Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 26.10.2009., 23:11   #1
Što sve treba prijaviti Cenrtu za socijalni rad?

Poštovanje!

Nemam svoje djece pa neznam iz osobnog iskustva donjeti odluku a niti znam emocionalno stanje djece pri razvodu pa majke i očeve koji su prošli razvod molim pomoć.. bila sam neposedni promatrač kada je supruga pri rastavi braka na sud dovela kćer od 8 godina jer, rekla je, nije je imala kome ostaviti na čuvanje..Mala je zatim čula cijeli verbalni niz vijeđanja između roditelja pred sudnicom te ostala vani čekati majku dok oni završe brakorazvodni postupak, a koji je trajao sat i pol.
Kako će ova situacija utjecati na psihu ovog djeteta? Dali je majka ovim ipak prekoračila sve dopuštene granice?
Vjerujete li da zaista nije imala kome ostaviti dijete ili je htjela djetetom utjecati na psihu oca i parnicu?

I ono najvažnije, ako je majka postupila krivo bi li trebala ovo prijaviti Centru za socijalni rad i mogu li oni uopće išta kod ovakvih ponašanja prepucavanja između roditelja preko djeteta uopće pomoći?

Jako mi je stalo do tog djeteta i posljedice razvoda braka svojih roditelja već osjeća (kroz verbalno opisivanje svog oca od strane mejke koju je razvod teško pogodio) ali rado bi htjela ako bi se te posljedice ikako mogle umanjiti.
Što da radim?

Unaprijed zahvaljujem.
karamelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 07:15   #2
Quote:
karamelica kaže: Pogledaj post
Poštovanje!

Nemam svoje djece pa neznam iz osobnog iskustva donjeti odluku a niti znam emocionalno stanje djece pri razvodu pa majke i očeve koji su prošli razvod molim pomoć.. bila sam neposedni promatrač kada je supruga pri rastavi braka na sud dovela kćer od 8 godina jer, rekla je, nije je imala kome ostaviti na čuvanje..Mala je zatim čula cijeli verbalni niz vijeđanja između roditelja pred sudnicom te ostala vani čekati majku dok oni završe brakorazvodni postupak, a koji je trajao sat i pol.
Kako će ova situacija utjecati na psihu ovog djeteta? Dali je majka ovim ipak prekoračila sve dopuštene granice?
Vjerujete li da zaista nije imala kome ostaviti dijete ili je htjela djetetom utjecati na psihu oca i parnicu?

I ono najvažnije, ako je majka postupila krivo bi li trebala ovo prijaviti Centru za socijalni rad i mogu li oni uopće išta kod ovakvih ponašanja prepucavanja između roditelja preko djeteta uopće pomoći?

Jako mi je stalo do tog djeteta i posljedice razvoda braka svojih roditelja već osjeća (kroz verbalno opisivanje svog oca od strane mejke koju je razvod teško pogodio) ali rado bi htjela ako bi se te posljedice ikako mogle umanjiti.
Što da radim?

Unaprijed zahvaljujem.
Razgovaraj sa majkom, CZSS neće riješiti takve probleme.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 17:53   #3
Quote:
karamelica kaže: Pogledaj post
Poštovanje!

Nemam svoje djece pa neznam iz osobnog iskustva donjeti odluku a niti znam emocionalno stanje djece pri razvodu pa majke i očeve koji su prošli razvod molim pomoć.. bila sam neposedni promatrač kada je supruga pri rastavi braka na sud dovela kćer od 8 godina jer, rekla je, nije je imala kome ostaviti na čuvanje..Mala je zatim čula cijeli verbalni niz vijeđanja između roditelja pred sudnicom te ostala vani čekati majku dok oni završe brakorazvodni postupak, a koji je trajao sat i pol.
Kako će ova situacija utjecati na psihu ovog djeteta? Dali je majka ovim ipak prekoračila sve dopuštene granice?
Vjerujete li da zaista nije imala kome ostaviti dijete ili je htjela djetetom utjecati na psihu oca i parnicu?

I ono najvažnije, ako je majka postupila krivo bi li trebala ovo prijaviti Centru za socijalni rad i mogu li oni uopće išta kod ovakvih ponašanja prepucavanja između roditelja preko djeteta uopće pomoći?

Jako mi je stalo do tog djeteta i posljedice razvoda braka svojih roditelja već osjeća (kroz verbalno opisivanje svog oca od strane mejke koju je razvod teško pogodio) ali rado bi htjela ako bi se te posljedice ikako mogle umanjiti.
Što da radim?

Unaprijed zahvaljujem.
ne kužim baš najbolje kako si to bila "neposredni promatrač"? na ročištu su obično ljudi koji se rastaju, eventualno odvjetnici, sudac, službenik....
mislim, možda si mogla ti pričuvati dijete?
kako je reagirao otac djeteta?
ne kužim koja je tvoja uloga u čitavoj priči, samo vidim da bi rado prijavila tu ženu.....
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 18:30   #4
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ne kužim baš najbolje kako si to bila "neposredni promatrač"? na ročištu su obično ljudi koji se rastaju, eventualno odvjetnici, sudac, službenik....
mislim, možda si mogla ti pričuvati dijete?
kako je reagirao otac djeteta?
ne kužim koja je tvoja uloga u čitavoj priči, samo vidim da bi rado prijavila tu ženu.....
Zašto, i ja sam vodio djete na ročište i nikakvih problema, sačekala 5min u hodniku.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 20:29   #5
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Zašto, i ja sam vodio djete na ročište i nikakvih problema, sačekala 5min u hodniku.
budući da je postavljačica teme već pisala o prvoj ženi svog partnera.... i da smatra kako su žene (valjda one prve, ili sve koje su u braku - nisam sigurna) "ogromne, masne, zapuštene, živčane... nisu vidjele frizera mjesecima" i tome slično.... pretpostavljam da se radi samo o ljutnji na prvu ženu, a ne o zabrinutosti za dijete
slažem se s tobom, može dijete pričekati na hodniku, čemu prijava centru za ss.... da je bilo tako dramatično, valjda bi ju i sudac upozorio,
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 20:50   #6
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
budući da je postavljačica teme već pisala o prvoj ženi svog partnera.... i da smatra kako su žene (valjda one prve, ili sve koje su u braku - nisam sigurna) "ogromne, masne, zapuštene, živčane... nisu vidjele frizera mjesecima" i tome slično.... pretpostavljam da se radi samo o ljutnji na prvu ženu, a ne o zabrinutosti za dijete
slažem se s tobom, može dijete pričekati na hodniku, čemu prijava centru za ss.... da je bilo tako dramatično, valjda bi ju i sudac upozorio,
Tebe je očito Karamelica jako razljutila već i ranije, a raznorazne prijave CZSS nemaju nikakvog utjecaja na odluke centra, dapače stvaraju kontra efekt.
Ja sam kao otac uspio dobiti skrbništvo a prijava je bilo za zlostavljanje djeteta, za zlostavljanje supruge, za nevjeru, za zanemarivanje obitelji, itd. Očito da u rastavama ima puno laži i lažnih prijava tako da ih CZSS uglavnom prima sa rezervom. A karamelica ako želi nekog prijaviti to su otac i mati koji rade scene pred djetetom.
Radi se i na zakonu za krivičnu odgovornost za lažne prijave
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 22:10   #7
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Tebe je očito Karamelica jako razljutila već i ranije
ma nije ona mene razljutila, nego mi je pitanje bilo čudno, pa sam pročitala i druge postove.... volim imati širu sliku
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:04   #8
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
ma nije ona mene razljutila, nego mi je pitanje bilo čudno, pa sam pročitala i druge postove.... volim imati širu sliku
da, očito imaš puno vremena pa pratiš sve postove..na moju sreću a tvoju žalost ne radi se o djetetu moga partnera već sam prolazila jer sam bila svjedok na drugoj parnici (znaš, postoje hodnici gdje prolaziš pa se sve vidi i čuje) a osobno znam te ljude.

Žao mi je djeteta, za roditelje me baš briga

Pitanje ti je bilo čudno, jel? Najbolje da nas baš briga za ostale, da ništa ne vidimo i da ne reagiramo...pa nam djeca postanu ovakva kakva jesu danas..
Ako mogu time pomoći maloj učinila bih to, ali očito nemogu pa ništa..

Klinka je stajala dugo tamo, ja sam dolazila kad se to desilo i kad sam odlazila još je bila tamo, a moj iskaz je trajao bar 35 minuta. Sudac nije ni izlazio van, jer oni jako rijetko kad i izlaze van.

Nadam se da ti je sad slika puno šira, valjda stane u tv ekran.

Pozz
karamelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:07   #9
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
budući da je postavljačica teme već pisala o prvoj ženi svog partnera.... i da smatra kako su žene (valjda one prve, ili sve koje su u braku - nisam sigurna) "ogromne, masne, zapuštene, živčane... nisu vidjele frizera mjesecima" i tome slično.... pretpostavljam da se radi samo o ljutnji na prvu ženu, a ne o zabrinutosti za dijete
slažem se s tobom, može dijete pričekati na hodniku, čemu prijava centru za ss.... da je bilo tako dramatično, valjda bi ju i sudac upozorio,
Da me krivo ne shvatiš, većina žena u braku i jest takva kakvu sam opisala a ti dobro citiraš ne zato što takve žele biti već možda ne stignu ili nemaju dovoljno prihoda, a nisam mislila na bivšu svog partnera (vjerujem da si mislila kako o njoj govorim), ta ima frizerski u vlastitoj kući pa joj je izgled bio savršen. Nažalost, presudile su neke druge okolnosti u njenom slučaju. Ipak nije sve u ljepoti.

Znaš, ja neznam biti zabrinuta, samo ljuta..hmm, neznam jel to zaključak ili pretpostavka pitam se.
karamelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:24   #10
Quote:
karamelica kaže: Pogledaj post
da, očito imaš puno vremena pa pratiš sve postove..na moju sreću a tvoju žalost ne radi se o djetetu moga partnera već sam prolazila jer sam bila svjedok na drugoj parnici (znaš, postoje hodnici gdje prolaziš pa se sve vidi i čuje) a osobno znam te ljude.

Žao mi je djeteta, za roditelje me baš briga

Pitanje ti je bilo čudno, jel? Najbolje da nas baš briga za ostale, da ništa ne vidimo i da ne reagiramo...pa nam djeca postanu ovakva kakva jesu danas..
Ako mogu time pomoći maloj učinila bih to, ali očito nemogu pa ništa..

Klinka je stajala dugo tamo, ja sam dolazila kad se to desilo i kad sam odlazila još je bila tamo, a moj iskaz je trajao bar 35 minuta. Sudac nije ni izlazio van, jer oni jako rijetko kad i izlaze van.

Nadam se da ti je sad slika puno šira, valjda stane u tv ekran.

Pozz
naravno da imam puno vremena, očito sam si dobro organizirala život

iz tvog prvog posta nije vidljivo da su ti ljudi (koje osobno poznaješ) na bilo koji način ranije zanemarivali ili zlostavljali dijete - inače bi već ranije reagirala i prijavila ih, zar ne? dakle, ono što se dogodilo za vrijeme sudske rasprave je očito izolirani incident.
i to incident za koji su oboje odgovorni, a ne samo majka....
a ako ti je žao djeteta, ima načina koji su puno efikasniji i djetetu korisniji, nego što je to prijavljivanje njezine majke czss. naravno, ti načini zahtijevaju daleko više truda i angažmana (od strane onoga tko se stvarno brine za druge) nego što to zahtijeva pisanje prijave.
u svakom slučaju slika je sve šira; taman za plazmu!

Zadnje uređivanje simple mind : 28.10.2009. at 00:14.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.10.2009., 23:28   #11
Quote:
karamelica kaže: Pogledaj post
Da me krivo ne shvatiš, većina žena u braku i jest takva kakvu sam opisala a ti dobro citiraš ne zato što takve žele biti već možda ne stignu ili nemaju dovoljno prihoda, a nisam mislila na bivšu svog partnera (vjerujem da si mislila kako o njoj govorim), ta ima frizerski u vlastitoj kući pa joj je izgled bio savršen. Nažalost, presudile su neke druge okolnosti u njenom slučaju. Ipak nije sve u ljepoti.

Znaš, ja neznam biti zabrinuta, samo ljuta..hmm, neznam jel to zaključak ili pretpostavka pitam se.
fakat ne znam gdje ti živiš i s kakvim ljudima se družiš, ali žene koje ja poznajem (i one u braku i one izvan njega) fakat nisu ni ogromne, ni masne, ni zapuštene.... a i seksaju se
nije dobro generalizirati.
uostalom, vjerujem da sebe u budućnosti ne vidiš kao ogromnu, masnu i zapuštenu, zar ne?
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 08:10   #12
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
fakat ne znam gdje ti živiš i s kakvim ljudima se družiš, ali žene koje ja poznajem (i one u braku i one izvan njega) fakat nisu ni ogromne, ni masne, ni zapuštene.... a i seksaju se
nije dobro generalizirati.
uostalom, vjerujem da sebe u budućnosti ne vidiš kao ogromnu, masnu i zapuštenu, zar ne?
Žene, vi se stvarno znate svaditi bez razloga
Evo ja imam u susjedstvu bračni par sa djetetom i mislim da su fakat za prijaviti CZSS. Nije razlog kaj su roditelji takvi kakvi jesu (koma) već djete koje će postati kopija oca. Oboje cugaju (ne malo), majka radi (plaća cca2000kn) a otac zadnji propalitet (živi od krađa, prevara isl) koji je odležao u par navrata 2god. Ima i drugo dijete koje ni ne viđa (hvala bogu). Nisam pametan da li da se uopće uplićem ili da sačekam da krene u školu.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 09:38   #13
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Žene, vi se stvarno znate svaditi bez razloga
Evo ja imam u susjedstvu bračni par sa djetetom i mislim da su fakat za prijaviti CZSS. Nije razlog kaj su roditelji takvi kakvi jesu (koma) već djete koje će postati kopija oca. Oboje cugaju (ne malo), majka radi (plaća cca2000kn) a otac zadnji propalitet (živi od krađa, prevara isl) koji je odležao u par navrata 2god. Ima i drugo dijete koje ni ne viđa (hvala bogu). Nisam pametan da li da se uopće uplićem ili da sačekam da krene u školu.
da; po meni, ovo je za prijavu.
mislim da treba prijaviti svako pravo i sustavno zanemarivanje ili zlostavljanje bilo koje vrste.
i pritom (pogotovo ako se radi o o djetetu koje poznajemo) nastojati pomoći djetetu. makar ponekim razgovorom ili igrom.

p.s. ja se zapravo uopće ne svađam - samo mislim da nije naročito smisleno prijavljivati ljude centru za ss zato kaj su doveli osmogodišnje dijete u prostorije suda. možda žena fakat nije imala kud s djetetom!
uostalom, te iste svađe je dijete slušalo i doma (jer nitko se ne rastaje u anđeoskoj tišini), pa je po toj logici roditelje već odavno trebalo prijaviti. zašto tek sad, zašto u trenucima kad im je svima najteže i zašto samo majku?
nadalje, ljudi koji su u procesu razvoda su obično u nekakvim trenutačnim govnima, teško im je i ono što im stvarno treba je podrška i pomoć (materijalna, psihološka, organizacijska, pravna, ....). najmanje što im treba je izigravanje moralne vertikale i prijavljivanje majke (ne oba roditelja) centru za ss, a bez ikakvog realnog povoda.

Zadnje uređivanje simple mind : 28.10.2009. at 09:47.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 09:48   #14
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
da; po meni, ovo je za prijavu.
mislim da treba prijaviti svako pravo i sustavno zanemarivanje ili zlostavljanje bilo koje vrste.
i pritom (pogotovo ako se radi o o djetetu koje poznajemo) nastojati pomoći djetetu. makar ponekim razgovorom ili igrom.
Vjerojatno ću i poduzeti nešto, samo da dobijem inspiraciju
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 09:58   #15
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Vjerojatno ću i poduzeti nešto, samo da dobijem inspiraciju
možda da za početak nazoveš, pa ukratko objasniš o čemu se radi i pitaš kakav je postupak
a možda su (s obzirom na situaciju) već pod nadzorom.
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 10:51   #16
Quote:
simple mind kaže: Pogledaj post
možda da za početak nazoveš, pa ukratko objasniš o čemu se radi i pitaš kakav je postupak
a možda su (s obzirom na situaciju) već pod nadzorom.
Ma tu sam ko doma, sve znam kako treba. Ja ti njih preskačem, odmah dječiju pravobraniteljicu a ona javlja CZSS, ne može omanuti (iskustvo)
A pod nazorom nisu, to znam. Žao mi je djeteta jer će završiti u domu a svima trebaju roditelji, jbg ajde budi pametan
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 11:02   #17
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Ma tu sam ko doma, sve znam kako treba. Ja ti njih preskačem, odmah dječiju pravobraniteljicu a ona javlja CZSS, ne može omanuti (iskustvo)
A pod nazorom nisu, to znam. Žao mi je djeteta jer će završiti u domu a svima trebaju roditelji, jbg ajde budi pametan
je, teško je uvijek znati što je bolje
iako, znam za neke slučajeve gdje dijete nije završilo u domu, nego kod bake i djeda, samo kod djeda, kod tete.
a kad je situacija jako teška, onda je bolje u domu nego s roditeljima koji dijete maltretiraju, tuku, zlostavljaju, tjeraju na prosjačenje, krađu, prostituciju....
ne znam
simple mind is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2009., 19:24   #18
Sve bi bilo lakše kada bih imao povjerenja u institucije, na žalost imam jako loša iskustva sa njima. Sve ovisi o osobi koja pruzme slučaj i koliko u njoj ima humanosti ili radi samo za plaću a za drugo joj se fućka. Iznenadilo ma da se više pažnje posveti psima lutalicama nego djeci (osobno iskustvo) valjda zato jer prvi rade volonterski.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 00:53   #19
xedos..

vidiš kako tebi ide lakše za ženama

hmm, da nastavim...majku sam mislila prijaviti jer je majka moja prva susjeda, a otac živi u inozemstvu već 3 godine...i ovo je bila kap koja je prelila čašu, bar moju.
Ali neka dijete pati, zađto da joj majku prijavim, nisu moja posla.

nije mi se dalo sve objašnjavati jer bi ispalo podosta toga..

uglavnom hvala..
karamelica is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.10.2009., 00:59   #20
Quote:
karamelica kaže: Pogledaj post
xedos..

vidiš kako tebi ide lakše za ženama

hmm, da nastavim...majku sam mislila prijaviti jer je majka moja prva susjeda, a otac živi u inozemstvu već 3 godine...i ovo je bila kap koja je prelila čašu, bar moju.
Ali neka dijete pati, zađto da joj majku prijavim, nisu moja posla.

nije mi se dalo sve objašnjavati jer bi ispalo podosta toga..

uglavnom hvala..
Ja sam ženoljubac pa je sa ženama lako (naje....)
A ako misliš da je budućnost djeteta u pitanju, probaj pomoći a krajnje prijavi
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:03.