Natrag   Forum.hr > Društvo > Život u dvoje > Rastave

Rastave Read me first

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2010., 14:03   #1
Prava muža kojem je žena alkoholičarka.

koja su prava žene koja je u braku 20 godina i ima 2. djece od 13 i 17 godina.rastava je neminovna jer je ona alkoholičar u toj obitelji.može li ostati bez djece.to je slučaj iz moje obitelji.ona je nezaposlena,i domačica je.žive kod njegovih roditelja.bila je kod psihijatra u vezi alkohola i prestala je piti.nije pila 2 godine.nedavno je ipak popila.ona pije kad je sama,nije nasilna i sve svoje obaveze obavlja uredno.ali boji se za svoj brak.i sramotu.naime nitko osim djece i muža nezna da ona voli popiti.inaće brak je odličan i nije bilo nikakvih večih problema,osim tog vražjeg alkohola.ps.otac joj je bio alkos.pomozite mi da ja pomognem njoj.ako dođe do rastave,može li ona ostati bez djece

Zadnje uređivanje nikolina 1972 : 23.02.2010. at 14:23.
nikolina 1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 21:20   #2
Quote:
nikolina 1972 kaže: Pogledaj post
koja su prava žene koja je u braku 20 godina i ima 2. djece od 13 i 17 godina.rastava je neminovna jer je ona alkoholičar u toj obitelji.može li ostati bez djece.to je slučaj iz moje obitelji.ona je nezaposlena,i domačica je.žive kod njegovih roditelja.bila je kod psihijatra u vezi alkohola i prestala je piti.nije pila 2 godine.nedavno je ipak popila.ona pije kad je sama,nije nasilna i sve svoje obaveze obavlja uredno.ali boji se za svoj brak.i sramotu.naime nitko osim djece i muža nezna da ona voli popiti.inaće brak je odličan i nije bilo nikakvih večih problema,osim tog vražjeg alkohola.ps.otac joj je bio alkos.pomozite mi da ja pomognem njoj.ako dođe do rastave,može li ona ostati bez djece
Naravno da može a i to ovisi o puno faktora.
Samo mislim da njoj možeš pomoći tako da se ostavi akohola a sve druge pomoći su nezahvalne.
Ako otac želi brinuti o djeci i ako se djeca slažu da budu sa ocem, mislim da kao alkoholičar nema šanse dobiti djecu.
xedos is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2010., 21:48   #3
Quote:
xedos kaže: Pogledaj post
Naravno da može a i to ovisi o puno faktora.
Samo mislim da njoj možeš pomoći tako da se ostavi akohola a sve druge pomoći su nezahvalne.
Ako otac želi brinuti o djeci i ako se djeca slažu da budu sa ocem, mislim da kao alkoholičar nema šanse dobiti djecu.
Koliko sam shvatila da je žena, majka alkoholičar, prestala je piti pa je opet krenula piti.
Kako pomoći alkoholičaru?????
Eh, kad bi znala odgovor i ja bih još uvijek bila u braku.
Jer i moj bivši je pio, a i sad sa 50 on i dalje pije!
A, nije mi bilo lako razvesti se, sa dvoje djece i neznam više koliko godina braka!
Pokušavala sam ja svašta, on mi je obećavao da će prestati piti, vjerovala sam mu, samu sebe lagala da on to može, da će zbog divne djece prestati ali od toga NIŠTA...
I šta reći na kraju, možda je bolje da djeca budu sa ocem koji NE PIJE.
vesna50 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.02.2010., 23:35   #4
nezaposlena domaćica, živi kod muževih roditelja...ako si joj frendica, podrži je u tome da si nađe posao. ako joj je taj psihijatar kod kojeg je išla pomogao da ne pije 2 god, može li sad ponovo ići kod njega?

jasno je da je ona nezadovoljna svojim životom, a ima i zašto biti, pa se tješi alkoholom. pomoglo bi joj da radi bilo što, samo da ima razlog svaki dan izlaziti iz kuce i urediti se. i da ima svojih 100 kuna u džepu. drugačije bi se osjećala, ne bi toliko strahovala od razvoda (a pišeš da je brak inače dobar )
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2010., 23:25   #5
je brak joj je ok .a osim mene i njezinog muža i djece nitko nezna da ima problem.pokušala sam joj pomoći i jedno vrijeme je uspjevalo ali sad ju je opet nešto aktiviralo.ja sam joj najbolji frend i povjerava mi sve ali ovo je očito jače od nje.javila se psihiću opet.ali neznam dokle.brak joj je zaista stabilan,i rastava je zadnji izbor.a ona mene pita dali bi dobila djecu.nema šanse.i kad joj kažeš da je alkos i da nemože dobiti djecu ona se sva uznemiri.pa ni jedan nezaposleni alkos nemože dobiti skrbništvo.muž joj je super.poželit ga možeš.ima strpljenja za nju,i pomogne joj ali to očito nije dovoljno.njoj je otac bio alkos.možda su geni u pitanju,ali ako je izdržala 2 godine ,znači da može.nadam se da će joj psihoterapija pomoći ovaj put,jer prvi put nije dobila nikakve lijekove,osim savjet za samokontrolu.radila je na određeno vrijeme u jednoj firmi.nova žena.od kad ne radi stalno je u depri.idemo na kavu van,djeca su joj velika,ne pije kad je samnom.ali kad je sama,druga priča.žao mi je nje i familije.nisam ovo pisala zbog dosade,već da vide drugi ljudi da ima i osoba poput moje frendice koji imaju problema bilo kakvih ,a vrijedi se i na ovaj način potrudit oko njih,ako im želite pomoći.možda će i meni pomoči vaše sugestije,i nadam se da će mi pomoći.puno hvala.
nikolina 1972 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 09:09   #6
Quote:
nikolina 1972 kaže: Pogledaj post
je brak joj je ok .a osim mene i njezinog muža i djece nitko nezna da ima problem.pokušala sam joj pomoći i jedno vrijeme je uspjevalo ali sad ju je opet nešto aktiviralo.ja sam joj najbolji frend i povjerava mi sve ali ovo je očito jače od nje.javila se psihiću opet.ali neznam dokle.brak joj je zaista stabilan,i rastava je zadnji izbor.a ona mene pita dali bi dobila djecu.nema šanse.i kad joj kažeš da je alkos i da nemože dobiti djecu ona se sva uznemiri.pa ni jedan nezaposleni alkos nemože dobiti skrbništvo.muž joj je super.poželit ga možeš.ima strpljenja za nju,i pomogne joj ali to očito nije dovoljno.njoj je otac bio alkos.možda su geni u pitanju,ali ako je izdržala 2 godine ,znači da može.nadam se da će joj psihoterapija pomoći ovaj put,jer prvi put nije dobila nikakve lijekove,osim savjet za samokontrolu.radila je na određeno vrijeme u jednoj firmi.nova žena.od kad ne radi stalno je u depri.idemo na kavu van,djeca su joj velika,ne pije kad je samnom.ali kad je sama,druga priča.žao mi je nje i familije.nisam ovo pisala zbog dosade,već da vide drugi ljudi da ima i osoba poput moje frendice koji imaju problema bilo kakvih ,a vrijedi se i na ovaj način potrudit oko njih,ako im želite pomoći.možda će i meni pomoči vaše sugestije,i nadam se da će mi pomoći.puno hvala.
Nejasno je ,zašto se toliko boji razvodai pita za svoja prava ako ju muž trpi pijanu,i brak joj je OK.?
Zar se ona želi razvesti?
sama45 is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.03.2010., 09:15   #7
sudovi u velikoj većini slučajeva djecu daju majci. majka treba biti priličan monstrum da joj oduzmu djecu. u tom pogledu muškarci kod nas nisu ravnopravni: vrlo teško dobiju djecu u slučaju razvoda

no kod tvoje frendice meni se čini puno većim problemom to što ona ne radi. pa od čega bi ona i djeca živjeli u slučaju razvoda: njih 3 s 2000 kuna alimentacije??

nisi napisala dovoljno da bi se shvatilo da je frendica zbilja alkoholičar. to što ona pije kad je sama nije automatski znak da je alkoholičar. dijagnozu ipak daju stručnjaci. jako puno ljudi pije godinama a da to nitko ne primjećuje: koriste alkohol da bi smanjili uznemirenost i tjeskobu. alkoholičar si kad te to počne ometati u svakodnevnom funkcioniranju: npr nije skuhala ručak jer se napila, došla je mortus pijana djeci na informacije u školi i slično.

ne treba ona strahovati što bi bilo kad bi bilo, nego se potruditi da što prije nađe posao. bolje joj je da čisti tuđa stubišta nego da ne radi ništa. i sama si rekla da se preporodila kad je bila našla posao. pošto je kriza, posao je teško naći, zato sad nije vrijeme da bira posao u struci, nego da radi bilo što. to što je nezaposlena nju psihički ubija, i s vremenom će biti sve teže
Vilenica is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 00:14   #8
Quote:
Vilenica kaže: Pogledaj post

nisi napisala dovoljno da bi se shvatilo da je frendica zbilja alkoholičar. to što ona pije kad je sama nije automatski znak da je alkoholičar. dijagnozu ipak daju stručnjaci. jako puno ljudi pije godinama a da to nitko ne primjećuje: koriste alkohol da bi smanjili uznemirenost i tjeskobu. alkoholičar si kad te to počne ometati u svakodnevnom funkcioniranju: npr nije skuhala ručak jer se napila, došla je mortus pijana djeci na informacije u školi i slično.
Mislim da je napisala dovoljno.
Rekla je da se zena vec lijecila, dakle nije se tu radilo bas o casici, dvi, tu i tamo.
Nekako ipak mislim da je ric o alkoholicarki, koja se licila, zalicila, ali opet recidivirala.
Inace, mislis krivo ako mislis da je alkos samo onaj koga alkohol ometa u funkcioniranju, tko tetura okolo i radi cirkus od sebe.
Alkoholicar je svatko tko ne moze bez alkohola, kome alkohol triba da bi "normalno" funkcionira i prezivia dan.
A njena frendica se i kroz proslost dovela u situaciju da ne moze bez alkohola, toliko to nije mogla kontrolirati da joj je tribala i strucna pomoc. Dakle, ona je samim time zadovoljila onaj glavni kriterij za alkoholicara-nemogucnost samostalnog i bezbolnog prestanka bez procesa odvikavanja.
Bila je u vani prije koju godinu reklama, ciji slogan je bia nesto u stilu; "Ne moras biti pijan da bi bio alkoholicar".
U rh je to gledanje na alkoholizam bliskije gledanju nekih dr slavenskih zemalja, uglavnom fleksibilnije.
Ispada da si alkoholicar samo ako teturas okolo razbijene glave, maltis dicu i bracnog partnera i vices na prolaznike.
Imam tako frendicu koja je odrasla uz majku alkosicu, uvazenu clanicu zajednice, na visokoj poziciji, koja je svaki dan na poslu bila "trizna", a onda bi dosla kuci i pocela lokati. I sve je bilo obavljeno, kuca sredena, obrok skuvan, naoko savrseno.
Isto tako nitko iz okoline nije znao o njihovom problemu.
Ali njeno ponasanje iza zatvorenih vrata, njene pripite rici koje su njenu dicu obiljezile zauvik- za to nitko nije znao.
Frendica mi i dan danas ima traume, jer nije pripit ili pijan covik jednak triznome, nit se ovisnik jednako ponasa kao i covik koji to nije.

Autorice, potakni frendicu da opet potrazi pomoc.
Jer sto god ona mislila dica joj sigurno pate kada je vide popitu i neka bude sigurna da svaki dan koji ona provede u alkoholnim isparavanjima utjece na razvoj i buducnost njene dice.
I neka ne razmislja o razvodu dok se ne sredi.
Zar bi i ona tila pokupiti dicu tek tako, kad ni sama ne stoji cvrsto na svojim nogama?
Neka joj osim njene vlastite srice i dica budu motivacija da se sredi.
Jedino je nejasno zasto ti frendica razmislja o razvodu?

Zadnje uređivanje choupette : 02.03.2010. at 00:21.
choupette is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2010., 14:55   #9
MA ZENA MOZE DA BUDE STO HOCES....I kurva i alkoholicarka i prljava i ovakva i onakva svejedno ce da dobije djecu..
Ako je kurva na sudu to znaci da ima veselu maternicu..
Ako je alkoholicarka onda ima veselu jetru..
Ako je prljava onda je stedljiva spara vodu...

hehe bar u Osijeku na sudu vrijede ovakve solucije...
__________________
eurosmijeh
€uro is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.03.2010., 16:11   #10
meni samo nije jasna jedna stvar.. zašto se ona hoće rastat budući da si njen brak opisala kao odličan, a njenog muža kao strpljivog čovjeka kojeg se samo poželit može!? logičnije bi mi bilo da on hoće razvod, što sam i iz naslova iščitala..
neću dalje komentirat kad ne znam odgovor na postavljeno pitanje, jer mi je situacija bez tog pojašnjenja skroz nejasna..
hvala ti na odg.unaprijed
__________________
Albumčić 1 :) ili malo prošireno u Albumčić 2 ;) Moguć dogovor!
iwoncha is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:56.