Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.07.2009., 19:48   #21
Quote:
Lily2do kaže: Pogledaj post
Kad to previše spominjem onda se naljuti i uopće mi se ne da svađati zbog toga, ali to mi mi je takvo nepoštovanje prema meni.....
pričaj mi...

nekad mi dođe da ga šupim u glavu da progleda

kad se rastane i ako me slučajno pita hoću li se udati za njega (a već me to i pitao, nemreš bilivit a još uvijek je oženjen ) neće si ni u snu nadati koji će dobiti odgovor...
ndizder is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.07.2009., 19:51   #22
Quote:
Lily2do kaže: Pogledaj post
hahah skoro da sam mislila da me netko zeza. ista ti je situacija kod mene. mi živimo 2 godine i čekamo dijete, i još ništa od rastave, kao zbog djece !?!? (koja nisu primijetila da tata više ne živi s njima), pa onda kao nema se novaca za to.
Kad to previše spominjem onda se naljuti i uopće mi se ne da svađati zbog toga, ali to mi mi je takvo nepoštovanje prema meni.....
čak mogu reči da sam malo jadna zbog svega toga jel da se misli pomiriti s ženom pretpostavljam da bi već davno otišao, nego samo lijenost, komocija i sve ostalo
uh sad sam se ponovo naljutila
fakat nemrem vjerovat da imamo identičan problem u istom vremenu
ndizder is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 13:45   #23
Ruku na srce. što očekivati od čovjeka koji godinu ili dvije živi s drugom a negdje ima suprugu i obitelj? Možda ste cure trebale prvo inzistirati da riješi prošlost i s vama krene u budućnost. Ovako.. Prešutno ste pristale da on ima paralelan život.
Ja sam ona s "druge strane", supruga. Moj meni nije želio ništa reći. Kad sam otkrila da ima drugu a sade već s njom i dijete, potegnula sam razvod. Ma predlagala sam ga i prije, ali on nije želio ni čuti za tu opciju.
Koja bi normalna žena pristala na takav život? Da njen muškarac ima dvije žene? Ma hajte..
sloncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 16:05   #24
Quote:
sloncica kaže: Pogledaj post
Ruku na srce. što očekivati od čovjeka koji godinu ili dvije živi s drugom a negdje ima suprugu i obitelj? Možda ste cure trebale prvo inzistirati da riješi prošlost i s vama krene u budućnost. Ovako.. Prešutno ste pristale da on ima paralelan život.
Ja sam ona s "druge strane", supruga. Moj meni nije želio ništa reći. Kad sam otkrila da ima drugu a sade već s njom i dijete, potegnula sam razvod. Ma predlagala sam ga i prije, ali on nije želio ni čuti za tu opciju.
Koja bi normalna žena pristala na takav život? Da njen muškarac ima dvije žene? Ma hajte..


Dakle ima nas s obje strane!


Po meni,niti jedna žena bez obzira bila zakonita ili nezakonita,ako ima imalo poštovanja prema sebi,nebi živjela u trokutu.A niti jedan muškarac,kojemu se desila nova ljubav,ako poštuje i bivšu( a morao bi jer je bila njegov izbor) i sadašnju,nebi ih ostavljao u takvom nedorečenom položaju.
Ta nedorečena situacija ponižava obje žene.
To se ne može pravdati nikakvim komoditetom.Nikakvim isprikama.Osobito kad je još jedno dijete na putu.On time svoje buduće dijete stavlja u kategoriju,u koju svoju bračnu djecu nije stavio.
To je licemjernost!
Ili pak težak osječaj krivnje prema još zakonitoj!
U takvog čovjeka nebih mogla u podpunosti imati povjerenja,ma kako lijepo živjeli i dobro se slagali.
Mislim da ndizder,upravo ta nedorečenost muči,mada ona marginalizira problem.
__________________
Kamo vodi plovidba ne ovisi o tome kamo puše vjetar, već kako su postavljena jedra.

Stara njemačka uzrečica
VeronikaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2009., 20:45   #25
Quote:
VeronikaN kaže: Pogledaj post



Ili pak težak osječaj krivnje prema još zakonitoj!
U takvog čovjeka nebih mogla u podpunosti imati povjerenja,ma kako lijepo živjeli i dobro se slagali.
Mislim da ndizder,upravo ta nedorečenost muči,mada ona marginalizira problem.
da točno. njega muči teški osjećaj krivnje i prema ženi a da ne govorim prema djeci. zbog toga se i nije rastajao cijelo ovo vrijeme.
jako teško razdoblje smo prošli. i on a bome i ja. ali to je jako duga priča i druga tema.
samo mi nije jasno i muči me sada povjerenje da..jer mi nije jasno što se događa...odnosno zašto se već toliko dugo ništa ne događa...
ndizder is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 00:21   #26
Žao mi je što ti to moram reći, ali zreli ljudi riješe taj osjećaj krivnje, prihvate novu situaciju i idu dalje, Nemoj se tješiti da se ne rastaje zbog osjećaja krivnje. Ne rastaje se zbog sebe, jer njemu tako odgovara. Da poštuje svoju zakonitu, ne bi nikada paralelno bio još u braku i živio s tobom. A da poštuje tebe, kad već živi s tobom onda bi se rastao od žene. Ljubavi se rađaju i umiru i to je tako. Međutim ponašati se ovako neodgovorno ne govori ni o jednoj ženi ni sa koje strane, nego isključivo o njemu.
sloncica is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 11:12   #27
najveći problem mu je grižnja savjest jel će ovo dijete živjeti s njim, a druga neće. Mislim pun je grad rastavljenih muškaraca, a samo moj kao ima 'savjest'
Lily2do is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 16:06   #28
nisam zlobna, ne zelim biti sarkasticna, ali ovo sto mi je prvo palo na pamet je:
zene drage, sto ako vas iznenadi jednog dana spoznaja da je u isto vrijeme vas ljubimac i otac buduceg djeteta zene s kojom je jos samo "formalno" u braku?
ili da legalna supruga zatrudni s nekim drugim, a dijete se po zakonu mora upisati na vaseg ljubimca jer rastava nije sluzbeno okoncana?
i jos ima tako lijepih zivotnih i zakonskih situacija.

da, slazem se sa veronikom, nitko ne zavredjuje dvije zene ili muskarca istodobno....jer nije posteno. svatko u toj igri ostane zakinut, ma koliko se pravio da nije i da je jako, jako tolerantan.

a vi ste trudnice i sada kada vam treba i paznja i njega vase su misli opsjednute rastavama koje ne stizu?
jos ako su vam i prve trudnoce?
pa uzivajte u njima bez njega jer cete i vi i bebe biti spokojnije...
__________________
i uvijek su mi moja prava na prvom mjestu. jer su ona temelj za nasa.
oona is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 20:36   #29
Meni ovakve situacije ne slute na dobro,ne, ne želim biti neki zlokobni prorok,ali u nemalom broju slicnih situacija, povijest se ponavlja.
Sebični i komotni,kakvi jesu,ovakvi muškarci,ostaju u vezi dok im je dobro, ali su otvoreni za nove veze,oni se jednostavno ne žele opterečivati rušenjem mostova iza sebe.
Sada, kada su djeca na putu i kada oni neće više biti centar svijeta za vas,upoznat ćete novo lice oca svoga djeteta.Od srca vam želim da vam se to lice svidi.
Rudolfa is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.07.2009., 22:45   #30
Nisi u ni malo zavidnoj situaciji,bez obzira na njegovu ljubav i obećanja.Uživaj u osjećaju da imaš pod srcem to malo biće i ne dozvoli da ti njegov otac uništi dostojanstvo i samopoštovanje.Teško,da će se on odreći svoje obitelji,jer tu su malodobna djeca,alimentacija i ostalo.Želim ti puno sreće i pozitivan ishod te situacije!
srna i vuk is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 19:05   #31
Quote:
oona kaže: Pogledaj post
nisam zlobna, ne zelim biti sarkasticna, ali ovo sto mi je prvo palo na pamet je:
zene drage, sto ako vas iznenadi jednog dana spoznaja da je u isto vrijeme vas ljubimac i otac buduceg djeteta zene s kojom je jos samo "formalno" u braku?

ne kužim što si htjela reći s ovim..
ndizder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 19:07   #32
Quote:
srna i vuk kaže: Pogledaj post
Nisi u ni malo zavidnoj situaciji,bez obzira na njegovu ljubav i obećanja.Uživaj u osjećaju da imaš pod srcem to malo biće i ne dozvoli da ti njegov otac uništi dostojanstvo i samopoštovanje.Teško,da će se on odreći svoje obitelji,jer tu su malodobna djeca,alimentacija i ostalo.Želim ti puno sreće i pozitivan ishod te situacije!

hvala ti na dobrim željama.
ndizder is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2009., 19:08   #33
Quote:
Rudolfa kaže: Pogledaj post
Meni ovakve situacije ne slute na dobro,ne, ne želim biti neki zlokobni prorok,ali u nemalom broju slicnih situacija, povijest se ponavlja.
Sebični i komotni,kakvi jesu,ovakvi muškarci,ostaju u vezi dok im je dobro, ali su otvoreni za nove veze,oni se jednostavno ne žele opterečivati rušenjem mostova iza sebe.
Sada, kada su djeca na putu i kada oni neće više biti centar svijeta za vas,upoznat ćete novo lice oca svoga djeteta.Od srca vam želim da vam se to lice svidi.
da ovo sam i ja pomislila... da ću vidjeti jeli to to kada se dijete rodi...
baš to..kada neće biti centar svijeta više.. da li će isto postupiti kao i u prijašnjoj vezi.
ndizder is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 13:20   #34
Quote:
ndizder kaže: Pogledaj post
zajedno živimo 4 godine.
prije toga smo bili godinu dana u zabranjenoj vezi.
on je živio sa ženom i djecom a ja sa dečkom.

nakon godinu dana neizdržive boli od odvojenosti blalba (duga priča) počeli smo zajedno živjeti.
i super nam je. uživamo i dan danas jedan u drugome. ja volim njegovu malodobnu djecu ona vole mene ... blabla ...
sada čekamo naše zajedničko dijete.

problem je u tome što se on nikako rastati od svoje žene.
u početku zbog specifičnosti početka naše zabranjene veze nisam polagala na važnosti da li će se odmah rastati ili ne.
sada, kada je prošlo 4 godine zajedničkog života... jednostavno ne vidim razlog zašto se ne rastati.


prije 2 godine mi je rekao da hoće za par mjeseci
pa prošle godine da će sve riješiti na jesen 2008
i zadnji put kada smo za n.godinu imali ogromnu svađu...molio me na koljenima da mu dam 2 tjedna da će sve srediti.

i opet ništa.

neki dan sam ga pitala on šuti. kaže da ne zna kada će se rastati.
ja ga pitam dobro u čemu je problem? ako voliš svoju ženu još uvijek reci mi.... vrati joj se...pusti onda mene da idem svojim putem... a on odgovara uvijek isto: da je njemu ta papirologija tlaka i da mu se neda kroz to sve prolazit... isto kao što mu se neda plaćati račune...
ko je tu lud?
Čekaj malo izgovor mu je papirologija, mislim stvarno, nakon 4 godine zajedničkog života njemu je papriologija problem.
Iskreno ne znam tko je tu veći idiot on ili njegova žena, svaki sud bi im automatski odobrio razvod, dakle nema tu ni prevelike papirologije, odu kod javnog bilježnika koji im napiše prijedlog za rastavu braka, u njemu navedu činjenicu da već 4 godine ne žive zajedno, da muž te 4 godine neprekidno živi u izvanbračnoj zajednici sa tobom i da čekate djete.
To potpišu ,odnesu na sud i najvjerovatnije im je idući i zadnji papir Rješenje nadležnog suda o rastavi braka.
E sad, ako to ni jedno ni drugo ne žele, ja bi ga na tvom mjestu odjebala, tvoje djete je začeto u izvanbračnoj zajednici i prema tome ima sva prava zakonskog djeteta.
__________________
Ležimo na travi a sunce nas prži Ona me čvrsto za majicu drži
I kaže mi dragi,jako mi je stalo Da me bar jednom uznemiriš malo
Arnissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 13:40   #35
Quote:
Arnissa kaže: Pogledaj post
Čekaj malo izgovor mu je papirologija, mislim stvarno, nakon 4 godine zajedničkog života njemu je papriologija problem.
Iskreno ne znam tko je tu veći idiot on ili njegova žena, svaki sud bi im automatski odobrio razvod, dakle nema tu ni prevelike papirologije, odu kod javnog bilježnika koji im napiše prijedlog za rastavu braka, u njemu navedu činjenicu da već 4 godine ne žive zajedno, da muž te 4 godine neprekidno živi u izvanbračnoj zajednici sa tobom i da čekate djete.
To potpišu ,odnesu na sud i najvjerovatnije im je idući i zadnji papir Rješenje nadležnog suda o rastavi braka.
E sad, ako to ni jedno ni drugo ne žele, ja bi ga na tvom mjestu odjebala, tvoje djete je začeto u izvanbračnoj zajednici i prema tome ima sva prava zakonskog djeteta.

po kojem to zakonu?
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.07.2009., 15:14   #36
Quote:
gospoja kaže: Pogledaj post
po kojem to zakonu?
Frend mi se tako rastao od žene, napravili su sporazumni zahtjev za rastavu braka, iznijeli sve činjenice i zajednički potpisali, čak je on u tome zahtjevu predložio da žena ima skrbništvo nad djecom i prošli su bez "mirenja" i sa jednim "ročištem" samo su ih pitali da li još uvijek ostaju pri tome zahtjevu i dobili su rješenje o rastavi braka.
Jedini uvjet je da obadvije strane ulažu zahtjev za rastavu.
__________________
Ležimo na travi a sunce nas prži Ona me čvrsto za majicu drži
I kaže mi dragi,jako mi je stalo Da me bar jednom uznemiriš malo
Arnissa is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.07.2009., 12:44   #37
Quote:
Arnissa kaže: Pogledaj post
tvoje djete je začeto u izvanbračnoj zajednici i prema tome ima sva prava zakonskog djeteta.
ovo je kontradiktorno, ne postoji izvanbračna zajednica za vrijeme u kojem je jedan od partnera zakonski u braku s drugom osobom
wolfmaiden is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 12:12   #38
Quote:
ndizder kaže: Pogledaj post
zajedno živimo 4 godine.

sada čekamo naše zajedničko dijete.

problem je u tome što se on nikako rastati od svoje žene.
ok, ne mora se rastati od svoje žene.
zašto ako prije toga shvati da je sada nužno (onako ljudski bi bilo) da oporučno prizna očinstvo nerođenom djetetu i ako shvati da je po rođenju dužan plaćati alimentaciju za njega
mislim, i to je papirologija. može birati koja mu je draža
KylieP is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:43   #39
Ili ga ostavi ili trpi, treće opcije nema
Kamena is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2009., 16:58   #40
Quote:
Arnissa kaže: Pogledaj post
Frend mi se tako rastao od žene, napravili su sporazumni zahtjev za rastavu braka, iznijeli sve činjenice i zajednički potpisali, čak je on u tome zahtjevu predložio da žena ima skrbništvo nad djecom i prošli su bez "mirenja" i sa jednim "ročištem" samo su ih pitali da li još uvijek ostaju pri tome zahtjevu i dobili su rješenje o rastavi braka.
Jedini uvjet je da obadvije strane ulažu zahtjev za rastavu.

u kojoj to državi?

u rh sigurno ne

ukoliko imaju malu djecu, bez obzira koliko bili odvojeni, moraju proći ''mirenje'' u czss (koji traje bar koji mjesec - razgovor zajedno, pa razgovor pojedinačno, a između svakog rupa od bar mjesec dana, pa čekaj još barem tolko na njihovo mišljenje) pa na sud koji donosi konačnu odluku...za sud treba minimalno dva ročišta (ukoliko imaju djecu).
gospoja is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:34.