smeče like that
baš su me rastužili, jako jako...pogotovo onaj normall...kako je to zao čovjek
sad idem plakati..možda si i žile budem rezala

Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 19:51   #1078
Quote:
Sister kaže:
aaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa ajd neču se ljutit, još jednom ću ponoviti da ne šaljem reiki nikako ok? da pređemo preko toga konaćno?
uglavnom, vidiš da ipak treba nešto..meni osobno je najlakše kad vizualiziram osobu, a to ne mogu s onima koje nikada nisam vidjela...a ovi odmah okreću na magije i smeče like that
baš su me rastužili, jako jako...pogotovo onaj normall...kako je to zao čovjek
sad idem plakati..možda si i žile budem rezala
Hej, ja niti ne tvrdim, da ti "šalješ" reiki. Pročitala sam što si gore napisala. Samo sam ti odgovorila na pitanje.
Pa, normalno, da nešto trebam, da bih čovjeku napravila tretman. To bi bilo isto kao da otvorim reiki i uputim energiju na x.y. osobu sa adresom "Zemlja". Ili ti, pučki rečeno, spakiram paket i odnesem ga na poštu bez adrese. Posve sigurno neće doći do onog kojem je namijenjen.
Naglasak je bio na slici, ništa drugo.
Ej, pa nećemo si sada valjda vene rezati!
Duhec is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 20:23   #1079
Quote:
Duhec kaže:
Hej, ja niti ne tvrdim, da ti "šalješ" reiki. Pročitala sam što si gore napisala. Samo sam ti odgovorila na pitanje.
Pa, normalno, da nešto trebam, da bih čovjeku napravila tretman. To bi bilo isto kao da otvorim reiki i uputim energiju na x.y. osobu sa adresom "Zemlja". Ili ti, pučki rečeno, spakiram paket i odnesem ga na poštu bez adrese. Posve sigurno neće doći do onog kojem je namijenjen.
Naglasak je bio na slici, ništa drugo.
Ej, pa nećemo si sada valjda vene rezati!
E pa to ja govorim cijelo vrijeme i zato sam tražila sliku, a onda me diki napadne da ti ne treban išta o nekoj osobi da joj sendaš reiki...

Odgovori s citatom
Old 02.01.2007., 23:07   #1080
Quote:
diki kaže:
sister, ne treba slika. potrebno je znati adresu osobe kojoj šalješ reiki i ta osoba treba znati vrijeme kad će primiti reiki, ali slika osobe nije potrebna.
a kakvu bi ti to energiju slala i to još preko slike? sumnjiva si mi...

@normall, ispočetka se nitko nije javljao, a sada ćemo se još i otimati da te uvjerimo
Evo Sister, samo za tebe, moje riječi, crno na bijelom. Gdje tu piše da NIŠTA NIJE POTREBNO? Ha?
Naravno, kao što je Duhec rekla, određeni podaci potrebni su ti da bi znao KAMO šalješ.Osim ovoga, rekla sam ti da ću ti reći što je još potrebno nakon što mi kažeš kakvu ti energiju šalješ, ali ti mi nisi ništa odgovarala pa ti nisam ni napisala da je potrebno i ime i prezime. Znači: ime, prezime, adresa, a sliku si sama vizualiziraš. Mislim ono, nije u redu to što radiš. Iskrivljavaš moje riječi. Ubuduće pročitaj pažljivo što ti netko napiše, a onda izvodi zaključke.
I još nešto, ne prozivaj me, pogotovo kada lažeš i kada pričaš takve budalaštine kao što si napisala u postu iznad. Imaš lijepo opciju quote, pa napravi to kako bog zapovijeda, a ne ovako! O.K.?
diki is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:34.