Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.07.2012., 11:29   #81
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
ispričavam se, mislila sam na cjelokupan školski program - dakle, od ulaska u školu do odlaska doma
dijete za to vrijeme ne treba mobitel (za slučaj hitnosti i učitelj/profesor može kontaktirati roditelje) i nema potrebe da maše tom igračkom niti za vrijeme odmora
To je mozda tvoje misljenje. To ne znaci da je apsolutna istina.
Ja recimo ne mislim tako i mislim da je u redu da djeca imaju mobitele, bas kao sto ih imamo i mi odrasli. Samo, naravno treba znati gdje se koriste, a gdje ne i pridrzavati se toga. Mobitel je korisna naprava i imo nema razloga da ih zabranjujemo.
kajpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 14:59   #82
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
da, inače bi netko mogao ponijeti i bazuku, ako ćemo karikirati
Joj, bajo, lupetaš.

Quote:
mobitelima nije mjeto u nastavi!
A na putu od kuće do škole? Na putu od škole do kuće? Na putu od škole do glazbene škole pa od glazbene do kuće? Nemaju svi proli roditelje s autima koji su baš kad dijete ide u školu i iz škole slobodni i imaju za gorivo.

Smiju li nositi u školu iPad na kojem čitaju knjige od 7:20 kad izađu iz autobusa do 8 kad počinje nastava?

Quote:
smiju samo se to najčešće ne dogodi jer su se već u školi diferencirali i grupirali, između ostalog, i po imovinskom statusu
I ako im se u školi oteža to grupiranje (ne i onemogući, to je nemoguće), van škole se neće grupirati po imovinskom statusu?
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.07.2012., 17:47   #83
Ima roditelja koji nemaju za kruh ali njihovo dijete mora imati iphone da ga ne bi " ismijavali " u školi. Pa to je strašno..prestrašno.
Što onda uopće očekivati od tih mladih ljudi ???!!!! Žalosno.
Svi seru a kod kuće ništa ne poduzimaju da promijene stvar. Seremo o konzumerizmu a i sami ga podupiremo. ( ja ne....ja čak ni nemam mobitel i ne želim ga )
I nikada se nisam stidjela onoga što imam odnosno nemam. jaka stvar....
__________________
All I wanna say is that they don"t really care about us.
lovely_one is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 00:24   #84
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Joj, bajo, lupetaš.
prva si počela
Quote:
A na putu od kuće do škole? Na putu od škole do kuće? Na putu od škole do glazbene škole pa od glazbene do kuće? Nemaju svi proli roditelje s autima koji su baš kad dijete ide u školu i iz škole slobodni i imaju za gorivo.
mobitel se može odložiti na ulasku u školu, postoje i takva rješenja u bijelom svijetu
Quote:
Smiju li nositi u školu iPad na kojem čitaju knjige od 7:20 kad izađu iz autobusa do 8 kad počinje nastava?
djelomično odgovor i na pitanja gore; kad škola bude obrazovala djecu, sukladno uzrastu, o tehnološkim pomagalima i higijeni korištenja onda to može postati i službeno metodološko pomagalo u nastavi
što tko radi u svoje privatno vrijeme, nije ono o čemu sam govorila

Quote:
I ako im se u školi oteža to grupiranje (ne i onemogući, to je nemoguće), van škole se neće grupirati po imovinskom statusu?
grupirat će se svakako, kao što već rekoh, samo ne moraju po školi mahati statusnim simbolima, tričarijama koje izazivaju veliku pažnju i odvlače je s bitnih stvari
škola, naravno, ne može spriječiti globalne konzumerističke trendove ali ne mora ih ni poticati
luj vjuton, van iz škola
baja is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 04:52   #85
Quote:
baja kaže: Pogledaj post
djelomično odgovor i na pitanja gore; kad škola bude obrazovala djecu, sukladno uzrastu, o tehnološkim pomagalima i higijeni korištenja onda to može postati i službeno metodološko pomagalo u nastavi
što tko radi u svoje privatno vrijeme, nije ono o čemu sam govorila
Ne pričam o iPadu kao službenom metodološkom pomagalu nego nečemu što dijete nosi sa sobom i na tome čita prije i poslije nastave.
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.07.2012., 08:41   #86
Quote:
lovely_one kaže: Pogledaj post
I nikada se nisam stidjela onoga što imam odnosno nemam. jaka stvar....
Eto...i taj stav prenesi na svoje dijete i nema frustracija.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.07.2012., 15:33   #87
Moji su svi dobili mobitel na početku 2. razreda, i mislim da je to sasvim O.K.! Nose ga i u školu, ali isključe ga tijekom nastave. Drago mi je što ih uvijek mogu čuti!
Maree10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.02.2015., 21:09   #88
Tinejdžeri i mobiteli

Gledam ovu djecu od 14-18 god koliko njih ima ove skupe mobitele koji koštaju po 1000€ pa čak i više.Sve se nema, a djeci se kupuju mobiteli od 1000€ šta će djetetu takav mobitel, čime se roditelji bave da mogu djeci priuštit takav mobitel?Ako ti takav mobitel padne većinom ode ekrane i ode 1000€ u vjetar ili keširaj 200-300€ za poravak ekrana Gotovo svaki drugi teenager ima takav mobitel(iphone,galaxy)

Zašto kupujete takve mobitele djeci
mazz is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 07:38   #89
ja živim u susjedstvu 3 srednje škole pa imam priliku viđati tu djecu. i ne samo mobiteli, odjeća, šminka. kao da se ide na neki event, skockani od glave do pete. cure od rane zore komplet našminkane, kile pudera. frizure svaka dlaka na svom mjestu. da ne pričam o markiranoj odjeći, ja koja zarađujem si niti jedan jedini takav komad ne mogu priuštiti. a da ne pričam koliko ih dolazi već sa svojim autima u školu. maltene kao da gledam onu seriju beverly hills
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 09:52   #90
osobno poznajem nekoliko teen klinaca od recimo 14-20 godina i niti jedan nema takav skupi mobitel iz jednostavnog razloga jer im to roditelji ne mogu priuštiti
Konktretno moji nećaci od 17 i 22 godine imaju neke samsunge koji koštaju oko 2000 kn a novac za njih su si sami zaradili preko ljeta (kod mene u firmi ljepe deklaracije, mlađi je srednja, stariji je na faxu)

Imaju i skupe tenisice (oko 600-700 kn) koje si kupe tako da im mama da novca koliko može (cca 300 kn) a oni ako neće tenisice za 300 kn isto si od svojih novaca mogu nadodati koliko imaju pa kupe tenisice koje si žele
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 11:35   #91
osobno me to uopce ne dira, nek si kupuju kaj god hoce, ali cinjenica je da izgleda kao da se natjecu tko ce imati skuplji, bolji, ljepsi...

radim u srednjoj i ne jednom su mi klinci rekli: joj, profesorice, pa kakav to mobitel imate, dajte si kupite nesto posteno, ovo vec ima muzejsku vrijednost a ono mob star par godina.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 11:46   #92
Ja si mislim, sta ce klincu iphone , samsung i neke *izde *materine koje vrijede ko necija mjesecna placa. Umjesto da se nauci vrijednotima stednje i razumnoj kupnji, kupuje im se skupo. Nemam nist protiv da djete ima kvalitetno ali ni klinac u srednjoj ne razumije kakvu vrijednost on ima i kako da se prema tome ponasa. Kupim klincu mobitel do 1200 kuna i jednako radi kao i onaj za 3000.
To ce prvom prilikom zavrsit negdje u tramavju na podu ili na betonu. Mobitel je mrtvi kapital a za djecu je to vise kao stvar blesavog imidza. Prica se da je kriza kad ono vid mobac od 4000 kuna, nemoj kukat da je tesko onda.

Treba se svim djecama dat cigle od mobitela za samoobranu.
dudekd is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 14:34   #93
Ja imam dečke u prvom i trećem OSNOVNE, i već se nose mobiteli. I to kakvi. Pita me stariji - tata kad ćeš mi kupiti mobitel? Pa svi već imaju.
Hajde dobro teenageri imaju mob, ali djeca 7-10 godina. I onda ja ispadam nekakav ... tata.
kocul is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 17:54   #94
Meni je najlogičnije da ih imaju tinejdžeri.
Aplikacije poput whatsapp, fejsa, selfiji, ubernabrijane igrice (koje izgledaju sve bolje i bolje), šljokičaste/zeko/kajjaznamkakve maske... sve mi to vrišti - TEEN, prije nego "magistar/akademik/nobelovac"
Adrastia is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 20:49   #95
meni je oke da klinci imaju mobitele. želim da moja kći kad krene u školu može nazvati ako negdje zapne a i da ja mogu provjeriti gdje je i kako je.
možda je u manjim mjestima drugačije, možda se živi u zajedničkim kućanstvima s bakama i djedovima ili uvijek netko pričuva djecu kad dođu iz škole ali u zagrebu ljudi često rade i na drugom kraju grada od onog gdje žive a klinci koji nisu u boravku (neke škole i nemaju boravak jer imaju previše djece) moraju neko vrijeme provesti sami doma.

nije me briga kakve mobitele klinci imaju. svatko prema svojim mogućnostima, zaključujem, i ne zagledam ljudima u novčanike.

btw zapazila sam puno srednjoškolaca koji ovih dana hodaju po gradu u starkama. možda su to ti koji imaju super mobitele. ali eto, nemaju adekvatnu obuću.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.02.2015., 23:29   #96
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post

btw zapazila sam puno srednjoškolaca koji ovih dana hodaju po gradu u starkama. možda su to ti koji imaju super mobitele. ali eto, nemaju adekvatnu obuću.
Par novijih starki moze kostati i do 600kn. Adekvatne za zimu bas i nisu, ali nisu ni jeftine. Svejedno bih uvijek izabrala starke prije mobitela.


Sto se mobitela tice, valjda ovisi o prioritetima djece? Nikad nisam bila luda za mobitelima, idem u srednju i jedino bitno mi je da mogu slusat muziku. A i nisam bas vidjela da sad ljudi pod odmorima vode borbe oko 'tko ima bolji mobitel'.
__________________
"You can cry mercy all you want, but nobody is listening. It's just you screaming into a void."~
learntofly is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 00:03   #97
Ne znam gdje tocno zivite,ali u mojoj skoli situacija nije takva kakvom ste ju vi opisali. Ima ucenika koji nose markiranu odjecu, ima 24/7 nasminkanih cura i ima skupih mobitela. Ali oni su manjina. Prosjecna cijena mobitela u mom razredu je oko 1000kn, i ne ponasamo se bahato s njima, poprilicni smo svjesni da je taj mobitel gotovo polovina minimalca s kojim neka obitelj zivi mjesec dana i definitivno pazimo na njih. Nikad mi nitko u razredu nije komentirao cijenu icega na meni, i jednako si medusobno komentiramo kako je lijepa majica iz lidla i neke markirane trgovine. Jer gledamo kako izgleda, a ne koliko kosta, ne biste povjerovali. Ono sto ne smatramo lijepim jednostavno ne komentiramo. To je prosjek u mojem razredu. A da ih ima drugacijih, naravno da ima, nornalna i uobicajena pojava zbog koje ste vi kolektivno skocili na nekolilo generacija.
KiaraodManche is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 07:32   #98
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
.

btw zapazila sam puno srednjoškolaca koji ovih dana hodaju po gradu u starkama. možda su to ti koji imaju super mobitele. ali eto, nemaju adekvatnu obuću.

nije do toga što su starke adekvatne ili ne za ovo vrijeme, nego su fora, pa ih zato nose, taman se smrzli
eto ja gledam opet te svoje školarce, sve curice imaju kratke zimske jaknice i kratke majce ispod. digne ruku, goli trbuh i leđa. ne daj bože da se vozi na biciklu, leđa gola gola. nema veze šta je vani vijavica, to je tako fora taman dobila upalu pluća.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 08:17   #99
Quote:
learntofly kaže: Pogledaj post
Par novijih starki moze kostati i do 600kn. Adekvatne za zimu bas i nisu, ali nisu ni jeftine. Svejedno bih uvijek izabrala starke prije mobitela.
i ja ali dijete bi imalo adekvatnu obuću prije nego skupi mobitel.
Quote:
vlovrec kaže: Pogledaj post
nije do toga što su starke adekvatne ili ne za ovo vrijeme, nego su fora, pa ih zato nose, taman se smrzli
i timberlandice su fora a u njima se ne bi smrzli.
čini mi se da je ipak do toga da ta djeca nemaju adekvatnu obuću a ne što su starke fora.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.02.2015., 08:36   #100
ma daj kaj vi nikad niste bili teenageri
pa ja sam hodala usred ljeta u martama i usred zime u tankoj koznoj jakni, ne bi me svi bogovi natjerali u toplu pernatu jaknu
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:21.