Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.12.2009., 20:32   #1
Rastava braka i statistike

Ima li netko saznanje o prosjeku rastava u Hrvata u zadnjih par godina.

Da li se to meni samo čini ili je sve otišlo u kurac. Mislim na obitelj i tako to...

Kad vidim što se događa dođe mi da se uškopim jebo te ......

P.S. isprika na psovkama, ali malo sam emocionalan hebi ga
BrokenSword is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 21:23   #2
Da li ti to sebe tražiš u toj statistici ili ne? Imam utisak da je u BiH povećan broj razvoda zadnjih godina, a vjerovatno je i u Hrvatskoj tako.
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 21:39   #3
Quote:
Lesli Eldridž kaže: Pogledaj post
Da li ti to sebe tražiš u toj statistici ili ne? Imam utisak da je u BiH povećan broj razvoda zadnjih godina, a vjerovatno je i u Hrvatskoj tako.
Ne baš. Iako bih se mogao naći da poželim.

Svi moji prijatelji su rastavljeni ili pred rastavom. I svako malo čujem za neke nove brakolomce. I uglavnom su razlozi idiotski. Vatrometi ega i taštine. Ili pak krediti, nedostatak love vezano uz kredite i potrošački mentalitet. Petljanje staraca i življenje kod njih. I tako to.

U mom djetinjstvu su se djeca rastavljenih roditelja osječala čudno, malo iskompleksirano i zakinuto. Danas rastu djeca koja će se osjećati iskompleksirano zato jer nemaju polubraću, polusestre, maćehe i oćuhe.

"Joj, zašto ja nemam dvije mame i dva tate. Pa bih imao više poklona...."

Katastrofa. da nije tragično bilo bi nevjerovatno komično.
BrokenSword is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 21:47   #4
Moderna vremena...
__________________
666+999=zlo i naopako
Lesli Eldridž is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2009., 22:00   #5
Quote:
BrokenSword kaže: Pogledaj post
Ne baš. Iako bih se mogao naći da poželim.

Svi moji prijatelji su rastavljeni ili pred rastavom. I svako malo čujem za neke nove brakolomce. I uglavnom su razlozi idiotski. Vatrometi ega i taštine. Ili pak krediti, nedostatak love vezano uz kredite i potrošački mentalitet. Petljanje staraca i življenje kod njih. I tako to.

U mom djetinjstvu su se djeca rastavljenih roditelja osječala čudno, malo iskompleksirano i zakinuto. Danas rastu djeca koja će se osjećati iskompleksirano zato jer nemaju polubraću, polusestre, maćehe i oćuhe.

"Joj, zašto ja nemam dvije mame i dva tate. Pa bih imao više poklona...."

Katastrofa. da nije tragično bilo bi nevjerovatno komično.

Evo, stigao vozd. Junak naseg doba.

A tragicno je toliko, da svi roditelji nakon razvoda braka umru od nepoznate bolesti, ostavljajuci svoju djecu na milost i ne milost.

S druge strane, fala Bogu pa je postalo normalno "imati" i takav izbor.

Sto se tice djece, sve moze biti jednako tragediji, kao i komediji. Kako si i sam primjetio. Na nama je da biramo i da djetetu predstavimo realnost kakva je, lijepa ili ne. Ali da nastojimo im pokazati i sve ono pozitivno u njoj.

btw. mislim da su stvarno rijetki oni koji se rastavljaju iz cistoga hira. Ako to i rade i tada imaju problema, ako nista sami s sobom.
lilaamrit is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2009., 20:36   #6
Ne znam kako je u cijeloj državi, ali nedavno su rekli da se u Osijeku od ukupnog broja godišnje sklopljenih brakova, 40% raskine tj. razvede.Evo članka iz Glasa Slavonije.
Orleanska I. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.01.2019., 11:37   #7
mene bi zanimale statistike u hrvatskoj
za razvod
ako nemate djece
ako imate jedno
dvoje
troje
četvero
i tako dalje
djece

ima li taj podatak gdje
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2019., 17:43   #8
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
mene bi zanimale statistike u hrvatskoj
za razvod
ako nemate djece
ako imate jedno
dvoje
troje
četvero
i tako dalje
djece

ima li taj podatak gdje
Ne vjerujem.

Mi smo u RH inače slabi sa tim vrstama stastike. Često nema ni neke posebne opće statistike, da ne pričam o nekoj specifičnijoj, detaljnijoj statistici.
A ovo što tražiš je jako specifično.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2019., 00:44   #9
ok
znate li ljude iz okoline...
uglavnom su razvedeni bez ili s 1 djetetom
tako ja imam podatke oko sebe
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2019., 09:52   #10
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
ok
znate li ljude iz okoline...
uglavnom su razvedeni bez ili s 1 djetetom
tako ja imam podatke oko sebe
6 puta jedno i sest puta dvoje.
Ne mogu se sjetit nikog s 3 ili.vise, opcenito znam jako malo ljudi koji imaju vise od dvoje djece.
Nula isto ne znam, ti valjda ni nisu sluzbeno u braku.
mantisa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2019., 11:16   #11
Razvedenih brakova u 2016: 7 036
Od toga s uzdržavanom djecom: 4 462
Ukupan broj uzdržavane djece: 6 988

Dakle, u oko 60% razvedenih brakova postoji barem jedno uzdržavano dijete, a u razvedenim brakovima s uzdržavanom djecom prosječno je 1.5 uzdržavane djece. Ovim brojkama treba dodati i nepoznati broj "neuzdržavane djece", koji povećava obje spomenute brojke (60% i 1.5).

Sve ovo govori da je tvrdnja kako se razvode "uglavnom parovi bez djece ili s jednim djetetom" - potpuno neutemeljena tvrdnja.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2019., 21:53   #12
Quote:
BrokenSword kaže: Pogledaj post
Ne baš. Iako bih se mogao naći da poželim.

Svi moji prijatelji su rastavljeni ili pred rastavom. I svako malo čujem za neke nove brakolomce. I uglavnom su razlozi idiotski. Vatrometi ega i taštine. Ili pak krediti, nedostatak love vezano uz kredite i potrošački mentalitet. Petljanje staraca i življenje kod njih. I tako to.

U mom djetinjstvu su se djeca rastavljenih roditelja osječala čudno, malo iskompleksirano i zakinuto. Danas rastu djeca koja će se osjećati iskompleksirano zato jer nemaju polubraću, polusestre, maćehe i oćuhe.

"Joj, zašto ja nemam dvije mame i dva tate. Pa bih imao više poklona...."

Katastrofa. da nije tragično bilo bi nevjerovatno komično.
Na boldano; zašto se ekipa ženi koja nema rjeseno stambeno pitanje? Zar je tako fuckin teško otici u podstanare? Nemam novaca je najobičnija laž u slucajevima kada ekipa ima novaca a ne zeli "bacati lovu", ali guta sranja u zajednici. Pa meni takvih uopce nije žao.

Ljudi su si vecim dijelom sami krivi za novonastalu situaciju.
Samo je jako teško samom sebi priznati da si usrao.
MaloJa is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.01.2019., 22:01   #13
Statistički podaci za Hrvatsku: https://www.dzs.hr/ pa na Statistički ljetopis 2018, pa na str. 124 (126 u fajlu). Nema podatka o broju djee, samo o starosti partnera.
__________________
Ne budi supak, nosi masku (u zatvorenom i u guzvi). Dezinficiraj ruke. I ne pizdekaj. (c) Lady Guga
Cats is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 10:41   #14
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Razvedenih brakova u 2016: 7 036
Od toga s uzdržavanom djecom: 4 462
Ukupan broj uzdržavane djece: 6 988

Dakle, u oko 60% razvedenih brakova postoji barem jedno uzdržavano dijete, a u razvedenim brakovima s uzdržavanom djecom prosječno je 1.5 uzdržavane djece. Ovim brojkama treba dodati i nepoznati broj "neuzdržavane djece", koji povećava obje spomenute brojke (60% i 1.5).

Sve ovo govori da je tvrdnja kako se razvode "uglavnom parovi bez djece ili s jednim djetetom" - potpuno neutemeljena tvrdnja.
ako sam dobro skontao ti si napisao PRAVILA NEMA? je li tako?
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 10:44   #15
Quote:
BrokenSword kaže: Pogledaj post
Ne baš. Iako bih se mogao naći da poželim.

Svi moji prijatelji su rastavljeni ili pred rastavom. I svako malo čujem za neke nove brakolomce. I uglavnom su razlozi idiotski. Vatrometi ega i taštine. Ili pak krediti, nedostatak love vezano uz kredite i potrošački mentalitet. Petljanje staraca i življenje kod njih. I tako to.

U mom djetinjstvu su se djeca rastavljenih roditelja osječala čudno, malo iskompleksirano i zakinuto. Danas rastu djeca koja će se osjećati iskompleksirano zato jer nemaju polubraću, polusestre, maćehe i oćuhe.

"Joj, zašto ja nemam dvije mame i dva tate. Pa bih imao više poklona...."

Katastrofa. da nije tragično bilo bi nevjerovatno komično.
da... dok sam ja rastao nije bilo takvih problema
u srednjoj smo imali jednog rastavljenih roditelja...i blago rečeno bio je durgačiji za početak ženskar i razmažen ali cijenjen u društvu i veoma inteligentan dobar učenik...sličan je liku koji je bio bogataš a jedinac
međutim
imao sam prigodu nedavno više i ne mogu procijeniti kada (riječ je od jeci rođena 1995 i 1996) vidjeti list razredni djece od 24 njih pola u startu je razvedenih roditelja... za 2-3 se ne zna ko je otac ( to je kod nas ostalop iz rata kad su očevi bili strani vojnici pa se sirotice nadale bijegu u ameriku italiju ili gdje)...
to je bila gimnazija nikakva lijeva skola za cvjećare ili trgovačka trogodišnja...
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 17:58   #16
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
ako sam dobro skontao ti si napisao PRAVILA NEMA? je li tako?
Ne, ja sam napisao da nema(m) dokaza kako pravilo postoji . Samo naizgled cjepidlačenje, razlika je ogromna.

Da bi se utvrdilo postojanje pravila, nije dovoljno znati samo broj rastavljenih brakova s 0, 1, 2 itd. djece - trebalo bi dokazati da je, na primjer, udio razvedenih brakova bez djece u ukupnome broju razvedenih brakova bitno veći od udjela brakova bez djece u ukupnome broju brakova.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 19:34   #17
Quote:
mantisa kaže: Pogledaj post
6 puta jedno i sest puta dvoje.
Ne mogu se sjetit nikog s 3 ili.vise, opcenito znam jako malo ljudi koji imaju vise od dvoje djece.
Nula isto ne znam, ti valjda ni nisu sluzbeno u braku.
Ja upoznajem sve vise ljudi sa troje dece.
Ima i onih koji meni vise odgovaraju, bez dece, svojom voljom ili voljom prirode, svi su u braku. Znam sedam takvih parova.
Sto se razvedenih tice, za sve koje znam mogu reci da imaju bar jedno dete.
( Nisam u Hr)
Preveza is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.01.2019., 19:47   #18
padaju mi na pamet 4 para moje generacije (rane 30e) koja su se razvela.
dva nisu imala djece, ostala dva po jedno.
prosjek je 5-6 godina braka, dalje tesko ide.
ladybug24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2019., 11:21   #19
kažu da je sedma godina ključna?

mislim da je najbitnije za bračnog para naći osobu koja je i do braka mnogo trpjela i navikla da "šuti i puši" što bi se reklo narodski tako da su joj sranja u braku sasvim normalna
Zeljko81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2019., 14:28   #20
Quote:
Zeljko81 kaže: Pogledaj post
kažu da je sedma godina ključna?

mislim da je najbitnije za bračnog para naći osobu koja je i do braka mnogo trpjela i navikla da "šuti i puši" što bi se reklo narodski tako da su joj sranja u braku sasvim normalna
tako nekako

ono s uvažavanjem i partnerskim odnosom punim poštovanja i priznavanjem tuđih granica nakon 15-20 godina braka je totalna koještarija..ljudi se nevjerojatno opuste i obezobraze
itapita is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:47.