Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Stanovanje

Stanovanje Gdje i kako stanujete, i kako uopće doći do vlastita stana
Podforumi: Vrt, Sam svoj majstor, Interijeri

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.02.2008., 21:23   #41
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Detaljnije opiši stan ili još bolje pošalji nacrt pa čemo ti odgovoriti.
Nažalost nemam nacrt,ali pokušat ću ga što bolje prikazati riječima. Stan je dvoetažan,treći i četvrti kat u zgradi(zadnji).Donja etaža: predsoblje,blagovaona i dnevna soba su povezane,te kuhinja odvojena vratima,sve zajedno oko 35 kadrata.Izdnevne sobe idu stepenice za kat,gore se nalazi predsoblje iz kojeg se ide u spavaću soba koja je iznad dnevne(gleda na istok) oko 25 kvadrata,radnu sobu oko 5 kvadrata te kupaonu koji su iznad kuhinje i predsoblja(zapad),gore su balkoni sa obje strane.Planirao sam klime staviti u dnevnu na istočni zid te iznad nje u spavaću.Panasonic koji sam gledao je kineske proizvodnje,neznam dali je to problem?Ako imate za predložiti neke druge proizvođače?Toshiba i daikin su mi preskupi.
josipić is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.02.2008., 20:45   #42
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Sorry danas nisam stigao pogledati manual, ali za sutra sigurno garantiram jer ću ga ponijeti na posao.
dal si mozda pogledao za ovo ???
ivek_sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 18:50   #43
Quote:
ivek_sp kaže: Pogledaj post
dal si mozda pogledao za ovo ???
Sorry ovih dana sam bio u velikoj guzvi, sada sam si zapisao pa kad stignem doma stavim to u torbu i sutra kad sam na poslu sve ti lijepo objasnim.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.02.2008., 21:22   #44
jel ima tko iskustva sa Daikin Siesta serijom?cijena je povoljna a neznam dali je i kvaliteta dobra kao kod skupljih modela?
josipić is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2008., 19:32   #45
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Sorry ovih dana sam bio u velikoj guzvi, sada sam si zapisao pa kad stignem doma stavim to u torbu i sutra kad sam na poslu sve ti lijepo objasnim.
dal si možda stigao pogledati za ovo ??
ivek_sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:24   #46
Quote:
ivek_sp kaže: Pogledaj post
ja imam calormatic 240

imam jedan problem, kak bi mogao narihtati termostat da mi se bojler ne pali svakih 5 min (grije 5 min pa se ugasi i opet za 5 min počne grijati)

npr. kak da narihtam termostat da grije bojler do 22°C i onda se ugasi a da se opet upali kad padne temperatura na 21°C
Evo konačno najhoh vremena odgovoriti ti.
Da bi podesio taj delta T (razlika između željene i stvarne vrijednosti temp. u prostoriji) a koja nam služi za pokretanje pumpe i pmaenika u bojleru, tj uključenje centralnog grijanja, trebaš podesiti tzv regulacijsku stazu (regulac. podešenje). To možeš napraviti samo ako uđeš u servisni mod tj razinu. Da bi tamo ušao pritisni tipku P i istovremeno postavnik i drži 3 sekunde. Sa tom radnjom ulaziš u servisni mod i tamo nađi stavak sa regulacijskom stazom. Ti recimo tražiš da ti se bojler pali kad temp. u prostoriji padne za 1°C (po defaultu je podešeno 0°C, pa ti se zato svako malo pali), u tom slučaju regulac. stazu podesiš na +1 ili više (troma regulacija). Važno ti je samo doći u taj servisni mod i postupati kako sam gore naveo, a sada na koliko ćeš je podesiti ovisi o tebi i tvojim zahtjevima.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.02.2008., 14:40   #47
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Evo konačno najhoh vremena odgovoriti ti.
Da bi podesio taj delta T (razlika između željene i stvarne vrijednosti temp. u prostoriji) a koja nam služi za pokretanje pumpe i pmaenika u bojleru, tj uključenje centralnog grijanja, trebaš podesiti tzv regulacijsku stazu (regulac. podešenje). To možeš napraviti samo ako uđeš u servisni mod tj razinu. Da bi tamo ušao pritisni tipku P i istovremeno postavnik i drži 3 sekunde. Sa tom radnjom ulaziš u servisni mod i tamo nađi stavak sa regulacijskom stazom. Ti recimo tražiš da ti se bojler pali kad temp. u prostoriji padne za 1°C (po defaultu je podešeno 0°C, pa ti se zato svako malo pali), u tom slučaju regulac. stazu podesiš na +1 ili više (troma regulacija). Važno ti je samo doći u taj servisni mod i postupati kako sam gore naveo, a sada na koliko ćeš je podesiti ovisi o tebi i tvojim zahtjevima.
puno hvala
ivek_sp is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.11.2008., 09:53   #48
Quote:
mfcc kaže: Pogledaj post
Evo konačno najhoh vremena odgovoriti ti.
Da bi podesio taj delta T (razlika između željene i stvarne vrijednosti temp. u prostoriji) a koja nam služi za pokretanje pumpe i pmaenika u bojleru, tj uključenje centralnog grijanja, trebaš podesiti tzv regulacijsku stazu (regulac. podešenje). To možeš napraviti samo ako uđeš u servisni mod tj razinu. Da bi tamo ušao pritisni tipku P i istovremeno postavnik i drži 3 sekunde. Sa tom radnjom ulaziš u servisni mod i tamo nađi stavak sa regulacijskom stazom. Ti recimo tražiš da ti se bojler pali kad temp. u prostoriji padne za 1°C (po defaultu je podešeno 0°C, pa ti se zato svako malo pali), u tom slučaju regulac. stazu podesiš na +1 ili više (troma regulacija). Važno ti je samo doći u taj servisni mod i postupati kako sam gore naveo, a sada na koliko ćeš je podesiti ovisi o tebi i tvojim zahtjevima.
Kod mene to ne prolazi. I kad namjestim, i dalje se pali po starom...
arminio is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 20:59   #49
a kaj si rihtal u termostatu?

zapravo mene zanima koja je oznaka za taj delta T
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.11.2008., 21:24   #50
regulacijska staza (u servisnom meniju u koji udjes kad tipku P drzis stisnutu 10 sekundi - ima u uputama)
arminio is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.11.2008., 17:22   #51
Quote:
arminio kaže: Pogledaj post
Kod mene to ne prolazi. I kad namjestim, i dalje se pali po starom...
Da bi došli do podešavanja regulacijske staze prvo trebate ući u servisni mod (razina). U servisni mod ulazi se tako što pritisnete tipku "P" i držite je kojih 10 sekindi (dok se na display-ju ne pojavi simbol kluča) a zatim pritisnete postavnik. Njega pritišćete sve dok ne dobite oznaku "OPT" na display-ju. "OPT" je oznaka za podešenje regulacijske staze. Vrijednosti koje možete tu podešavati ako okrečete postavnik su od -5 do +5. Kako to sve reagira kada podesite na neku od tih vrijednosto možete vidjeti na grafu kojeg na žalost imaju samo ovlašteni serviseri. Vama samo presotaje da recimo podesite na -5 i vidite razliku u regulaciji u odnosu na tvorničku postavku od 0. Nakon toga podesite na +5 pa onda opet pogledajte razliku u odnosu na 0. Ako podesite na neku vrijednost sa predznakom "+" dobite ćete tromu regulaciju tj. tromo uklopno ponašanje regulatora. A ako imate predznak "-" biti će obrnuto. Treba se malo poigrati sa time pa ćete ubrzo vidjeti kako regulator reagira tj uključuje bojler i nakon toga odabrati vrijednost koja vam najviše odgovara.
U servisnom modu isto tako možete napraviti korekciju stvarne vrijednosti. To ne znači da termostat (regulator) krivo pokazuje temp. vrijednosti, nego ako je on kojim slučajem postavljen na krivo mjesto(obodni /vanjski zid prostorije, pored radijatora, prozora, zid gdje je veće strujenja zraka.....) gdje su veče temp. razlike nego u dijelu prostorije gdje se najviše boravi, pomoču korekcije možete taj problem riješiti. Izmjerite sa digitalnim termometrom temp. u dijelu prostorije gdje se najviše boravi i usporedite sa očitenjem na termostatu (regulatoru). Ako postoji odstupanje zbog gore navedenih razloga samo to ispravite pomoču korekcije stvarne vrijednosti.
Napomena: temp. u dijelu prostorije gdje se nalazi vanjski zid može biti manja od 1-2°C u odnosu na ostale dijelove, što najviše ovisi o kvaliteti izolacije.
mfcc is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.11.2008., 09:27   #52
mfcc, čini se da se kužiš u ovo, da li znaš kaj o VRC430? Ako da, gdje se može vidjeti koju sobnu temepraturu očitava kad radi kao sobni termostat?
__________________
Nedozvoljena prikrivena reklama - obrisano!
Codegun is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 11:41   #53
ovaj delta t meni ne sljaka. isto mi radi na + 5 i - 5.
mfcc tebi to sljaka?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 11:54   #54
I mene zanima (calormatic 240)... radi li ta regulacijska staza kome? I ne samo to - kod mene je skroz cudno njegovo mjerenje sobne temperature - bez ikakvih otvaranja vrata i kretanja kroz prostoriju, prikazana vrijednost zna varirati za +/-stupanj u roku od minute!?! Kad se poceo paliti/gasiti, sjeo sam ispred i promatrao: npr. namjesteno je na 22. Zagrije na 21.5 i stane (dakle ne na 22 - bez obzira na namjestenu "deltu" regulacijske staze). Nakon minute spusti se iz cista mira na 20.5 (nemoguce jer nista nije ohladilo termostat osim sto je zid na kojem se nalazi relativno hladan), i nakon minute samo od sebe pokaze 22 (bez ukapcanja grijanja - sto ga je sad zgrijalo tako brzo!?)?! Totalno cudno... povremeno tako varira (nekad cak pokaze i vise od namjestene pri takvim skokovima) i zbog toga mi svake 2-3 minute pali/gasi grijanje...

Ili je preosjetljiv ili preprecizan ili nesto nije u redu...
arminio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 13:28   #55
ja isto imam calormatic 240 i ista stvar se dogada ko i tebi. neznam kaj je to s tim termostatom. meni cak nije ni na hladnom zidu, na knaufu je na potpuno neutralnom mjestu od svega.
jel se treba mozda kaj podesit i na bojleru da bolje radi? meni su instalateri samo spojili zice od bojlera i termostata i pustili upogon.

EDIT:
mfcc; kakav uredaj trebaju imati instalateri da bi vidli taj graf?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:08   #56
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
ja isto imam calormatic 240 i ista stvar se dogada ko i tebi. neznam kaj je to s tim termostatom. meni cak nije ni na hladnom zidu, na knaufu je na potpuno neutralnom mjestu od svega.
jel se treba mozda kaj podesit i na bojleru da bolje radi? meni su instalateri samo spojili zice od bojlera i termostata i pustili upogon.
I meni je na gips plocama. Sumnjao sam da mozda puse kroz rupe gdje su kablovi provuceni kroz plocu zida (rupe su malo vece od kablova pa je serviser mislio da mozda hladi kroz njih iako su prekrivene nosacem termostata) ali nakon skidanja poklopca i naguravanja izolacije u sva potencijalna sumljiva mjesta izmedju plastike i zida (iako nakon rastavljanja nisam osjecao da ista puse a ni nema odakle jer je sve cvrsto priljubljeno jedno uz drugo), nema nikakve razlike...
Na bojleru sam onaj "potenciometar" za grijanje namjestio "do daske". Sve se ponasa isto u bilo kojoj kombinaciji...
arminio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 15:43   #57
koji potenciometar?
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:00   #58
Quote:
ExCenTric kaže: Pogledaj post
koji potenciometar?
Donji. Tamo gdje je nacrtan radijator (ima dva - jedan je za vodu - gornji, a drugi za grijanje - donji). On regulira koliko zagrijavanje vode za radijatore je dozvoljeno. Ako je smanjen, termostat ce paliti ali ce se bojler ugasiti cim dostigne temperaturu vode u sustavu grijanja namjestenu tim "kotacicem". Neka me ispravi netko ako sam u krivu...
arminio is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:05   #59
a to.
to je namjestanje temperature vode u radijatorima. ali to u biti nema veze sa termostatom, bar ja tak mislim.
ExCenTric is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.12.2008., 16:12   #60
Mislim da ima jer ako namjestis termostat na npr. 22 a vodu na malu vrijednost, radijatori nece biti dovoljno topli da zagriju prostoriju na 22. Pa se bojler ugasi kad dodje do zadane temperature vode u sistemu a termostat ocekuje jos pa pali opet i "luduje"... no, kazem, neka me netko od servisera ili strucnjaka za sve to skupa demantira. Jer, kod mene je voda "do daske" + zadana temperatura u prostoriji se postize ali termostat povremeno oscilira i pali/gasi grijanje skroz nelogicno.
arminio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:23.