Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.01.2012., 12:44   #81
Quote:
Bosnensium kaže: Pogledaj post
plus gdje je ta procjena, jesil pogledao početnu stranicu te agencije, koliko na njoj piše da BH ima stanovnika
Samo jedna stvar - Hrvatska je 2001. imala 4.437 miliona stanovnika, procena za 2010. pokazala 4.429 miliona, popis 2011. pokazao 4.291.

Srbija 2002. 7.498 miliona stanovnika, procena za 2010. 7.276 miliona, popis 2011. pokazao 7.121+cca. nekoliko desetina hiljada Albanaca na bojkotu

Albanija je takodje na gubitku za nekih 200 hiljada stanovnika, iako su konstantno u plusu.

Na Kosovu je usled rata bilo masovnog pomeranja stanovnistva, tamo broj stanovnika je iznenadjujuce manji nego sto se ocekivalo pa opet generacije tamo jos uvek radjaju dovoljno za odrzavanje i rast populacije (iako su ih migracije pojele pa rasta prakticno i nema).

Od rata je prosla decenija i po,ali da li je to uticalo na izbegle u trece zemlje da se vrate nazad u BiH? Posto sve zemlje u ovom delu sveta imaju manji ili veci odliv stanovnistva, BiH bi zaista morala biti ekonomska Svajcarska da bi bila izopstena od takvog trenda.

Kada ce popis u BiH?
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 28.01.2012., 13:06   #82
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Samo jedna stvar - Hrvatska je 2001. imala 4.437 miliona stanovnika, procena za 2010. pokazala 4.429 miliona, popis 2011. pokazao 4.291.
dakle da razrješimo konačno i to, odavno to hoću da napišem, sve budalaštinje oko popisa, tj, nekih glupih pravila

koje su za tebe popisna cifra relevantna ??
ta od 4,29 milona ili ona o POPISANIM osobama a ona je 4,456 miliona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ze mene ova druga
dakle je li tačna sa procjenom koju i sam navodiš od 4,429 tj. čak i više
i je li ti PRISUTNI stanovnici karaju, prave i rađaju djecu tu U HR koja automastki postaju državljani HR i broje se kao stastitički ROĐENA djeca u HR i je li onda, ako se već broje, logični potrebno i njihove roditelje brojati, tj. tu cifru PRISUTNOG stanovništva uzeti za osnovicu za računanje stope nataliteta ???
isto je i sa Srbijom
apsurdna glupost, ne broje se ljudi tamo, ne broje ovdje, ne broje na trećem mjestu, a ljudi POSTOJE, ŽIVE, PRAVE DJECU....
gluposti robovanja nekim pravilima administratorskih miševa
 
Old 28.01.2012., 14:11   #83
Quote:
Bosnensium kaže: Pogledaj post
dakle da razrješimo konačno i to, odavno to hoću da napišem, sve budalaštinje oko popisa, tj, nekih glupih pravila

koje su za tebe popisna cifra relevantna ??
ta od 4,29 milona ili ona o POPISANIM osobama a ona je 4,456 miliona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ze mene ova druga
dakle je li tačna sa procjenom koju i sam navodiš od 4,429 tj. čak i više
i je li ti PRISUTNI stanovnici karaju, prave i rađaju djecu tu U HR koja automastki postaju državljani HR i broje se kao stastitički ROĐENA djeca u HR i je li onda, ako se već broje, logični potrebno i njihove roditelje brojati, tj. tu cifru PRISUTNOG stanovništva uzeti za osnovicu za računanje stope nataliteta ???
isto je i sa Srbijom
apsurdna glupost, ne broje se ljudi tamo, ne broje ovdje, ne broje na trećem mjestu, a ljudi POSTOJE, ŽIVE, PRAVE DJECU....
gluposti robovanja nekim pravilima administratorskih miševa
Broj popisanih koji nisu stalno ili uopste prisutni u drzavi popisa...jos samo naci drzavu u Evropi koja drzi takav kriterijum i dozvoljava da se neki gradjani i dvaput racunaju. Tako gledajuci,broj Srba u Srbiji i Hrvata u Hrvatskoj cak i raste jer su popisani i Srbi i Hrvati koji su zapravo negde u Becu ili na Madagaskaru koji imaju npr. troje dece a nisu se odjavili iz drzavljanstva...i to se vodi pod maticnu zemlju Ako se toga treba drzati,onda zaista Bosnjaka u BiH ima 2.1 milion ako ne i vise. A nema veze sto godinama nisu bili u BiH,ili dodju da posede pet dana godisnje. To su bili popisi za vreme SFRJ,nema toga vise. Zato i primecujem da ti bas razlike izmedju nove i stare metodologije bas i ne leze.

U startu treba otpisati gastarbajtersku populaciju. Brojati tek one koji se zaista vrate. Ostali ce ionako uzeti drzavljanstva novih zemalja i ako bude neophodno dici ruke od maticne domovine. Sto je popualcija mladja, katastrofa je veca. Radi fer odnosa i lufta dopusta se odsustvo krace od 12 meseci i prisustvo stranaca duze od 12 meseci. To bi se moglo skratiti i na 6 meseci.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 28.01.2012. at 14:21.
Lookey is offline  
Old 28.01.2012., 14:19   #84
Quote:
Bosnensium kaže: Pogledaj post
dakle da razrješimo konačno i to, odavno to hoću da napišem, sve budalaštinje oko popisa, tj, nekih glupih pravila

koje su za tebe popisna cifra relevantna ??
ta od 4,29 milona ili ona o POPISANIM osobama a ona je 4,456 miliona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ze mene ova druga
dakle je li tačna sa procjenom koju i sam navodiš od 4,429 tj. čak i više
i je li ti PRISUTNI stanovnici karaju, prave i rađaju djecu tu U HR koja automastki postaju državljani HR i broje se kao stastitički ROĐENA djeca u HR i je li onda, ako se već broje, logični potrebno i njihove roditelje brojati, tj. tu cifru PRISUTNOG stanovništva uzeti za osnovicu za računanje stope nataliteta ???
isto je i sa Srbijom
apsurdna glupost, ne broje se ljudi tamo, ne broje ovdje, ne broje na trećem mjestu, a ljudi POSTOJE, ŽIVE, PRAVE DJECU....
gluposti robovanja nekim pravilima administratorskih miševa
Ti stvarno baš ništa ne kužiš.
U broj popisanih (4,456 mil.) ulaze i oni koji su iselili, ali su se svejedno našli u broju popisanih. To je još za Juge bilo općepoznato pravilo da se popisuju i gasteri koji su via Njemačka iselili prije bogtepita koliko godina, ali su se svejedno vodili pod stanovništvo Juge.
Dakle ovaj broj od 4,29 miliona odnosi se na rezidentno odnosno stalno nastanjeno stanovništvo koje živi radi i kara u R Hrvatskoj, a svi ovi ostali žive, rade i karaju drugdje po bijelom svijetu i tamo se vode kao stalno nastanjeno stanovništvo.


Bubba Zanetty is offline  
Old 28.01.2012., 14:26   #85
Mislim da Bosnjacima u BiH pre treba da bude preca metodologija popisa tj da se bore za staru metodologiju nego sto se bore za sam popis 1991. Naravno,ako tako zele.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat
Lookey is offline  
Old 28.01.2012., 14:31   #86
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Mislim da Bosnjacima u BiH pre treba da bude preca metodologija popisa tj da se bore za staru metodologiju nego sto se bore za sam popis 1991. Naravno,ako tako zele.
stara metodologija je suprotna pravilima EU.

međutim, važnije je što ako računamo staru metodologiju više bi profitirali srbi i hrvati- svi koji su otišli u HR i SRB bi se mogli popisat kao da su u BIH
divizija is offline  
Old 28.01.2012., 15:05   #87
Quote:
Bosnensium kaže: Pogledaj post
dakle da razrješimo konačno i to, odavno to hoću da napišem, sve budalaštinje oko popisa, tj, nekih glupih pravila

koje su za tebe popisna cifra relevantna ??
ta od 4,29 milona ili ona o POPISANIM osobama a ona je 4,456 miliona !!!!!!!!!!!!!!!!!!!
ze mene ova druga
dakle je li tačna sa procjenom koju i sam navodiš od 4,429 tj. čak i više
i je li ti PRISUTNI stanovnici karaju, prave i rađaju djecu tu U HR koja automastki postaju državljani HR i broje se kao stastitički ROĐENA djeca u HR i je li onda, ako se već broje, logični potrebno i njihove roditelje brojati, tj. tu cifru PRISUTNOG stanovništva uzeti za osnovicu za računanje stope nataliteta ???
isto je i sa Srbijom
apsurdna glupost, ne broje se ljudi tamo, ne broje ovdje, ne broje na trećem mjestu, a ljudi POSTOJE, ŽIVE, PRAVE DJECU....
gluposti robovanja nekim pravilima administratorskih miševa
Bosnesium pomijesao si dva podatka....prisutno stanovnistvo je ona manja brojka a ne veca. Polako, smiri se..ne zaleci se sa ishitrenim zakljucima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Old 28.01.2012., 15:05   #88
Quote:
divizija kaže: Pogledaj post
stara metodologija je suprotna pravilima EU.

međutim, važnije je što ako računamo staru metodologiju više bi profitirali srbi i hrvati- svi koji su otišli u HR i SRB bi se mogli popisat kao da su u BIH
Ne boj se, kad uspoređuje popis u Hrvatskoj i Srbiji, neće spomenuti da su rabljene drukčije metodologije.
MystSky is offline  
Old 28.01.2012., 15:08   #89
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Zato i primecujem da ti bas razlike izmedju nove i stare metodologije bas i ne leze.
Moram priznati da je uvodjenje nove metodologije unijelo kaos. Ali ono sto mi je interesantno da nitko nije primjetio kako je uz 3,7% pada stanovnista nova metodologija istovremeno donijela i 3,7% povecanje BDP/st. internet prikljucaka/st, porast zaposlenosti, porast stope kriminala, samoubojstava, automobila.........zapravo..potrebna je korekcija gotovo svih ostalih statistickih podataka.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.

Zadnje uređivanje u prolazu : 28.01.2012. at 15:15.
u prolazu is offline  
Old 28.01.2012., 15:57   #90
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Broj popisanih koji nisu stalno ili uopste prisutni u drzavi popisa...jos samo naci drzavu u Evropi koja drzi takav kriterijum i dozvoljava da se neki gradjani i dvaput racunaju. .
mislim da totalno griješiš, to nije ta gastarbajterska populacija, o njoj oni pojma nemaju, kako mogu imat ikakvu cifru kad ljudi uopšte nisu tu
dakle lijepo kaže POPISANI !!! što znači da su ih zatekli na terenu ali, mislim-nisam ni ja siguran ( nije me mnogo zanimalo pošto kod nas još nema popisa) da su to ljudi koji nemaju stalno mjesto boravka, tj. nisu valjda prijavljeni duže od godinu dana, valjda je to bio kriterij, dakle ljudi tu žive ali eto po nekim pravilima nisu stalno stanovništvo u HR
dakle to mogu biti gastarbajteri, ali iz drugih zemalja koji rade u HR, ( ane hrvatski u drugim zemljama) ima sigurno dosta Bosanaca, dakle ljdi možda rade godinama tako "privremeno" nemaju stalno mjesto boravka niti prijavu, niti državljanstvo, a realno tu žive, karaju, prave i rađaju djecu
 
Old 28.01.2012., 16:01   #91
Quote:
u prolazu kaže: Pogledaj post
Bosnesium pomijesao si dva podatka....prisutno stanovnistvo je ona manja brojka a ne veca. Polako, smiri se..ne zaleci se sa ishitrenim zakljucima.
evo ga još jedan padobranac koji misli da je pametan,
ja govorim o POPISANOM stanovništvu, a on miješa jabuke i kruške, te priča o prisutnom
osim toga izvoli pogledaj link
ukupno POPISANE osobe:4.456.096
ukupno stanovnika (prisutnih-što si ti pobrko):4.290.612
 
Old 28.01.2012., 16:05   #92
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Ti stvarno baš ništa ne kužiš.
U broj popisanih (4,456 mil.) ulaze i oni koji su iselili, ali su se svejedno našli u broju popisanih. To je još za Juge bilo općepoznato pravilo da se popisuju i gasteri koji su via Njemačka iselili prije bogtepita koliko godina, ali su se svejedno vodili pod stanovništvo Juge.
Dakle ovaj broj od 4,29 miliona odnosi se na rezidentno odnosno stalno nastanjeno stanovništvo koje živi radi i kara u R Hrvatskoj, a svi ovi ostali žive, rade i karaju drugdje po bijelom svijetu i tamo se vode kao stalno nastanjeno stanovništvo.


neću da letim kao mnogi ovdje pred rudu, i tvrdim nešto što nisam siguran
ali mislim da to nije tako
lijepo se broje stanovnici koje ljudi zateknu na terenu, i kako onda mogu popisati ljudi KOJI NISU TU !!!!!!
....niđe veze znači
pa zar se ne zove popis, a ljude ne mogu popisati jer jednostavno FIZIČKI NISU TU
 
Old 28.01.2012., 16:15   #93
Quote:
Bosnensium kaže: Pogledaj post
neću da letim kao mnogi ovdje pred rudu, i tvrdim nešto što nisam siguran
ali mislim da to nije tako
lijepo se broje stanovnici koje ljudi zateknu na terenu, i kako onda mogu popisati ljudi KOJI NISU TU !!!!!!
....niđe veze znači
pa zar se ne zove popis, a ljude ne mogu popisati jer jednostavno FIZIČKI NISU TU
Da li si imao prilike da nekada vidis kako se popisivalo za vreme SFRJ? Interesovala bi me takva iskustva,a kako je bilo najbolje mozes videti u sredinama koje su tradicionalno jos u to vreme davale podosta gastera.

Kao drugo,ne znaci da su svi clanovi domacinstva van zemlje,u sigurno 95 % slucajeva su popisivaci nekoga zatekli,a taj neko je prijavljivao i odsutne clanove porodice koji su na privremenom radu i uopste ne zive u mestu popisivanja a zapravo se nikada nisu ni odjavili iz mesta popisa. Cak su i komsije mogle davati podatke za privremeno odsutne u smislu broja clanova,koliko god to nemalo smisla. I upravo zato broj popisanih ne znaci nista osim da postoji neka okvirna evidencija o licima koja imaju neke veze sa maticom,ali ne zive u njoj. Kada zavrse sa arbeitom po svetu i dodju nazad u zemlju i oni ce biti popisani kao stalno nastanjeni,do tada oni nisu ovde.

Pritom, da ne ulazimo u celu pricu oko duplo popisanih na vise mesta. Tako je bilo onda,tako je i sada.

Verovatno mislis da je Hrvatska 1991. sa 4784000 pala na 4437000 2001. i da je taj pad 347 hiljada. Medjutim, popis iy 1991. evidentirao je i oko (ako se ne varam) 200 hiljada hrvatskih gradjana koji su bili van HR u trenutku popisa prema uslovima metodologije iz 2001. EUROSTAT ima tendenciju da ide i dalje sa poostravanjima.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 28.01.2012. at 16:32.
Lookey is offline  
Old 28.01.2012., 16:30   #94
Quote:
Bosnensium kaže: Pogledaj post

ah da, dužan sam još objasniti taj "famozni" manji mortalitet, koji je već spominan
dakle, kakoje vidljivo i broj i procenat umrlih se povaćava iz godine u godinu i kod Bošnjaka, ali su još na ivici one NAJMNOGOBROJNIJE generacije koje sada imaju 50-70 godina, kad dođe na njih red za koju godinu, onda će nastat PRAVI POTOP, jer su oni još uvjek su tek na ivici, pa je zato još uvjek mortalitet "vještački" relativno nizak, čak šta više pozitivan je prirast
moram se još zadržat na ovoj pojavi, odnosno malo detljnije analizirat i razbistrit fenomen manjeg mortaliteta
evo napravio sam starosnu strukturu po popisu 1991. link pa da vidimo,
situacija upravo onakva kako sam i naveo
fenomen "manjeg" mortaliteta trenutno, u Bošnjaka se krije u opasnoj zamci, a to sljedeća činjenica
ako uzmemo da je najveća smrtnost kod generacija iznad 70 godina, tu bi ove 2012. spadale generacije godišta 1942. i starije, i ako pogledamo gornji pregled vidjećemo da je skupina godišta 1941-1945. NAJMANJA !!!! od svih generacija, sa samo 201.165
eto otuda taj famozni mali mortalitet,
kao što sam rekao POTOP će nastati za par godina kada u tu "zonu smrtnosti" preko 70 godina počinju ulaziti NAJBROJNIJE GENERACIJE, konkretno to počinje od 1951. (dakle za 10 godina) gdje je "najjača" generacija uopšte ikad od svih u BH a to je 1961.-1965. od čitavih 371.776 (dolaze "na red" za 20 godina)
dakle, nije svijetla budućnost uopšte, s obzirom da je sve manje i rođenih,

dalje, iz ove analize još jedan bitan podatak, koji ovi posebno padobranci i oni što lete pred rudu, nisu sposobni skontat
"plodna" populacija tj. od 16-44 godine koja pravi i uglavnom rađa djecu (jer i po neki 60ogidšnjak može napravit djete) je 1991.g.(tada godišta 1946.-1974.) učestvovala u ukupnom stanovništvu sa 45,5 % !!! sa skoro 2 miliona i otuda je bio dobar natalitet, međutim ta je populacija najviše tokom sljedećih godina napuštala zemlju, kao i tadašnje mlađe populacije, a koje su ulazile u "plodnu" grupaciju iz godine u godinu redosljedom...tako da 2011. (kroz 20 godina) te generacije 16-44 godine (godišta 1966.-1994.) vjerovatno ne učestvuju ni sa 1/3 !!! dakle dabogda sa 1,2-1,5 miliona
jer kako se moglo vidjeti najbrojnije su bile starije generacije koje se sada bliže "zoni smrtnosti"
to je još jedan peh demografije BH
 
Old 28.01.2012., 16:36   #95
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Da li si imao prilike da nekada vidis kako se popisivalo za vreme SFRJ? Interesovala bi me takva iskustva,a kako je bilo najbolje mozes videti u sredinama koje su tradicionalno jos u to vreme davale podosta gastera.

Kao drugo,ne znaci da su svi clanovi domacinstva van zemlje,u sigurno 95 % slucajeva su popisivaci nekoga zatekli,a taj neko je prijavljivao i odsutne clanove porodice koji su na privremenom radu i uopste ne zive u mestu popisivanja a zapravo se nikada nisu ni odjavili iz mesta popisa. Cak su i komsije mogle davati podatke za privremeno odsutne u smislu broja clanova......
znači dođu ljudi na vrata:
-dobar dan-kaže popisivač
-dobar dan
-nismo nikog zatekli u ovoj kući do vas, možete li nam reći ko je tu-popisivač
-tu je komšija koji radi u njemačkoj?
-možete li nam reći da li je oženjen, ima li djece?
-mislim da se ženio tri puta, ima jedno...pardon dvoje iz prvog braka....onda kćerku....hm..hmm...Mile !!! Mile!!! (Mile kopa u njivi i na poziv žene dolazi) znaš li ti koliko je ono Milojko imao djece iz drugog braka ?
Milojko: jebem li ga, mislim da je dvoje
žena: ma nije bre Milojko, imao je jedno, beži tamo u njivu, pojma nemaš
itd, itd
i to je bio popis jel
 
Old 28.01.2012., 16:38   #96
Zato i kazem da sve to nije imalo nikakvog smisla Mada,te situacije su bile retke,s obzirom da gasteri nisu blesavi da svoju imovinu ostavljaju bez kucepazitelja.

Kada ne nadju nikoga, popisivaci su se kod komsija raspitivali da li je lice odsutno duze kako bi znali da li da se vracaju i da popisuju naknadno ako ce nekoga zateci.
__________________
Cel mai bun cuvânt este cel care nu este pronunțat

Zadnje uređivanje Lookey : 28.01.2012. at 16:44.
Lookey is offline  
Old 28.01.2012., 16:47   #97
Quote:
Lookey kaže: Pogledaj post
Zato i kazem da sve to nije imalo nikakvog smisla
ajd eto nek je tako i bilo nekad, mislim da po novim popisima nije, a i da jeste, ne rješava onaj problem koji sam gore spomenuo
dakle, ljudi koji nisu prijavljeni za stalno a koji realno žive u HR, možda i godinama, da li su njih popisivali ??? šta je snjihovom djecom, odnosno djecom koja će se roditi, koja će zvanićno ući u statistiku rođenih u HR, a roditelji "vise" nigdje, bit će evidentirana kao rođena a roditelji ne, te vještački napuhivat npr. stopu nataliteta, a da ne govorim o bosanskim hrvatim akoji rađaju NAMJENSKI djecu u hrvatskim porodilištima, koja se takođe evidentiraju kao rođena u HR, a roditelji nisu
i onda neko dođe i kaže HR ima stopu nataliteta preko 10 promila
 
Old 28.01.2012., 18:04   #98
Quote:
Bosnensium kaže: Pogledaj post
neću da letim kao mnogi ovdje pred rudu, i tvrdim nešto što nisam siguran
ali mislim da to nije tako
lijepo se broje stanovnici koje ljudi zateknu na terenu, i kako onda mogu popisati ljudi KOJI NISU TU !!!!!!
....niđe veze znači
pa zar se ne zove popis, a ljude ne mogu popisati jer jednostavno FIZIČKI NISU TU
Šta ti sada ovo znači fizički nisu tu? Jel ti znaš uopće što je to popis i kako se popis provodi? Evo mogu ti dati osobni primjer. Jedina osoba koju je popisivač zatekao u mojem kućanstvu u trenutku popisa bio sam ja. Za ostalo troje ukućana kao i za sebe osobno, ja sam dao podatke popisivaču. Šta ti misliš da popisivači mogu izganjat sve te osobe koje treba popisat i to na način da svakom vide osobnu i pogledaju mu u facu?
Ovaj broj od 4 456 000 odnosi se na broj popisnica koje su ispunili popisivači, a prva stvar koja se radi nakon popisa je čišćenje duplo popisanih. Do duplog popisivanja dolazi zbog unutrašnjih migracija, a klasičan primjer su studenti.
Zbog toga što se popisuju i ljudi koje popisivač nije fizički zatekao kod popisivanja i danas još uvijek se na popisu nađe određen broj gastera i njihove podatke popisivačima daju najčešće roditelji. Toga je možda manje nego prije 20 godina, ali toga još uvijek ima.


Zadnje uređivanje Bubba Zanetty : 28.01.2012. at 18:10.
Bubba Zanetty is offline  
Old 28.01.2012., 19:24   #99
Quote:
Bubba Zanetty kaže: Pogledaj post
Šta ti sada ovo znači fizički nisu tu? Jel ti znaš uopće što je to popis i kako se popis provodi? Evo mogu ti dati osobni primjer. Jedina osoba koju je popisivač zatekao u mojem kućanstvu u trenutku popisa bio sam ja. Za ostalo troje ukućana kao i za sebe osobno, ja sam dao podatke popisivaču. Šta ti misliš da popisivači mogu izganjat sve te osobe koje treba popisat i to na način da svakom vide osobnu i pogledaju mu u facu?
Ovaj broj od 4 456 000 odnosi se na broj popisnica koje su ispunili popisivači, a prva stvar koja se radi nakon popisa je čišćenje duplo popisanih. Do duplog popisivanja dolazi zbog unutrašnjih migracija, a klasičan primjer su studenti.
Zbog toga što se popisuju i ljudi koje popisivač nije fizički zatekao kod popisivanja i danas još uvijek se na popisu nađe određen broj gastera i njihove podatke popisivačima daju najčešće roditelji. Toga je možda manje nego prije 20 godina, ali toga još uvijek ima.


bukvalno shvataš stvari, kad sam rekao TU nisam mislio da nekog zateknu bukvalno kod kuće,u stanu, nego TU u gradu, u državi, jer riječ je bilo da se popisuju ljudi koji nisu TU u državi, kao gastarbajteri
i ni ti ne odgovori na moje ranije pitanje šta je sa ljudima koji su TU iu gradu, u državi privremeno, za razliku od gastarbajtera koji nisu TU uopšte, odnosno neka vrsta domaćih gastarbajtera na "privremenom boravku/radu " u HR, koji dakle, tu žive, rade, guze, prave djecu....
ima li njih igdje, ili će nih popisati tako naslijepo države iz kojih potiču
pa nalazimo totalni apsurd koji su napravili administratotorski miševi po kancelarijama sa teglama na očima
pišeš ljude koji žive negdje vani, i pojma nemaš koliko ih ima, onako napamet ti neko kaže, a NE pišeš ljude koji ti žive pod nosom, s tobom možda rade, možda ti guzi ženu (ne mislim bukvalno na tebe) možda joj je i dijete napravio koje češ ti upisat na svoje prezime (ne mislim na tebe) nego onako ironično bukvalizujem stvari
 
Old 28.01.2012., 19:42   #100
Quote:
Bosnensium kaže: Pogledaj post
očigeldno si ti glup, jer nisi ni dorastao da možeš išta skontat, da je to tako, a što ti nisi sposoban ni skontat, onda bi broj OSNOVNOŠKOLSKE DJECE bio manji pa veći, a on NIJE, jadan ti ne bio, nego linearno opada od rata naovamo, što je upravo dokaz tvoje notorne gluposti,
dakle djeca rođena u ratu godišta su 92-95 i krenula su u školu 98/99 a ti provjeri da li je do te školske godine i poslije te rastao ili opadao broj upisane djece, ali nisi ti tome dorastao, 5 kopalja si ti ispod mene

Kakve veze imaju djeca upisana 97, 98, 99-e sa ovim sto ti ja pricam blesane! Ja i kazem da ste vi u ratnom periodu imali veliki broj rodenih- preko 30 000 godisnje, ali da ste zbog ogromnog broja mrtvih u ratu, imali vise umrlih nego rodenih! Kakve to veze ima sa upisanom djecom u skolu jbt!


pojma nemaš i nisi ni vrijedan daljnjeg moga vremena da ti ti objašnjavam stvari, odnosno već sam sve rekao, i neću da se ponalvjam, a što ti nisi u stanju da povežeš i skontaš, je tvoj lični problem
Ajde reci ti meni kako 2 000 000 - 500 000 - 63 000- 100 000 + 70 000 mogu dati 2 100 000! Po kojoj logici matere ti?

Zadnje uređivanje Streptomicin : 28.01.2012. at 19:55.
Streptomicin is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:39.