Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.06.2009., 06:24   #21
No nazdravlje! Navukoste me na par riječi ...

Cure, frajle, dame, gospođe, ..., i drugi namjernici!

Kad se ovakve stvari događaju drugima, i kad nas drugi obasipavaju prepričavanjima svojega stanja jada nakon konačne eksplozije u braku, u najmnaju ruku ih doživljavamo prepovršno jer nismo u stanju razumjeti dubinu njihove traume, kako zbog opće zbrke i kaotičnog izlijevanja podataka od strane traumatiziranog pripovjedača, tako i zbog vlastitog neznanja kako se ponašati i što učiniti u ovakvim neprilikama koje sami nismo iskusili.

Obično nam se do konačnog rasula nečijega braka prepričavaju stvari koje smo u stanju i sami uvidjeti izvana, kao kad voda na površinu izbaci samo ono što je od nje lakše, dok sve teške stvari i dalje ostaju skrivene ispod površine vode, oku nevidljive. A kad se prelije čaša i dođe do konačnog rasula, i kad su traumatizirani pripovjedači spremni neuvijeno iznositi i dodatne detalje svojih bračnih zabluda i trauma, a koje su zbog neugode uglavnom tajili, tada nam je to već puno previše za slušati jer je svemu predhodila obično duga i nepovezana jadikovka koja je sama po sebi bila mučna nam i nepoželjna za slušanje (obično čak i ponavljana).

Suštinu svih bračnih problema uzrokuje nepoštovanje jednog bračnog partnera prema drugom, osobito ukoliko je takvo međusobno doživljavanje obostrano. Sasvim je druga stvar koji je razlog toga nepoštovanja. Na žalost, o razlozima nepoštovanja jednog bračnog partnera prema drugom ne vodi se briga niti na samome sudu, kad bi na temelju toga trebalo presuđivati tko je koga uvukao u brak radi stjecanja koristi ili izrabljivanja, a tko je u brak ušao bez skrivenih namjera, čista uma i srca.

Još je žalosnije stanje ako su u braku nastala i djeca. U javnim institucijama se na majke gleda drugačije nego na očeve, pa se i u Centrima za socijalnu skrb, kao i na sudovima, u pravilu muškarce zakida u njihovim pravima, posebice u roditeljstvu jer se gotovo u pravilu djecu povjerava na skrb majci a ne ocu, pa i kad je očito da je otac racionalniji i bolji roditelj od majke. To je teška nepravda i trauma i za djecu i za oca, ali to proizlazi iz nasljeđa tradicionalnih nazora naše životne sredine u kojoj vrijedi da majke odgajaju djecu a očevi osiguravaju financije. S druge strane, odvjetnici slažu tužbe za razvod braka tako da vam se zgadi i život a kamoli osoba koja je u supotpisu (obično klevetničke) tužbe, odn. vaš/a suprug/a osobno.

I na kraju, ukoliko ste običan čovjek, radnik koji isključivo živi od svojega rada a ne od krada, pa iako čista srca uđete u brak; (1) ako ste muškarac vjerojatno ćete ostati bez života jer ćete u razvodu braka izgubite sve, i djecu i novce, a zbog toga i nemogućnost početka organizacije nekoga novoga života a ne preživljavanje u svrhu robovanja drugoj nstrani (a sve bez obitelji, dok se drugoj strani, uz djecu i financije za udržavanje djece osigurava popuno ispunjen život), (2) ako ste žena vjerojatnost da ćete dobiti na sudu sve što pokrenete i tražite je gotovo neupitna.

Ovo je najgora trauma za onoga tko voli svoju djecu i koga i njegova djeca vole, a kome se oduzme skrb, jer mu se odlukom da djeca pripadaju na skrb drugoj (zaraćenoj) strani ujedno oduzeo i život. Ovo posebice dolazi do izražaja kada druga strana uz sve to što je dobila ujedno radi nekakvih ni od koga sankcioniranih njenih devijantnih sklonosti i navade za sadizmom i psihičkim izživljavanjem nad vama ujedno vam dodatno radi patnju u traumi u koju vas i društvo prisiljava biti i živjeti.
Dakako, ljudi koji drže do svojega ugleda i svojih ljudskih prava, konačno traumatično rješenje po sebe nisu niti sposobni ni podnositi ni živjeti. Zato niti ne čudi da neki ljudi u takvim traumatiziranim stanjima odustaju i od vlastitoga života, ili postupe tako da "prodaju vlastiti život" tako da sami dignu ruku na izrabljivače i neobzirne sadiste koji im dokrajčiše sanjani i planirani im život, pa na kraju bivaju i sprovedeni u zatvor. I onda traumatizirana djeca ostaju i nezbrinuta i siročići na teret ili nemilost društva. Nisu svi ljudi u stanju prihvatiti traumatično im doživotno robovanje drugoj strani.

To su elementarne nepravde u razvodima braka, koje ni najmanje nisu igrarija jer, i kad oba roditelja zadovoljavaju uvjete za roditeljstvo djeca se povjeravaju jednome roditelju, pa se tako zadire u elementarna ljudska prava - uskraćivanje ljudima prava na život dostojan čovjeka i prava na obitelj.
Shwake is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2009., 22:58   #22
evo i mene nakon nekog vremena.
hvala svima na podrsci.

ne.. jos nisam dala papire.. idem konacno sutra... grozno mi je jer uvijek nalazim neke izgovore da to ne napravim, a onda dodjem doma i bude mi krivo.

o ovoj sam fazi, ali nadam se pri kraju
Quote:
a bila sam se dovela do takvog stanja da sam razmišljala da mu se hoće nešto desiti da ga se riješim....pa sam lupala glavom od zid i pitala se pa kako mogu pomisliti nešto tako o ocu svog djeteta...
fantazy - kako si uspjela to prelomiti u sebi?

netko je pitao jesmo li probali rijesiti stvari.. jesmo, bili smo i kod brac. savjetnika, ali prekasno... ja sam cijelo vrijeme na neki nacin forsirala da nesto napravimo, ali on nije trzao na to. tek kad sam rekla meni je dosta i gotovo je, onda je okrenuo plocu i sad naoko zeli popraviti stvari. a ja vise nemam snage.. ne postujem ga kao covjeka - koliko god to grozno zvucalo.... i strasno mi je sto je uopce do toga doslo...
rekla mi je jedna priajteljica pa sto hocu, on je stalno doma, mogu ici van kad zelim, nek si nadjem ljubavnika i sve ce biti super. svaka cast nekome tko moze tako zivjeti.. ali ja ne mogu....
mrska mi je situacija kad ne zelim doci s posla doma... dok se priblizavam kuci postajem nervozna... jedino radi djece se vracam...
a on.... kaze da je i njemu ova situacija grozna, ali ako se rastanemo bit ce jos gora jer ce me unistiti potpuno... i mene i moju obitelj... i zato moram ostati u braku i potruditi se zavoljeti ga.... ma muka mi je...

idem sutra ujutro predati te papire.... kasnije cu mu reci da sam predala pa sto bude - bude.....
strah me je malo da ne proradi neki zakasnjeli ptsp ili sto slicno.. znam da ce biti bijesan jer iako ne komuniciramo njemu je ova situacija ocito zadovoljavajuca...

imam jednu prednost u svemu - zivimo u mojoj kuci, tako da sam stambeno zbrinuta... doduse, koliko je prednost toliko i nije jer se on mora iseliti, ponekad mislim da bi bilo lakse da ja pokupim djecu i odem....
kvitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.06.2009., 14:10   #23
Quote:
kvitten kaže: Pogledaj post

fantazy - kako si uspjela to prelomiti u sebi?
....
sad kad bolje razmislim i nisma...u tom trenutku nisam
sad lomim u sebi
ali sam imala zaleđinu, ne podršku, ali zaleđinu znala sam da će me mama i tata i dlaje voljeti
to mi je bilo bitno
__________________
đaba ti što imaš pločice na stomaku kad nemaš stolariju u glavi

fantazy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.06.2009., 09:31   #24
Kada nestane poštovanja ,nestane i ljubavi ...
SunLife is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.06.2009., 11:11   #25
Quote:
kvitten kaže: Pogledaj post
kaze da je i njemu ova situacija grozna, ali ako se rastanemo bit ce jos gora jer ce me unistiti potpuno... i mene i moju obitelj... i zato moram ostati u braku i potruditi se zavoljeti ga....
wtf? ovo je nisko... jesam musko al ovak nekaj mi se gadi... uvlacenje drugih u probleme izmedu vas dvoje...

enivej, koji god ishod bio, ne zaboravi djecu na prvo mjesto staviti... ako se rastanete bez obzira na tvoj i njegov odnos... imao sam slican slucaj sa svojim klincima koji su tesko prihvatili razvod i odlazak mame... ak mogu kak pomoc pitaj... mozes i na PM...

sretno
__________________
I see offline people !!!
werky is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2009., 09:17   #26
Quote:
kvitten kaže: Pogledaj post
idem sutra ujutro predati te papire.... kasnije cu mu reci da sam predala pa sto bude - bude.....
strah me je malo da ne proradi neki zakasnjeli ptsp ili sto slicno.. znam da ce biti bijesan jer iako ne komuniciramo njemu je ova situacija ocito zadovoljavajuca...

imam jednu prednost u svemu - zivimo u mojoj kuci, tako da sam stambeno zbrinuta... doduse, koliko je prednost toliko i nije jer se on mora iseliti, ponekad mislim da bi bilo lakse da ja pokupim djecu i odem....

kakva je sada situacija? (btw, prošla sam identičnu situaciju prije nekoliko godina).

nadam se da je sve dobro i da idete prema nekakvom rješenju, kakvom god, ili izmirenju koje će dvoesti normalnijem životu ili ljudskom razlazu.
korana is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.06.2009., 23:50   #27
od danas sam definitivno razvedena....i tužna sam sad..ne zato što ga volim i što mi nedostaje,nego grozno je proći kroz sve to.Već nekoliko godina ne živimo zajedno,on već ima i drugu,a ja sam sama sa djetetom.Jutros u sudu sam se osjećala totalno jadno,dok su čitali suhoparne činjenice,kad smo se vjenčalli,kad dobili dijete,kolika će biti alimentacijai sl.U jednom trenutku mi je došlo da skočim i kažem:ljudi stanite malo,to je bila moja i njegova mladost,to je bilo naših deset godina,pa voljeli smo se i neko vrijeme uživali zajedno,pa ljudi nemojte tako hladno..A ja i on sjedimo kao dva stranca,kao da se nikad nismo ni nasmijali zajedno,a kamoli šta drugo..Grozno iskustvo.Nismo se rastavili nio zbog nekog drugog,ni zbog alkohola,niti maltretiranja..jednostavno se više nismo voljeli,tj ja njega više nisam voljela,i poštovanje je nestalo..Cijeli dan se suzdržavam da ne plačem,da dijete i niko drugi ne vidi kolko mi je teško zbog svega,ali kako mi se čini OVA NOĆ ĆE BITI DUGA
ozraka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.06.2009., 00:13   #28
Quote:
ozraka kaže: Pogledaj post
od danas sam definitivno razvedena....i tužna sam sad..ne zato što ga volim i što mi nedostaje,nego grozno je proći kroz sve to.Već nekoliko godina ne živimo zajedno,on već ima i drugu,a ja sam sama sa djetetom.Jutros u sudu sam se osjećala totalno jadno,dok su čitali suhoparne činjenice,kad smo se vjenčalli,kad dobili dijete,kolika će biti alimentacijai sl.U jednom trenutku mi je došlo da skočim i kažem:ljudi stanite malo,to je bila moja i njegova mladost,to je bilo naših deset godina,pa voljeli smo se i neko vrijeme uživali zajedno,pa ljudi nemojte tako hladno..A ja i on sjedimo kao dva stranca,kao da se nikad nismo ni nasmijali zajedno,a kamoli šta drugo..Grozno iskustvo.Nismo se rastavili nio zbog nekog drugog,ni zbog alkohola,niti maltretiranja..jednostavno se više nismo voljeli,tj ja njega više nisam voljela,i poštovanje je nestalo..Cijeli dan se suzdržavam da ne plačem,da dijete i niko drugi ne vidi kolko mi je teško zbog svega,ali kako mi se čini OVA NOĆ ĆE BITI DUGA
Tužno..
__________________
..puna sočnih detalja na sebi
Rosa7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.06.2009., 22:45   #29
Quote:
coolinesay kaže: Pogledaj post
a kada ste radili djecu onda ste se voljeli? čekaj, pa prije 4 godine znači ste se voljeli? ja ne razumijem kak to ljudi ohlade... šta? jel ti nekaj loše učinil da si ga zamrzila ili što?? ne osuđujem te ni niš samo me zanima...
i da, mislim da je bolje da poštar donese taj papir jer ak si mu već ranije govorila a on te ni doživljava onda će valjda crno na bijelo uspijet shvatit.
Daj se saberi. Šta smo - vidoviti?!?
Vess is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2009., 00:24   #30
Quote:
ozraka kaže: Pogledaj post
od danas sam definitivno razvedena....i tužna sam sad..ne zato što ga volim i što mi nedostaje,nego grozno je proći kroz sve to.Već nekoliko godina ne živimo zajedno,on već ima i drugu,a ja sam sama sa djetetom.Jutros u sudu sam se osjećala totalno jadno,dok su čitali suhoparne činjenice,kad smo se vjenčalli,kad dobili dijete,kolika će biti alimentacijai sl.U jednom trenutku mi je došlo da skočim i kažem:ljudi stanite malo,to je bila moja i njegova mladost,to je bilo naših deset godina,pa voljeli smo se i neko vrijeme uživali zajedno,pa ljudi nemojte tako hladno..A ja i on sjedimo kao dva stranca,kao da se nikad nismo ni nasmijali zajedno,a kamoli šta drugo..Grozno iskustvo.Nismo se rastavili nio zbog nekog drugog,ni zbog alkohola,niti maltretiranja..jednostavno se više nismo voljeli,tj ja njega više nisam voljela,i poštovanje je nestalo..Cijeli dan se suzdržavam da ne plačem,da dijete i niko drugi ne vidi kolko mi je teško zbog svega,ali kako mi se čini OVA NOĆ ĆE BITI DUGA
kako se osjecas jeli bol malo prosao
imam osjecaj kad citam tvoju pricu kao da citam nesto sto je napisao moj suprug
samo sto je on nas osatavio i nemoze predati za razvod nego trazi da ja to ucinim
a ja nemogu jer ga jos volim
mada ponekad mislimda bi to bilo najbolje rijesenje i ovako sam vec dvije godine sama on sada ima drugu i tesko mi je
mozda kad bi se razvela da bi mi bilo lakse jer tada vise ni "na papiru" nebi vise bili u braku
stella 72 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2009., 17:11   #31
Da, bilo bi ti puno lakše da si i papirologiju već obavila. Neznam zašto, ali kad se to i "fizički" obavi, onda nekako postaje stvarno... Znaš ono- dok nitko to nije izgovorio, možeš se praviti da se nije ni dogodilo Ja sam papirnati dio obavila nakon godinu dana i kad je završilo i kad sam izašla iz suda zadnji put sam onako pošteno odridala... i pokopala! Nije da nakon toga više nema tuge, ali tu počinje ozdravljenje

Kvitten, nadam se da si prevarila već dio toga i drži se
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 11:59   #32
evo kratko javljanje.... prvo rociste je u 9.mj.... on je dobio poziv jos prije mjesec i pol, poludio, prijetio cak i fizicki.... sad se nekako smirio, mislim da se jos uvijek nada da cu ja "doci pameti"... oko djece mu apsolutno nista ne branim, otisao je sad cak i na ljetovanje s njima... a ja sam tuzna....
osjecam se ovako kao ozraka ... a sto me jos ceka.....

netko je rekao zasto smo uopce radili djecu ili nesto slicno... pa zar itko tko se rastaje misli da ce ovako zavrsiti..?! svi ulazimo u brak puno entuzijazma, ljubavi i povjerenja... nazalost, u nekim slucajevima dogodi se ovo sto se meni dogodilo.. jednostavno svega toga nestane... nestane prijateljstvo, povjerenje, ljubav....

sad mi recite je li normalno to sto placem kad djeca nisu sa mnom, sto me love napadi placa, tuge.... koliko "to" stanje traje..?
kvitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 15:33   #33
Quote:
kvitten kaže: Pogledaj post
evo kratko javljanje.... prvo rociste je u 9.mj.... on je dobio poziv jos prije mjesec i pol, poludio, prijetio cak i fizicki.... sad se nekako smirio, mislim da se jos uvijek nada da cu ja "doci pameti"... oko djece mu apsolutno nista ne branim, otisao je sad cak i na ljetovanje s njima... a ja sam tuzna....
osjecam se ovako kao ozraka ... a sto me jos ceka.....

netko je rekao zasto smo uopce radili djecu ili nesto slicno... pa zar itko tko se rastaje misli da ce ovako zavrsiti..?! svi ulazimo u brak puno entuzijazma, ljubavi i povjerenja... nazalost, u nekim slucajevima dogodi se ovo sto se meni dogodilo.. jednostavno svega toga nestane... nestane prijateljstvo, povjerenje, ljubav....

sad mi recite je li normalno to sto placem kad djeca nisu sa mnom, sto me love napadi placa, tuge.... koliko "to" stanje traje..?
Drago mi je da si našla snage i krenula. Napredovat će to, samo strpljena... step by step I nemoj se previše obazirati na nečije glupe komentare o tome zašto brak i djeca kad se sad rastaješ. Pa koje od nas znao da će do toga doći i koji mazohist se ide ženit da bi se rastajao. Svi smo mi mislili da će to biti dok nas smrt ne rastravi... (a misliti je... zna se šta ) I šta bi sad trebali? Patit dok ne krepamo od muke? Nažalost to je dio na koji se trebaš pripremiti - da će se sa naći raznorazni dežurni moralisti koji će ti imati nešto pametno za reći. A najdraži dio mi je bio kad su mi ove "iskusne" gospođe znale pametno komentirati:"Najlakše se rastati!" E, imala sam osjećaj da mi para počinje izlaziti na uši na sam početak te rečenice. Ma nemoj! A obično su u pitanju bile babetine koje je muž bar jednom mjesečno namlatio. Tako da ti je najbolje da se bar u početku, dok si još tako krhka i dok je ovo sve tako bolno, da jednostavno se ne upuštaš u bilo kakve rasprave s takvim dušebrižnicima. Jednostavno izignoriraj i izbjegavaj !
I da, normalno je da si tužna i da ti je teško i bit će ti svakakvih dana- neki će nažalost biti još gori, neki malo bolji... Svakako otiđi kod doktora i zatraži uputnicu za psihoterapeuta i kreni što prije. Ako će ti terapeut možda predložiti kakav antidepresiv nemoj ga uzimati dok ne završite sa dodjelom skrbništva ili neka to napravi tako da nema papirnatog traga, jer bi ti ovaj tvoj s tim mogao zagorčavati život (za više informacija javi mi se na pm).
Uglavnom bit će ružnih dana, bit će teških dana, bit će potoka suza i bit će dana kad ćeš se pitati šta ti je to sve trebalo - ali ti garantiram kad sve to prođe zasjat će sunce punim sjajem
kiss me is online now  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 19:45   #34
kiss me imas pm
kvitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 21:01   #35
Quote:
kvitten kaže: Pogledaj post
evo kratko javljanje.... prvo rociste je u 9.mj.... on je dobio poziv jos prije mjesec i pol, poludio, prijetio cak i fizicki.... sad se nekako smirio, mislim da se jos uvijek nada da cu ja "doci pameti"... oko djece mu apsolutno nista ne branim, otisao je sad cak i na ljetovanje s njima... a ja sam tuzna....
osjecam se ovako kao ozraka ... a sto me jos ceka.....

netko je rekao zasto smo uopce radili djecu ili nesto slicno... pa zar itko tko se rastaje misli da ce ovako zavrsiti..?! svi ulazimo u brak puno entuzijazma, ljubavi i povjerenja... nazalost, u nekim slucajevima dogodi se ovo sto se meni dogodilo.. jednostavno svega toga nestane... nestane prijateljstvo, povjerenje, ljubav....

sad mi recite je li normalno to sto placem kad djeca nisu sa mnom, sto me love napadi placa, tuge.... koliko "to" stanje traje..?
Ma čekaj...kako je to kod tebe sve brzo išlo?
Mi smo papire predali još prije 3 mj možda i više i još ništa!!Nikakav poziv,ništa.Btw....iz istih razloga sam se i ja odlučila na to tako da te razumijem.Da je lako nije...ali ja sam sad zadovoljnija nego zadnjih 5-6 god....
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 21:25   #36
Quote:
corrina kaže: Pogledaj post
Ma čekaj...kako je to kod tebe sve brzo išlo?
Mi smo papire predali još prije 3 mj možda i više i još ništa!!Nikakav poziv,ništa.Btw....iz istih razloga sam se i ja odlučila na to tako da te razumijem.Da je lako nije...ali ja sam sad zadovoljnija nego zadnjih 5-6 god....
u kojem ste gradu? mozes i na pm reci.
a ZAKONSKI je rok od 15 dana da se odrzi prvo rociste. to sam tek nedavno saznala. i morali su ti zakazati rociste. imate li djece?

a ja od kad sam se odlucila za razvod zracim - bas sam nekako zadovoljna sama sa sobom ,s to dugo nisam bila, usprkos nekakvim emocionalnim stanjima koje prolazim....
kvitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.08.2009., 21:39   #37
ma i meni je to malo čudno bez obzira u kom sam gradu....mislim da je to malo predugo...pošaljem ti pm
corrina is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.08.2009., 10:54   #38
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
I šta bi sad trebali? Patit dok ne krepamo od muke? Nažalost to je dio na koji se trebaš pripremiti - da će se sa naći raznorazni dežurni moralisti koji će ti imati nešto pametno za reći. A najdraži dio mi je bio kad su mi ove "iskusne" gospođe znale pametno komentirati:"Najlakše se rastati!" E, imala sam osjećaj da mi para počinje izlaziti na uši na sam početak te rečenice. Ma nemoj! A obično su u pitanju bile babetine koje je muž bar jednom mjesečno namlatio. Tako da ti je najbolje da se bar u početku, dok si još tako krhka i dok je ovo sve tako bolno, da jednostavno se ne upuštaš u bilo kakve rasprave s takvim dušebrižnicima. Jednostavno izignoriraj i izbjegavaj !
I da, normalno je da si tužna i da ti je teško i bit će ti svakakvih dana- neki će nažalost biti još gori, neki malo bolji... Svakako otiđi kod doktora i zatraži uputnicu za psihoterapeuta i kreni što prije. Ako će ti terapeut možda predložiti kakav antidepresiv nemoj ga uzimati dok ne završite sa dodjelom skrbništva ili neka to napravi tako da nema papirnatog traga, jer bi ti ovaj tvoj s tim mogao zagorčavati život (za više informacija javi mi se na pm).
Uglavnom bit će ružnih dana, bit će teških dana, bit će potoka suza i bit će dana kad ćeš se pitati šta ti je to sve trebalo - ali ti garantiram kad sve to prođe zasjat će sunce punim sjajem
Tako je i kod mene bilo. Za mnoge je on bio idealan muz, a mi idealn par i ja posebna sreckovicka. I to samo zato jer ne volim prljavi ves svuda raspacavati. Pa su mi govori da ima sto puta gorih muzeva, da mene moj ne tuce, da ne pije. Zajebi to. Moj zivot je jedan i nisam ga na cesti nasla. A ni svoju depresiju, burn out i razne psihosomatke bolesti.
I ne, nije se najlakse rastati. To neki malo seruckaju iz svog kukavicluka. Bas je lako zivot ponovo na pocetka, za neke od pocetka egzistenciju graditi i sve.
I slazem se skroz sa gornjim postom.
Mislim ruznih dana ima i ovako. A nakon razvoda znas barem da ides na bolje, da ne cupkas u mjestu i ne uvrdjujes svoju nevolju.

Quote:
Suštinu svih bračnih problema uzrokuje nepoštovanje jednog bračnog partnera prema drugom, osobito ukoliko je takvo međusobno doživljavanje obostrano. Sasvim je druga stvar koji je razlog toga nepoštovanja.
Slazem se. Dok ima postovanja pa kad se ljudi i ne vole mogu dorzavati pro forme brak ako to zele, kad nestane postovanja, nastaju gadosti.
ombia is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.09.2009., 22:52   #39
Quote:
ombia kaže: Pogledaj post
Pa su mi govori da ima sto puta gorih muzeva, da mene moj ne tuce, da ne pije. Zajebi to. Moj zivot je jedan i nisam ga na cesti nasla. A ni svoju depresiju, burn out i razne psihosomatke bolesti.
I ne, nije se najlakse rastati. To neki malo seruckaju iz svog kukavicluka. Bas je lako zivot ponovo na pocetka, za neke od pocetka egzistenciju graditi i sve.
I slazem se skroz sa gornjim postom.
Mislim ruznih dana ima i ovako. A nakon razvoda znas barem da ides na bolje, da ne cupkas u mjestu i ne uvrdjujes svoju nevolju.
Upravo tako... slazem se sa svime gore... i s onim sto je napisala kiss...

kod nas se je nesto pokrenulo. imali smo nedavno 1. rociste, on se nije pojavio, jos uvijek se protivi razvodu. zatim sam isla na centar za soc. skrb i tek tada vidjela da me ocekuje velika borba jer kad sma pitala soc. radnicu kad ce nas zvati na 1. posredovanje za mirenje pitala me je: "a zasto vam se toliko zuri?! ionako ste cekali za sud, sve cete stici". Skoro sam poludjela, ali sam se (nemam pojma kako) uspjela suzdrzati i rekla da bi htjela to sve sto brze rijesiti radi dobrobiti djece. Slijedeci tjedan cu ih zvati da vidim sto je s time.... a vec vidim da me ceka mucenje....

nije mi samo jasno zbog cega on toliko inzistira da ostanemo skupa? je li to samo njegov kukavicluk i strah od promjene? naravno da je ovako super: ja sve radim po kuci, kuham, cistim... a on se ima vremena na miru posvetiti djeci i biti idealan otac kod kojeg nema kazni, zabrana vec samo ispunjavanje svih mogucim ( i nemogucih) zelja... a ja sam maceha koja tjera pisati zadacu i kaznjava....
usput receno, doktorica mi je (opet) prepisala antidepresive... cim me je na vratima vidjela rekla je da mi trebaju tablete jer sam u teskoj depresiji.... katastrofa... to on naravno ne zna.. vjerojatno bi to iskoristio protiv mene....

corrina - inbox ti je pun, nikako ti vec neko vrijeme ne mogu poslati pm.
kvitten is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.09.2009., 19:35   #40
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
S jedne strane, sasvim je izvjesno da je osobno iskustvo u ovim stvarima neprocjenjivo. Međutim, s druge strane to isto osobno iskustvo opterećuje utoliko što čovjek, htio - ne htio, promatra tuđu (možda bitno drugačiju) situaciju kroz prizmu svog iskustva.

No, i to je nebitno za ono što želim reći: ako pogledaš još jednom, vidjet ćeš da nisam rekao "ostani u braku zbog djeteta" - sve što sam htio reći je da treba odabrati rješenje koje je prije svega najbolje za dijete, a tek onda za nju - to rješenje može biti i ostanak i odlazak, ovisno o situaciji. U tom smislu mi se čini neprimjereno reći "radi se o tvom životu".
mucno mi je kad cujem da roditelji svoj zivot moraju podrediti djetetu..tko to molim te kaze?
moja mama je podredila svoj nama, sve smo imale, ona nije nikad na sebe potrosila nista s placom 4 puta vecom od nekakvog prosijeka...
nit su ikud isli, samo zato da kao budu "dobri roditelji" i naravno da je nesretna i naravno da mi je, kad je izgorila, rekla da je sve zrtvovala zbog mene.. ZASTO?? tko ju je trazi to, ja sigurni nisam i nikad necu dozvoliti da ponovim gresku poput nje.....

covjek ne moze biti dobar roditelj ako svoju srecu ne stavi na prvo mjesto i nadje mir..tek tada ce znati zivjeti na pravi naci i moci biti pravi roditelj koji donosi ispravne odluke...

nijedno nomalno dijete nece traziti od roditelja da otanu u losem braku kako bi kao imali roditelje...to je tezi BS... jer nijedno normalno, imalo emotivno dijete ne moze gledati nesretne nezadovoljne roditelje....
little_devil is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:11.