Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.05.2009., 13:51   #61
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je ovakvo:

nakon nogometa nas 6 dolazi u birtiju. 2 pusaca i 4 nepusaca.

Ta dva pusaca naruce dvije kave i puse. Dok oni popuse i popiju kavu, nas 4 nepusaca popijemo po dvije runde pive (dakle: 8 piva).
Moje iskustvo:6 sati i 30 minuta,30 ljudi na kavi,25 pusi 5 ne.Nama je to stil i nacin zivota,kava,novine i cigareta.Nikog ne diramo niti uznemiravamo a ako nekome smeta ima na stotine drugih lokala koje moze birati.Radi se samo o pravu na izbor a da pravo drugog ne bude vece od mog.Znaci nepusac ima pravo na izbor da ne ulazi u objekte u kojima se pusi.Da imam mogucnost izbora moj lokal bi bio za pusace ,a nepusacima bih preporucio najblizi i najbolji nepusacki koji bi bio u mojoj blizini.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:00   #62
Moje nedavno iskustvo sa nepušenjem u SAD - u svim zatvorenim javnim prostorima je zabranjeno, ali postoje kafići, pivnice, barovi koji su pušački... Dakle, na glavnoj ulici gradića u kojem sam bio je hrpa barova i klubova od kojih je otprilike pola-pola glede (ne)pušenja... Pogađate, ovi pušački su bili puniji i zabavniji s time da ni u njima većina ekipe nije pušila, jednostavno ako hoćeš - možeš... Nepušački su bili fini, ventilirani, ali praznjikavi...

Meni je, kao pušaču, sasvim OK da se ne puši u javnim prostorima tipa škole, kolodvori, bolnice, knjižnice, ali brate, kafić ili klub za izlazak biraš sam, daj slobodu izbora, imaš pušački i nepušački pa biraj...

Ovo je kod nas samo još jedna pomodna histerija jer je pušenje zabranjeno u većini zemalja EU i u SAD; žaba vidila da potkivaju konja pa i ona digla nogu... a argument da je to za javno zdravlje je licemjeran do zla boga...

Ameri su tu histeriju oko pušenja digli do neviđenih razina, a istovremeno žderu smeće od hrane, nalijevaju se galonima gaziranog šećera, voze se 24 sata na dan, praktički ne izlaze iz auta, udišu sve te ispušne plinove bezbrojnih auta, ugoje se ko krmad do 150-200 kg žive vage... i to nije javno-zdravstveni problem, to je way of life... ma nemoj me zajebavat Isto tako kao što je alkohol sasvim legalan i dostupan iako su njegove posljedice na zdravlje barem jednako loše i deset puta gore po zajednicu i obitelj ako se pojavi alkoholizam, nasilje u obitelji i sve ostalo što ide uz to...

Ovo je rješavanje problema suptilnošću motorne pile... Kao pušač, ponavljam, slažem se da nitko ne smije biti prislijen da udiše dim ako ne želi, uvijek sam bio obziran i gasio cigaretu svugdje gdje bi nekom mogla smetati... ali ovo je pretjerano
__________________
Jacu na đubrište.
Whatever is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:03   #63
Quote:
HAL3 kaže: Pogledaj post
Toplo je vrijeme i svi bi sjedili na terasama. Da li će na krcatoj terasi nepušač ustupiti svoje mjesto pušaču i ući u lokal piti svoje piće, i usput uživati u mirisnom ambijentu??
Naravno ,isto kao što su pušači ustupili mjesto nepušačima unutar objekta.
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:05   #64
Quote:
8T8 kaže: Pogledaj post
Po tvojoj metodi, ja mogu tvrditi sasvim suprotno - od mojih kolega na poslu, jedan pušač na 8-9 nepušača. Odemo na ručak (prije zabrane), od 20-30 ljudi u restoranu puši dvoje ili troje. Nisi naveo u kojem se to socijalnom krugu ljudi krećeš niti bilo koji drugi parametar potreban za točno određivanje uzorka,.
Kakve veze ima bilo kakav socijalni krug s pusenjem? Kakvi parametri su potrebni za tocno odredivanje uzorka? Pusenje je vezano za sve, a ne za pojedine socijalne, dobne, seksualne, intelektualne i bilo kakve druge kategorije. Cinjenica je da debela vecina u ovoj zemlji pusi i truje ostale. I bas mi je drago zbog ovog zakona.
Za mnom! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:08   #65
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
Moje nedavno iskustvo sa nepušenjem u SAD - u svim zatvorenim javnim prostorima je zabranjeno, ali postoje kafići, pivnice, barovi koji su pušački... Dakle, na glavnoj ulici gradića u kojem sam bio je hrpa barova i klubova od kojih je otprilike pola-pola glede (ne)pušenja... Pogađate, ovi pušački su bili puniji i zabavniji s time da ni u njima većina ekipe nije pušila, jednostavno ako hoćeš - možeš... Nepušački su bili fini, ventilirani, ali praznjikavi...

Meni je, kao pušaču, sasvim OK da se ne puši u javnim prostorima tipa škole, kolodvori, bolnice, knjižnice, ali brate, kafić ili klub za izlazak biraš sam, daj slobodu izbora, imaš pušački i nepušački pa biraj...

Ovo je kod nas samo još jedna pomodna histerija jer je pušenje zabranjeno u većini zemalja EU i u SAD; žaba vidila da potkivaju konja pa i ona digla nogu... a argument da je to za javno zdravlje je licemjeran do zla boga...

Ameri su tu histeriju oko pušenja digli do neviđenih razina, a istovremeno žderu smeće od hrane, nalijevaju se galonima gaziranog šećera, voze se 24 sata na dan, praktički ne izlaze iz auta, udišu sve te ispušne plinove bezbrojnih auta, ugoje se ko krmad do 150-200 kg žive vage... i to nije javno-zdravstveni problem, to je way of life... ma nemoj me zajebavat Isto tako kao što je alkohol sasvim legalan i dostupan iako su njegove posljedice na zdravlje barem jednako loše i deset puta gore po zajednicu i obitelj ako se pojavi alkoholizam, nasilje u obitelji i sve ostalo što ide uz to...

Ovo je rješavanje problema suptilnošću motorne pile... Kao pušač, ponavljam, slažem se da nitko ne smije biti prislijen da udiše dim ako ne želi, uvijek sam bio obziran i gasio cigaretu svugdje gdje bi nekom mogla smetati... ali ovo je pretjerano
Eto,nema mjesta panici.Pošto se naša Vlada povodljivo ponaša pa uvodi zakone po principu "vidla žaba da se ...." treba samo pričekati da Milinoviča pošalju u Ameriku da i on to vidi pa prenese nama i stvar riješena,ili da ga pošalju u Austriju!?
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:08   #66
Quote:
Gugenheim kaže: Pogledaj post
Moje iskustvo je ovakvo:

nakon nogometa nas 6 dolazi u birtiju. 2 pusaca i 4 nepusaca.

Ta dva pusaca naruce dvije kave i puse. Dok oni popuse i popiju kavu, nas 4 nepusaca popijemo po dvije runde pive (dakle: 8 piva).

pa što onda cvile ovi ugostitelji???....bit će da lažu!

njima je zapravo posao krenuo!
__________________
Tko uvijek govori istinu, taj sebi može priuštiti loše pamćenje. (Theodor Heuss)
Smrt fašizmu! (by McOzy)
Kladi is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:10   #67
Quote:
Za mnom! kaže: Pogledaj post
Kakve veze ima bilo kakav socijalni krug s pusenjem? Kakvi parametri su potrebni za tocno odredivanje uzorka? Pusenje je vezano za sve, a ne za pojedine socijalne, dobne, seksualne, intelektualne i bilo kakve druge kategorije. Cinjenica je da debela vecina u ovoj zemlji pusi i truje ostale. I bas mi je drago zbog ovog zakona.
Hajdemo ukinuti i mobilne operatere zbog tog sto nisu dokazali da zracenje njihovih odasiljaca nije bezopasno po zdravlje stanovnistva koji zive u blizini istih.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:10   #68
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
mene osobno fascinira takozvana briga za nepušaće o kojoj stalno govori naš ministar, pa ako toliko brine zašto nije zatvorio tdr i zabranio uvoz cigareta?
a, i rečenica koju je mislim jučer izgovorio da ako mora birati između otkaza 4 konobara i nepušaća, bira nepušaće mi je bljak, iako sam nepušać, smatram da je svako radno mjesto u današnje vrijeme jako dragocjeno i da nema mjesta za nečiji inat. čovjek koji živi sa nekoliko desetaka tisuća kuna nema pravo osporavati posao onome ko preživljava sa 3000-4000kn kako bi provodio svoj teror.
Zabrrana pusenja moze izbaciti vise korisnih posljedica. Pod broj jedan, moguce je da se sve te debele/mrsave, lijene, niskoristi izoblicene mase od mesa i kostiju pokrenu i pocnu zivjeti zdravije, umjesto sto sjede po kaficima i puse. To ce ozdraviti naciju. Nedavno je pisalo da se u Hrvatskoj manje od 10% ljudi rekreativno bavi sportom sto je najmanje od svih zemalja u kojima se to mjerilo.
Drugo, neka se konobari i vlasnici bertija prekvalificiraju u nesto korisno pa ce drzava opet imati koristi od konkretnih poslova.
Za mnom! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:12   #69
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Hajdemo ukinuti i mobilne operatere zbog tog sto nisu dokazali da zracenje njihovih odasiljaca nije bezopasno po zdravlje stanovnistva koji zive u blizini istih.
Kakve su ovo nebuloze? Zasto bi oni dokazivali da nesto nije stetno, kad nije dokazano da je stetno? Plus toga, ama bas sve studije dosad objavljene pokazale su da zracenje nije stetno.
Za mnom! is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:13   #70
Quote:
kladionica kaže: Pogledaj post
mora li po tvom mišljenju vlasnik biti privlačan ili zapošljavati privlačne konobare???
eđzaista efekti zakona pokazuju jednu stvar- naše gostione su postal smrdione.
eto, pušaća među populacijom iznad 14 ima oko 37%, a promet je pao za 80%
-što nam to govori? govori da se ugostiteljski posao sveo na dovođenje pušaća da zapali uz kavu ili pivu, a da je većinska, nepušačka populacija odustala od kafića, jer su to za njih ionakop bile smrdione.
mogu i sam primjetit, kao osoba koja posjećuje kafiće i klubove, da su to zaista i bili! obične smrdione u kojima većina nepušaća nije imala kaj tražit.
zaista, nek se potrude nešto učinit da privuku i te ljude, a ne samo smrdioničare.
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:15   #71
Quote:
Za mnom! kaže: Pogledaj post
Drugo, neka se konobari i vlasnici bertija prekvalificiraju u nesto korisno pa ce drzava opet imati koristi od konkretnih poslova.
Takoder to treba primjeniti na veliki i bespotreban drzavni aparat,cemu toliko birokrata kad zivimo u svijetu koji je tehnoloski napredovao.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:15   #72
Quote:
Za mnom! kaže: Pogledaj post
Zabrrana pusenja moze izbaciti vise korisnih posljedica. Pod broj jedan, moguce je da se sve te debele/mrsave, lijene, niskoristi izoblicene mase od mesa i kostiju pokrenu i pocnu zivjeti zdravije, umjesto sto sjede po kaficima i puse. To ce ozdraviti naciju. Nedavno je pisalo da se u Hrvatskoj manje od 10% ljudi rekreativno bavi sportom sto je najmanje od svih zemalja u kojima se to mjerilo.
Drugo, neka se konobari i vlasnici bertija prekvalificiraju u nesto korisno pa ce drzava opet imati koristi od konkretnih poslova.
Hmmm...,po ovom bi se dalo zaključiti da su konobari i vlasnici niš koristi i da su kafići legla zla i da ti u njih ne zalaziš,pa me onda interesira kako tebi smeta duhanski dim?Ili griješim?
fiser is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:16   #73
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
Moje nedavno iskustvo sa nepušenjem u SAD - u svim zatvorenim javnim prostorima je zabranjeno, ali postoje kafići, pivnice, barovi koji su pušački... Dakle, na glavnoj ulici gradića u kojem sam bio je hrpa barova i klubova od kojih je otprilike pola-pola glede (ne)pušenja... Pogađate, ovi pušački su bili puniji i zabavniji s time da ni u njima većina ekipe nije pušila, jednostavno ako hoćeš - možeš... Nepušački su bili fini, ventilirani, ali praznjikavi...

Meni je, kao pušaču, sasvim OK da se ne puši u javnim prostorima tipa škole, kolodvori, bolnice, knjižnice, ali brate, kafić ili klub za izlazak biraš sam, daj slobodu izbora, imaš pušački i nepušački pa biraj...

Ovo je kod nas samo još jedna pomodna histerija jer je pušenje zabranjeno u većini zemalja EU i u SAD; žaba vidila da potkivaju konja pa i ona digla nogu... a argument da je to za javno zdravlje je licemjeran do zla boga...

Ameri su tu histeriju oko pušenja digli do neviđenih razina, a istovremeno žderu smeće od hrane, nalijevaju se galonima gaziranog šećera, voze se 24 sata na dan, praktički ne izlaze iz auta, udišu sve te ispušne plinove bezbrojnih auta, ugoje se ko krmad do 150-200 kg žive vage... i to nije javno-zdravstveni problem, to je way of life... ma nemoj me zajebavat Isto tako kao što je alkohol sasvim legalan i dostupan iako su njegove posljedice na zdravlje barem jednako loše i deset puta gore po zajednicu i obitelj ako se pojavi alkoholizam, nasilje u obitelji i sve ostalo što ide uz to...

Ovo je rješavanje problema suptilnošću motorne pile... Kao pušač, ponavljam, slažem se da nitko ne smije biti prislijen da udiše dim ako ne želi, uvijek sam bio obziran i gasio cigaretu svugdje gdje bi nekom mogla smetati... ali ovo je pretjerano
sve si rekao, nije zgoreg citirat još jednom...

to su samo pomodne gluposti tipa dekriminalizacije droga kod sdp-a, tako da hdz može reći da i oni imaju konja za trku...
__________________
“We are going to have the most diverse and inclusive civilizational collapse in history” — Oilfield Rando on “X”
Basta is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:17   #74
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
zaista, nek se potrude nešto učinit da privuku i te ljude, a ne samo smrdioničare.
Svasta,zasto bi se netko trudio privuci onoga koji je ujutro ljut na sebe a popodne na cijeli svijet.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:18   #75
Quote:
Whatever kaže: Pogledaj post
.

Ameri su tu histeriju oko pušenja digli do neviđenih razina, a istovremeno žderu smeće od hrane, nalijevaju se galonima gaziranog šećera, voze se 24 sata na dan, praktički ne izlaze iz auta, udišu sve te ispušne plinove bezbrojnih auta, ugoje se ko krmad do 150-200 kg žive vage... i to nije javno-zdravstveni problem, to je way of life... ma nemoj me zajebavat Isto tako kao što je alkohol sasvim legalan i dostupan iako su njegove posljedice na zdravlje barem jednako loše i deset puta gore po zajednicu i obitelj ako se pojavi alkoholizam, nasilje u obitelji i sve ostalo što ide uz to...
Ne boj se , debeli su u Americi slijedeći, a posebno u Kaliforniji.
Mitch_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:18   #76
Zanima me ima li kod nas u zakonu mogucnost otvaranja klubova? U italij to funkcionira tako da postoje klubovi sa redarom koji pazi da samo clanovi s iskaznicom mogu uci u prostor, broj ljudi koji posjeduju iskaznicu je ogranicen i pri pristupanju u klub potpisujes da se slazes sa pusenjem u klubu. Cijene su nesto, no ne puno vece od normalnih barova. Jednostavno registriras se kao klub ljubitelja pusenja i idemo, ovisi kao su kod nas zakoni uredjeni po tom pitanju.
__________________
Integrate and fire - The first commandment of every neuron
Stribor cumez is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:19   #77
Quote:
promatrac kaže: Pogledaj post
Svasta,zasto bi se netko trudio privuci onoga koji je ujutro ljut na sebe a popodne na cijeli svijet.
e pa onda nek lijepo zatvori birtiju. i ode tugovat skupa sa smrdioničarima
divizija is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:21   #78
Quote:
Za mnom! kaže: Pogledaj post
Kakve su ovo nebuloze? Zasto bi oni dokazivali da nesto nije stetno, kad nije dokazano da je stetno? Plus toga, ama bas sve studije dosad objavljene pokazale su da zracenje nije stetno.
U promasaj,hajdemo onda zatvoriti sve ljevaonice zeljeza i rafinerije.Ma samo da nesto zatvorimo i zastitimo stanovnistvo od daljnjeg trovanja.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:23   #79
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
e pa onda nek lijepo zatvori birtiju. i ode tugovat skupa sa smrdioničarima
Slazem se ,ali pod uvjetima da se na zavodu za zaposljavanje priznaje prestanak poslovanja usljed promjenjenih i otezanih gospodarskih okolnosti.
promatrac is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2009., 14:24   #80
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
eđzaista efekti zakona pokazuju jednu stvar- naše gostione su postal smrdione.
eto, pušaća među populacijom iznad 14 ima oko 37%, a promet je pao za 80%
-što nam to govori? govori da se ugostiteljski posao sveo na dovođenje pušaća da zapali uz kavu ili pivu, a da je većinska, nepušačka populacija odustala od kafića, jer su to za njih ionakop bile smrdione.
mogu i sam primjetit, kao osoba koja posjećuje kafiće i klubove, da su to zaista i bili! obične smrdione u kojima većina nepušaća nije imala kaj tražit.
zaista, nek se potrude nešto učinit da privuku i te ljude, a ne samo smrdioničare.
Glupost, oni koji ne idu u kafiće i dalje neće ić. Ovi koji ne idu jer se tu puši(još nisam upozno takvog) možda čine 5% populacije koja ne ide.
Freek is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:55.