Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.12.2011., 12:01   #61
Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
o boze dragi, kakvih sve tu komentara ima, zasto se cudim da vise nitko ne zeli studirati nijedan fax koji bi ukljucivao poslije rad u skoli bilo kao ucitelj bilo kao profesor

koliko ja znam, djeca obicno vole kad se idu u kazaliste,kino,izlete, u mc donalds... bar sam ja voljela dok sam bila te dobi... ucitelji obicno ne vole vodit djecu na izlete jel se nikom neda snosit odgovornost za hrpu tudje djece,logicno, zar ne?

cijene tih izleta nisu prevelike i vecina si ih moze priustit, ko ne moze, a zeli ici postoji mogucnost financiranja istih od strane ili agencije ili da svatko da neki doprinos...

ako itko samtra da je izleta previse,da nisu potrebni, da nisu dovoljno edukativni i sta ti ja znam sta apsolutno nije duzan slati svoje dijete na njih, niti ce ga itko na to prisilit. kak ce se osjecati to dijete je upitno, vjerojatno ce biti nesretno jel bas njega mama ne zeli pustit u kino gledat harrya pottera a svi ostali idu, al eto na toj mami je da objasni onda djetetu da smatra da je to nepotrebno i needukativno.

stvarno ne vidim cemu rasprava o tome da je izleta previse, neposaljes svoje dijete ako tako smatras i bok, nitko te nemoze prislit na suprotno, a one komentare kako se profesori koriste i stavljaju pare u dzep nebi opce komentirala jel odisu prevelikom dozom primitivizma da bi bili vrijedni komentara...



tako se to i radi,ne ide na snijeg sa skolom na 2-3 dana-nego je ja i muz odvezemo jednom zimi na ucku kada padne snijeg i onda smo svi zajedno.
Ko bi naplacao sve silne izlete.Nitko ne dize frku.To sto se neko u sebi osjeca krvim za to,to je drugo...
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:11   #62
Quote:
LongoMai kaže: Pogledaj post
Zaštiti od čega, koga? Da nečije okice ne bi slučajno vidjele da neka obitelj nema novaca za McShit? Od dječje poruge?

Ja mislim da je njen sin itekako svjestan situacije i neimanja novaca za takve gluposti poput Mc...

Zašto bi ona djetetu morala uskratiti odlazak na izlet jer ne može platiti cca. 20-30 kn za nešto što uopće nije potrebno (ne vidim kakvo iskustvo uopće nudi odlazak u mc? ) ?


Kakvu poruku šaljemo djetetu? Evo, svaki put kad nećeš imati novaca za nešto, mi ćemo te lijepo izolirati kako bismo spriječili da te netko povrijedi.


Slažem se u potpunosti s La_Lunom!

Ovdje se uopće ne radi o novci, već o principu!

I Laura74, slažem se i s tvojim zadnjim postom i također ne razumijem potrebu da dijete sve mora vidjeti i imati.
Čekaj, ti misliš da je u redu dijete opterećivati vlastitom financijskom situacijom i očekivati da mali dijeli s njom taj teret?

U tom smislu sam mislila zaštititi ga. Jer ovdje se ne radi o mobitelu, tenisicama, ljetnoj školi, već o 20 kn.

Ja ne bih tjerala princip preko svoga djeteta, nastojat ću da u svemu bude jednaka s grupom.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:23   #63
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti misliš da je u redu dijete opterećivati vlastitom financijskom situacijom i očekivati da mali dijeli s njom taj teret?

U tom smislu sam mislila zaštititi ga. Jer ovdje se ne radi o mobitelu, tenisicama, ljetnoj školi, već o 20 kn.

Ja ne bih tjerala princip preko svoga djeteta, nastojat ću da u svemu bude jednaka s grupom.
Opterećivati? To je realnost!
Ja itekako mislim da je jedan 10-godišnjak u stanju shvatiti situaciju.

Možda ja u svom poslu primjećujem previše djece koja su itekako upoznata s roditeljskom situacijom pa ne mogu objektivno procijeniti

Naravno da svaka normalna majka želi sve najbolje svom djetetu i da ono nikada ne pati. Pokažite mi normalnu majku koja to ne želi!

Ali što bi trebala majka koja čak ni taj šugavi mcdonald's ne može priuštiti djetetu? Ubiti se? Slušati prodike sa strane kako je na to trebala misliti prije (je, poznato je kako život piše bajke) i kako je mogla nabaviti taj novac?

Što tebi znači biti jednaka s grupom? Što ako toj grupi nisi ni približno blizu gledajući financijske mogućnostim ?
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:32   #64
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Čekaj, ti misliš da je u redu dijete opterećivati vlastitom financijskom situacijom i očekivati da mali dijeli s njom taj teret?

U tom smislu sam mislila zaštititi ga. Jer ovdje se ne radi o mobitelu, tenisicama, ljetnoj školi, već o 20 kn.

Ja ne bih tjerala princip preko svoga djeteta, nastojat ću da u svemu bude jednaka s grupom.
Djete je roditeljskom financijskom situacijom opterećeno htjelo to ili ne, već samim po sebi što živi u obitelji koja ne može sve što mogu obitelji nekih njegovih školskih kolega. Pravo pitanje je treba li učit djete da je sramota ne imati novce za nešto (u ovom konkretnom slučaju potpuno bespotrebno i beskorisno). Treba li mater posuđivati novce samo zato da učiteljica ne bi slučajno došla u situaciju da mora drugoj djeci reći: čujte, i sendviči su hrana? Trebaju li roditelji plaćati baš sve školsko-prosvjetarske hirove samo zato da djete ne bi osjetilo da postoje oni koji mogu i oni koji baš i ne mogu sve? Nije li od sakrivanja financijskih neprilika roditelja bolje djetetu reći da nije sramota pošteno živjeti i ne imati?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:37   #65
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Djete je roditeljskom financijskom situacijom opterećeno htjelo to ili ne, već samim po sebi što živi u obitelji koja ne može sve što mogu obitelji nekih njegovih školskih kolega. Pravo pitanje je treba li učit djete da je sramota ne imati novce za nešto (u ovom konkretnom slučaju potpuno bespotrebno i beskorisno). Treba li mater posuđivati novce samo zato da učiteljica ne bi slučajno došla u situaciju da mora drugoj djeci reći: čujte, i sendviči su hrana? Trebaju li roditelji plaćati baš sve školsko-prosvjetarske hirove samo zato da djete ne bi osjetilo da postoje oni koji mogu i oni koji baš i ne mogu sve? Nije li od sakrivanja financijskih neprilika roditelja bolje djetetu reći da nije sramota pošteno živjeti i ne imati?
Po meni je isto apsurd praviti se rockfeler ako to nisi...i ne,nije tragedija ako se nema za mc panin...ili ako ne ide na pokoje putovanje-puno je vaznije kakav odnos sa djetetom imamo mi i kako se osjeca unutar obitelji,ljubav...kakve pare,Mc donaldsi i slicno.
Ako mi radimo dramu od toga i djetetu ce biti drama,ako ne radimo od toga slona,nece ni djetetu biti nikakva tragedija.
Moja mala je recimo skromna i zahvalna djevojcica i uopce joj ne smetaju neke stvari,naprotiv-cak je zrelija od drugih..
A sta reci o pricama dizanja kredita u ime"evo tebi sunce sve da se ti ne bi izdvajala","duzna si jer nisi pazila(kondom)","ko ti je kriv-sad kada si rodila-moras dati"....moj odgovor je nemoze djete imati sve.I to je dobro da se osvjesti prije,jer kada bude veci nece mu sve biti srevirano na pladnju.
A ako se nema nije to nikakva sramota.
Jos nesto...nikakve pare nemogu kupiti ljubav i onaj osjecaj zastite koju mi sa svojim 5 minuta razgovora djetetu mozemo pruziti
kada mu objasnimo zasto
__________________
Belive and receive
leptirica 2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:46   #66
Quote:
LongoMai kaže: Pogledaj post
Opterećivati? To je realnost!
Ja itekako mislim da je jedan 10-godišnjak u stanju shvatiti situaciju.

Možda ja u svom poslu primjećujem previše djece koja su itekako upoznata s roditeljskom situacijom pa ne mogu objektivno procijeniti

Naravno da svaka normalna majka želi sve najbolje svom djetetu i da ono nikada ne pati. Pokažite mi normalnu majku koja to ne želi!

Ali što bi trebala majka koja čak ni taj šugavi mcdonald's ne može priuštiti djetetu? Ubiti se? Slušati prodike sa strane kako je na to trebala misliti prije (je, poznato je kako život piše bajke) i kako je mogla nabaviti taj novac?

Što tebi znači biti jednaka s grupom? Što ako toj grupi nisi ni približno blizu gledajući financijske mogućnostim ?

Mislim da preuveličavaš, mama je napisala da bi joj bilo neugodno platiti još i to zbog toga što joj kuhinju plaćaju.
Moje mišljenje je da dijete ima pravo na djetinjstvo a ne na razmišljanje o kućnom budžetu roditelja.

Da sam ja u takvoj situaciji bila, ja bih posudila tih 20 kn ili ju ne bih poslala.

Svakako se ne bih držala nekih svojih principa pa da mi dijete gleda prijatelje kako jedu mekić, kažem, trebalo je promisliti kako će se on osjećati tamo na licu mjesta, ali to nije bitno, bitno da on shvaća obiteljsku situaciju
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 12:56   #67
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Djete je roditeljskom financijskom situacijom opterećeno htjelo to ili ne, već samim po sebi što živi u obitelji koja ne može sve što mogu obitelji nekih njegovih školskih kolega. Pravo pitanje je treba li učit djete da je sramota ne imati novce za nešto (u ovom konkretnom slučaju potpuno bespotrebno i beskorisno). Treba li mater posuđivati novce samo zato da učiteljica ne bi slučajno došla u situaciju da mora drugoj djeci reći: čujte, i sendviči su hrana? Trebaju li roditelji plaćati baš sve školsko-prosvjetarske hirove samo zato da djete ne bi osjetilo da postoje oni koji mogu i oni koji baš i ne mogu sve? Nije li od sakrivanja financijskih neprilika roditelja bolje djetetu reći da nije sramota pošteno živjeti i ne imati?
Mislim da je sve moglo drugačije organizirati da se je učiteljicu uputilo da će mali nositi sendviče, zašto svi pretpostavljamo da je njoj bilo svejedno?

Ja sam već napisala da ako bih smatrala da ne mogu ili neću te "hireve" platiti da svoje dijete ne bih slala, ili bih posudila, ovo što se ovdje događalo mi nikad ne bi bila opcija. Ako oni nemaju novaca onda djeca to već od prije znaju pa nije trebalo to još i dodatno isticati.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:00   #68
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Mislim da preuveličavaš, mama je napisala da bi joj bilo neugodno platiti još i to zbog toga što joj kuhinju plaćaju.
Moje mišljenje je da dijete ima pravo na djetinjstvo a ne na razmišljanje o kućnom budžetu roditelja.

Da sam ja u takvoj situaciji bila, ja bih posudila tih 20 kn ili ju ne bih poslala.

Svakako se ne bih držala nekih svojih principa pa da mi dijete gleda prijatelje kako jedu mekić, kažem, trebalo je promisliti kako će se on osjećati tamo na licu mjesta, ali to nije bitno, bitno da on shvaća obiteljsku situaciju
Je, to je jako lijepo pod pretpostavkom da život nije nepredvidiv i da te ne može preko noći pretvoriti iz bogataša u siromaha.

I ako živiš u takvom svijetu.

Moje je mišljenje da sva djeca na svijetu imaju pravo na normalno djetinjstvo, a ne da razmišljaju kad će slijedeći put jesti i piti i hoće li ikad više vidjeti roditelje.

Sad ćeš reći da to nikakve veze nema s temom. Možda i nema, ali ja to gledam svakodnevno pa možda zato imam skroz drukčiju percepciju.

Ja bih dijete poslala na izlet, u muzej, i objasnila mu kakva je situacija s odlaskom u McDonald's. I čisto sumnjam da to dijete ne bi razumjelo.

Ako ga ne bih poslala - kakvu poruku mu šaljem? Da je izolirano zato što je siromašno? Da je to sramota?

Kako će se osjećati na licu mjesta?
Pa ja mislim da je svakako bolje od osjećaja potpune izoliranosti.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:01   #69
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Ako oni nemaju novaca onda djeca to već od prije znaju pa nije trebalo to još i dodatno isticati.
Jer je to sramota?
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:04   #70
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Mislim da je sve moglo drugačije organizirati da se je učiteljicu uputilo da će mali nositi sendviče, zašto svi pretpostavljamo da je njoj bilo svejedno?
.
Pa autorica je rekla da je učiteljica bila upoznata s tim da mali ima sendviče.

Ja vjerujem da joj nije bilo svejedno i da učiteljica uopće nije imala loše namjere.

Više me ljuti sistem u cjelosti.
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:06   #71
a sto se tice tog famoznog odlaska u mc donalds, ok zena nije znala da ce uciteljica vodit djecu, al nekak mi se cini da je znala da bi joj bio podjednak trosak dat djetetu 20 kn za happy meal i spremit mu sendvice, grickalice, sok... ak vec dijete ide na izlet koji traje cca 8h logicno je ocekivati da ce biti gladno, jel? pa kad usporedimo cijene spremanja hrane doma i happy meala tu smo negdje,ok mozda je ovo par kn vise, al necemo sad valjda raspravljat i o tih ventualnih 5 kn vise...
maya_zg is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:13   #72
u vrijeme u kojem zivimo, u vrijeme kad velk broj djece dane provodi pred ekranima igricama, puno je edukativnije i zdravije djecu izvesti na ovecu livadu i organizirat im neku olimpijadu, npr.
a to cak nit ne kosta!

al ne, bitnije je ici u kino gledati Harry Pottera. btw, sto je u tome edukativno? osim cinjence da profitira autoprijevoznik s kojim skola ima ugovor. tak je kod nas, godinama skolarce na izlete vozi jednoteisti lokalni autoprijevoznik koji odere vise nego konkurencija. al skola ga ne zeli mijenjati. moj sogor se zalio, ali bez efekta.

i samo da naglasim, ja ne krivim uciteljice. u 99% slucajeva te fiks ideje dolaze "odozgora".
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:17   #73
Quote:
LongoMai kaže: Pogledaj post
Jer je to sramota?
Nije sramota nego je malome sgurno još teže to sve podnositi kad se ističe


Quote:
maya_zg kaže: Pogledaj post
a sto se tice tog famoznog odlaska u mc donalds, ok zena nije znala da ce uciteljica vodit djecu, al nekak mi se cini da je znala da bi joj bio podjednak trosak dat djetetu 20 kn za happy meal i spremit mu sendvice, grickalice, sok... ak vec dijete ide na izlet koji traje cca 8h logicno je ocekivati da ce biti gladno, jel? pa kad usporedimo cijene spremanja hrane doma i happy meala tu smo negdje,ok mozda je ovo par kn vise, al necemo sad valjda raspravljat i o tih ventualnih 5 kn vise...
Ma piše ti gore da je ona već kupila sve za sendviče pa nije htjela još i za McD davati jer učiteljica nije na vrijeme rekla da će ih voditi.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:20   #74
Quote:
leptirica 2 kaže: Pogledaj post
tako se to i radi,ne ide na snijeg sa skolom na 2-3 dana-nego je ja i muz odvezemo jednom zimi na ucku kada padne snijeg i onda smo svi zajedno.
Ko bi naplacao sve silne izlete.Nitko ne dize frku.To sto se neko u sebi osjeca krvim za to,to je drugo...
je, ali nikad ti se nije dogodilo da si bila autsajder, jelda? da svi idu na mjesto A, pa se tri dana nakon još priča o tome, pa na mjesto B, pa dva tjedna se prepričavaju zgode i nezgode o tome, pa onda na mjesto C pa se cijeli razred ufura i pokupi par fora koje su aktualne narednih mjesec dana a ti nemaš pojma o čemu se radi? ti tvoje zgode sa odlaska na učku s roditeljima u društvu ćeš ispričati par najbližih prijatelja u jednom danu, zgode sa razrednog odlaska na učku se pričaju cijelu godinu, pa tako par puta ne odeš na učku, na more, na izlet ovaj i onaj, i nemaš pojma o čemu tvoj razred priča 50% vremena
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:23   #75
Quote:
LongoMai kaže: Pogledaj post
Jer je to sramota?
jer bi druga djeca to mogla pretvoriti u sramotu, zadirkivanje i izrugivanje.

da, jos jednom ponavljam, djeca s okrutna.
jeste li vec zaboravili na clanak o djevojcici iz jedne zagrebacke skole koju maltretiraju zbog neimastine do te mjere da ce dijete mijenjati komplet skolu?!

cemu onda poticati placanje kojekakvih nepotrebnih izleta milijun puta godisnje? i jos furati djecu u kojekakve fast food-ove? i ne, sendvc s parizerom se sigurno nece pokvariti u mjesecu prosincu. ne znam samo kak smo mi prezivjeli sve nase silne izlete sa sendvicima u vrijeme kad nije bilo mc donaldsa.

nepotrebno je.
i uopce nije pitanje tih 20 kuna, koliko je pitanje upravo te nepotrebnosti!!
__________________
Pricat ce ti o plovidbi ti sto nisu sidro digli...
La_LuNa is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 13:46   #76
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Mislim da je sve moglo drugačije organizirati da se je učiteljicu uputilo da će mali nositi sendviče, zašto svi pretpostavljamo da je njoj bilo svejedno?
Pa valjda je učiteljici jasno da djeca nešto moraju jesti? Usrala je organizaciju i to je tako. Mogla je imati bar više pameti i takta da je ne zasere do kraja.

Quote:
Ja sam već napisala da ako bih smatrala da ne mogu ili neću te "hireve" platiti da svoje dijete ne bih slala, ili bih posudila, ovo što se ovdje događalo mi nikad ne bi bila opcija. Ako oni nemaju novaca onda djeca to već od prije znaju pa nije trebalo to još i dodatno isticati.
Znači ako roditelj nema za McD, onda bolje da djete ne pošalje npr.ni u muzej? Muzej bez mekdonaldsa nije dovoljno obrazovan i kulturan pa mek obavezno spada u taj dio školskog programa?

Posuđivanje novca za nešto što je bespotrebno također je krasna odgojna poruka djetetu, da ne spomenem komentare odraslih koji će kasnije uslijediti: gle je, režije (možda - samo karikiram) ne plaća na vrijeme, a posuđuje da djete hrani u meku... Zbilja smo krasno društvo: ako nemaš, posere te se sa svih strana, uvijek se nađe nešto...

I ne, ne treba isticati da se nema novaca. A treba li se isticati da se ima novaca? To je nekako kod nas manja sramota (zapravo uopće i nije sramota, nego nešto normalno i poželjno ). Zašto se imanje ili ne imanje novaca jednostavno ne može prihvatiti kao činjenica i ne forsirati situacije u kojima se bilo jedno bilo drugo može potencirati?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 14:13   #77
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Pa valjda je učiteljici jasno da djeca nešto moraju jesti? Usrala je organizaciju i to je tako. Mogla je imati bar više pameti i takta da je ne zasere do kraja.



Znači ako roditelj nema za McD, onda bolje da djete ne pošalje npr.ni u muzej? Muzej bez mekdonaldsa nije dovoljno obrazovan i kulturan pa mek obavezno spada u taj dio školskog programa?

Posuđivanje novca za nešto što je bespotrebno također je krasna odgojna poruka djetetu, da ne spomenem komentare odraslih koji će kasnije uslijediti: gle je, režije (možda - samo karikiram) ne plaća na vrijeme, a posuđuje da djete hrani u meku... Zbilja smo krasno društvo: ako nemaš, posere te se sa svih strana, uvijek se nađe nešto...

I ne, ne treba isticati da se nema novaca. A treba li se isticati da se ima novaca? To je nekako kod nas manja sramota (zapravo uopće i nije sramota, nego nešto normalno i poželjno ). Zašto se imanje ili ne imanje novaca jednostavno ne može prihvatiti kao činjenica i ne forsirati situacije u kojima se bilo jedno bilo drugo može potencirati?
A tko u ovoj priči ističe da ima novaca? Ostali roditelji koji su platili bus i mekić?

Da, najbitnije je što će selo reći za mamu, pa i bojala se da joj ne ukinu kuhinju ako i to plati, nije uopće bitno kako je njemu tamo bilo

Sad svi forsirate taj mekić kao nepotreban,nije stvar u mekiću po meni, da li bi bilo drugačije da su kasnije išli u Zvjezdarnicu i morali platiti 20 kn?


Ako je već išao trebao je ići na sve ili na ništa a ne na takav način skretati pažnju na njega i stavljati ga u neugodan položaj.
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 14:21   #78
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
Ako je već išao trebao je ići na sve ili na ništa a ne na takav način skretati pažnju na njega i stavljati ga u neugodan položaj.
Gdje je taj svijet u kojem ti živiš i kako se zove?
__________________
"Heimat ist dort, wo ich verstehe und verstanden werde. " :)
LongoMai is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 14:34   #79
Quote:
LongoMai kaže: Pogledaj post
Gdje je taj svijet u kojem ti živiš i kako se zove?
Zove se dijetemijedemekićsasvimaostalima, a tvoj

U čem je tvoj problem s mojim stavom?
Mirotta is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.12.2011., 14:35   #80
Quote:
MIROTTA kaže: Pogledaj post
A tko u ovoj priči ističe da ima novaca? Ostali roditelji koji su platili bus i mekić?
A taj mekić je bio ono baš must have, obavezni pedagoški sadržaj, bez njega bi put propao? Obavijest u zadnji čas je samo znak nečije nesposobnosti da se organizira kako treba. Ili, još gore, nemara.

Quote:
Da, najbitnije je što će selo reći za mamu, pa i bojala se da joj ne ukinu kuhinju ako i to plati, nije uopće bitno kako je njemu tamo bilo
Sramota, ali stvarno ona krajnja jadna sramota je ne priuštiti djetetu tuđe hirove i umjesto toga na prvo mjesto staviti stvarni egzistencijalni problem.

Quote:
Sad svi forsirate taj mekić kao nepotreban,nije stvar u mekiću po meni, da li bi bilo drugačije da su kasnije išli u Zvjezdarnicu i morali platiti 20 kn?
Da je rečeno u zadnji čas ili nenajavljeno, bilo bi isto. Osi toga, valjda je red da se nešto i dogovori sa roditeljima, a ne da se djecu voda okolo bez znanja i pristanka roditelja.

Quote:
Ako je već išao trebao je ići na sve ili na ništa a ne na takav način skretati pažnju na njega i stavljati ga u neugodan položaj.
Nisam dobila odgovor: bi li npr.muzej, galerija, štogod, izgubilo svoj odgojni smisao da se poslije nije išlo u mek? On je obavezan po školskom programu?

Prosvjetari bi trebali biti svjesni u kakvom svijetu žive i da neki ljudi jednostavno nemaju za razbacivanje. Malo socijalne osjetljivosti ne bi ni njima škodilo.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 07:41.